Новини

          

19 квітня 2019 р. доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Тараненко О.О. прийняв участь у семінарі-нараді з суб'єктами підприємницької діяльності туристичної галузі «ТУРИСТИЧНИЙ СЕЗОН-2019».

          

Практико-орієнтовне навчання студентів спеціальностей
«Туризм» та «Готельно-ресторанна справа»

10 квітня 2019 року студенти спеціальностей «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа» разом із доцентом кафедри туристичного та готельного бізнесу Животенком В.О. в рамках практико-орієнтованого навчання з дисциплін «Економіка в готелях і ресторанах» та «Економіка туризму» відвідали з екскурсією один з найсучасніших пивоварних заводів регіону ПАТ «Фірма «Полтавпиво», де побачили  основні етапи виробництва хмільного напою: підготовка солоду, приготування сусла, бродіння, розлив, упаковка, контроль якості; дізналися, за якими критеріями оцінюють якість пива, і як це зробити правильно; відчули себе справжніми пивними дегустаторами.

Під час екскурсії студенти охоче ставили запитання технологу підприємства та отримали навички щодо організації виробництва та визначення основних економічних показників господарської діяльності підприємства.

          

У відповідності до наказу Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації професор кафедри туристичного та готельного бізнесу Шуканов П. В. в період з 20 по 22 березня 2019 року брав участь у проведенні занять з географії та економіки на навчально-тренувальних зборах учнів закладів загальної середньої освіти Полтавської області (с. Потоки, Кременчуцький район). Під час підготовки учасників Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії була проведена профорієнтаційна робота з метою ознаємлення потенційних абітурієнтів з умовами та можливостями навчання в ПУЕТ. Особливого значення набули питання про підготовку майбутніх туристів і про взаємозв’язок географії та туризму, а також про сучасний стан вищої освіти в Україні.

          

3 квітня завідувач кафедри професор Скляр Г.П. взяв участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції «Туристичний бізнес та екзистенційний пошук особистості», яка проводилася на базі Харківської державної академії культури.

          

З лютого 2019 року, в процесі поширення роботи з інтернаціоналізації кафедри туристичного та готельного бізнесу, розпочалася співпраця з Барановицьким державним університетом (Республіка Білорусь). Професор кафедри ТГБ Шуканов П. В. спочатку здійснив ділову поїздку для ознайомлення з особливостями роботи різних кафедр БарДУ та з метою з’ясування можливостей подальшої співпраці між ПУЕТ та білоруським університетом. Зокрема, встановлена співпраця між кафедрою ТГБ та кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін і кафедрою педагогіки БарДУ. З’явилась можливість викладачам ПУЕТ публікувати результати своїх досліджень у науково-практичному фаховому журналі Білорусі «Вістник БарДУ».

За запрошенням білоруського університету професор кафедри ТГБ Шуканов П. В. наприкінці лютого – початку березня 2019 року взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції «Молодь: свобода і відповідальність». Доповідь Шуканова П. В. на тему «Свобода і відповідальність людини в умовах глобалізації та регіоналізації світу» була включена до програми конференції та заслухана на пленарному засіданні. В процесі роботи конференції відбулося знайомство з керівництвом БарДУ, зокрема з ректором університету професором Кочурко В. І. У результаті подальшого спілкування розглядається питання про поширення міжнародної науково-педагогічної співпраці між ПУЕТ та Барановицьким державним університетом.

          

1 квітня 2019 року завідувач кафедри професор Скляр Г.П. взяв участь у бліц-турі з відзначення в області 210-річниці від дня народження М.В. Гоголя, класика світової літератури.

          

Вшановано пам'ять всесвітньо відомого земляка Миколи Гоголя

29 березня 2019 року у ПУЕТ з ініціативи кафедр педагогіки та суспільних наук та кафедри туристичного та готельного бізнесу  проведено  «круглий стіл», присвячений 210-річниці від Дня народження класика світової літератури і нашого земляка Миколи Гоголя.

У роботі «круглого столу» взяли участь викладачі ПУЕТ та студенти спеціальності «Туризм». З доповідями виступили: завідуюча відділом краєзнавства Полтавської обласної наукової універсальної бібліотеки імені І.П. Котляревського Марина Федорова та відомий краєзнавець і  гоголезнавець, екскурсовод з багаторічним стажем Микола Малик.


Учасники «круглого столу». 29 березня 2019 року.


Виступ Миколи Малика під час «круглого столу».
29 березня 2019 року.


Учасниця «круглото столу» Марина Федорова. 29 березня 2019 року.

          

21 лютого 2019 року проф. Скляр Г.П.  взяв участь в урочистих зборах з нагоди відзначення Всесвітнього дня екскурсовода, які проходили у Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П. Котляревського. Екскурсоводом музею працює випускник магістратури ПУЕТ зі спеціальності «Туризм» Мороз А.

          

21 лютого 2019 року проф. Скляр Г.П. і доц. Карпенко Ю.В. взяли участь у презентації нового туристичного проекту «М.В. Гоголь – О.С. Пушкін – І.П. Котляревський», присвячений Всесвітньому дню екскурсовода, у Premier Hotel Palazzo.

          

20 лютого 2019 року  проф. Скляр Г.П. привітав вихованців дитячо-юнацького клубу за місцем проживання «Ровесник» з прийдешнім Всесвітнім днем екскурсовода і запросив на День відкритих дверей Полтавського університету економіки і торгівлі 2 березня 2019 року.

Додаткова інформація розміщена на сторінці  Facebook – «Полтавський міський центр дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання».

          

19 лютого 2019 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського професор кафедри туристичного та готельного бізнесу Шуканов П.В. провів зустріч з вчителями географії закладів загальної середньої освіти Полтавської області. Під час курсів підвищення кваліфікації вчителів були обговорені актуальні питання педагогічної діяльності та співпраці між закладами загальної середньої освіти та вищими навчальними закладами м. Полтави. Особливо актуальними були питання майбутнього навчання абітурієнтів в Полтавському університеті економіки і торгівлі за спеціальністю «Туризм».

          

19 лютого 2019 року професор Скляр Г.П. провів профорієнтаційну роботу в населених пунктах Кобеляцького району (Бутенки, Василівка, Мартинівка, Дашківка, Орлик, Придніпрянське, Деменки).

          

15 лютого 2019 року в м. Полтава відбулася зустріч професора кафедри туристичного та готельного бізнесу Шуканова П.В. з вчителями та учнями закладів загальної середньої освіти Полтавської області, під час якої була проведена профорієнтаційна робота. В процесі відбірково-тренувальних зборів для переможців ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії було обговорено взаємозв’язок географії та туризму. Особлива увага була приділена можливостям підготовки фахівців-туристів в Полтавському університеті економіки і торгівлі.

          

13 лютого 2019 року професор Скляр Г.П. провів профорієнтаційну роботу в населених пунктах Н-Санжарського району (Шедієве, Лівенське, Маячка), Кобеляцького району (Канави, Павлівка, Бродщина, Іванівка, Чорбівка, Білики).

          

11 лютого 2019 року професор Скляр Г.П. провів профорієнтаційну роботу в населених пунктах Котелевського району (Козлівщина, Милорадове, В.Рублівка, М.Рублівка, Деревки, Лихачівка).

          

8 лютого 2019 року на запрошення організаторів VIII Полтавського регіонального етапу ЗИМОВОЇ СТУДРЕСПУБЛІКИ професор кафедри туристичного та готельного бізнесу, директор Полтавського регіонального центру досліджень і сприяння розвитку кооперації А.О. Пантелеймоненко відвідав табір, де зібрались для проведення оргдіяльнісної гри «Прогресивні способи громадянської солідарності на Полтавщині» студенти-активісти та їхні старші колеги. Своєю присутністю Андрій Олексійович підсилив команду експертів та провів факультативне заняття на тему «Кооперативи як форма взаємодопомоги та соціальної солідарності». Заняття відбулося у формі жвавого діалогу та конструктивної дискусії між присутніми. Разом із незабутніми враженнями про цей молодіжний захід Андрій Олексійович отримав «ПАСПОРТ» та ПОДЯКУ за активну участь у грі.

          

7 лютого 2019 року професор Скляр Г.П. провів профорієнтаційну роботу в населених пунктах Шишацького району (В-Перевіз, Баранівка), Миргородського району (В.Сорочинці), Велико-Багачанського району (Красногорівка, Балаклія, Бірки).

          

30 січня 2019 року науково-педагогічні працівники кафедри проф. Скляр Г.П., проф. Пантелеймоненко А.О., доценти Карпенко Н.М., Логвин М.М., Тараненко О.О.  та студенти спеціальності «Туризм» зустрілися з  народним депутатом України, секретарем Комітету ВР з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму,  головою підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності, к.е.н. Анною Романовою. Темою для обговорення став розвиток індустрії гостинності, як інструмент економічного зростання та єдності країни. В ході зустрічі  обговорені проблеми державного управління в сфері туризму, поточна ситуація та виклики  для туристичної галузі України. Спікер розповіла про успішний світовий досвід підтримки та розвитку туристичної галузі в країнах лідерах індустрії гостинності.

          

25 січня 2019 року в університеті відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів магістрів випускникам 2019 року. Це другий випуск магістрів спеціальності 242 «Туризм». 30 кращих студентів магістратури  отримали путівки в професійне життя - дипломи магістрів. Колектив кафедри туристичного та готельного бізнесу вітає випускників з успішним завершенням навчання в університеті та бажає здоров’я,  професійних досягнень, кар’єрного розвитку та успіхів у всіх добрих справах!

          

22 січня 2019 року професор Скляр Г.П. взяв участь у інформаційно-просвітницькому турі «Полтавський період Симона Петлюри»,  організованого Департаментом культури і туризму Полтавської облдержадміністрації.

http://poltava-tour.gov.ua/news/u-poltavi-prezentuvali-noviy-turistichniy-marshrut-poltavskiy-period-simona-petlyuri

          

20 листопада 2018 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. прийняв участь у роботі семінару (workshop) щодо впровадження стандартів в сфері туризму та курортів, що проводився Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

          

19 листопада 2018 року на базі Народного музею ПАТ «Полтаваобленерго» було проведено виїзне практичне заняття в рамках вивчення навчальних дисциплін «Організація екскурсійної діяльності» та «Організація транспортних перевезень» для студентів 3-го курсу спеціальності «Туризм».

Студенти ознайомилися з експонатами музею, які охоплюють період від появи першої електростанції у Полтаві до сьогодення. Зокрема, у музеї представлено раритетне, сучасне електрообладнання та зразки спеціального одягу. Частина експозиції присвячена історії створення та сучасній діяльності служб і цехів підприємства.

Студенти охоче ставили питання екскурсоводу, із цікавістю слухали відповіді та головне, отримали практичні навички щодо методики підготовки та техніки проведення екскурсії.

          

З 29 жовтня по 2 листопада 2018 року  у м.  Полтава відбувся фінальний етап XІV Всеукраїнського турніру юних географів. Оцінювало роботу команд авторитетне журі, до складу якого були залучені викладачи кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ проф. Шуканов П.В. та доц. Логвин М.М. В інтелектуальному змаганні взяли участь 18 команд із Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Чернівецької областей. Під час проведення турніру вчителя та учні ЗОШ України були ознайомлені з особливостями навчання в ПУЕТ і зокрема з освоєнням спеціальності «Туризм». Відбулася зустріч викладачив кафедри з учнями Харківської, Дніпропетровської, Волинської та інших областей України на якій були обговорені особливості міжпредметних зв’язків в сфері туризму та географії.

          

1 листопада 2018 року в університеті відбувся День відкритих дверей за участю викладачів кафедри туристичного та готельного бізнесу.

          

30 жовтня 2018 року на базі музею Футбольного клубу «Ворскла» було проведено виїзне практичне заняття в рамках вивчення навчальної дисципліни «Організація екскурсійної діяльності» для студентів 2-го курсу спеціальності «Туризм».

В клубному музеї представлена досить широка та цікава експозиція щодо полтавської команди. Тут можна простежити за розвитком «Ворскли»: від самого становлення команди до сучасності. Почитати інформацію про бомбардирів тренерів. Переглянути фотографії з різних часів життя клубу на цифрових фоторамках. А також побачити різні експонати: ігрові футболки «Ворскли» різних часів та клубів-суперників у Єврокубках, трофеї, серед яких і Кубок України і багато іншого. В експозиції не забули про жодну деталь. Клубний музей «Ворскли» саме той випадок, коли краще один раз побачити, ніж сто разів почути.

Студенти охоче ставили питання екскурсоводу, із цікавістю слухали відповіді та головне, отримали практичні навички щодо методики підготовки та техніки проведення екскурсії.

          

27 жовтня 2018 року професор Скляр Г.П. взяв участь у презентації інформаційно-просвітницького туру за маршрутом Великі Липняги (Семенівський район) – Хорольська яма (м. Хорол) – Шумейкове урочище (Лохвицький район). Були відвідані Меморіальний комплекс «Жертвам нацизму» у с. Великі Липняги, Меморіал «Хорольська яма» та Меморіал Шумейкове урочище.  Даний туристичний маршрут спрямований на формування у підростаючого покоління патріотичної свідомості та відродження духовності.

          

21 жовтня 2018 року професор Скляр Г.П. взяв участь  у майстер-класі з петриківського розпису та ознайомився з організацією екскурсійного обслуговування туристів у м. Дніпро.

          

Практико-орієнтовне навчання у підготовці студентів спеціальності «Туризм»

16 жовтня 2018 року на базі Головного управління ДСНС України в Полтавський області доц. Карпенком Ю. В. було проведено виїзне практичне заняттяв рамках вивчення навчальної дисципліни «Організація екскурсійної діяльності» для студентів 2-го курсу спеціальності «Туризм».

Під час екскурсії у виставковій залі фахівці установи ознайомили другокурсників із структурою та роботою різних підрозділів Головного управління ДСНС України в Полтавський області. У процесі екскурсії студентам розповіли про правилами безпечної поведінки, продемонстрували оснащення пожежних автомобілів, технологію ліквідації пожеж, рятування потерпілих, ознайомили з роботою спеціального інструменту, який застосовують рятувальники під час ліквідації наслідків різних надзвичайних подій.

Студенти охоче ставили питання фахівцям, із цікавістю слухали відповіді та отримали практичні навички щодо методики підготовки та техніки проведення екскурсії.

          

13 жовтня 2018 року проф. Скляр Г.П. разом з групою педагогів організаторів Полтавського міського центру дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання, учнями школи №32 та їх батьками і вчителями відвідали бал хризантем в м. Харків (Екопарк Фельдмана). Додаткова інформація розміщена на сторінці  Facebook – «Полтавський міський центр дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання».

          

12 жовтня 2018 року випускники ЗОШ №10 проф. Скляр Г.П., доц. Карпенко Ю.В., студентка 1-го курсу спеціальності «Туризм» Макарова  Анастасія та відповідальний за профорієнтаційну роботу кафедри доц. Животенко В.О. зустрілися з учнями 11 класу цієї школи і провели профорієнтаційну бесіду.

          

3 жовтня 2018 року студенти спеціальності 242 «Туризм» разом із викладачем кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Животенком Віталієм Олександровичем відвідали 25-й ювілейний Міжнародний туристичний салон «Україна» UITM2018 (м. Київ). У ході відвідування виставки студенти ознайомилися із організацією та проведенням виставкової діяльності та з основами організації транспортних перевезень у туристичному бізнесі.

          

30 вересня 2018 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. дослідив умови обслуговування на об’єктах промислового,  культурно-пізнавального і екологічного туризму дестинації м. Горішні Плавні та с. Келеберда. Додаткова інформація розміщена на сторінці  Facebook – «Полтавський міський центр дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання».

          

29 вересня 2018 року викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу д.геогр.н., проф. Шуканов П.В., к.геогр.н., доц. Логвин М.М. та доц. Карпенко Н.М. взяли участь у роботі журі обласного туру Всеукраїнського турніру юних географів, якій відбувся в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського. У турнірі змагалися 15 команд, знавців з географії та туризму зі шкіл  Полтави та Полтавської області. Команда-переможець – м. Полтава, яка визначилась у результаті запеклих змагань, візьме участь у фіналі Всеукраїнського турніру юних географів, який відбудеться у Полтаві з 29 жовтня по 2 листопада 2018 року.

          

Відповідно до Концепції  практико-орієнтованого навчання та з нагоди Міжнародного Дня туризму та Дня туризму в Україні 28 вересня 2018 року відбулося виїзне практичне заняття з дисципліни «Географія туризму» на базі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Студенти 1 курсу спеціальності «Туризм» разом із куратором доц. Карпенко Н.М. відвідали «Скарбницю музею» та ознайомилися з цінними та цікавими історичними експонатами, які зберігаються у фондах музею.

          

Майстер-клас до Всесвітнього Дня туризму та Дня туризму в Україні

27 вересня 2018 року до Всесвітнього Дня туризму та Дня туризму в Україні кафедра туристичного та готельного бізнесу організувала для студентів спеціальності «Туризм» майстер-клас «Надання першої медичної допомоги в екстремальних ситуаціях під час туристичних подорожей», який провели кандидат медичних наук Капустянський Денис Васильович разом із учасниками волонтерського загону «Єдність» ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія».

Майстер-клас викликав велику зацікавленість у студентів, які активно задавали запитання та набували навичок з надання домедичної допомоги потерпілим.

До Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні студенти 1-го курсу спеціальності «Туризм» взяли участь у конкурсі письмових робіт «Мій вибір – ПУЕТ. Моя майбутня професія у сфері туристичного бізнесу». За результатами конкурсу грамотами були нагороджені:

1-е місце

Осаулко Катерина, Т-11

2-е місце

Куліш Ярослава, Т-11

3-е місце

Бехтер Дмитро, Т-11

          

24 вересня 2018 року кафедрою туристичного та готельного бізнесу був проведен круглий стіл «Людина яка подорожує: постнекласична парадигма наукових досліджень туризму», присвячений Всесвітньому Дню туризму та Дню туризму в Україні».

          

22 вересня 2018 року студенти 1 курсу спеціальності «Туризм» разом із куратором групи доц. Карпенко Н.М. взяли участь в загальноміському заході арт-проекті «Полтава вишивана».

 22 вересня 2018 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. та доц. Карпенко Н.М. разом зі студентами 1 курсу спеціальності «Туризм» взяли участь у фестивалі «Майстерня міста 2018».

          

21 вересня 2018 року відбулося виїзне заняття групи Т-11 з дисципліни «Географія туризму» на базі Полтавського міського парку (парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення), яке провели доц. Карпенко Н.М. та проф. Шуканов П.В. Під час заняття студенти ознайомилися зі структурою парку, історією його створення, екологічним значенням та рекреаційними функціями. Заняття було присвячено Всесвітньому Дню туризму та Дню туризму в Україні.

          

У відповідності з планом профорієнтаційної роботи кафедри з 13 по 18 вересня 2018 року, професор Шуканов П.В. і доцент Логвин М.М. провели заняття з географії та економіки для обдарованих учнів 10-11 класів ЗОШ Полтавської області у обласному науковому ліцеї-інтернаті (с. Потоки, Кременчуцький район). При цьому було зазначено важливість взаємозв’язку між освітою та майбутнім вибором людини в умовах розвитку і трансформації сучасного ринку праці. Була надана різноманітна інформація про наш університет і кафедру туристичного та готельного бізнесу в контексті значення туризму як важливого фактору соціально-економічного розвитку регіону і України.

          

18 вересня 2018 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені  М.В. Остроградського професор кафедри туристичного та готельного бізнесу Шуканов П.В., з метою реалізації плану профорієнтаційної роботи, провів зустріч з вчителями історії та географії ЗОШ Полтавської області. Були розглянуті актуальні питання взаємозв’язку шкільної та вищої освіти, а саме взаємодії між історією, географією і туризмом для учнів старших класів як майбутніх абітурієнтів. Особлива увага була приділена актуальним питанням навчання в ПУЕТ і перспективам розвитку національного ринку праці в умовах глобалізації та регіоналізації світу.

