кафедра туристичного та готельного бізнесу

Новини

          

2025

17 лютого 2025 р. науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Логвин М. М. та доц. Карпенко Н.М. відвідали вебінар "Сучасні тренди в туризмі: як адаптуватися до змін?", на якому було обговорено туристичні тренди 2025 р.

Зміни у світі туризму відбуваються постійно, і на вебінарі розглядалися питання як адаптуватися до них та залишатися в тренді. Зокрема, обговорювалися сучасні запити туристів: від локальних пригод до стійкого туризму; інклюзивність у туризмі: чому доступність для всіх стає важливим чинником для успіху та як інтегрувати новітні підходи у свої практики, враховуючи сучасні потреби туристів.

Вебінар став майданчиком для обміну досвідом, пошуку нових ідей і підготовки до змін у туристичній індустрії.

          

16 лютого 2024 року на базі Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В.Остроградського у дистанційному форматі відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географі, де взяло понад 100 учнів 8-11 класів із різних міст і районів Полтавської області. Членом журі на даному заході був в. о. завідувача кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ доц. Логвин М.М. Змагання відбувалося за трьома рівнями – тести, практичний і теоретичний етапи. Завдання олімпіади складені з урахуванням програми шкільного курсу географії та були націлені на перевірку рівня сформованості предметних географічних компетенцій.

Вітаємо переможців і призерів олімпіади із географії і бажаємо нових здобутків на наступних етапах!

          

7 лютого 2025 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів. Завершили навчання і отримали дипломи магістра випускники денної та заочної форми навчання за спеціальністю «Туризм і рекреація».

Вітаємо випускників-туристів із отриманням дипломів. Бажаємо успіхів та професійних досягнень.

          

30 січня 2023 року відбулося розширене засідання кафедри туристичного та готельного бізнесу. Мета проведення заходу – перспективні напрями й особливості підготовки фахівців за освітньо-професійними програмами (ОПП) кафедри. А також обговорення сучасних вимог до компетентностей, навичок, знань майбутніх випускників з метою удосконалення, актуалізації ОПП та винесення їх проєктів на громадське обговорення.

У засіданні прийняли участь науково-педагогічні працівники, котрі забезпечують освітній процес за ОПП та стейкґолдери. Серед запрошених були роботодавці: Куртов О.І. –директор туристичного агентства «Країна мрій»; випускники: Мороз А.А., Артеменко Т.О., Гайдар А.С.; здобувачі вищої освіти: Плахотний Р.В., Шпортько К.С., Шелюг К.В., Жданюк Д. В. та здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти: Климова Л.І., Єгорова О.В.

Засідання виявилося продуктивним, усі пропозиції, зауваження, побажання стекґолдерів будуть враховані при перегляді освітньо-професійних програм «Туризм» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти на 2025-2026 навчальний рік.

          

З 23 по 27 січня 2025 року відбулися захисти кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти денної та заочної форм навчання спеціальності «Туризм» та «Туризм і рекреація» освітньої програми «Туризм» ступеня магістра та бакалавра.

Кафедра туристичного та готельного бізнесу та наукові керівники провели насичену роботу з підготовки студентів до написання кваліфікаційних робіт.

Захищали роботи 7 студентів денної і 8 студентів заочної форм навчання ступеня магістра та 10 студентів заочної форми навчання ступеня бакалавра.

Роботи студентів оцінювала Екзаменаційна комісія.

Захист робіт проходив у дистанційному режимі, засобами системи дистанційного навчання ПУЕТ за використанням системи веб-конференцій BigBlueButton та проводився у відповідності до вимог освітніх програм магістра та бакалавра зі спеціальності «Туризм і рекреація» та «Туризм», відповідно.

Студенти успішно захистили свої роботи та отримали кваліфікацію «магістр туризму і рекреації» та «бакалавр з туризму».

Вітаємо студентів із успішним захистом та бажаємо подальших успіхів!

          

24 січня 2024 року в. о. завідувача кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Логвин М.М. взяв участь у VII Міжнародній науково-теоретичній конференції «Modernization of today’s science: experience and trends», що проходила у м. Сінгапур.

