Наука

          

Наукові дослідження  та науково-виробнича діяльність кафедри туристичного та готельного бізнесу (далі – кафедра) відповідають профілю її діяльності та орієнтовані на вивчення і можливості розв’язання теоретичних і практичних проблем щодо підвищення ефективності функціонування підприємств туристичної сфери в умовах модернізації економіки України.

Основні принципи науково-дослідної роботи кафедри – це:

Науково-дослідна і науково-виробнича діяльність кафедри проводиться НПП за такими напрямами:

Напрями наукових досліджень на кафедрі формуються, виходячи із сучасних проблем суб’єктів господарської діяльності та зорієнтовані на забезпечення ефективності їх функціонування в умовах жорсткої конкуренції.

Тематика наукових досліджень охоплює низку актуальних питань, зокрема:

Комплексний підхід до науково-дослідної роботи кафедри реалізується виходячи з наступних умов та задач:

На кафедрі функціонує наукова школа «Модернізація сфери туризму і кооперації». Науковий керівник – Скляр Г.П., завідувач кафедри, д.е.н., професор.

Тематичні напрями науково-дослідної роботи науково-педагогічних працівників кафедри:

Станом на 1 січня 2020 р. науково-педагогічні працівники кафедри проводять дослідження в рамках науково-дослідної теми «Проблеми функціонування та розвитку сфери туризму в умовах модернізації економіки» (державний реєстраційний номер 0117U004715). Науковий керівник – д.е.н., професор Георгій Павлович Скляр.

Результати виконання науково-дослідної теми «Геоекономічні особливості розвитку туристичної діяльності на засадах партнерства» (№ державної реєстрації 0113U006218; науковий керівник – Шуканов П.В.,професор, д.геогр.н., доцент) оформлені у вигляді звіту і оприлюднені у монографіях, наукових статтях та науково-практичних конференціях.

За результатами офіційно закріплених за кафедрою та індивідуальних наукових досліджень НПП кафедри упродовж останніх років видано: 17 навчальних посібники, 16 монографій, 149 статей і 240 тез доповідей.

Науково-педагогічні працівники і аспіранти кафедри щорічно висвітлюють результати своїх наукових досліджень шляхом публікування статей у фахових виданнях, беруть участь у науково-методичних та науково-практичних конференціях, у роботі круглих столів, семінарів-практикумів, форумів та регіональних семінарів-нарад з питань розвитку сфери  туризму.

Одним із важливих напрямів наукової роботи кафедри є керівництво науково-дослідною роботою студентів,  яка є дієвим засобом підвищення якості підготовки фахівців і тісно пов’язана  з навчальним процесом.

Студентська науково-дослідна робота на кафедрі здійснюється в рамках роботи Студентської науково-дослідної лабораторії, студентського науково-методологічного гуртка «Традиція» та Студентського туристичного клубу «Way Hunters». Студенти спеціальності щорічно приймають участь у науково-практичних конференціях, круглих столах в університеті і за його межами. Результати дослідницької роботи студентів публікуються у матеріалах науково-практичних конференцій та круглих столів.

Результати наукових досліджень кафедри впроваджуються у навчальний процес і практичну діяльність суб’єктів господарювання туристичної сфери. Вплив науково-дослідної роботи на навчальний процес полягає у тому, що результати наукових досліджень науково-педагогічних працівників знаходять своє відображення у змісті навчальних дисциплін, які вони викладають. Основним завданням науково-дослідної роботи кафедри є сприяння всебічній інтеграції навчально-виховного процесу, наукової та науково-виробничої діяльності.