          

15 вересня викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу взяли участь у ХІІ Міжрегіональній виставці-турсалоні «Відпочивайте на Полтавщині!», що проходила у рамках ІІ Міжнародного фестивалю патріотичного документального кіно «КіноДок». У процесі виставки студенти групи Т-31 ознайомилися із основними туристичними місцями Полтавщини та інших регіонів України.

          

Кафедрою туристичного та готельного бізнесу було проведено Міждисциплінарний методологічний семінар "Людина, яка подорожує: постнекласична парадигма наукових досліджень туризму".

За результатами проведення семінару видано збірник Матеріалів міждисциплінарного методологічного семінару "Людина, яка подорожує: постнекласична парадигма науко-вих досліджень туризму" за заг. ред. проф. Скляра Г.П., який можна завантажити за посиланням .

          

9 вересня 2018 року професор Скляр Г.П. разом з групою педагогів організаторів Полтавського міського центру дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання ознайомився з організацією обслуговування туристів в м. Харків (Екопарк Фельдмана, парк імені М. Горького). Додаткова інформація розміщена на сторінці  Facebook – «Полтавський міський центр дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання».

          

8 вересня 2018 року професор Скляр Г.П. взяв участь у спортивно-туристичному змаганні «Туристичний Weekend» проведеному у м. Полтава на базі дитячо-юнацького клубу «Юний патріот» (пер. Рибальський, 14). На початку змагань професор Скляр Г.П. провів профорієнтаційні заходи. Додаткова інформація розміщена на сторінці  Facebook – «Полтавський міський центр дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання».

          

Завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. разом з групою освітян ознайомився з сучасними формами роботи одного з музею міста Полтава, а саме «Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви».

          

25 травня 2018 року    науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у Міжрегіональному бізнес-орієнтованому інноваційному форумі «Відкрий Полтавщину». Зокрема, взято участь у панельній дискусії  «Органи місцевого самоврядування. Нова реальність України: спроможність, конкурентність, транспарентність».

          

19 травня 2018 року у м. Полтава (Корпусний парк) відбувся  IV Міжрегіональний туристичний фестиваль «Гастрономічна гостинність Полтавщини» з нагоди святкування в Україні Дня Європи. На локації університету, яка користувалася великим попитом серед полтавців та гостей міста,  були представлені кафедри: туристичного та готельного бізнесу з презентацією студентської туристичної агенції (STA) як навчальної бази для підготовки майбутніх фахівців з туризму; технології харчових виробництв і ресторанного господарства з майстер-класом «Розпис медово-імбирних пряників»; готельно-ресторанної та курортної справи з майстер-класом «Складання серветок до святкового столу».

          

19 травня 2018 року науково-педагогічні працівники кафедри прийняли участь у виставці-презентації досягнень освітньої діяльності університету та урочистостях у зв’язку з відзначенням 57-ї річниці освітньої діяльності ПУЕТ.

          

18 травня 2018 року завідувач кафедри професор Г.П. Скляр взяв участь в урочистому відкритті 1-го міського інформаційно-туристичного кіоску в Художньому музеї (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Захід проводився в  рамках відзначення Міжнародного дня музеїв.

          

15-17 травня 2018 року студентка групи Т-43 Шандиба Альона брала участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 242 «Туризм».

Крім того, учасникам олімпіади була запропонована цікава програма перебування.

Шандиба Альона отримала грамоту  за високу теоретичну підготовку з туризму.

Від кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ членом журі був заявлений та брав участь доц. Логвин М.М.

          

17 травня 2018 р. доценти кафедри туристичного та готельного бізнесу Карпенко Н. М. та Тараненко О. О. провели оглядову екскурсію містом для представників Школи економіки м. Катовіце Анни Сташевської, Агнєшки Оконь та Лешка Міхти, які перебувають в університеті за програмою академічної мобільності Erasmus +. Також гості з Польщі відвідали Полтавський краєзнавчий музей ім. В. Кричевського, де мали можливість познайомитися з історичними, етнографічними та культурними особливостями Полтавщини.

          

14 травня 2018 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся круглий стіл на тему «Сучасний стан і перспективи розвитку туристичної сфери в Україні». Модераторами заходу виступили науково-навчальний центр і кафедра туристичного та готельного бізнесу університету. Метою круглого столу було обговорення актуальних проблем розвитку туристичної сфери на прикладі м. Полтава та Полтавської області, поглиблення знань студентів про найважливіші складові туристичної привабливості регіону.

Одним із ключових питань заходу стало обговорення Законопроекту про внесення змін до Закону України «Про туризм», який презентувала народний депутат України, голова підкомітету Верховної Ради України з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності, секретар Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, експерт із територіального брендингу та підвищення конкурентоспроможності територій Анна Романова.

У роботі круглого столу окрім, науково-педагогічних працівників і студентів факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу університету, активну участь взяли представники Асоціації «Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування» директор Володимир Микийчук та його заступник Ганна Кондрат’єва, а також гості з Польщі – представники Школи економіки м. Катовіце Анна Сташевська, Агнєшка Оконь та Лешка Міхта, які перебувають в університеті за програмою академічної мобільності Erasmus +.

Захід супроводжувався активною та гострою дискусією у форматі «науковці – законодавча влада – місцеві громади».

          

З 2 по 5 травня 2018 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу  професор  Г.П. Скляр та доцент Ю.В. Карпенко  взяли участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції «Сучасний стан та перспективи розвитку туризму» (м. Чернівці, Україна та м. Сучава, Румунія), міжнародному симпозіумі «Оцінка внутрішньої освіти: виклики та перспективи» за участю науковців з Університету ім. Штефана чел Маре (Румунія) та Університету Хасана ІІ (Касабланка, Марокко).

          

17.04.2018 р. кафедрою туристичного та готельного бізнесу ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» проведено методологічний міждисциплінарний інтернет-семінар «Людина яка подорожує: постнекласична парадигма наукових досліджень туризму». Географія проведення семінару охоплює такі міста як Київ, Харків, Суми, Львів, Черкаси та Полтава, що були представлені провідними науковцями та практиками наступних університетів: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Інститут економіки промисловості НАН України, Київський національний торговельно-економічний університет, Національний університет фізичного виховання і спорту України, Національна академія державного управління при Президентові України, ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана», Сумський державний університет, Сумський державний педагогічний університет ім. А. С. Макаренка, Львівський торговельно-економічний університет, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Оргкомітетом проводяться роботи із формування електронного збірника матеріалів семінару.

          

12 квітня 2018 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П. взяв участь у роботі семінару-наради з суб’єктами підприємницької діяльності туристичної галузі м. Полтави «ТУРИСТИЧНИЙ СЕЗОН – 2018».

http://www.rada-poltava.gov.ua/news/52714466/

          

30 березня 2018 р. студенти 4-го курсу напряму підготовки «Туризм» взяли участь у презентації книги Ленченка Федора Івановича «Веселоподільський цукровий завод». Захід був організований почесним професором ПУЕТ, кандидатом економічних наук, доцентом Аліманом Мирославом Васильовичем, за підтримки доктора історичних наук, професора кафедри педагогіки та суспільних наук ПУЕТ Петренко Ірини Миколаївни. Під час презентації присутні дізнались про історію створення підприємства, його роль і значення у житті населення смт. Семенівки та сумну сторінку закриття заводу у 2008 р.

На зустрічі також були присутні почесні гості – кандидат історичних наук, доцент Ревегук Віктор Якович, історик та краєзнавець Рекрут Валерій Пилипович. З презентацією своєї книги «Полтавці – поборники державної незалежності України» виступив Ревегук В.Я.

          

19 березня 2018 року за результатами закордонного стажування студентів ІІ-V курсів кафедра туристичного та готельного бізнесу провела конференцію на першому курсі спеціальності «Туризм».

Перед першокурсниками з цікавими і конструктивними доповідями про практичну підготовку в Туреччині виступили А.Коваль (Т-51), Ю.Зацарицина (Т-31), А.Нацяк (Т-32), А.Покотило та Н.Талашова (Т-42), у Болгарії – А.Шандиба (Т-43), Н. Кочеварова та О.Кобзар (Т-32), О.Корнієнко та В.Ходос (Т-41).

          

З 23 по 26 лютого 2018 року  на кафедрі туристичного та готельного бізнесу вперше відбувся захист дипломних магістерських робіт студентів 6 курсу спеціальності «Туризм». Екзаменаційну комісію із захисту дипломних робіт очолила заступник начальника  управління інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації, кандидат педагогічних наук Оніщук Лариса Миколаївна. Результатом захисту є присвоєння випускникам кваліфікації «Магістр з туризму». А 2 березня 2018 року випускники та викладачі кафедри взяли участь в урочистостях з нагоди  вручення дипломів магістрів.

Колектив кафедри туристичного та готельного бізнесу вітає випускників з успішним завершенням навчання в університеті та бажає всього найкращого!

          

24 лютого 2018 року професор Скляр Г.П., разом з групою освітян м. Полтава, дослідив організацію надання туристичних послуг у музеях Полтавського району: інтерактивному музеї історії олії (с. Мачухи); Полтавському районному музеї рушника ім. Н.Ю. Бокоч (с. Степне); музеї-заповіднику А.С. Макаренка (с. Ковалівка).

          

21 лютого 2018 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П. взяв участь у семінарі-нараді фахівців туристичного супроводу в рамках відзначення Всесвітнього дня екскурсовода.

          

11 лютого 2018 року на базі ПУЕТ був проведений ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. На даному етапі взяли участь 135 учнів з   загальноосвітніх шкіл  м. Полтави та Полтавської області. В складі журі олімпіади працювали викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу – професор Шуканов П.В. (голова журі), доценти Литовченко І.В., Логвин М.М. Під час роботи була проведена активна профорієнтаційна робота з учнями старших класів щодо можливості навчання в ПУЕТ та про взаємозв’язок географії з найбільш перспективними напрямками розвитку туризму.

          

Шановні колеги!

Повідомляємо, що матеріали ІI Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції «Модернізація економіки в умовах зростання суспільної свідомості: туризм, людиномірність, партнерство, кооперація» оприлюднені. Дякуємо авторам за учать і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

Оргкомітет

МАТЕРІАЛИ конференції

          

16 грудня 2017 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. П.В. Шуканов та доц. М.М. Логвин взяли участь у Дні відкритих дверей університету. Під час зустрічі викладачі розповіли про умови вступу до ПУЕТ в 2018 році, зокрема на спеціальність «Туризм».

          

14 грудня 2017 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу разом зі студентами спеціальності «Туризм» усіх курсів взяли активну участь у підготовці та проведенні Свята професійної майстерності факультету харчових технологій готельно-ресторанного та туристичного бізнесу.

Так студенти групи Т-43 – Шандиба Олена, Апостолова Ангеліна, Захарченко Лілія, Яременко Ярослав, Колісник Анна, Салов Олексій під керівництвом викладача кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Левченко Юлії Вікторівни підготували та оформили тематичний стіл кулінарних виробів «Європейська новорічна подорож». А студенти Погорєлов Олександр (Т-12), Емомов Олександр (Т-11), Корнієнко Олег (Т-42), Мосієнко Дар’я (Т-41) взяли участь у презентації студентської туристичної агенції «STA».   

На свято були запрошені заступник начальника Управлінні інфраструктури та туризму Оніщук Лариса Миколаївна та Начальник відділу туризму та культурної спадщини управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради Павлов Віталій Володимирович.

Велику зацікавленість до свята виявили учні Полтавської загальноосвітньої школи ім. В.Г.Короленка №10 та Новосанжарського навчально-виховного комплексу, які ознайомились з виробами, представленими на Святі професійної майстерності «Святковий калейдоскоп».

          

14  грудня 2017 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулася ІI Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція «Модернізація економіки в умовах зростання суспільної свідомості: туризм, людиномірність, партнерство, кооперація».

На інтернет-конференції розглянуті актуальні проблеми модернізації економіки в умовах зростання суспільної свідомості в Україні і світі. Зокрема, з’ясовані соціально-економічні умови модернізації сфери туризму, гостинності і рекреації, проблеми розвитку туризмології та особливості розвитку туристичної діяльності на засадах партнерства.

Напрацювання конференції в авторській редакції рекомендовано видати у матеріалах конференції.

Дякуємо авторам за учать і повідомляємо, що матеріали будуть оприлюднені на сайті  орієнтовано у січні 2018 року.

РЕЗОЛЮЦІЯ конференції

          

11 грудня 2017 р. доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Животенко В. О. разом зі студентами спеціальності туризм, із виїзним заняттям, відвідали Полтавський краєзнавчий музей у межах вивчення дисципліни «Управління інвестиціями у туристичному бізнесі».

          

8 грудня 2017 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу Скляр Георгій Павлович взяв участь у роботі пленарного засідання Полтавської міжрегіональної інноваційної платформи «Диверсифікація патріотичного простору Полтавщини в суспільне середовище», організованій Управлінням інфраструктури та туризму Полтавської ОДА. Учасники заходу обговорили методики впровадження національно-патріотичного виховання та шляхів вивчення культурної спадщини в області. По завершенню роботи пленарного та секційних засідань, учасники платформи дізнались про видатних полтавців – Симона Петлюру та Патріарха Мстислава, взявши участь у однойменній навчально-методичній екскурсії, яку провела голова спілки екскурсоводів Полтавщини Кулинич Тамара Володимирівна.

          

8 грудня 2017 року науково-педагогічні працівника кафедри туристичного та готельного бізнесу радо зустріли майбутніх абітурієнтів, випускників 11 класів шкіл Полтави на Дні відкритих дверей. Під час зустрічі викладачі розповіли про умови вступу до ПУЕТ в 2018 році, зокрема на спеціальність «Туризм», а студенти різних курсів поділилися досвідом навчання в університеті та проходження виробничих практик у країнах світу.

          

7 грудня 2017 року доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Віталій Олександрович Животенко, відповідно до плану профорієнтаційної роботи кафедри та університету, провів зустрічі з випускниками шкіл міста Миргород та Мирогодського району. Під час зустрічей, які відбулися в Миргородській гімназії імені Т.Г.Шевченка, загальноосвітніх школах – №5 міста Миргорода, Велико-Сорочинській, Кибинцівській та Ромаданівській, майбутні абітурієнти дізнались про умови вступу до ПУЕТ у 2018 році, перелік спеціальностей та освітніх програм, за якими здійснюється набір, умови навчання та стажування студентів, життя студентів у поза навчальний час.

          

1 грудня 2017 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу – завідувач Скляр Георгій Павлович, доценти Логвин Михайло Михайлович та Литовченко Ірина Володимирівна разом зі студентами 6 курсу спеціальності «Туризм» Бабенко Анною, Клюєвою Катериною, Зубом Олександром та Науменко Ольгою здійснили робочу поїздку по Кременчуцькому району Полтавської області. Мета поїздки – дослідження об’єднаних територіальних громад Кременчуцького району, відповідно до реалізації Меморандуму про співпрацю в межах Проекту «Створення комунального закладу «Кластер зеленого туризму територіальних громад Кременчуцького району». Під час поїздки її учасники зустрілися з головами Омельницької та Недогарківської ОТГ – Шереметьєвою Олександрою Іванівною та Пащенко Вірою Костянтинівною, відповідно. Вони розповіли про історію створення, структуру, сучасний стан розвитку новостворених об’єднань. Були обговорені можливі шляхи розвитку туристичної галузі, зокрема сільського зеленого туризму, в межах ОТГ. Поїздка стала можливою за підтримки Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування та її керівника Балибіної Ірини Вікторівни.

          

1 грудня 2017 року студенти груп Т-41 та Т-22 спеціальності 242 «Туризм» разом з доцентом кафедри туристичного та готельного бізнесу  Животенком В. О. відвідали традиційну «Ярмарку вакансій», що проходила у Міському будинку культури, де було представлено провідні підприємства Полтавської області. У ході відвідування даного закладу студенти мали можливість ознайомитися із особливостями організації та проведення виставкової діяльності та отримали інформацію щодо сучасного стану та потреб ринку праці Полтавської області.

          

18 листопада 2017 року професор Скляр Г.П., разом з групою освітян м. Полтави, дослідив досвід музеєфікації об’єкту і організацію екскурсійного обслуговування у національному парку «Межигір’я». У той же день на Клавдіївський фабриці ялинкових прикрас (Київська область) професор Скляр Г.П. дослідив практику формування та просування туристичного продукту фабрики.

          

З 29 жовтня по 5 листопада 2017 року відповідно до плану роботи студентської туристичної агенції «STA» було проведено профорієнтаційний тур «Підкорювачі хвиль», в якому взяли участь учні та вчителі ЗНЗ  м. Полтави.

Маршрут пролягав територією України, Білорусі, Литви, Латвії, Швеції, Данії, Німеччині.

Учні ознайомилися з туристичними центрами міст Риги, Стокгольма, Копенгагена, Берліна, Катовіце.

Профорієнтаційну роботу проводив завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Г.П. Скляр.

          

27 жовтня 2017 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П., доцент Карпенко Ю.В. та доцент кафедри менеджменту Барибіна Я.О. взяли участь у VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Туристичний бізнес: світові тенденції та національні пріоритети», яка відбулася в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна. Окрім того, у рамках конференції були проведені  панельна дискусія «Пріоритетні напрямки розвитку в'їзного та внутрішнього туризму в Україні» та круглий стіл, присвячений проблемам підготовки кадрів сфери туризму, за участю членів Науково-методичної комісії Міністерства освіти і науки України.

          

26 жовтня 2017 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П.  взяв участь у роботі міжрегіонального стартапу «Успішні проекти, досвід та перспективи розвитку сільського туризму в Полтавському районі», якій проводився у межах 11-ї Міжрегіональної виставки-турсалону «Відпочивайте на Полтавщині!». Учасники стартапу ознайомилися із найкращими реалізованими проектами у сфері сільського зеленого туризму, оздоровчо-спортивного туризму (байдарки, катамарани) та новими напрямками велотуризму.

          

25 жовтня до ПУЕТ завітала група школярів позашкільного навчального закладу «Полтавський міський центр дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання» Управління освіти Виконавчого комітету Полтавської міської ради. Учні ознайомилися з умовами навчання у нашому університеті, та, зокрема, на спеціальності 242 «Туризм». Вони відвідали кабінет туризмознавства, навчально-виробничий комплекс і лабораторію технології ресторанного виробництва. Діти були у захваті від побаченого у нашому університеті.

          

25 жовтня 2017 року у виставковій залі Полтавського міського будинку культури розпочала роботу ХІ Міжрегіональна виставка-турсалон «Відпочивайте на Полтавщині!». Виставку відвідали завідувач та викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу Скляр Георгій Павлович, Карпенко Юрій Вікторович, Тараненко Олександр Олексійович, Дробиш Людмила Володимирівна, Литовченко Ірина Володимирівна. Велику зацікавленість до заходу виявили студенти першого та другого курсів спеціальності «Туризм». Усі присутні мали змогу ознайомитися з туристичними брендами Полтавської області, отримати рекламну продукцію, посмакувати гастрономічні смаколики.

          

17 жовтня 2017 року студенти 3-го та 5-го курсів спеціальності «Туризм» разом з доцентом кафедри Литовченко Іриною Володимирівною взяли участь в тематичній екскурсії рідним містом під назвою «Симон Петлюра – видатний уродженець Полтави», яку провела голова Полтавської обласної спілки екскурсоводів Кулинич Тамара Володимирівна. Екскурсійна група пройшла вулицями Полтави, прослухала цікаву та зворушливу розповідь про життя та діяльність видатного українського військового та політичного діяча, глави Директорії Української Народної Республіки 1919-1920 років – Симона Васильовича Петлюру.

          

15 жовтня 2017 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П., разом з групою освітян м. Полтава, дослідив організацію надання туристичних послуг у м. Запоріжжі та острові Хортиця.