          

У січні 2025 р. проф. Скляр Г.П. здійснив підготовку до викладання у ІІ семестрі освітньої компоненти для бакалаврів «Спеціалізований туризм (Культурно-пізнавальний)». Зокрема, 21 січня 2025 р. у Полтаві проф. Скляр Г.П. відвідав лекцію відомого історика, військовослужбовця Вахтанга Кіпіані «На щиті у вічність: як вшановували  захисників України в діаспорі». 25 січня 2025 р.,під час екскурсії до Петріківки, проф. Скляр Г.П. ознайомився з сучасним станом розвитку петриківського розпису – виду народного малярства, що внесений до реєстру ЮНЕСКО як надбання світової нематеріальної культурної спадщини людства; взяв участь у майстер-класі з розпису та театралізованому дійстві «Світання та весілля минувшини Придніпров’я».

          

2024

3 грудня 2024 року, з метою обговорення найбільш актуальних питань розвитку туристичної науки відбувся Методологічний трансдисциплінарний семінар «Креативна особистість і модернізація туризму». Участь взяли науковці кафедр туристичного профілю Державного торговельно-економічного університету (м. Київ), Львівського торговельно-економічного університету, Луцького національного технічного університету, Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, Полтавського державного аграрного університету, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Полтавського університету економіки і торгівлі. Організатори семінару висловлюють подяку колегам за участь у семінарі та плідну співпрацю.

МАТЕРІАЛИ методологічного трансдисциплінарного семінару

          

7 грудня в актовій залі ПУЕТ відбувся творчий вечір Полтавської обласної федерації Федерації спортивного туризму України.

Зі словами привітання виступив зав. кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ доц. Логвин М.М. У своєму виступі він розповів про особливості навчання за освітньою програмою “Туризм” та побажав плідної праці і подальших спортивно-туристичних здобутків.

          

5 та 6 грудня 2024 року доц. Карпенко Н.М. на навчальній платформі Полтавського регіонального центру підвищення кваліфікації, провела авторський вебінар для посадових осіб органів місцевого самоврядування в межах короткострокової програми їх стажування за темою «Зміни клімату: причини та перспективи». У процесі вебінару обговорювалися актуальні проблеми протидії кліматичним змінам та адаптації до них, зокрема запровадження заходів декарбонізації, підвищення енергоефективності та зменшення рівня вразливості місцевих громад до кліматичних трансформацій.

          

26 листопада студенти 1 курсу освітньої програми «Туризм» разом з асистентом кафедри туристичного та готельного бізнесу Климовою Л.І. відвідали Полтавський центр надання адміністративних послуг. В ході екскурсії студенти ознайомилися з особливостями функціонування закладу під час воєнного стану.

          

21 листопада НПП кафедри туристичного та готельного бізнесу провели оф-лайн консультацію для студентів спеціальності 242 Туризм, що навчаються за індивідуальним графіком. Студентам було доведено особливості освітнього процесу у період сесії та на наступний семестр.

          

У період з 18.11.2024 по 22.11.2024 р. Комунальна установа «Центр професійного розвитку «Освітня траєкторія» Дніпровської міської ради проводить навчання педагогічних працівників з підвищення фахової майстерності для вчителів, які викладають географію. Початок курсів щодо підвищення кваліфікації вчителів географії відбувся 18 листопада разом з професором кафедри туристичного та готельного бізнесу Полтавського університету економіки і торгівлі Павлом Шукановим. Відбулося цікаве обговорення актуальних питань за темами: «Суспільно-географічні особливості глобальної трансформації світоустрою на основі стратегії сталого розвитку», а також «Глобалізація та закономірності формування постіндустріальних суспільно-географічних систем». В процесі довірливого спілкування Шуканов П. В. повідомів колег про привабливості навчання студентів у ПУЕТі, зокрема про викладання таких кафедральних дисциплін як «Географія туризму», «Геоекономіка туризму», «Глобальна стратегія сталого розвитку» та значення географічних знань в процесі підготовки сучасних фахівців у сфері туризму.

          

22 жовтня 2024 року в рамках вивчення навчальної дисципліни «Екологічна свідомість та відповідальність бізнесу» було проведено виїзне практичне заняття на базі Ботанічниого саду Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка для студентів групи ТБ Т б-11. Студенти оглянули місцеву флору, як складову екосистеми з позиції дбайливого ставлення до елементів природного середовища.

          

16-18 жовтня НПП кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Скляр Г.П., доценти Карпенко Н.М. та Логвин М.М. прийняли участь у семінарі-тренінгу «Школа сільського зеленого туризму на Полтавщині», який відбувся у Полтавському аграрному університеті.

У ході роботи були заслухані доповіді практиків ведення садиб сільського зеленого туризму, де підкреслювалось, що туризм – один з чинників соціально-економічного розвитку в епоху нестабільності.