          

13 жовтня 2017 року у Полтавському краєзнавчому музеї ім. В. Кричевского  відбулася презентація нової комунальної установи Полтавщини – «Кластер зеленого туризму територіальних громад Кременчуцького краю». До складу кластеру увійшли об’єднані територіальні громади Кременчуцького району: Омельницька, Пришибська, Піщанська, Недогарківськау, а також Білецьківська сільська рада. Важливою подією заходу стало підписання меморандуму про співробітництво між комунальною установою та Полтавським університетом економіки і торгівлі (ПУЕТ), який підписали Віра Костянтинівна Пащенко – голова Недогарківської ОТГ та Олексій Олексійович Нестуля – ректор ПУЕТ. Меморандум передбачає наукову підтримку університетом (зокрема кафедрою туристичного та готельного бізнесу)  розвитку сільського зеленого туризму в Кременчуцькому районі. На заході були присутні завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Георгій Павлович і доцент кафедри Литовченко Ірина Володимирівна.

http://kolo.news/category/vlada/5752

          

7 жовтня 2017 року викладачі кафедри д. геогр. н. Шуканов Павло Васильович, к.геогр.н. Логвин Михайло Михайлович та к.геогр.н. Литовченко Ірина Володимирівна взяли участь у роботі журі Полтавського обласного турніру юних географів, якій відбувся в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського. У турнірі змагалися команди знавців географії зі шкіл міст Полтави, Кременчука, Горішніх Плавнів, Лохвиці, Гадяча, Гребінки та с.м.т. Решетилівки. Команда-переможець «Покоління Z» (Горішні Плавні), яка визначилась у результаті запеклих змагань, візьме участь у Всеукраїнському турнірі юних географів, який відбудеться у Харкові 23-27 жовтня 2017 року.

          

5 жовтня 2017 року в університеті відбувся День відкритих дверей за участю викладачів кафедри.

          

4 жовтня 2017 року, відповідно до плану заходів кафедри туристичного та готельного бізнесу щодо проведення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, Студентською туристичною агенцією та студентським клубом «Way hanters» організовано поїздку до м. Києва для участі у 24 Міжнародному туристичному салоні «Україна» - UITM’2017. Студенти напряму підготовки «Туризм» разом із доцентом кафедри Тараненком О.О. мали змогу поспілкуватися з учасниками туристичного ринку України та ознайомитися з сучасними тенденціями його розвитку.

          

2 жовтня 2017 року в Полтавському міському дендрологічному парку відбулося виїзне заняття з дисципліни «Рекреаційні комплекси світу» зі студентами групи Т-12.  Заняття провела доцент кафедри  Карпенко Ніна Миколаївна. Студенти разом з куратором групи і Литовченко Іриною Володимирівною побачили усі красоти осінньої природи Полтави та дізналися про історію створення та етапи розвитку парку.

          

1 жовтня 2017 року професор Скляр Г.П., разом з групою освітян м. Полтава, дослідив організацію надання туристичних послуг у національному дендрологічному парку «Софіївка» (м. Умань) та м. Вінниця.

          

30 вересня 2017 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу доцент Логвин М.М. та професор Шуканов П.В. прийняли участь у фестивалі просто неба «Наукові пікніки», що пройшов на центральній вулиці м. Полтава.

          

28 вересня 2017 року, відповідно до плану заходів кафедри туристичного та готельного бізнесу щодо проведення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, студенти 4 курсу напряму підготовки «Туризм» на чолі з доцентом кафедри Тараненком О.О. відвідали готельний комплекс «Алмаз». Студенти ознайомилися з номерним фондом готелю, конференц-залом для ділових заходів, роботою турагенства, пивоварні, піцерії та салону краси, які входять до складу комплексу. Знайомство з інфраструктурою готельного комплексу та спілкування з його керівництвом забезпечило студентам приємні враження та цінні знання для майбутньої професійної діяльності.

          

27 вересня 2017 року кафедра туристичного і готельного бізнесу ПУЕТ та туристичний клуб “Way hunters” разом із світовою спільнотою відсвяткувала Всесвітній день туризму та день туризму в Україні. В рамках святкування відбувся конкурс фотографій, розіграш призів за результатами туристичної ярмарки та святковий флеш-моб. Крім студентів ПУЕТ у заході в якості гостей брали участь випускові класи ЗОШ №18.

          

25 вересня 2017 року, відповідно до плану заходів кафедри туристичного та готельного бізнесу щодо проведення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, доценти Логвин М.М., Карпенко Н.М. та Литовченко І.В. разом із магістрами спеціальності «Туризм», провели туристичний похід-екскурсію «Етнокультурні ландшафти Полтави». Магістри ознайомилися із мальовничим куточком м. Полтави – Гришкін ліс та обговорили можливості його використання з туристичною метою.

          

Вітаємо з нагородою!

21 вересня 2017 року в Полтавському літературно-меморіальномуо музеї ім. В.Г. Короленка Міський Голова м. Полтави Олександр Мамай вручив Владиславу Борисенку – студенту 5 курсу спеціальності «Туризм», керівнику  Незалежного  молодіжного театру «Антракт», міську премію ім. В.Г.Короленка у номінації  «За активну участь у сучасному громадському та культурному житті міста».

          

В період з 14 по 21 вересня 2017 року, відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації (від 18.07.2017 р. №302), у с. Потоки Кременчуцького району викладачі кафедри професор Шуканов П.В. та доцент Логвин М.М. взяли участь у проведені навчально-тренувальних зборів з географії та економіки для найкращих учнів 10-11 класів загальноосвітніх шкіл Полтавської області.

          

20 вересня 2017 року, у відповідності до плану заходів до Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П. взяв участь у презентації інформаційно-туристичного маршруту за допомогою QR-кодів «Доленосне поле європейської історії», яка відбулася в Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви».

http://www.rada-poltava.gov.ua/news/12587485/#

          

20 вересня 2017 року у рамках святкування 74-ї річниці визволення м. Полтава від німецько-фашистських загарбників та на честь Дня міста викладачі та студенти кафедри туристичного та готельного бізнесу взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника героям-авіаторам та вшанували пам’ять загиблих.

          

14 вересня 2017 року, у відповідності із заходами до Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, студенти 5 курсу спеціальності «Туризм» разом з викладачами кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Логвиним М.М. та доц. Карпенко Н.М. взяли участь у екскурсії «Вуличні реалії», організованій ГО «Полтавська платформа» в рамках фестивалю «Майстерня міста». Захід проводився в рамках реалізації проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». Проект виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) gmbh», спільно з КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради. Мета заходу – привернути увагу громади до проблем збереження об’єктів культурної спадщини міста Полтави.

          

22 серпня 2017 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П. взяв участь у відкритті славнозвісного  Сорочинського Ярмарку у с. Великі Сорочинці Миргородського району  і виступив на Міжрегіональному семінарі-практикумі «Розвиток кластерної моделі туристичної галузі області з вивченням передового досвіду».  

ttp://poltava-tour.gov.ua/news/v-den-vidkrittya-sorochinskogo-yarmarku-provedeno-mizhregionalniy-turistichniy-seminar-praktiku

          

19 серпня 2017 року біля села Більськ, що у Котелевському районі, вперше відбувся етнофестиваль «Гелон-фест». Організатори «Гелон-фесту» хотіли зацікавити жителів Котелевського району та Полтавщини загалом історією рідного краю. Адже саме на території Більського городища протягом 500 років (VIII–IV століття до нашої ери) розташовувалося скіфське місто Гелон.  В данному заході прийняли участь завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Г.П.Скляр  та доцент Ю.В. Карпенко.

http://kolo.news/category/dozvillia/5019

 

          

21 червня 2017 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П. прийняв участь у засіданні тематичної групи «Розвиток туризму, рекреації та культури» в рамках впровадження проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що реалізується у співпраці з Німеччиною.

          

1 червня 2017 року студенти 4 курсу напряму підготовки «Туризм», гр. Т-42 разом із викладачами кафедри доц. Карпенко Н.М. та доц. Логвин М.М. здійснили екскурсію до Полтавського міського дендрологічного парку. Цей захід був присвячений важливим екологічним датам - Міжнародному дню біорізноманіття (22 травня),  Всесвітньому дню навколишнього середовища (5 червня) та Всесвітньому дню боротьби з оспустелюванням та посухами (17 червня). Вирішення та попередження екологічних проблем є необхідною умовою забезпечення сталого розвитку туризму. Тому  під час екскурсії були обговорені питання щодо необхідності збереження біологічного різноманіття, особливостей використання в рекреаційно-туристичних цілях об’єктів природно-заповідного фонду, а також на прикладі парку наглядно продемонстровано результат не лише конструктивного вирішення  проблеми попередження розвитку масштабних ерозійних процесів та деградації земель на північній околиці міста Полтави, а й створення привабливого рекреаційно-туристичного об’єкту – Полтавського міського парку –  парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва, який має зараз велику популярність серед  полтавців та гостей нашого міста.

          

19 травня 2017 р. в Полтавській обласній державній адміністрації відбулася нарада представників науки, бізнесу, влади та громадськості при першому заступнику голови облдержадміністрації Пісоцькому А.А. «Актуальні питання та перспективи розвитку туризму на Полтавщині». В засіданні ради взяли участь завідувач кафедри Скляр Георгій Павлович, доцент Карпенко Юрій Вікторович та студент гр. Т-42 Борисенко Владислав. Завідувач кафедри Скляр Г.П. доповів про створення всеукраїнського туристичного порталу Zrychno.trevel.

https://www.facebook.com/tourpoltavaregion/

          

17 травня 2017 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Георгій Павлович в складі делегації Полтавщини взяв участь у заходах щодо відкриття всеукраїнського туристичного Інтернет-порталу Zruchno.trevel та презентації Полтавської області як найпривабливого туристичного регіону України. Захід організований громадською спілкою «Асоціація Індустрії Гостинності України» і проходив у прес-центрі інформ-агенства «Укрінформ» та в офісі громадської спілки. Головна мета діяльності порталу Zruchno.trevel – розвиток внутрішнього туризму в Україні, популяризація регіонального туристичного продукту.

http://zruchno.travel/?lang=ua

https://www.facebook.com/tourpoltavaregion/

          

27-28 квітня 2017 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П. та доценти Животенко В.О., Карпенко Ю.В., Логвин М.М. взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Розвиток прикордонних регіонів у системі транскордонного співробітництва». В перший  день науковці працювали в Чернівецькому торговельно-економічному інститутів КТНЕУ в форматі пленарного засідання та в секції «Розвиток міжнародного туризму та рекреації в прикордонних регіонах» (модератор секції д.е.н., проф. Скляр Г.П.).

28 квітня конференція проходила в Бєльцькому державному університеті ім. Алеку Руссо (м. Бєльці, Молдова).

          

21 квітня 2017 року студенти першого курсу спеціальності «Туризм» разом з викладачами кафедри Карпенко Ніною Миколаївною і Литовченко Іриною Володимирівною відвідали з екскурсією два унікальні музеї Полтавщини – музей весілля в с. Великі Будища Диканського району та Національний музей-заповідник українського гончарства в с. Опішне Зінківського району. Екскурсія була проведена як виїзне практичне заняття з дисципліни «Туристичні ресурси України». Під час екскурсії студенти взяли участь у колоритному обряді весілля, дізнались про розвиток гончарства та керамічного мистецтва на Полтавщині, а також отримали майстер-клас у видатного майстра-гончара Миколи Гавриловича Пошивайла.

          

19 квітня 2017 року викладачі кафедри Логвин Михайло Михайлович, Литовченко Ірина Володимирівна і Животенко Віталій Олександрович на чолі із завідувачем кафедри Скляром Георгієм Павловичем взяли участь у роботі візійного форуму з інтегрованого розвитку міста Полтави в рамках реалізації проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». Проект виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) gmbh», спільно з КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради. Захід проводився у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка і відзначився плідною співпрацею усіх учасників, які ставили за мету визначити стратегічні напрями розвитку обласного центру до 2030 року.

          

19 квітня 2017 року – День науки в ПУЕТ, присвячений проведенню міжнародної студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2016 рік.  Відбулося засідання туристичної наукової секції «Актуальні питання сталого розвитку туризму». В засіданні брали участь викладачі кафедри, а також більш ніж 30 студентів напряму підготовки «Туризм». З доповідями виступили 21 студент. Засідання секції присвячене офіційному року сталого туризму, який оголошений ООН та Урядом України. За результатами роботи секції:

          

12 квітня 2017 року, напередодні Світлого Воскресіння Христового, викладачі кафедри Дробиш Людмила Володимирівна, Литовченко Ірина Володимирівна і Карпенко Ніна Миколаївна взяли участь у майстер-класі з писанкарства. Писанка – одна із старовинних форм українського народного розпису, символ весни, сонця, повернення природи до життя. Ми вдячні доценту кафедри культурології та кіно- телемистецства Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, к. ф. н. Палій Катерині Сергіївні за проведений майстер-клас та відродження прекрасних традицій наших предків.

          

7 квітня 2017 р. завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П. взяв участь у роботі семінару-наради з суб’єктами підприємницької діяльності туристичної галузі м. Полтави «Туристичний сезон – 2017».

          

29 березня 2017 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П.,  доценти  Дробиш Л.В. і Карпенко Ю.В.    та студенти напряму підготовки «Туризм» взяли участь у ХХІІІ Міжнародній виставці «УКРАЇНА – подорожі та туризм» – UITT2017. Виставка UITT вже багато років є важливою та масштабною подією туристичної сфери України, яка збирає під одним дахом професіоналів туристичного ринку як національного, так і міжнародного рівнів, представників  державних структур, медіа, готельєрів та перевізників.

          

З 22 по 24 березня 2017 року доцент кафедри Литовченко Ірина Володимирівна брала участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Екогеофорум 2017. Актуальні проблеми та інновації», яка проходила в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Наукова конференція зібрала науковців з України, Польщі, Румунії, Молдови з метою обговорити результати досліджень в галузі екології та збалансованого ресурсокористування, технології захисту навколишнього природного середовища, проблем техногенної безпеки в нафтовому комплексі, відновлення та охорони земельних ресурсів, пошуку матеріалів для відновлюваних джерел енергії, пошуку геоінформаційних технологій та моніторингу довкілля,  екологічних проблем сталого розвитку туризму та освіти в контексті концепції сталого розвитку.

          

23 березня 2017 р. завідувач кафедри професор Скляр Г.П. та доцент Логвин М.М. провели профорієнтаційну роботу із членами команди Миргородського району, які брали участь у ІІ етапі V Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу». Учнів було ознайомлено з матеріально-технічною базою університету та кафедри, з умовами навчання та стажування в ПУЕТ.

          

23 березня 2017 р. завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Скляр Г. П. взяв участь у роботі круглого столу «Підприємницька освіта у школі» проведеного у рамках ІІ етапу V Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу».

          

21 березня 2017 р. науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г. П. і доцент Животенко В. О. разом із студентами спеціальності 242 «Туризм» взяли участь у роботі круглого столу «Становлення української державності. Шляхи і методи реалізації екскурсійного маршруту «Симон Петлюра та Патріарх Мстислав – видатні полтавці», що проводився Управлінням інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації спільно з Полтавським краєзнавчим музеєм імені Василя Кричевського та ГО «Спілка екскурсоводів Полтавщини» у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.

          

11 березня 2017 року в університеті відбувся День відкритих дверей за участю доцента Логвина М.М. і директора студентської туристичної агенції «STA» Золотарьової Н.О.

          

4 березня 2017 року в університеті відбувся День відкритих дверей за участю завідувача кафедри професора Скляра Г. П. і доцента Логвина М.М.

          

3 березня 2017 року випускниця з Херсону разом із своїми батьками відвідала університет з метою ознайомлення з умовами вступу та навчання на спеціальності «Туризм». Потенційна абітурієнтка та її батьки відвідали кафедру туристичного та готельного бізнесу, кабінет туризмознавства, студентську туристичну агенцію «STA», гуртожиток, спортивний комплекс та студентське кафе. Зав. кафедри проф. Скляр Г. П. та доц. Логвин М. М. дали вичерпні відповіді на численні запитання зацікавленої сторони.

          

21 лютого 2017 р.  з нагоди Всесвітнього дня екскурсовода,  завідувач кафедри професор Скляр Г.П. та доцент кафедри Литовченко І.В. разом зі студентами 5 курсу напряму спеціальності «Туризм» взяли участь у 10-й науково-практичній конференції «Екскурсійна діяльність – реалії та перспективи. Музична Полтавщина». Конференція була організована  Управлінням інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації за підтримки Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, спільно з ГО «Спілка екскурсоводів Полтавщини» і присвячена 175-річчю від дня народження славетного українського композитора, уродженця Полтавщини Миколи Віталійовича Лисенка.

          

17 лютого професор Скляр Г.П., доцент Логвин М.М. та  директор Студентської туристичної агенції «STA» Золотарьова Н.О. з профорієнтаційною метою відвідали Великосорочинську та Ромоданівську ЗОШ І-ІІІ ступенів. На зустрічі з майбутніми випускниками було розказано про переваги навчання в ПУЕТ,  продемонстровано відеоролик про університет та роздано буклети про умови вступу та навчання у виші.

          

17 лютого з ініціативи Студентської туристичної агенції «STA» та постійного партнера Європейського туроператора «Татур» кафедра туристичного та готельного бізнесу прийняла участь в регіональній конференції міні-EdCamp в селищі Трудолюб Миргородського району. В ній прийняли участь завідувач кафедри  професор Скляр Г.П., доцент Логвин М.М. та директор «STA» Золотарьова Н.О. Під час конференції обговорювалися питання щодо виховання дітей щасливими. Професор Скляр Г.П. в якості експерта виступив перед учителями з лекцією-обговоренням на тему «Щастя в подорожах». Вчителі та учні Миргородського району також були ознайомлені з умовами навчання в ПУЕТ.

          

16 лютого 2017 р. доцент кафедри Литовченко І.В. взяла участь у аналітичному ток-шоу «Акценти» в прямому ефірі Національної телекомпанії України «Полтавська регіональна дирекція «Лтава». Разом з ведучою Анною Іващенко та керівником туристичної агенції Weekend tour Оленою Янченко обговорили рейтинг Британського туристичного порталу Destination Tips топ-11 міст світу, куди не потрібно їхати в 2017 році. Упередженість та політика в рейтинзі, проблеми та перспективи туристичної галузі України та Полтавщини – такі головні акценти розставили учасники передачі.

http://www.ltava.poltava.ua/akzenty/178/

          

16 лютого 2017 р. студенти першого курсу спеціальності «Туризм» разом із завідувачем кафедри професором Скляром Г.П. та доцентом Литовченко І.В. взяли участь у семінарі «День фахівця», який відбувся у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського. На семінарі, організованому управлінням інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації, відбулись презентації туристично-рекреаційного потенціалу Диканщини та книги М.В. Малика «Родина і оточення Миколи Гоголя».

          

15 лютого 2017 р. завідувач кафедри професор Скляр Г.П. та доцент Литовченко І. В. взяли участь у науковій конференції «Освітня безпека та економічний розвиток Україна – Польща»  в рамках ІІІ Наукового симпозіуму «Україна – Польща: синергетична співпраця», яка відбулась в ПУЕТ. З доповіддю про модернізацію сільського зеленого туризму в Україні виступила доцент Литовчено І. В.

          

4 лютого 2017 року на базі ПУЕТ був проведений ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. На даному етапі взяли участь 183 учня з   загальноосвітніх шкіл  м. Полтави та Полтавської області. В складі журі олімпіади працювали викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу – професор Шуканов П.В. (голова журі), доценти Литовченко І.В., Логвин М.М. Під час роботи була проведена активна профорієнтаційна робота з учнями старших класів щодо можливості навчання в ПУЕТ та про взаємозв’язок географії з найбільш перспективними напрямками розвитку туризму.

          

31 січня 2017 року  в університеті відбувся  науково-методологічний семінар, присвячений міжнародному року сталого розвитку туризму (у відповідності з рішенням ООН в 2016 році). В роботі семінару взяли участь: проректор з науково-педагогічної роботи ПУЕТ Манжура О.В., професор кафедри туристичного та готельного бізнесу Шуканов П.В.,  директора,   заступники з виховної роботи та вчителі загальноосвітніх шкіл Полтавської області. Захід був присвячений актуальним питанням взаємодії шкільної та  вищої освіти на основі стимулювання туристичної діяльності у відповідності з планом ПУЕТ  щодо реалізації рішення Колегії МОНУ  «Про екологізацію вищої освіти України з метою підготовки фахівців для сталого розвитку».

          

20 січня 2017 року в м. Харків, в межах укладеної угоди про співпрацю і партнерство у сфері туризму між ПУЕТ та ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму»,  відбувся круглий стіл на тему «Співпраця з вищими навчальними закладами. Напрями ефективної взаємодії». В ньому прийняли участь завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П. та доцент Логвин М.М. На круглому столі обговорювались питання щодо покращення туристичного іміджу розробки бренду Харківської області, запровадження інноваційних форм роботи, що є важливим з погляду запозичення досвіду для просування турпродукту Полтавщини.

          

17 січня 2017 року студенти спеціальності «Туризм» першого та п’ятого курсів разом з викладачами кафедри туристичного та готельного бізнесу доцентами Логвином М.М. і  Литовченко І.В. взяли участь у презентації книги видатного полтавського краєзнавця, історика і громадського діяча Малика Миколи Васильовича «Історія геральдики та герби сотенних і полкових міст Полтавщини».

Захід був організований Управлянням інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації та проводився у приміщенні Полтавської обласної універсальній наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського.

Крім того присутні мали можливість ознайомитися з новою поліграфічною продукцією Управління, яка буде корисною фахівцям туристичної сфери у ході екскурсій, під час проведення свят, фестивалів, виставок, ярмарок в містах і районах Полтавської області.

          

З 30 листопада по 7 грудня  2016 року студентка групи Т-51м Шутко Ольга взяла участь в рекламному турі туроператора «Travel Professional Group (TPG)», який працює на ринку туристичних послуг України з 2011 року. В складі мережі туроператора на території України знаходиться більше 110 офісів, а продаж турів здійснюється в більш ніж 150 країн світу.

Під час рекламного туру була можливість ознайомитись із готельною базою туроператора в Єгипті (м. Хургада), набути досвіду подальшої роботи з готелями, серед яких: «Titanic Palace Resort & Spa» 5*, «Titanic Beach Spa & Aqua Park» 5*, «Lillyland Beach Club» 4*, «King Tut Aqua Park Beach Resort» 4*; сітка готелів Albatros: «Albatros Palace Resort» 5*, «Albatros Dana Beach Resort» 5*, «Beach Albatros Resort» 4*, «Albatros Aqua Vista Resort Spa» 4 *, «Albatros Jungle AquaPark» 4*.

          

В період з 7 по 15 грудня 2016 року студентка групи Т-11 Ярошенко Анастасія прийняла учать в організованому туроператором JoinUp рекламному турі (Fam Trip) по 75 готелях в місті Хургада (Єгипет). Це дозволило ознайомитись з особливостями туристичного продукту готелів та курорту в цілому, набути навиків для роботи з клієнтами, що звертаються до послуг туристичних агенцій.

          

22 листопада відбулася нарада «Активізація розвитку туристичної галузі в Полтавській області», де були обговорені питання стратегії розвитку туризму та курортів на Полтавщині.

У нараді активну участь взяли науково-педагогічні працівники та студенти ПУЕТ. Зокрема, завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Скляр Г.П., доц. Карпенко Ю.В., доц. Барибіна Я.О., студенти спеціальності «Туризм»: Вотінцева А.О., Салех Л.Х., Кириченко В.В., Борисенко В.В., Лисицький В.В., Ключко Є.Д., Шандиба А.Ю., Золотарьова Н.О.

          

18 листопада 2016 року за результатами закордонного стажування студентів ІІ-V курсів кафедра туристичного та готельного бізнесу провела конференцію на першому курсі спеціальності «Туризм».

Перед першокурсниками з цікавими і конструктивними доповідями про практичну підготовку в Тунісі виступили А. Нацяк і Д. Ставицька (ІІ курс), у Туреччині – Я. Троцько (ІІ курс), О. Горжій, Є. Перепеляк, О. Понкратова, О. Горобець (V курс), у Болгарії – А. Коваль (ІV курс).

          

10 листопада 2016 р. у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. П. Котляревського відбулося засідання  круглого столу на тему: «Створення нових туристичних маршрутів на основі інтеграції послуг сільгоспвиробників та зеленого туризму», організоване управлінням інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації. Активну участь у роботі круглого столу взяли викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу завідувач кафедри професор Скляр Г.П., доцент Животенко В.О. та студенти групи Т-11.

          

1 листопада 2016 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулася І Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція «Модернізація економіки в умовах зростання суспільної свідомості: людинорозмірність, духовність, партнерство, кооперація».

На інтернет-конференції розглянуті актуальні проблеми модернізації економіки в умовах зростання суспільної свідомості в Україні і світі. Зокрема, з’ясовані соціально-економічні умови модернізації сфери туризму, гостинності і рекреації, проблеми розвитку туризмології та особливості розвитку туристичної діяльності на засадах партнерства.

РЕЗОЛЮЦІЯ конференції

МАТЕРІАЛИ конференції

          

23–28 жовтня 2016 р. відповідно до плану роботи студентської туристичної агенції STA було проведено профорієнтаційний тур «Балтійські панорами», в якому взяли участь учні та вчителі ЗНЗ №5, 7, 18 м. Полтави, гімназії м. Кременчук, Харківського технічного ліцею № 173.

Маршрут пролягав територією Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Швеції, Білорусі.

Учні ознайомилися з туристичними центрами міст Риги, Таллінна, Стокгольма, Вільнюса.

Профорієнтаційну роботу проводив завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу, професор Г.П. Скляр.

          

26-27 жовтня 2016 року в м. Полтаві у приміщенні Полтавської обласної ради проходила ювілейна 10-та Міжрегіональна виставка-турсалон «Відпочивайте на Полтавщині!».

У ході роботи виставки студенти напряму підготовки «Туризм» та науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу обговорили з в.о. начальника Управління інфраструктури та туризму Полтавської обласної держадміністрації Л. М. Оніщук та директором департаменту туризму та курортів  Міністерства економічного розвитку І. Л. Ліптугою проблеми та перспективи розвитку туристичної сфери регіону та України в цілому.

          

20 жовтня 2016 року учні Полтавської загальноосвітньої школи №18 відвідали  університет з метою ознайомлення з умовами вступу та навчання на спеціальності «Туризм». Учні відвідали кабінет туризмознавства та студентську туристичну агенцію «STA». Школярі також зустрілися з викладачами кафедри туристичного та готельного бізнесу та магістрами спеціальності, які дали відповіді на запитання про студентське життя в ПУЕТ.

          

14 жовтня 2016 року на свято Покрови Пресвятої Богородиці  студенти напряму підготовки «Туризм» разом з викладачем доц. Литовченко І.В. відвідали місто Запоріжжя та острів Хортицю.

          

6 жовтня 2016 року з нагоди святкування 40 річчя факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу  викладачі кафедра туристичного та готельного бізнесу запросили учнів та вчителів 10 класу Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №10. Запрошені на свято взяли участь у заходах, присвячених ювілею факультету, а також в екскурсії по університету, ознайомились з умовами вступу до нашого навчального закладу, відвідали кабінет туризмознавства та студентську туристичну агенцію «STA».

          

5 жовтня 2016 р. студенти напряму підготовки «Туризм» на чолі з доцентами кафедри туристичного та готельного бізнесу Животенком В.О. та Тараненком О.О. відвідали Міжнародний туристичний салон «УКРАЇНА'2016» (UITM 2016), що відбувся у м. Київ. Студенти мали змогу оцінити сучасний стан туристичного ринку України, поспілкуватися з фахівцями турбізнесу та отримати інформаційно-довідкові матеріали від туристичних підприємств. Після виставки студенти відвідали Хрещатик, Володимирську гірку та арку Дружби народів.

          

4 жовтня 2016 року до ПУЕТ завітала група школярів ЗОШ №18 м. Полтави. Школярі ознайомилися з умовами вступу та навчання на спеціальності «Туризм». Вони відвідали кабінет туризмознавства та студентську туристичну агенцію «STA». Також відбулася зустріч школярів із викладачами кафедри туристичного та готельного бізнесу. З особливою цікавістю пройшло знайомство із магістрами спеціальності «Туризм», які відповіли на запитання про студентське життя в ПУЕТ.

          

28 вересня - 1 жовтня 2016 р. в рамках реалізації партнерського проекту «Полтавщина-Буковина» студенти та викладачі ПУЕТ, члени туристичного клубу «Софія», на чолі із завідувачем кафедри туристичного та готельного бізнесу професором Скляром Г.П., здійснили подорож до м. Київ (ознайомлення з пам’ятками історії та архітектури),

м. Чернівці (участь у святі гарбуза, відвідування резиденції митрополитів Буковини і Далмації (пам’ятка списку ЮНЕСКО)

та м. Ворохта (ознайомлення з садибою зеленого туризму як базового табору для сходження на г. Говерла).   30 вересня 2016 р. викладачі-інструктори Чернівецького торгово-економічного інституту КНТЕУ та члени полтавської делегації здійснили сходження на вершину г. Говерла у т.ч. студенти 4 курсу спеціальностей «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа».

          

28 вересня 2016 року на базі ПУЕТ відбувся науково-практичний семінар з директорами та вчителями ЗОШ Полтавської області з актуальних питань розвитку освіти та підготовки фахівців з туризму в університеті.  Семінар був присвячений Всесвітньому дню туризму та Дню туризму в Україні та проведений на основі співробітництва кафедри туристичного та готельного бізнесу із студентською туристичною агенцією «STA». Захід був організований у рамках співпраці між викладачами університету та слухачами Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського. З актуальних питань трансформації вищої освіти та особливостей підготовки сучасних фахівців-туристів виступив професор кафедри Шуканов П.В.

          

28 вересня 2016 року в рамках святкування Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні викладачі кафедри доценти  Литовченко І.В. і Животенко В.О. разом із студентами третього та другого курсів напряму підготовки «Туризм» відвідали з екскурсією Дібрівський кінний завод №62 (с. Дібрівка, Миргородського району). Екскурсія залишила незабутні враження від розповіді екскурсовода про історію створення підприємства, його сучасний стан та здобутки.

          

27 вересня 2016 року викладачі та студенти кафедри туристичного та готельного бізнесу взяли участь в урочистостях з нагоди Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, які були проведені  у Полтавському академічному обласному театрі ляльок управлінням інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації.

З професійним святом присутніх привітала в.о. начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації Лариса Оніщук, котра також розповіла про стан і особливості розвитку туристичної галузі Полтавщини.

На честь свята та вагомий внесок у розвиток туристичної галузі області Почесною грамотою від управління інфраструктури та туризму Полтавської обладміністрації було нагороджено доцента кафедри Литовченко І.В.

До Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні студенти 1-го курсу спеціальності «Туризм» взяли участь у конкурсі письмових робіт «Мій вибір – ПУЕТ. Моя майбутня професія у сфері туристичного бізнесу». За результатами конкурсу грамотами були нагороджені:

1-е місце

Артеменко Тетяна, Т-11

Яковенко Анастасія, Т-12

 

2-е місце

Комарова Єлизавета, Т-11

Чопенко Юлія, Т-12

 

3-е місце

Сопельняк Ігор, Т-11

Котелевська Аліна, Т-12

З нагоди Всесвітнього дня туризму у холі університету проведено захід, у рамках якого презентовано нові туристичні продукти від студентської туристичної агенції «STA» та підбито підсумки фотоконкурсу, що проводився спільно з кафедрою менеджменту. З вітальним словом до учасників заходу та глядачів звернувся декан факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Скрипник В.О. та керівник Полтавської філії туроператора «Татур» Литвин О.М.

Привітання зі святом від  Гаркавенко Ірини, Т-12

          

8 вересня 2016 року студенти 1 курсу спеціальності «Туризм»  на чолі із завідувачем кафедри туристичного та готельного бізнесу професором Скляром Г.П., доцентами Дробиш Л.В. і Животенко В.О. ознайомилися з організацією роботи Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського. (http://www.library.pl.ua/gallery/2140/?cat=gallery&gal=2140)

          

В період з 6  по 10 вересня 2016 року, відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації (від 15.07.2016 р. №297), у с. Потоки Кременчуцького району викладачі кафедри професор Шуканов П.В., доценти Литовченко І.В. та Логвин М.М. взяли участь у проведені навчально-тренувальних зборів з географії та економіки для найкращих учнів старших класів загальноосвітніх шкіл Полтавської області.

          

18 серпня 2016 року доц. Логвин М.М. взяв участь у Міжрегіональному семінарі-практикумі за програмою «Розвиток кластерної моделі туристичної галузі області з вивченням передового досвіду. Міжрегіональна співпраця у сфері туризму та курортів». Захід відбувся в прес-центрі Національного Сорочинського ярмарку (с. Великі Сорочинці, Миргородський район), відповідно до Обласної програми розвитку туризму і курортів на 2016-2020 роки.

Також було пройдено полтавську частину національного туристичного маршруту «Гоголівські місця України», з відвідуванням Великосорочинського літературно-меморіального музею М.В. Гоголя та Національного музею-заповідника М.В. Гоголя (с. Гоголеве Шишацького району), що розташований у відтвореній колишній садибі батьків М.В. Гоголя Гоголів-Яновських.

          

17 червня доцент кафедри Логвин М.М. взяв участь у презентації Всеукраїнського соціального туристичного проекту «Вишиваний шлях», яка відбулась у Полтавському Обласному краєзнавчому музеї.

          

16 червня 2016 року відбулося виїзне заняття зі студентами 1 курсу напряму підготовки «Туризм» до Полтавського міського парку в межах програми навчальної практики «Вступ до фаху», приурочене до Всесвітнього дня боротьби з опустелюванням та посухами. Під час заняття викладачі кафедри доц. Карпенко Н.М., доц. Логвин М.М., ас. Антонець М.О. разом зі студентами обговорили питання щодо особливостей використання в рекреаційно-туристичних цілях об’єктів природно-заповідного фонду, впливу екологічних чинників на туристичну привабливість території, попередження деградації земель. На прикладі парку студентам було наглядно продемонстровано результат не лише конструктивного вирішення  проблеми розвитку масштабних ерозійних процесів та деградації земель на північній околиці міста Полтави, а й створення привабливого рекреаційно-туристичного об’єкту – Полтавського міського парку – парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, який має велику популярність серед полтавців та гостей нашого міста.

          

14 червня 2016 року завідувач кафедри, професор Скляр Г. П. та доцент Логвин М. М. взяли участь в інформаційному турі до Парку пам’ятки садово-паркового мистецтва «Огуївський дендропарк» («Дендрарій держсортомережі»), що розташований у с. Огуївка Машівського району.

Захід був організований управлінням інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації, в рамках популяризації екскурсійного маршруту «Заповідна краса Полтавщини».

          

29 травня 2016 року доцент Логвин М.М. дослідив організацію релігійного туризму та паломництва до Свято-Покровського жіночого монастиря.

          

26 травня 2016 року студенти напряму підготовки «Туризм»  Владислав Борисенко, Катерина Шалун,  Вікторія  Мироненко  взяли  участь  у роботі круглого столу «Україна-Грузія: освітньо-культурний діалог» до Дня Незалежності Республіки Грузія.

          

21 травня 2016 року викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу та студенти напряму підготовки «Туризм» взяли участь у ІІ Міжрегіональному туристичному фестивалі «Гастрономічна гостинність Полтавщини».

          

26 квітня 2016 року викладачі кафедри та студенти напряму підготовки «Туризм» взяли участь у майстер-класі з писанкарства. Майстер-клас провела майстриня к.філос.н. Палій Катерина Сергіївна. В процесі роботи усі учасники заходу отримали масу вражень та позитивних емоцій, а також більше дізналися про традиції підготовки та святкування Великодня.

          

20 квітня 2016 року студенти групи Т-12 разом з асистентом Антонець М.О. під час виїзного заняття з дисципліни «Туристичні ресурси України»  ознайомилися з архітектурними особливостями м. Полтава та відвідали музей-садибу І.П. Котляревського.

          

19 квітня 2016 року  у межах укладеної угоди про співпрацю та партнерство у сфері туризму між ОКЗ «Харківським організаційно-методичним центром туризму» та Полтавським університетом економіки і торгівлі, завідувач кафедри професор Скляр Г.П. та доцент Логвин М.М. взяли участь у презентаційному заході спільно з кафедрою туристичного бізнесу Харківської державної академії культури (ХДАК). Під час заходу полтавські студенти ознайомились  з туристично-рекреаційним потенціалом Харківської області та м. Харкова, налагодили партнерські стосунки зі студентами харківського вишу. Викладачі ПУЕТ та ХДАК  обмінялись досвідом підготовки студентів, які навчаються за спеціальністю «Туризм».

          

7 квітня 2016 року студентка групи Т - 42 напряму підготовки «Туризм» Самченко Юлія взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених та студентів «Інноваційні технології розвитку у сфері харчових виробництв, готельно-ресторанного бізнесу, економіки та підприємництва» (м. Харків, Харківський університет харчових технологій).

За свою доповідь «Проблеми сучасних міграційних процесів у ЄС» Самченко Юлія (науковий керівник доц. Логвин М.М.) отримала диплом І ступеня.

          

5 квітня 2016 року студенти 1 курсу напряму підготовки «Туризм» разом із завідувачем кафедри професором Скляром Г.П. та асистентом Антонець М.О. взяли участь  у презентації програми «Карлівщина туристична», яка відбулась в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.П. Котляревського. Захід був проведений управлінням інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації спільно з Карлівською райдержадміністрацією до Дня фахівця туристичної галузі. Під час презентації присутні мали можливість взяти участь у майстер-класах та ознайомитись з історико-культурною спадщиною Карлівського району, з історією розвитку місцевого писанкарства, вишивки, батику. Також були презентовані експозиції районного історико-краєзнавчого та Варварівського народного історичного музеїв, обласні культурно-мистецькі свята «Воскресни, Писанко!» й «Дзвонкова криниця».

          

31 березня 2016 р. доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Тараненко О. О. прийняв участь у Міжнародній конференції «MICE: діловий туризм – Україна», що відбулася в рамках Міжнародної виставки UITT «Україна – подорожі та туризм».  Конференція проводилася з метою проаналізувати накопичений досвід у сфері організації ділових заходів, зрозуміти специфіку індустрії, ознайомитись з сучасними тенденціями, перспективами розвитку галузі та важливими професійними організаторами ділових зустрічей, конференцій, семінарів.

          

30 березня 2016 року викладачі  кафедри туристичного та готельного бізнесу та студенти напряму підготовки «Туризм» взяли участь у ХХІІ Міжнародній виставці «УКРАЇНА – подорожі та туризм» – UITT2016. Виставка UITT вже багато років є важливою та масштабною подією туристичної сфери України, яка збирає під одним дахом професіоналів туристичного ринку як національного, так і міжнародного рівнів, представників  державних структур, медіа, готельєрів та перевізників.

          

30 березня 2016 року студенти 1 курсу напряму підготовки «Туризм»  на чолі з куратором Антонець М.О. відвідали 2-гу частину безкоштовної екскурсії до народного музею «Музична Полтавщина», розташованого в Полтавському музичному училищі ім. М.В. Лисенка. 

          

24 березня 2016 року відбулася зустріч студентів 1 курсу напрямів підготовки «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа» з представником ГО «Еколтава» Максимом Макухою. Зустріч була організована кафедрою туристичного та готельного бізнесу та присвячена актуальним проблемам збереження та оздоровлення довкілля. На конкретних прикладах з міжнародного досвіду студентам було продемонстровано небезпечність надмірного споживання природних ресурсів, що спричинює їх виснаження, забруднення та деградацію екологічних систем. У дружній атмосфері спілкування були обговорені питання роздільного збору побутових відходів, відпрацьованих батарейок, проведення  за участю студентів різноманітних природоохоронних заходів, спрямованих на оздоровлення довкілля у нашому місті.

          

11 березня 2016 року викладачі кафедри разом із студентами четвертого курсу напряму підготовки «Туризм» взяли участь у засіданні круглого столу «Туристичний імідж як чинник конкурентоспроможності регіону. Досвід Харківщини та Полтавщини», яке відбулося в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.П. Котляревського за підтримки управління інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації.

На засіданні виступили: завідувач кафедри д.е.н., професор Скляр Г.П., д.геогр.н., професор Шуканов П.В., к.геогр.н., доцент Логвин М.М. У своїх виступах науковці акцентували увагу на формах підтримки туристичного іміджу Полтавщини засобами ТІЦ ПУЕТ, охарактеризували туристичний імідж Полтавщини в умовах глобальної трансформації світу та визначили сучасні особливості регіонального розвитку сфери туризму.

http://poltava-tour.gov.ua/news/u-poltavi-provedeno-krugliy-stil-z-pitan-rozvitku-vnutrishnogo-turizmu-v-regioni

http://www.ltava.poltava.ua/news/turystychnyj-imidzh-poltavschyny-psuje-vijna-na-donbasi-ta-nestacha-vbyralen

          

27 лютого 2016 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі проведено ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії, у якому взяли участь більше 200 учнів 8-11 класів  загальноосвітніх навчальних закладів із  міст Полтави, Кременчука, Лубен та районів області.

Учасників змагань привітали  Шкоденко Лариса Анатоліївна – голова оргкомітету, методист відділу природничо-математичних дисциплін Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського та голова журі  Шуканов Павло Васильович, професор кафедри туристичного та готельного бізнесу.

          

26 лютого 2016 року в університеті відбувся День відкритих дверей за участю викладачів кафедри та студентів напряму підготовки «Туризм».

          

25 лютого 2016 року на базі Львівського інституту економіки і туризму відбулась ІV Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених і студентів «Розвиток українського етнотуризму: проблеми та перспективи». Співорганізаторами заходу були Департамент міжнародного співробітництва та туризму Львівської обласної державної адміністрації, Управління туризму Львівської міської ради, Львівська асоціація розвитку туризму, Музей народної архітектури та побуту у Львові «Шевченківський гай» за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Студентами напряму підготовки «Туризм» Гвоздик Тетяною (Т-41), Самченко Юлією (Т-42), Ключко Євгенією (Т-31) під керівництвом викладачів доцента Карпенка Ю.В., доцента Логвина М.М., доцента Литовченко І.В. були підготовлені тези та статті, які увійшли до збірника матеріалів конференції.

          

23 лютого 2016 року завідувач кафедри д.е.н., професор Скляр Г.П. та студенти напряму підготовки «Туризм» взяли участь у роботі ІХ науково-практичної конференції «Екскурсійна діяльність – реалії та перспективи. Полтавщина – «україніша» Україна», присвячену 145-річчю від дня народження Лесі Українки. Конференція відбулась у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Організаторами конференції  виступили управління інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації спільно з ГО «Спілка екскурсоводів Полтавщини».

Заслухана інформація стала в нагоді для майбутніх екскурсоводів – студентів, які починають свою діяльність екскурсоводами-волонтерами кафедри туристичного та готельного бізнесу.

          

19-20 лютого 2016 року доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу  Логвин М. М.  взяв участь у проведенні навчально-тренувальних зборів з географії  для учнів 8-9 класів, переможців обласних, міських та районних олімпіад. Збори проводились на базі дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "Ерудит" (с. Потоки, Кременчуцького району).

          

10 грудня 2015 року доцент кафедри Логвин М.М. дослідив організацію паломницького туризму в Полтавському районі. У с. Горбанівці був освячений храм на честь Горбанівської ікони Божої Матері. Чин освячення та Першу Божественну Літургію у новому храмі звершив Високопреосвященніший Филип, митрополит Полтавський і Миргородський.

          

4 грудня 2015 року викладачі та студенти кафедри туристичного та готельного бізнесу взяли участь у традиційному Святі професійної майстерності, який щороку проводиться на факультеті харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу ПУЕТ.

Цього року гостями кафедри були учні 11 класу Полтавської загальноосвітньої школи  №10 ім. В.Г.Короленка. Для учнів була проведена екскурсія по університету, під час якої гості ознайомились з навчальними лабораторіями та аудиторіями факультету та кафедри, з умовами вступу до університету та студентським життям.

На завершення свята викладачі та студенти кафедри взяли участь у святковому концерті.

            

20 листопада 2015 року професор кафедри Шуканов П.В. та студенти напряму підготовки «Туризм» взяли участь у VІІ міжнародній науково-практичній конференції  «Туристичний бізнес: світові тенденції та національні пріоритети», яка відбулася у Харківському національного університеті імені В.Н. Каразіна.

В процесі роботи конференції були заслухані доповіді наших студентів по профілю їх навчання:

За результатами роботи студентської секції конференції доповідь Борисенко Владислава і Коцевича Олексія була відзначена спеціальним дипломом.

В цей же день, в рамках співпраці кафедри туристичного та готельного бізнесу з Харківським туристичним інформаційнім центром,  відбулася зустріч професора Шуканова П.В. та наших студентів з керівником центру Холодок В.Д. та іншими співробітниками.  В процесі зустрічі особлива увага приділялася розділу «Полтавщина туристична» та науковим результатам співпраці між інформаційним центром ПУЕТ та Харківським туристичним інформаційним центром.

            

19-20 листопада 2015 року в університеті проводився День відкритих дверей в якому взяли участь викладачі кафедри та студенти напряму підготовки «Туризм».

            

19 листопада 2015 року студенти  напряму підготовки «Туризм»  на чолі з куратором академічної групи Т-11 Антонець М.О. відвідали Полтавський академічний обласний музично-драматичний театр імені М. В. Гоголя, де відбувся перегляд фільму «Хайтарма» та зустріч з режисером, актором театру і кіно, українцем кримськотатарського походження Ахтемом Сейтаблаевим.

            

11-12 листопада 2015 року студенти 1-3 курсів напряму підготовки «Туризм» взяли участь в роботі ІХ Міжрегіональної виставки-турсалону «Відпочивайте на Полтавщині!», під час якої, окрім районів та міст області, свій туристичний потенціал презентували делегації з 6 регіонів України, а саме: Запорізької, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Сумської та Харківської областей.  У студентів була чудова можливість ознайомитись з інформаційними стендами областей, отримати практичний досвід роботи волонтерами, перевірити свої сили в ролі екскурсоводів.

http://poltava-tour.gov.ua/news/u-poltavi-vidbulis-zahodi-ih-mizhregionalnoyi-vistavki-tursalonu-vidpochivayte-na-poltavshchini

В засіданні круглого столу «Регіональний аспект перспектив розвитку ділового туризму та туризму подій» взяли учать завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П., професор Шуканов П.В. та студенти 4 курсу напряму підготовки «Туризм».

http://poltava-tour.gov.ua/news/u-poltavi-na-kruglomu-stoli-obgovoryuvali-novaciyi-spryamovani-na-rozvitok-turizmu

            

10 листопада 2015 року студенти групи Т-11 на чолі з куратором Антонець М.О. відвідали Полтавський краєзнавчий музей  імені Василя Кричевського. Студенти ознайомилися з матеріалами, які висвітлюють утворення Полтавської губернії, розбудову Полтави як губернського центру, соціально-економічний, політичний та культурний розвиток краю та відвідали відділи  природи, археології, новітньої історії.

            

3 листопада 2015 року студенти 1 курсу напряму підготовки «Туризм»  відвідали Полтавську обласну універсальну наукову бібліотеку імені І. П. Котляревського. Оглядову екскурсію провела головний бібліотекар відділу обслуговування користувачів ПОУНБ ім. І. П. Котляревського Лисенко Л.В. Вона розповіла про особливості користування бібліотекою, презентувала стенд, присвячений туристичній періодиці, відбувся усний огляд книжкової виставки «Туризм – для здоров’я і душі». Було переглянуто виставку фотографій Полтави з неба, виставки ляльок, кераміки та ін. Студенти груп Т-11 та Т-12 стали користувачами Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського заповнивши картки читачів.

            

24 жовтня 2015року студенти першого курсу напряму підготовки «Туризм» взяли участь у  дебюті першокурсника на факультеті харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу. Виступ студенки групи Т-11 Виноградової Анастасії був відзначений  дипломом жюрі та поздоровленням куратора групи асистентом Антонець М.О.

            

23 жовтня 2015 року в університеті відбувся День відкритих дверей за участю викладачів кафедри. Майбутні абітурієнти  ознайомилися з матеріально-технічною базою університету, а саме відвідали бібліотеку, медіатеку, спортивний комплекс «Олімп»,  спеціалізований кабінет з туризмознавства, студентська туристичну агенцію «STA» та центр дистанційних технологій.

            

22 жовтня 2015 року студенти напряму підготовки «Туризм» на чолі із завідувачем кафедри туристичного та готельного бізнесу професором Скляром Г.П.,  доцентами Литовченко І.В. і Тараненко О.О. взяли участь у проведенні  заходів з нагоди Дня спеціаліста для фахівців туристичної галузі, які відбулися за сприянням управління інфраструктури та туризму облдержадміністрації у приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського. Студенти отримали корисну інформацію щодо туристичної інфраструктури Полтавського регіону, практики функціонування садиби зеленого туризму у Кременчуцькому районі, а також ознайомилися із фондами бібліотеки за туристичним напрямком.

            

30 вересня 2015 року викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу д.геогр.н. професор Шуканов Павло Васильович, к.геогр.н. доцент Логвин Михайло Михайлович, к.е.н. доцент Карпенко Юрій Вікторович, к.е.н., доцент Тараненко Олександр Олексійович і старший викладач Литвин Олена Миколаївна разом із студентами третього та четвертого курсів напряму підготовки «Туризм» відвідали ХХІІ Міжнародний туристичний салон  «Україна – 2015».

Участь студентів і викладачів у роботі туристичного салону – чудова можливість зустрітися із туристичними операторами, турагентствами, авіакомпаніями, готельно-ресторанними комплексами України і світу.

            

З 21 по 25 вересня 2015 року на кафедрі туристичного та готельного бізнесу відбувся конкурс письмових робіт серед студентів першого курсу напряму підготовки «Туризм» до Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні.

За новаторський підхід та нестандартне мислення у вирішенні наукових проблем дипломами нагороджені:

Дипломом І ступеня – Кошель Олексій, група Т-12;

Дипломом ІІ ступеня – Мисик Владлена, група Т-12;

Дипломом ІІІ ступеня – Скриннік Марія, група Т-11.

Вітаємо переможців конкурсу і бажаємо подальших успіхів у навчанні та наукових пошуках.

            

27 вересня вся туристична громадськість визначатиме Всесвітній день туризму. В цей день і українські мандрівники святкують День туризму в Україні. З цієї нагоди 22 вересня 2015 року в Полтавському академічному обласному театрі ляльок відбулися святкові урочисті збори фахівців туристичної галузі Полтавщини.

Серед нагороджених Грамотою Управління інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації за популяризацію туризму серед молоді, підготовку фахівців туристичної сфери – завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу, доктор економічних наук, професор Георгій Павлович Скляр.

Дипломом за третє місце в номінації «Кращий відеоролик» у Регіональному конкурсі на створення кращої презентації «Туристична гостинність Полтавщини» нагороджені студенти  напряму підготовки «Туризм», група Т-23, керівник проекту  Альона Шандиба.

Кафедра туристичного та готельного бізнесу вітає всіх викладачів і співробітників університету із Всесвітнім днем туризму та Днем туризму в Україні.

            

18 вересня 2015 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу д.е.н., проф. Скляр Георгій Павлович взяв участь у засіданні конкурсної комісії регіонального конкурсу на створення кращої презентації нашого краю «Туристична гостинність Полтавщини».

Конкурс проводився Полтавською регіональною громадською організацією «Обласний туристичний кластер» спільно з управлінням інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації.

Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу відбудеться 22 вересня 2015 року під час обласних урочистих зборів фахівців туристичної галузі Полтавщини з нагоди Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, які будуть проходити у Полтавському академічному обласному театрі ляльок.

            

З 4 по 8 вересня 2015 року викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу д.геогр.н., професор Шуканов П. В., к.геогр.н.,  доцент Логвин М. М. та к.геогр.н., доцент Литовченко І. В. взяли участь у проведенні навчально-тренувальних зборів з географії  для учнів 10-11 класів, переможців обласних, міських та районних олімпіад. Збори проводились на базі дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "Ерудит" (с. Потоки, Кременчуцького району).

            

21 серпня 2015 року в с. Великі Сорочинці Миргородського району в етнографічній садибі «Хіврі» відбувся семінар-практикум для сільського населення, власників агроосель за участю місцевих органів влади та самоврядування по програмі «Розвиток кластерної моделі туристичної галузі області з вивченням передового досвіду. Популяризація, розроблених в області туристичних маршрутів, які сприяють національно-патріотичному вихованню дітей та молоді». Семінар проводився відділом з питань туризму та курортів управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА. В роботі семінару взяв участь завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор  Скляр Георгій Павлович, доповівши про досвід роботи туристичного інформаційного центру ПУЕТ. В обговоренні прийняли участь представники органів державного управління та туристичного бізнесу Харківщини, Херсонщини та Полтавщини.

            

22 травня 2015 року в м. Харків відбулось засідання  круглого  столу  «Туристичний імідж як чинник конкурентоспроможності регіону». Захід проводився Департаментом культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації спільно з Харківським національним економічним університетом ім. Семена Кузнеця та ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму».

Учасники круглого столу, у тому числі   представники Полтавської області у складі працівників Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації, громадських організацій туристичного спрямування, музейних установ, акцентували увагу на важливість розвитку внутрішнього туризму в Україні та підвищенні туристичного іміджу регіонів.

У роботі круглого столу взяв участь і виступив з доповіддю «Розвиток ТІЦ в контексті модернізації: формування іміджу регіону» завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу Скляр Георгій Павлович.

Проведений  захід є продовженням розпочатої співпраці у сфері туризму між ПУЕТ та обласним комунальним закладом «Харківський організаційно-методичний центр туризму». Результатом такої співпраці стало укладання договору про співпрацю та партнерство у сфері туризму 16 травня 2015 року у м. Полтава та відкриття партнерських інформаційних туристичних пунктів в туристичному інформаційному центрі ПУЕТ та ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» 16 та 22 травня 2015 року.

            

21 травня 2015 року доцент кафедри Шуканов П.В. провів зустріч в Полтавському обласному інституті післядипломної освіти імені М.В. Остроградського з вчителями загальноосвітніх шкіл та керівниками науково-технічних гуртків  Полтавської області. Були розглянуті актуальні питання сучасного розвитку науки і техніки та шкільної освіти з метою підготовки до вступу у вищі навчальні заклади. Особливу увагу було приділено значенню нашого університету та напряму підготовки «Туризм» для майбутніх абітурієнтів Полтавщини.

            

16 травня 2015 року викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу  взяли участь у проведенні Міжрегіонального туристичного фестивалю «Гастрономічна гостинність Полтавщини», який відбувся під час обласних заходів до Дня Європи в Україні.   Кафедра презентувала  туристичний інформаційний центр і студентську туристичну агенцію. Студенти-волонтери напряму підготовки «Туризм»  як екскурсоводи провели безкоштовні екскурсії «Полтава – духовна столиця України». Важливою подією під час проведення фестивалю стало укладання договору про співпрацю та партнерство у сфері туризму  між  ПУЕТ та обласним комунальним закладом «Харківський організаційно-методичний центр туризму». Головна мета такої співпраці – сприяння розвитку та популяризація туризму в Україні, обмін інформацією, залучення студентської молоді до заходів туристичного спрямування.

За активну участь у фестивалі  кафедра отримала відзнаку – диплом від  Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації.

http://poltava-tour.gov.ua/news/provedeno-mizhregionalniy-turistichniy-festival-gastronomichna-gostinnist-poltavshchini

            

15 травня 2015 року доцент кафедри Шуканов П.В. провів зустріч з вчителями економіки та географії загальноосвітніх шкіл Полтавської області. Були розглянуті актуальні питання поєднання шкільної освіти та підготовки до вступу у вищі навчальні заклади. Особливу увагу було приділено значенню нашого університету та напряму підготовки «Туризм» для майбутніх абітурієнтів Полтавщини

            

23-24 квітня 2015 року доцент  Шуканов П.В. прийняв участь у міжнародній науково-практичній конференції «Географические аспекты устойчивого развития регионов» (м. Гомель, Білорусь).  Він виступив з докладом  «Глобальное цивилизационное пространство как основа устойчивого развития мира».

            

23-24 квітня 2015 року завідувач кафедри професор Скляр Г.П.   взяв участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Туризм як пріоритетний напрям соціально-економічного розвитку регіону», яка була організована Чернівецьким торговельно-економічним інститутом Київського національного торговельно-економічного університету. 23 квітня у м. Чернівці Скляр Г.П. здійснював керівництво секцією «Туризм як чинник євроінтеграції України: економічні, політичні, гуманістичні та соціально-культурні аспекти» та виступив з доповіддю «Свідомий розвиток відповідального партнерства регіонів у сфері туризму в контексті модернізації». 24 квітня у Сучавському університеті ім. Штефана чел Маре (м. Сучава, Румунія) взяв участь в заключному пленарному засіданні конференції та під час дискусії запропонував створити робочу групу з числа науковців з метою внесення доповнень до Закону України «Про туризм», а також розпочати проект за участю навчальних закладів Чернівців, Сучави і Полтави з метою просування туристичного продукту регіонів. Учасники конференції були запрошенні до участі у межрегіональному туристичному фестивалі «Гастрономічна гостинність Полтавщини», який відбудеться 16 травня 2015 року у м. Полтава.

Учасники конференції також ознайомилися з інфраструктурою університету ім. Штефана чел Маре (м. Сучава, Румунія), а також діяльністю Національного центру інформації і промоції туризму у м. Сучава.

            

21 квітня 2015 року відбулося секційне засідання викладачів та студентів кафедри туристичного та готельного бізнесу в рамках ХХХVІІІ студентської наукової конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2014 рік.

Обговорювались питання, пов’язані з глобальними та регіональними особливостями розвитку туристичної індустрії. Присутні заслухали студентські доповіді та взяли участь у їх обговоренні.

За результатами роботи секції визначились переможці:

І місце -    Гвоздик Тетяна (група Т-31) і Гігашвілі Єлизавета (група Т-21), науковий керівник доц. Литовченко І.В.

ІІ місце – Данилов Ігор (група Т-22) і Журавльов Ярослав (група Т-12), науковий керівник доц. Карпенко Н.М.

ІІІ місце – Борисенко Владислав (група Т-22) і Шалун Катерина (група Т-21), науковий керівник доц. Карпенко Н.М.

Студенти Пасько Марина (група Т-31), Канарський Микита (група Т-32), Рачинська Оксана (група Т-22), Хрипко Ольга (група Т-11) привернули увагу присутніх новаторськими ідеями та креативним мисленням в своїх доповідях.

            

16 квітня 2015 року відбулося урочисте відкриття студентської туристичної агенції (СTA).

З вітальним словом перед присутніми виступили: ректор університету Нестуля Олексій Олексійович, декан факультету ХТГРТБ Страшко Людмила Михайлівна, завідувач  кафедри туристичного та готельного бізнесу  Скляр Георгій Павлович, виконавчий директор студентської туристичної агенції Федорович Олег Петрович, керівник Полтавського філіалу туроператора  «ТАТУР» Литвин Олена Миколаївна.

До привітань  приєдналися почесні гості –  директор Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації  Марчишенець Сергій Миколайович і  заступник директора Департаменту інфраструктури та туризму, начальник управління з питань туризму і курортів  Оніщук Лариса Миколаївна.

Співробітниками студентської агенції будуть студенти  напряму підготовки «Туризм», які матимуть можливість на базі агенції набути практичних навичок роботи.

http://misto-tv.poltava.ua/news/novini/u-pueti-vidkrili-studentsku-turistichnu-agentsiyu.html

            

9 квітня 2015 року викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу, директор Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації Марчишинець С.М., заступник директора Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації – начальник управління з питань туризму і курортів Оніщук Л.М., начальник відділу з питань туризму і культурної спадщини управління культури Полтавського міськвиконкому Павлов В.В., представники туристичної сфери Полтави та студенти напряму підготовки «Туризм» взяли участь у засіданні круглого столу «Проблеми та перспективи розвитку мережі туристичних інформаційних центрів в Полтавській області.

Учасники круглого столу обговорили питання розвитку туристичних інформаційних центрів в Полтавській області і м. Полтава.

            

2  квітня 2015 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу д.е.н., професор Скляр Г.П.  взяв участь у навчально-методичній подорожі до  Полтавського районного музею рушника (с. Степне) та Музею-заповідника А.С. Макаренка (с. Ковалівка), яку організував Департамент інфраструктури та туризму Полтавської обласної держадміністрації.

http://poltava-tour.gov.ua/news/pro-chergovu-navchalno-metodichnu-podorozh-poltavshchinoyu

          

25 березня 2015 року  викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу та студенти напрямів підготовки «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа» відвідали 21 Міжнародну виставку UITT  «Україна – подорожі і туризм» (м. Київ). Присутні  ознайомилися с новими трендами розвитку туристичної галузі та новими маршрутами для подорожей.

          

23 лютого 2015 року  д. геогр. н., доцент  Шуканов П. В. провів зустріч з учнями переможцями обласної олімпіади з географії. Під час зустрічі обговорювались актуальні питання економічної та соціальної географії.

            

17 лютого 2015 року студенти групи Т-11 та завідувач кафедри  туристичного та готельного бізнесу д. е. н., професор Скляр Г. П. взяли участь  у VIIІ науково-практичній конференції «Екскурсійна діяльність – реалії та перспективи. В. А. Симоненко і Полтавщина», яка відбулась у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.

            

5-6 лютого 2015 року доцент кафедри Шуканов Павло Васильович в навчально-оздоровчому комплексі «Ерудит» (Кременчуцький р-н с. Потоки) провів зустріч та профорієнтаційну бесіду з обдарованими учнями 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області. Під час бесіди обговорені  питання можливості навчання в ПУЕТ та перспективи розвитку нового напряму «Туризм», а також інші актуальні проблеми соціально-економічної та освітньої діяльності в Україні.

            

4 лютого 2015 р в департаменті туризму та курортів ОДА відбулась нарада щодо підготовки до туристичного фестивалю «Гастрономічна гостинність Полтавщини» в рамках заходів до Дня Європи. В роботі наради взяв участь завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу д.е.н., професор Скляр Г.П. Початок реалізації заходів у межах проекту «Гастрономічна гостинність Полтавщини» заплановано на 16 травня  на Театральній площі.

            

Колектив кафедри туристичного та готельного бізнесу вітає к.ф.н., доцента Мацу Кимослава Олексійовича з  80-річним ювілеєм!

Бажаємо міцного здоров’я,  творчого довголіття  та заряду бадьорості на довгі роки!

20 січня 2015 р.

            

10 січня 2015 року доцент Логвин М.М. разом із студентами напряму підготовки «Туризм» дослідив організацію паломницького туризму до Мгарського Свято-Преображенського монастиря та Благовіщенського скиту.

            

Колектив кафедри туристичного та готельного бізнесу вітає
завідувача кафедри, д.е.н., професора
Георгія Павловича Скляра
з ювілеєм!

Прийміть наші щиросердечні вітання з 60-річчям від дня народження! Ваш професіоналізм, багаторічна послідовна та наполеглива праця забезпечили повагу серед колег. Ми пишаємося тим, що нам випала можливість працювати з Вами і досягати разом професійних висот. Нехай доля шле Вам добро і щастя, міцне здоров’я та достаток, а віра, надія та любов будуть вірними супутниками на Вашому життєвому шляху. Нехай тепло і затишок родинної оселі надійно захищає Вас від негараздів, а в майбутньому на Вас чекає ще багато наповнених корисними справами і земними радощами років.

21.12. 2014 р.

            

3 грудня 2014 року студенти напряму підготовки «Туризм» разом із завідувачем кафедри туристичного та готельного бізнесу професором Скляром Г.П. та старшим викладачем Тараненком О.О. спільно із Полтавською філією туроператора «ТАТУР» здійснили подорож до м. Києва. У рамках подорожі студенти відвідали центральні офіси туристичних операторів «ТАТУР» та «Амі-Вояж», де ознайомилися з особливостями організації закордонних туристичних подорожей, співпраці із різними типами клієнтів та отримали цінні поради від досвідчених працівників, щодо професійного самовдосконалення. Також студенти відвідали водно-інформаційний центр, арку Дружби народів та інші історичні місця м. Києва.

            

1 грудня 2014 року  відбулась зустріч  д.геогр.н.  доцента кафедри туристичного та готельного бізнесу Шуканова П.В. з учнями старших класів та керівництвом ЗОШ № 37 м. Полтави. Був проведений майстер-клас з актуальних питань глобальних проблем людства та перспектив розвитку України в умовах формування нового світового порядку.

            

У рамках співпраці ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» та туроператора «ТАТУР», 27 листопада 2014 року студенти напряму підготовки «Туризм» і викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Скляр Г.П. та ст. викладач Тараненко О.О. відвідали Полтавську філію туроператора «ТАТУР».

Студенти ознайомилися із обладнанням та організацією роботи офісу. Керівник філії Литвин Олена Миколаївна презентувала студентам організацію туристичних подорожей туроператором «ТАТУР», зокрема, особливості складання туристичних маршрутів, забезпечення транспортного обслуговування туристів, виконання візових формальностей для різних країн світу. Також працівники офісу поділились власним досвідом щодо організації on-line бронювання туристичних послуг, сучасних методів конкурентної боротьби у сфері туризму, особливостей обслуговування туристів різних вікових груп та відповіли на питання студентів.

            

20 листопада 2014 року з нагоди 40-річчя факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу відбувся День відкритих дверей.

Викладачі та студенти, презентували  студентську туристичну агенцію, яка незабаром розпочне свою роботу в ПУЕТ.

На святкування ювілею факультету були запрошені заступник директора Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської ОДА, начальник управління з питань туризму і курортів Оніщук Л.М.

20-21 листопада 2014 року викладачі кафедри взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми та перспективи розвитку харчових виробництв, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу». На пленарному засіданні конференції виступив д. геогр. н., доцент Шуканов П.В. з доповіддю «Геоэкономические аспекты формирования макрорегионального рынка туристических услуг». На секційному засіданні були обговорені геоекономічні особливості розвитку туристичної діяльності на засадах партнерства.

Серед гостей, запрошених на конференцію – завідувач кафедри туризму та соціальних наук Харківського торгово-економічного інституту КНТЕУ к.і.н., доцент Паньків Марія Михайлівна.

            

13-14 листопада 2014 року  викладачі та студенти напряму підготовки «Туризм» відвідали  виставку «АгроПром – Полтава 2014», яка проходила у виставковій залі Полтавського міського будинку культури у межах VIII Міжрегіональної виставки-турсалону «Відпочивайте на Полтавщині!». Необхідно відмітити, що у організаційному забезпеченні виставки-турсалону активну участь брали волонтери з числа студентів напряму підготовки «Туризм».

 По завершенні роботи виставки завідувач кафедри професор Скляр Г.П. та старший викладач Тараненко О.О. взяли участь в роботі семінару –  «круглого столу», на якому обговорювались питання про подальшу популяризацію та перспективи розвитку зеленого туризму на Полтавщині.

 Окрім того студенти та викладачі взяли участь в екскурсії «Будинки Полтави розповідають», яку провів Почесний голова Спілки екскурсоводів Полтавщини Анатолій Чернов.

http://poltava-tour.gov.ua/news/provedeno-viii-mizhregionalnu-vistavku-tursalon-vidpochivayte-na-poltavshchini

            

13 листопада 2014 року студенти напряму підготовки «Туризм» з викладачем кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Литовченко І.В. дослідили організацію екскурсії на підприємстві ВАТ «Полтавпиво».

            

11 листопада 2014 року відбулося виїзне заняття з дисципліни «Зелений туризм» в музеї весілля в с.Великі Будища Диканського району для студентів  групи Т-13.

            

З 6 по 10 листопада 2014 року відбувся студентський екскурсійний тур «Барви осінніх Карпат» за підтримки туристичного агентства «Країна мрій». Учасники туру – студенти напряму підготовки «Туризм» отримали яскраві враження від екскурсій містами Кам’янець-Подільський, Хотин, Чернівці, Яремче; побачили один з найдивовижніших живописних водоспадів Карпат – Пробій; випробували себе на міцність та витривалість при сходженні на найвищу гору України – Говерлу; ознайомились з гірськолижним курортом «Буковель».  

            

6 листопада 2014 року студенти 3-го курсу напряму підготовки «Туризм» дослідили організацію екскурсії в Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного.

            

4 листопада 2014 року  відбулась зустріч співробітників кафедри туристичного та готельного бізнесу з керівником Полтавської  філії туроператора «ТАТУР» Литвин Оленою Миколаївною. Під час зустрічі були обговорені питання організації та функціонування студентської туристичної агенції  ПУЕТ. Було прийнято рішення активно залучати студентів напряму підготовки «Туризм» в роботі студентського  туристичного агентства з метою отримання практичних навиків роботи в сфері туристичного обслуговування.

            

28 жовтня 2014 року студенти 3-го курсу напряму підготовки «Туризм» та викладачі кафедри дослідили організацію екскурсії в Полтавській гравіметричній обсерваторії ім. С.І. Субботіна.

            

23 жовтня 2014 року студенти 3-го курсу напряму підготовки «Туризм» дослідили організацію екскурсії в музеї історії Полтавської битви.

            

18-19 жовтня 2014 року студенти 3-го курсу напряму підготовки «Туризм» та їх куратор Литовченко І. В. здійснили подорож до міста Львова з метою участі у Національному святі шоколаду. Студенти разом з викладачем дослідили організацію екскурсій в місті, відвідали туристичний інформаційний центр, отримали позитивні враження від свята, пам’яток архітектури, історії та монументального мистецтва міста.

            

17 жовтня  2014 року колектив кафедри взяв участь у проведенні Дня відкритих дверей університету.

            

16 жовтня 2014 року студенти 3-го курсу напряму підготовки «Туризм» дослідили організацію екскурсії в Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка.

            

16 жовтня 2014 року у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського Департаментом інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації (директор – Марчишинець С.М.) спільно з Полтавським регіональним відділенням Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні (голова – Мартьянова Л.В.) проведено засідання «круглого столу» на тему: «Стан розвитку сільських територій у Полтавській області».

В засіданні взяли участь завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. та доцент Литовченко І.В.

http://poltava-tour.gov.ua/news/provedeno-zasidannya-kruglogo-stolu-pro-stan-rozvitku-silskih-teritoriy-u-poltavskiy-oblasti

 

            

8 жовтня 2014 року студенти академічної групи Т-11 разом з викладачем доц. Литовченко І.В. та куратором ст. викл. Тараненко О. А.  провели виїзне заняття з дисципліни «Зелений туризм» в Музеї весілля в с.Великі Будища, Диканського району.

            

2 жовтня 2014 року студенти 3 курсу напряму підготовки «Туризм» дослідили організацію екскурсії в Полтавському музеї дальньої авіації. Студенти та їх викладач доц. Литовченко І.В. мали можливість ознайомитись з експозицією музею - літаками, розробленими в ДКБ Туполєва, які були в складі ВПС СРСР та України.

            

1 жовтня 2014 року колектив кафедри туристичного та готельного бізнесу взяв участь у 21 Міжнародному туристичному салоні «Україна – 2014». Присутні  ознайомилися с новими трендами розвитку туристичної галузі та новими маршрутами для подорожей. Національні туркомпанії та турагенції із Польщі, Угорщини, Литви, Італії, Франції, Туреччини, Індії, Кіпру, США, Ізраїлю, Куби, Домініканської республіки запропонували усім відвідувачам салону різноманітну друковану продукцію про сучасний стан туристичної галузі в їх країнах.

            

27 вересня 2014 року в рамках діяльності центру паломницького та цивілізаційного туризму, доц. Логвин М.М. разом із студентами напряму підготовки «Туризм» дослідив організацію і проведення Первосвятительського візиту до Полтави предстоятеля Української православної церкви Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Служіння Божественної літургії відбулось у Хрестовоздвиженсьому соборі монастиря, який у цей день відзначав престольне свято.

            

26 вересня 2014 року студенти 1 та 3 курсів напряму підготовки «Туризм» разом з завідувачем кафедри туристичного та готельного бізнесу д. е. н., проф. Скляром Г.П. взяли участь в урочистих зборах, присвячених Всесвітньому дню туризму, які відбулися в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.

            

25 вересня 2014 року студенти 3 курсу напряму підготовки «Туризм» дослідили організацію екскурсії в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Було оглянуто природничий, археологічний та історичний зали музею.

            

22 вересня 2014 р. в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулось урочисте відкриття кабінету туризмознавства та центру туристичної інформації, обладнаних відповідно до існуючих вимог. Використання цих інноваційних об’єктів кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ в навчальному процесі студентів напряму підготовки «Туризм» дає змогу посилити практичну і теоретичну підготовку випускників університету.

На заході, присвяченому Всесвітньому дню туризму і Дню туризму в Україні, виступили Перший проректор Полтавського університету економіки і торгівлі Микола Єгорович Рогоза і заступник директора Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації – начальник управління з питань туризму і курортів Лариса Миколаївна Оніщук.

http://poltava-tour.gov.ua/news/u-poltavskomu-universiteti-ekonomiki-i-torgivli-vidkrito-chergoviy-turistichniy-informaciyniy-c

            

20 вересня 2014 року студенти 1 курсу напряму підготовки «Туризм» та викладачі кафедри  взяли участь у параді «Полтава вишивана».

            

18 вересня  студенти 1-го та 3-го курсів спеціальності «Туризм» та викладачі кафедри взяли участь в екскурсії, організованій відділом туризму та курортів ОДА «Туристична гостинність Полтави», присвяченій міжнародному Дню туризму.

            

17 вересня відбулось перше в 2014-2015 навчальному році виїзне заняття з дисципліни «Організація туризму (Організація екскурсійної діяльності)» зі студентами 3-го курсу напряму підготовки «Туризм» до Дібрівського кінного заводу. Студенти дослідили організацію екскурсії на підприємстві, ознайомились з історією кінного заводу, його сучасним станом.

            

З 11 червня 2014 року на кафедрі розпочалась навчальна туристична практика для студентів 2 курсу напряму підготовки «Туризм». У відповідності з програмою практики студенти ознайомились з об’єктами різних видів туристичної діяльності (релігійного, екологічного, лікувально-оздоровчого, сільського зеленого, культурно-пізнавального туризму).

Свої дослідження студенти розпочали з Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, як об’єкта культурно-пізнавального туризму. Екскурсія по музею, ознайомлення з відеофільмом про історію гончарства  в краї та майстер-клас з ліплення з глини сформували  у студентів досвід організації даного виду туризму.

Наступним об’єктом дослідження стала садиба сільського зеленого туризму «Ляліна світлиця» в с. Опішне. Студенти відчули гостинність власниці садиби к. і. н. Щербань Олени Василівни, яка не лише розповіла про заснування садиби та організацію відпочинку на селі, а й пригощала традиційними українськими стравами – борщем та варениками.

В с. Опішному студенти та керівники практики доц. Литовченко І.В. та Тараненко О.О., мали можливість ознайомитись ще з однією садибою сільського зеленого туризму – «Старий Хутір».

Об’єктом дослідження екологічного туризму став Полтавський міський дендрологічний парк – парк пам’ятка садово-паркового мистецтва. Студенти ознайомились з основною магістраллю (стежкою) дендропарку, що починається від входу з боку вулиці Яківчанської, проходить по західній балці, через долину на схід і закінчується при вході зі сторони вулиці Лугової. Усі видові майданчики, каскад ставків, система галявин, групи декоративних рослин концентруються на цій лінії.

Досліджуючи лікувально-оздоровчий вид туризму, студенти разом з керівниками практики  ознайомились з організацією та сучасним станом курорту «Миргород», який залишається найпотужнішим сучасним лікувально-діагностичним комплексом України, що об’єднує більше 300 видів процедур і досліджень. Сучасний курорт в Миргороді – це найсучасніше обладнання кращих світових виробників і ефективні методики, які дозволяють проводити комплексне оздоровлення всього організму.

Останніми об’єктами дослідження стали об’єкти релігійного туризму – Козельщанський Різдва Богородиці монастир (чудотворний образ ікони Божої Матері, Козельщанської), Потоцький Антоніє-Феодосієвський монастир, Свято-Миколаївський собор в м. Комсомольську.

            

21 травня  2014 року колектив кафедри взяв участь у проведенні дня відкритих дверей університету.

            

15 квітня 2014 року відбулося секційне засідання викладачів та студентів кафедри туристичного та готельного бізнесу в рамках ХХХVІІ студентської наукової конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2013 рік.

Обговорювались питання, пов’язані з глобальними та регіональними особливостями розвитку туристичної індустрії. Присутні заслухали студентські доповіді та взяли участь у їх обговоренні.

На засідання був запрошений директор туристичної фірми «Країна мрій» Куртов Олександр Іванович, який поділився досвідом роботи в сфері туристичних послуг України.

За результатами роботи секції визначились переможці:

І місце -    Борисенко Владислав (група Т-12), науковий керівник доц. Карпенко Н.М., тема доповіді «Чинники рекреаційно-туристичної привабливості Полтавської області»;

ІІ місце – Шалун Катерина (група Т-11), науковий керівник проф. Скляр Г.П. тема доповіді «Туристичні ресурси та туристичні маршрути Хорольщини»;

ІІІ місце – Гвоздик Тетяна (група Т-21), науковий керівник доц. Литовченко І.В., тема доповіді «Великобританія як об’єкт культурно-пізнавального туризму».

            

З 24 березня по 6 квітня 2014 р. студенти другого курсу напряму підготовки «Туризм» Головко Тетяна, Кузьменко Аліна, Зуб Олександр, Мазін Владислав та Величко Альона разом з асистентом кафедри міжнародної економіки Михайловою Ю.В. відвідали Євразійський національний університет ім. Л. М. Гумільова (Республіка Казахстан, м. Астана)

У рамках договору про співпрацю між університетами, наша делегація мала можливість відвідати заняття, ознайомитись з пам’ятками столиці Казахстану, взяти участь в культурних заходах.

На останок, наші студенти запросили казахських студентів відвідати Полтаву і наш університет.

            

12 березня 2014 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулося урочисте відкриття кабінету історії України та української культури. Ця подія приурочена до 200-річчя від дня народження українського поета, художника та громадського діяча Т.Г. Шевченка.

На відкритті були присутні завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Скляр Г.П. та доц. Литовченко І.В.

            

28 лютого  2014 року колектив кафедри взяв участь у проведенні дня відкритих дверей університету.

            

19 лютого  2014 року колектив кафедри взяв участь у проведенні дня відкритих дверей університету.

            

7 лютого 2014 року відбулася зустріч учнів старших класів навчальних закладів Полтави і Полтавської області зі студентами другого курсу напряму підготовки «Туризм» і викладачами кафедри туристичного та готельного бізнесу. Доцентом Шукановим П.В. були прочитані лекції з актуальних питань національного та глобального розвитку, а також проведена екскурсія по університету з метою ознайомлення та визначення можливостей навчання або подальшої співпраці з кафедрою

            

В рамках проведення XXXIX міжнародної науково-методичної конференції «Якість вищої освіти: чинники формування конкурентоспроможності випускників», 22-23 січня відбулись зустрічі викладачів кафедри туристичного та готельного бізнесу з викладачами Белгородського університету кооперації, економіки і права – професором, академіком РАЕ Бессмертнним Василем Степановичем та кандидатом економічних наук, старшим викладачем кафедри сервісу і туризму Корольовим Олексієм Васильовичем. Під час зустрічей обговорювались питання наукової співпраці, дистанційної освіти та інновацій у вищих навчальних закладах України та Росії.

            

17 січня  2014 року колектив кафедри взяв участь у проведенні дня відкритих дверей університету.

            

12 січня 2014 року на базі ПУЕТ відбувся 2 тур Всеукраїнської олімпіади з географії за участю учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області. Від кафедри туристичного та готельного бізнесу в журі  олімпіади працював доцент Шуканов Павло Васильович.

            

10 січня 2014 року доц. Литовченко І.В. дослідила процес організації туристично-рекреаційної діяльності Немирівського парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва.

Немирівський парк – справжнє паркове диво, яке знаходиться в однойменному місті Вінницької області. Парк був створений на території садиби Болеслава Потоцького в кінці XVІІ ст. В 1894 внучка Болеслава Потоцького Марія Щербатова, продовжуючи сімейні традиції свого діда, збільшила парк та заклала будівництво нового палацу.

До сьогоднішнього дня збереглися палац княгині Щербатової та окремі господарські споруди, в яких тепер розташовані корпуси санаторію «Авангард».

            

20 грудня 2013 року колектив кафедри прийняв участь у проведенні дня відкритих дверей університету

            

28 листопада 2013 року  викладачі кафедри та студенти  першого і другого курсу напряму підготовки «Туризм» прийняли участь у дні відкритих дверей  факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу «Свято професійної майстерності».

            

28 листопада 2013 року з 10 години розпочнеться  день відкритих дверей факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу «Свято професійної майстерності». Запрошуємо  Вас відвідати туристичний інформаційний центр кафедри туристичного та готельного бізнесу.

            

18 листопада 2013 року завідувач кафедри Скляр Г.П. прийняв участь у 40-му об’єднаному засіданні Президії Науково-методичної комісії зі сфери обслуговування та підкомісії з товарознавства і торговельного підприємництва, що відбулося у Київському національному торговельно-економічному університеті.

            

15 листопада 2013 року в рамках проведення  Дня студентського самоврядування, присвяченого Міжнародному дню студента, кафедру очолив Зуб Олександр Васильович – студент групи Т-21. Свій робочий день  він почав з  робочої наради. На ній розглядалися   питання  успішності і відвідання занять студентами 1-го та 2-го курсів напряму підготовки «Туризм». Викладачі кафедри мали можливість оцінити професійні можливості майбутніх випускників нашого університету.

            

13-14 листопада здобувач кафедри Зима О.Б. виступив з доповіддю на пленарному засіданні Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасні тенденціїї розвитку туризму та індустріїї гостинності», що відбулась у Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського. За результатами доповідей відбулось вручення дипломів. Обговоренння між науковцями кафедри, представниками місцевої влади та туроператорів завершилось екскурсією по місту, яку провели організатори. Тези виступів попередньо були опубліковані в збірнику матеріалів конференції.

            

12 листопада 2013 року студенти напряму підготовки «Туризм», групи Т-12 разом із куратором групи Карпенко Н.М. відвідали Полтавський краєзнавчий музей, де в процесі екскурсії познайомилися з цікавою експозицією відділу природи та історією розвитку природоохоронного руху на Полтавщині.

            

6 листопада 2013 року викладачі кафедри взяли участь у роботі «Міжнародного експофоруму ресторанно-готельного бізнесу і клінінгу»

            

30 жовтня 2013 року доцент кафедри Шуканов Павло Васильович  в навчально-оздоровчому комплексі «Ерудит» (Кременчуцький р-нс. Потоки) провів зустріч та профорієнтаційну бесіду з обдарованими учнями 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області. Під час бесіди обговорені  питання можливості навчання в ПУЕТ та перспективи розвитку нового напряму «Туризм», а також інші актуальні проблеми соціально-економічної та освітньої діяльності в Україні.

            

23 жовтня 2013 року викладачі кафедри взяли участь у роботі 20-го Ювілейного Міжнародного туристичного салону «Україна» (м. Київ).

            

18 жовтня  2013 року колектив кафедри взяв участь у проведенні дня відкритих дверей університету.

            

10 та 15 жовтня відбулися виїзні заняття з навчальної дисципліни «Зелений туризм», під час яких студенти 1 курсу напряму «Туризм» разом з викладачами кафедри доцентами  Литовченко І.В., Логвином М.М., Карпенко Н.М. ознайомилися з національними традиціями українського села та об’єктами паломницького й екологічного туризму  села Чернечий Яр Диканського району Полтавської області

            

18 жовтня 2013 р. о 1200  в Полтавському університеті економіки і торгівлі День відкритих дверей. Ви маєте можливість ознайомитися з роботою  туристичного інформаційного центру.

            

7 жовтня 2013 року з роботою кафедри ознайомився Надзвичайний і Повноважний посол Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадов

            

3 жовтня 2013 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П.    відвідав ЗОШ № 10 м. Полтави у переддень Дня працівника освіти. Відбулася зустріч з керівництвом школи. Були обговорені питання подальшої співпраці стосовно профорієнтаційної роботи серед школярів навчального закладу.

            

2 жовтня 2013 року відбулася зустріч студентів 2-го курсу напряму «Туризм» з Головою спілки екскурсоводів Полтавської області, заслуженим працівником освіти Кулинич Тамарою Володимирівною, яка поділилась досвідом своєї 40-річної праці в сфері туристичного обслуговування. Студенти з зацікавленням сприйняли інформацію та взяли участь у дискусії з питань екскурсійного забезпечення на Полтавщині.

            

1 жовтня 2013 року відбулося перше виїзне заняття в групі Т-11з дисципліни «Зелений туризм» до  музею українського весілля в с. Великі Будища Диканського району. Студенти групи разом з викладачем дисципліни доц. Литовченко І.В. та куратором групи Кобобел А.Є. поринули в веселе та захоплююче дійство українського весілля ХVIII ст.  Взявши безпосередньо участь в обряді весілля, студенти прослухали обрядові пісні у виконанні жіночого хору музею та почули історію організації та проведення весілля на Полтавщині. Поїздка до музею залишила незабутні враження як у студентів так і  у викладачів.

            

28 вересня 2013 року студенти групи Т-21, Т-22, та їх куратори доценти Логвин М.М. та Литовченко І.В. дослідили історико-культурну спадщину м. Києва, здійснивши екскурсію до cтолиці України, одного з найдавніших міст Європи. Студенти та їх викладачі дослідили організацію паломницького туризму у Софіївському соборі та Свято-Вознесенському Флоровському жіночому монастирі. Пройшлися Хрещатиком, який є візиткою міста, дослідили організацію діяльності виставок-продаж під відкритим небом на Андріївському узвозі, дослідили організацію діяльності Андріївської церкви-музею, що входить до складу Національного заповідника «Софія Київська». побували на Майдані Незалежності та біля Золотих воріт – колишнього парадного в’їзду Києва.

            

19-20 вересня здобувач кафедри туристичного та готельного бізнесу Зима О.Б. виступив з доповіддю на секційному засіданні "Міжнародний туризм: сучасний стан та пріоритети розвитку"  ІХ міжнародної науково-практичної конференції "Актуальні проблеми розвитку економіки в контексті глобальних викликів", що відбулась у Одеському національному економічному університеті. За результатами доповідей відбулась зацікавлена дискусія. Тези виступів попередньо були опубліковані в збірнику матеріалів конференції.

            

У відповідності із планом заходів до відзначення Всесвітнього Дня Туризму та Дня Туризму в Україні (27 вересня) проведені наступні заходи:

26 вересня 2013 року студенти 2-го курсу напряму підготовки «Туризм», які перебували на стажуванні за кордоном – в Туреччині, в мережі готелів PAPILLON та в Німеччині (м. Касель), поділилися набутим досвідом із студентами 1-го курсу денної форми навчання напряму підготовки «Туризм».

25 вересня 2013 року відбулася презентація інноваційних об’єктів кафедри туристичного та готельного бізнесу: туристичного інформаційного центру (керівник  -  к.геогр.н. доцент Литовченко І.В.), центру паломницького та цивілізаційного туризму (керівник –  к.геогр.н. доцент Логвин М.М., науково-дослідної лабораторії «Гостинність» (керівник – к.геогр.н. доцент Шуканов П.В.).

23 вересня 2013 року викладачі кафедри розпочали заняття зі студентами заочної форми навчання напряму підготовки «Туризм».

19 вересня 2013 року доцент Литовченко І.В. і студенти Бакінського слав’янського університету (Азербайджан) дослідили історико-культурну спадщину Полтавщини за туристичним маршрутом: Полтава (с. Яківці) – Опішня – Диканька – Гоголеве – Полтава. На початку маршруту студенти відвідали музей історії Полтавської битви у Яківцях. В Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному студенти ознайомилися з історією гончарства, оглянули колекцію декоративних тарелів, монументальної кераміки і картин. Видатний майстер-гончар Пошивайло М.Г. провів майстер-клас ліплення з глини. В Національному музеї-заповіднику М.В. Гоголя в с. Гоголеве гості із Азербайджану переглянули експозиції музею, взявши участь у театралізованому дійстві.

18 вересня 2013 року доцент Литовченко І.В., студенти  Бакінського слав’янського університету (Азербайджан) та іноземні студенти, що навчаються в ПУЕТ ознайомилися з організацією роботи музею українського весілля в с. Великі Будища Диканського району. Директор музею Трипольська Оксана Борисівна провела захоплююче дійство  весільного обряду Полтавщини XVIII-XIX ст., в якому взяли участь всі присутні.

            

14 вересня 2013 р. доц. Логвин М.М. дослідив процес організації туристично-рекреаційної діяльності парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Феофанія».

Цього ж дня також було досліджено процес організації паломницького туризму у Свято-Пантелеімонському жіночому монастирі (м. Київ, Феофанія).

15 вересня  2013 р. доц. Логвин М.М. дослідив процес організації пізнавально-екскурсійної діяльності Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка НАН України.

Також було досліджено процес організації паломницького туризму у Свято-Троїцькому Іонінському чоловічому монастирі, що знаходиться на території ботанічного саду.

Цікавим виявилось і дослідження процесу організації паломницького туризму в печерах Архангело-Михайловського Звіринецького печерного чоловічого монастиря, що знаходиться за парканом ботанічного саду в історичній місцевості Звіринець.

            

13 вересня 2013 р. завідувач кафедри  проф. Скляр Г.П. ознайомився з організацією практичної підготовки студентів напряму підготовки «Туризм» на кафедрі економіки і управління туризмом  Одеського національного економічного університету.

            

31 серпня доценти Логвин М.М. та Литовченко І.В. дослідили процес організації та відкриття IV Міжнародного фестивалю дзвонярського мистецтва «Диканьські передзвони – 2-13». Даний захід відбувся у селі Великі Будища на церковному подвір’ї Свято-Троїцького храму.

Також було досліджено організацію екскурсій до цілющого джерела «Живоносне джерело», що знаходиться у Чернечому Яру.

            

15 серпня 2013 року  в приміщенні Полтавського краєзнавчого музею відбулося спільне засідання Громадської організації «Обласний туристичний кластер» та Спілки екскурсоводів Полтавщини, на якому велось обговорення екскурсійних маршрутів для дітей та студентської молоді в рамках участі у Всеукраїнському культурологічно-виховному проекті «Десять визначних місць України».

У засіданні брала участь доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу к.геогр.н. Литовченко І.В.

            

В серпні 2013 р. доцент  Литовченко І.В. дослідила процеси організації музейної діяльності та паломницького туризму в Державній Третьяковській галереї, Державному музеї образотворчого мистецтва імені О.С. Пушкіна, Храмі Христа Спасителя (м. Москва, Росія).

            

В серпні 2013 року вийшла з друку монографія «Глобальное цивилизационное пространство: научно-методологические основы общественно-географического исследования», яка підготовлена доцентом кафедри туристичного та готельного бізнесу к.геогр.н. Шукановим П.В. В монографії розкрито методологічні принципи, наукові засади та методика суспільно-географічного дослідження глобального цивілізаційного простору. Акцентовано увагу на значенні цивілізаційної парадигми в процесі формування глобальної соціогеосистеми. На основі багатоаспектного аналізу виділені сучасні макрорегіони глобального цивілізаційного простору.  Визначено місце і основні напрямки стратегічного розвитку України в умовах постіндустріальної трансформації світу.

            

В липні-серпні 2013 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. дослідив організацію замкового туризму в Закарпатській області, відвідав замки Шенборна, Сент-Міклош, Мукачевській,  Ужгородській, Невіцький та замок Тамплієрів та об’єкти екологічного туризму.

            

У червні 2013 року вийшла з друку монографія «Проблеми розвитку туристичного бізнесу», яка  підготовлена колективом авторів ПУЕТ за загальною редакцією Скляра Г.П. і Шкарупи В.Г. В монографії висвітлені теоретичні і теоретико-методологічні засади, регіональні та галузеві аспекти розвитку туристичного бізнесу; особливості розвитку кооперації у сфері туризму; проблеми удосконалення механізму управління підприємствами туристичного бізнесу.

            

Вийшов черговий номер обласної  щомісячної інформаційно-краєзнавчої газети «Край» за травень 2013 року, в якому опублікована стаття «Подорожі вчать більше за будь-що». Стаття, яку підготували викладачі кафедри к.е.н. Гусаковська Т.О. та к.геогр.н. Литовченко І.В., містить інформацію щодо розвитку сфери туризму в Україні і світі, умов вступу абітурієнтів до ПУЕТ з напряму підготовки «Туризм», змісту фахової підготовки студентів, їх стажування, у т.ч. за кордоном, перспектив працевлаштування. На останній сторінці газети розміщена світлина, на якій зафіксовано факт ознайомлення студентів 1 курсу ПУЕТ  напряму підготовки «Туризм» з експозицією Музею українського весілля в с. Великі Будища Диканського району Полтавської області.

            

12 червня 2013 року доценти Логвин М.М. та  Шуканов П.В. виступили з доповідями на пленарному засіданні Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Перспективи суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку України: виклики XXI століття», що відбулася в Полтавському інституті бізнесу МНТУ (м. Київ). Доповідачі відповіли на численні запитання аудиторії.

            

12 червня  2013 року завідувач кафедри Скляр Г.П. прийняв участь у роботі науково-практичного семінару «Від ноосфери В.І Вернадського – до агросфери С.С. Антонця» (до 150-річчя з дня народження В.І. Вернадського), організованого Міністерством екології та природних ресурсів України, Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління, Полтавським краєзнавчим музеєм, Полтавською державною аграрною академією, приватним підприємством «Агроекологія».

            

3-4 червня 2013 року завідувач кафедри Скляр Г.П.   прийняв участь в об’єднаному засіданні Президії та підкомісій з готельно-ресторанної справи, туризму Науково-методичної комісії зі сфери обслуговування та підкомісії з товарознавства і торговельного підприємництва Науково-методичної комісії з економіки та підприємництва, що проходило на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Під час роботи дослідив умови розміщення і харчування туристів в оздоровчому комплексі «Карпати» м. Яремча, ознайомився з туристично-рекреаційним потенціалом Прикарпаття та туристичним комплексом «Буковель», прийняв участь в екскурсії по м. Івано-Франківськ.

            

22 травня 2013 року колектив кафедри прийняв участь у Дні відкритих дверей, зустрічах з випускниками і гостями, розважальних та мистецьких заходах в університеті та на Співочому полі з нагоди відзначення 52-річниці освітньої діяльності університету.

            

15 травня 2013 року  викладачі кафедри та студенти прийняли участь у Всеукраїнській антифашистській акції біля міського Меморіалу солдатської слави.

            

11 травня 2013 року доцент кафедри Логвин М.М. як елемент пізнавально-розважального та історико-культурного туризму дослідив організацію військово-історичної реконструкції бою з назвою «Плече в плече. Грац, Австрія». Дія проходила на мототреку «Пирогово» (м. Київ). В реконструкції бою взяли участь 500 радянських бійців, 100 союзників, 150 німців, кілька десятків одиниць військової техніки, кавалерія та авіація. В кінці дійства глядацьку аудиторію пригощали солдатською кашею.

            

10 травня 2013 року доцент кафедри Логвин М.М. дослідив процес організації паломницького туризму в монастирях Голосіївська пустинь та Китаївська пустинь.

            

9 травня 2013 року доцент кафедри Логвин М.М. дослідив процес організації паломницького туризму в Батуринському Миколо-Крупицькому монастирі.

            

8 травня 2013 року доцент кафедри Логвин М.М. дослідив процес організації екскурсійної та туристичної діяльності Батуринського національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», зокрема, в Палацо-парковому ансамблі гетьмана України Кирила Розумовського, будинку Генерального судді Лівобережної України В.Кочубея, цитаделі Батуринської фортеці, Воскресенську церкву усипальницю Кирила Розумовського.

            

З 28 квітня по 5 травня 2013 року завідувач кафедри Скляр Г.П.   дослідив мережу туристичних інформаційних центрів Закарпаття та сувенірних магазинів «Скарби Закарпаття», організацію обслуговування туристів в Ужгородському, Мукачівському, Хустському та Виноградівському замках, стан розвитку екологічного туризму в Карпатському біосферному заповіднику (Долина нарцисів), національному природному парку «Синевір», заказнику місцевого значення «Водопад «Шипіт», прийняв участь у ІІІ Фестивалі Писанок у Львові.

            

25 квітня 2013 року  завідувач кафедри проф. Скляр Г.П.   взяв участь у роботі  міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми та перспективи розвитку туризму в Україні: теорія і практика» (м. Київ) та міжнародного екологічного форуму «Довкілля для України» (м. Київ)

            

24-27 квітня 2013 року доцент Маца К.О. взяв  участь у роботі ХІ з'їзду Українського географічного товариства «Україна: географія цілей та можливостей», який  проходив  у м. Київ.

            

21 квітня 2013 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П.  дослідив  організацію змагань з активних видів туризму  під час проведення чемпіонату Полтавської області з водного туризму.

            

20 квітня 2013 року студенти першого курсу напряму підготовки «Туризм» разом з кураторами Литовченко І.В. та Логвиним М.М. спланували і організували похід туристичною стежиною за маршрутом: Центр – Юрівка – Половки – урочище Гришкін ліс. Учасники походу ознайомилися з особливостями одного з унікальних екологічних об’єктів в межах міста Полтави.

            

16 квітня 2013 року викладачі кафедри та студенти  прийняли участь у роботі ХХХVІ наукової студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2012 рік. За результатами конференції переможцями стали: 

В роботі секції взяли участь студентки Белгородського університету кооперації, економіки і права Анопа Ангеліна та Гаражанкіна Катерина.

            

11 квітня 2013 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. прийняв участь у роботі круглого столу «Актуальні питання законодавства про акціонерні товариства та фондовий ринок», що був організований Полтавським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку,  Центром комерційного права, кафедрою фінансів ПУЕТ.

            

11 квітня 2013 року завідувач кафедри Скляр Г.П. та доцент Литовченко І.В. взяли участь  у церемонії відкриття та ознайомилися з роботою туристичного інформаційного центру при  Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара.

            

10 квітня 2013 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. у складі групи працівників ПУЕТ взяв участь у роботі круглого столу «Спортивний туризм та розвиток туристичних маршрутів з активними способами пересування», що був організований  відділом з питань туризму та курортів Полтавської обласної державної адміністрації.

            

9 квітня 2013 року викладачі кафедри  доцент Шуканов П.В. і  доцент Логвин М.М. взяли участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Біблійна історія та християнська етика», що відбувся в Полтавському національному педагогічному університеті імені Володимира Короленка. У семінарі взяли участь освітяни із 20 областей України. Митрополит Полтавський і Миргородський Филип наголошує: предмет «Біблійна історія та християнська етика» не релігійний, а саме культурологічний. Учасники конференції переконані: якщо діти і студенти засвоять хоча б частину курсу, вони стануть зовсім іншими, достойними, добре вихованими у кращих християнських традиціях.

            

5 квітня 2013 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П.  ознайомився з туристською дестинацією міста Донецька.  Досліджено досвід організації екскурсійного обслуговування туристів на «Донбас Арені».

            

4 квітня 2013 року перед членами кафедри с темою «Рекреаційний потенціал природно-заповідного фонду України та перспективи розвитку екотуризму» виступила Байрак О.М., доктор біологічних наук, професор, директор Центру заповідної справи, рекреації та екотуризму, завідувач кафедри заповідної справи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди, член Ради ботанічних садів та дендропарків України, розглянуті питання розвитку партнерських стосунків між кафедрою туристичного та готельного бізнесу і кафедрою заповідної справи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди.

            

Доцентами кафедри Логвиним Михайлом Михайловичем та Литовченко Іриною Володимирівною  в період з 25.02.2013 по 25.03.2013 досліджено досвід організації навчального процесу та наукової роботи на кафедрі країнознавства і туризму Інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету.

            

28 березня 2013 року відбулась зустріч колективу кафедри з Оленою Миколаївною Байрак,  доктором біологічних наук, професором, директором Центру заповідної справи, рекреації та екотуризму, завідувачем кафедри заповідної справи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди, членом Ради ботанічних садів та дендропарків України, під час якої обговорені питання можливої співпраці наукових колективів.

            

27 березня 2013 року відбулася зустріч викладачів кафедри і студентів факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу з фахівцями  компаній «TeleTrade» та «Masterbrok» під час якої розглянуті актуальні питання інвестування на фондовому ринку України.

            

26  березня 2013 року відбулася зустріч викладачів кафедри з доктором економічних наук, професором кафедри міжнародної економіки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»  Стеченко Дмитром Миколайовичем та кандидатом економічних наук, старшим викладачем кафедри туризму Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського Стельмах Оленою Анатоліївною, під час якої відбулася презентація навчального посібника «Управління регіональним розвитком туризму»,  підготовленого колективом авторів за редакцією професора Д.М. Стеченка,  також відбувся обмін думками щодо поглиблення партнерських відносин між провідними науковцями в сфері туризму.

            

18 березня 2013 року у рамках співпраці кафедри з туристичними агентствами м. Полтави відбулася зустріч директора туристичного агентства «Країна мрій» Котлова Олександра Івановича зі студентами 1 курсу напряму «Туризм». У своєму виступі він повідомив про особливості організації туристичного бізнесу в Полтаві на прикладі власного агентства, про діяльність агентства на ринку туристичних послуг, наголосив на важливості добре навчатися, в перспективі запрошував студентів для проходження виробничої практики. Відповів на численні запитання студентів.

            

13 березня 2013 року доцент кафедри Шуканов Павло Васильович в навчально-оздоровчому комплексі «Ерудит» (Кременчуцький р-н с. Потоки) провів зустріч та профорієнтаційну бесіду з обдарованими учнями старших класів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області. Під час бесіди обговорені  питання можливості навчання в ПУЕТ та перспективи розвитку нового напряму «Туризм», а також інші актуальні проблеми соціально-економічної та освітньої діяльності в Україні.

            

З 25 лютого по 5 березня 2013 року робочою групою співробітники ПУЕТ, у яку входив завідуючий кафедрою проф. Скляр Г.П., спланована і здійснена подорож за маршрутом: Полтава – Львів – Краків – Катовиці – Вроцлав – Познань – Болиславов (гірськолижний комплекс в Судетах) - Прага – Брно – Відень – Балатонферед (на озері Балатон) – Будапешт – Чоп – Полтава, під час якої дістали розвитку або започатковані партнерські відносини з навчальними закладами Польщі та Угорщини, що мають споріднений профіль підготовки фахівців (туризм, готельно-ресторанний бізнес), досліджені процеси обслуговування туристів в готельно-ресторанних комплексах, інформаційних центрах, туристичних агенціях, музеях, магазинів сувенірів тощо. Визначені умови участі студентів напряму підготовки «Туризм» у програмах навчання, стажування та проходження навчально-виробничої практики у Польщі, Чехії, Австрії та Угорщині.

            

21 лютого 2013 р. доц. Шуканов Павло Васильович взяв участь у телевізійній програмі «Тест на майбутнє» (ТРК «Лтава») з актуальних питань глобалізації та перспектив розвитку України. В передачі були розглянуті особливості та закономірності сучасної та майбутньої трансформації суспільства в контексті створення регіональних і глобальних наднаціональних структур. Особлива увага була привернута до загроз і переваг глобалізації в таких сферах життя як економіка, політика, культура, релігія і звичайна повсякденність. В якості застереження і протистояння негативним впливам глобалізації пропонується дотримання кожною людиною і суспільством в цілому своїх традиційних цінностей та самобутніх пріоритетів життя людства.

            

21 лютого 2013 р. викладачі кафедри: доц. Карпенко Н.М., доц. Логвин М.М., доц. Маца К.О. взяли участь у VІ науково-практичній конференції «Екскурсійна діяльність – реалії і перспективи. Зорі і терни великого педагога А.С. Макаренка», яка відбулася у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею.

            

У лютневому номері обласної інформаційно-краєзнавчої газети «КРАЙ» розміщено фото членів обласної спілки екскурсоводів на екскурсії в м. Чигирин, під час якої 17 листопада 2012 р. завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. дослідив процес організації екскурсій та обслуговування туристів в національному історико-культурному заповіднику «Чигирин» за маршрутом «Полтава – Чигирин – Суботів – Холодний Яр – Полтава».

            

16 лютого 2013 р. колектив кафедри взяв участь у проведенні дня відкритих дверей університету

            

16 лютого 2013 р. на кафедру завітав випускник ПУЕТ Москаленко О.В., який працює представником однієї з фінансово-промислових груп України у Китайській Народній Республіці.

            

15 лютого 2013 р. доцент Карпенко Ніна Миколаївна  відвідала В-Сорочинську загальноосвітню школу і провела зустріч з учнями випускових класів з метою проведення профорієнтаційної роботи.

            

12 лютого 2013 року в Кременчуцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №16 відбулась зустріч учнів 10 та 11 класів з доцентом кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ к. геогр. н. Литовченко Іриною Володимирівною. Учні ознайомились з історією університету, з його досягненнями та сучасними можливостями щодо підготовки спеціалістів в сфері економіки, фінансів, товарознавства, харчових технологій, туристичного та готельного бізнесу. Учням був запропонований фільм про університет. Наприкінці зустрічі учнями було поставлено ряд питань про можливості безкоштовної освіти та нарахування стипендій в університеті, про проходження практик і стажування, умови проживання в університетських гуртожитках та можливості активного відпочинку.

            

07.02.13 р. завідувачем кафедри проф. Скляром Г.П.  разом з викладачами кафедри філософії і політології проведена профорієнтаційна робота з працівниками відділу культури і туризму Миргородської райдержадміністрації, працівниками районної бібліотеки для юнацтва, учнями і вчителями семи шкіл м. Миргорода.

            

19 січня  2013 року викладачі кафедри Маца К.О., Литовченко І.В., Логвин М.М., Шуканов П.В.  прийняли участь у проведенні  ІІІ етапу  Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії, яка відбулася на базі Полтавського університету економіки і торгівлі.

            

Асистентом кафедри, к.е.н. Гусаковською Т.О. в період з 26.11.2012 по 27.12.2012 досліджено досвід організації навчального процесу та наукової роботи на кафедрі туризму Харківського національного університету.

            

25 грудня 2012 року завідувач кафедри Скляр Георгій Павлович розповсюдив рекламні буклети з напряму підготовки 6.140103 «Туризм» та інших напрямів підготовки факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу  серед учасників зборів Ради Полтавської облспоживспілки.

            

20 грудня 2012 року завідувачем кафедри Скляром Г.П.  проведена робота з формування контингенту студентів. Розповсюджені рекламні проспекти та надані консультації в етнокультурних комплексах «Весела садиба» (с. Веселівка, Диканського району), «Кочубеївська садиба». На підприємствах смт. Опішня (магазин сувенірів «Опішнянська кераміка», хлібозавод,  клуб «Гламур», підприємствах приватної та кооперативної торгівлі), в санаторії «Сосновий бір» Зінківського району, серед апарату Зінківської райспоживспілки, Зінківського споживчого товариства, підприємствах ресторанного господарства Зінківської райспоживспілки, серед працівників відділу культури та туризму Зінківської райдержадміністрації, серед працівників служби зайнятості.

            

14 грудня 2012 року доцент кафедри Шуканов П.В. в рамках міжнародного співробітництва прочитав лекцію «Влияние глобализации на развитие постиндустриального общества» на гуманітарно-економічному факультеті Гомельського державного технічного університету ім. П.О. Сухого для студентів випускових курсів спеціалізації 1-26 02 03 22 «Маркетинг в спорте, туризме и физической культуре».

            

В листопаді 2012 року завідувач кафедри професор Скляр Г.П. провів зустрічі з керівництвом та учнями сільських шкіл Миргородського району, а саме: с. Петрівці, с. Попівка, с. Камишня, смт. Ромодан. Також провів профорієнтаційну роботу в В-Багачанському районному споживчому товаристві та Миргородський райспоживспілці Полтавської області.

            

29 листопада 2012 року викладачі кафедри та студенти, що навчаються за напрямом «Туризм» взяли участь  у проведенні дня відкритих дверей факультету ХТГРТБ «Свято професійної майстерності».

            

20 листопада 2012 року завідувач кафедри Скляр Г.П. та студенти групи Т-12 взяли участь у телевізійному ток-шоу «Туристичні шляхи Полтавщини».

            

16 листопада 2012 року в рамках проведення  Дня студентського самоврядування, присвяченого Міжнародному дню студента, кафедру очолив Сердюк Роман Валерійович – студент групи ГРС-21. Свій робочий день  він почав з  робочої наради. На ній розглядалися   питання забезпечення виконання плану заходів з підготовки і проведення дня відкритих дверей   факультету ХТГРТБ «Свято професійної майстерності». Викладачі кафедри мали можливість оцінити професійні можливості майбутніх випускників нашого університету.

            

15 листопада 2012 року доцентом кафедри Шукановим П.В.  була організована зустріч та проведена  бесіда для обдарованих учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області в навчально-оздоровчому комплексі «Ерудит» (Кременчуцький р-н, с. Потоки).

            

15-16 листопада 2012 року викладачі кафедри та студенти 1 курсу напряму «Туризм» взяли участь у VI Міжрегіональній виставці-турсалоні «Відпочивайте на Полтавщині», яка проводилась з метою сприяння розвитку внутрішнього туризму, презентації туристично-рекреаційного потенціалу адміністративних районів (міст) області та інших регіонів України. У програмі виставки передбачено рекламно-інформаційний тур по області.

Завідувач кафедри професор Скляр Г.П. взяв участь у засіданнях круглих столів: «Застосування кластерної моделі в розбудові туристичного бізнесу територіальної одиниці» та «Актуальні питання підготовки кадрів для туристичної галузі».

            

7 листопада 2012 року викладачі  кафедри прийняли участь у зустрічі ректора ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» О.О. Нестулі з ректором Академії готельного бізнесу та громадського харчування у Познані (Польща) Р.Д. Таубером. В ході зустрічі  підписано договір про співпрацю, у рамках якого планується здійснення обмінe студентами та проходження стажування у Польщі та на базах практик  польської академії у Швейцарії, Великобританії, Франції, Португалії, Іспанії, Греції та на Кіпрі. Також обговорено питання спільної підготовки магістрів за програмою «Подвійний диплом» спеціальностей «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм».

            

6 листопада 2012 року доцент кафедри Литовченко І.В. провела виїзне практичне заняття зі студентами   групи ЕП ЕТБ-31, яке проходило в етнокультурному центрі  «Весела садиба», який знаходиться у самому центрі історичної, літературної та живописної України – на Диканщині в с. Веселівка.

Етноцентр пропонує відвідувачам отримати  майстер-клас з виготовлення української народної ляльки,  гончарних виробів, ознайомилися зі стародавніми українськими традиціями та елементами декоративно-ужиткового мистецтва, побачити зібрані зі всієї Полтавської області старовинні предмети побуту українського народу.

            

1 листопада 2012 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулося засідання круглого столу «Актуальні питання розвитку туристично-рекреаційної сфери Полтавщини та її кадрового потенціалу», організованого відділом туризму і курортів Полтавської облдержадміністрації спільно з науковцями ПУЕТ.

На засіданні виступили: ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Нестуля О.О., заступник голови Полтавської облдержадміністрації Шадчнєв В.М.,  начальник відділу з питань туризму і курортів Полтавської облдержадміністрації Оніщук Л.М., головний спеціаліст відділу з питань туризму і курортів Полтавської облдержадміністрації Гонтарюк Н.Е., президент Федерації спортивного туризму у Полтавській області Скляр О.М., директор готелю «Галерея» Бордун О.М., керівник проекту етнокультурний центр «Весела садиба» Чубенко В.В., голова громадської організації «Обласний туристичний кластер», директор готелю «Алмаз» Однойко Н.О., декан факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Полтавського університету економіки і торгівлі Шкарупа В.Г., декан факультету економіки і менеджменту Полтавського університету економіки і торгівлі Делія О.В., доцент кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічного діяльності Барибіна Я.О., завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу Полтавського університету економіки і торгівлі Скляр Г.П., професор кафедри технології та організації ресторанного господарства Полтавського університету економіки і торгівлі Капліна Т.В.

У виступах розглянуті основні завдання державного регулювання туристичної галузі Полтавщини та її кадрове забезпечення, проблеми підвищення фахового рівня працівників туристичного бізнесу, ресторанно-готельного комплексу, питання розвитку спортивного туризму тощо. Значна увага приділена підготовці фахівців для готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, їх практичній підготовці, можливостям проходження навчально-виробничої практики на туристично-готельних підприємствах, підвищенню якості готельних послуг.

            

24 та 30 жовтня 2012 року студенти груп Т-11 та Т-12 та викладачі кафедри ознайомилися з організацією роботи музею українського весілля в с. Великі Будища Диканського району. Директор музею Трипольська Оксана Борисівна провела захоплююче дійство  весільного обряду Полтавщини XVIII-XIX ст., в якому взяли участь всі присутні.

            

20 жовтня 2012 року викладачі кафедри дослідили процеси обслуговування туристів на маршруті Полтава-Козелець-Чернігів-Качанівка-Полтава.

            

18 жовтня відбулося Свято «Перший крок» - свято першокурсників, дебют творчої майстерності студентів, які ще вчора були учнями шкіл Полтавщини та інших регіонів України.

Активну участь у святкування Дня першокурсника взяли групи Т-11 і Т-12.

Концерт за участі студентів цих груп продемонстрував що майбутні туристи дуже талановиті, винахідливі, креатині, кмітливі. Глядачам була запропонована весела, жартівлива, музична, вокальна програма, яка викликала глядацькі симпатії.

Глядачі бурхливими оплесками вітали презентації груп.

Перемогла молодість, життєрадісність, щирість та доброзичливість.

            

Відкрита лекція проф. Абдельхаміда Бенчику (Франція, м. Париж)

16 жовтня 2012 р. в межах реалізації міжнародної діяльності ПУЕТ за ініціативою кафедри туристичного та готельного бізнесу Полтавського університету економіки та торгівлі проведена лекція проф. Абдельхаміда Бенчику (Франція, м. Париж) на тему «Сучасна ідеологія глобалізму».

Відповідальні за організацію і проведення лекції проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Карпенко О.В., начальник міжнародного науково-освітнього центру Ісенко І.А., завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу Скляр Г.П., доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Шуканов П.В.

На відкритій лекції були присутні близько  500 осіб (викладачі, студенти, аспіранти ПУЕТ та інших ВНЗ міста, а також представники громадськості та телерадіокомпанії «Лтава»). Після вступного слова проректора Карпенко О.В. професор А. Бенчику разом з доцентом Шукановим П.В. виклали основний зміст лекції як результат спільно проведеного наукового дослідження.

Після цього відбулася плідна дискусія і професору А. Бенчику були задані чисельні запитання. В дискусії прийняли активну участь викладачі і студенти ПУЕТ, зокрема проф. Шевченко А.Ф., доц. Маца К.О., доц. Логвин М.М., доц. Черчик О.М., начальник центру зв’язків з виробництвом Гриценко В.Л., а також доцент ПНПУ імені В.Г. Короленка Фазан В.В. та інші запрошені, в т.ч. студенти і магістранти УМСА, ПолтНТУ ім. Ю. Кондратюка, ПНПУ імені В.Г. Короленка.

            

13 жовтня 2012 року викладачі кафедри взяли участь в університетському заході  «День відкритих дверей»

            

12 жовтня 2012 року викладачі кафедри  ознайомилися з організацією презентації швейцарських навчальних закладів, що спеціалізуються в сфері гостинності та туризму (м. Дніпропетровськ)

            

11 жовтня 2012 року викладачі кафедри взяли участь у роботі 19-го Міжнародного туристичного салону «Україна 2012» (м. Київ). У заході брали участь понад  600 профільних компаній, туроператорів, національних і місцевих туристичних асоціацій,  страхових компаній, туристичні представництва багатьох країн світу.

            

10 жовтня 2012 року  кафедрою  проведено  «День гостинності»  для  учнів випускового класу  ЗОШ № 10 м. Полтава.  Учні ознайомились з навчальними лабораторіями університету, бібліотекою, медіатекою, спортивним комплексом.

            

9 жовтня 2012 року колектив кафедри зустрівся з професором Абдельхамідом Бенчику із Франції.

Абдельхамід Бенчику подорожує по світу з курсом лекцій про деструктивні зміни, які відбуваються у сучасному суспільстві. 16 жовтня професор буде проводити конференцію-диспут з цієї проблеми в Полтавському університеті економіки і торгівлі.

            

27 вересня студенти групи Т-11 разом з куратором канд. геогр. наук, доц. Литовченко Іриною Володимирівною оглянули історичні пам'ятки Полтави.

Иванова гора ...
С 2005 года ее снова украшает восстановленный Успенский собор. За ним – усадьба-музей украинского писателя Ивана Котляревского.

Здесь же, на Ивановой горе, обожаемый туристами памятник полтавской галушке и белая ротонда. Отсюда открывается прекрасный вид на нижний город, реку Ворсклу и Крестовоздвиженский монастырь (XVII-XIX вв.) на соседнем холме.


«И грянул бой, Полтавский бой!

Швед, русский — колет, рубит, режет.
Бой барабанный, клики, скрежет,
Гром пушек, топот, ржанье, стон,
И смерть и ад со всех сторон».

            

26 вересня викладачі кафедри та студенти напряму підготовки «Туризм» прийняли участь в урочистому зібранні з нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні. За вагомий внесок у формування кадрового потенціалу туристичної галузі Полтавської області ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» нагороджений грамотою відділу з питань туризму і курортів Полтавської облдержадміністрації.

            

25 вересня для студентів групи Т-12 була організована екскурсія по місту Полтава. Першокурсники  знайомилися з історичними пам’ятками Полтави спільно з куратором канд.геогр.наук, доц. Логвином Михайлом Михайловичем.


«Де згода в сімействі, де мир і тишина, щасливі там люди, блаженна сторона»
(І. П. Котляревський)


Белая беседка была построена в 1909 году в честь 200-летия Полтавской битвы, на бывшем земляном валу Подольского бастиона Полтавской крепости.

            

23 вересня студенти першого курсу напряму підготовки «Туризм» Т-11 та Т12 і викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу прийняли участь у параді «Полтава вишивана», який проводився до святкування Дня міста.


“А та Полтава й досі чарівна
Полтавками i щирими піснями.”


«У  кожній  краплині  -  Полтава.
У  вітрі,  у  співі  пташок.
Впізнаю  в  світанках,  загравах,
У  плетиві  рідних  стежок».


«Це моя країна, тут моє коріння,
Мова моя рідна та мої батьки.
В свiтi все минає, тільки зостається
Мамине кохання та любов землі».