          

З нагоди святкування Дня працівників освіти подякою Полтавської обласної ради за активну роботу з учнівською молоддю було відзначено доцента Логвин М.М. Вітаємо колегу!

          

Всіх мандрівників та мрійників вітаємо з Днем Туризму! Бажаємо цікавих подорожей, легких доріг, приємних та яскравих вражень, вірних друзів!

          

У суботу 7 вересня 2024 року НПП кафедри туристичного та готельного бізнесу Тараненко О.О. були проведені консультації із здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за освітньою програмою «Туризм» (спеціальність 242 Туризм і рекреація).

Були опрацьовані питання, які не встигли за основним розкладом через вимикання світла і тривог.

          

У суботу 31 серпня доц. кафедри туристичного та готельного бізнесу провів консультацію із здобувачами другого (магістерського ) рівня вищої освіти за освітньою програмою «Туризм» (спеціальність 242 Туризм і рекреація). В ході розмови було доведено особливості навчального процесу в ПУЕТ у першому семестрі. Дано відповіді на актуальні питання від студентів.

          

15 травня 2024 року доц. Тараненко О.О. прийняв участь у роботі Туристично-музейного форуму, що відбувся в м. Полтава з нагоди Міжнародного дня музеїв. У доповіді на тему «Міжнародна складова підготовки фахівців сфери туризму: стажування та програми обміну» він ознайомив учасників форуму з перевагами, можливостями та особливостями організації міжнародних стажувань та академічних обмінів у процесі професійної підготовки студентів спеціальності «Туризм і рекреація» у ПУЕТ. Дякуємо організаторам за цікавий та змістовний захід.

          

23 квітня 2024 року доц. Логвин М.М. та доц. Карпенко Ю.В. прослухали онлайн-семінар з підвищення кваліфікації на тему «Академічна доброчесність в сучасній освіти, науці і практиці» за сприяння ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» та отримали відповідні сертифікати (0,1 кредит ЄКТС). Дякуємо усім спікерам та учасникам семінару за надзвичайно цікавий та змістовний захід.

          

17 квітня 2024 року кафедра туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ разом каферою географії, методики її навчання та туризму Полтавського національного педагогічного університето імені В.Г. Короленка виступила співорганізатором  ІІІ Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції з міжнародною участю «Освітні й наукові виміри географії та туризму».

Мета проведення заходу: модернізація змісту і організації освітнього процесу у закладах вищої й загальної середньої та позашкільної освіти, спрямованого на формування професійної компетентності фахівців з географії та туризму.

Роботи конференції відбувалася за наступними тематичними напрями:

  1. Модернізація структури, змісту і методики географічної освіти на засадах компетентнісного, діяльнісного та індивідуального підходу до навчання.
  2. Організація освітнього процесу з географії у змішаному режимі.
  3. Природничо-географічні студії: методологія і практика.
  4. Суспільно-географічні студії: теорія, українознавство, краєзнавство.
  5. Географія рекреації й туризму.
  6. Краєзнавчий підхід до навчання географії у закладах вищої, загальної середньої та позашкільної освіти.
  7. Здійснення освітнього процесу з географії та туризму в умовах війни та подолання наслідків її впливу.
  8. Формування підприємницької компетентності фахівців з туризму.

Щиро дякуємо учасникам конференції за високий рівень доповідей, обмін думками та створення платформи для подальшої співпраці.

          

2-3 березня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Логвин М.М. та доц. Карпенко Н.М. взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України в якості члена журі та секретаря секції.

Вітаємо переможців і призерів конкурсу-захисту.

          

1 березня 2024 року студенти 3 курсу освітньої програми «Туризм» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти в межах вивчення навчальної дисципліни «Організація туризму (Організація готельного господарства)» відвідали гостьову онлайн-лекцію на тему «Сучасні інформаційні технології в готелях», яку проводила к.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Вінницького торговельно-економічного інституту Державного торговельно-економічного університету Онищук Н.В. Під час лекції вона обґрунтувала доцільність інвестицій в АСУ підприємствами гостинності в сучасних умовах, програмні продукти для підприємств готельно-ресторанного бізнесу на ринку інформаційних систем і технологій. Особливу увагу приділено програмним продуктам SERVIO HMS від української компанії Expert Solution. Окрім студентів ПУЕТ на лекції були присутні студенти і викладачі ВНПЗ «Дніпровський гуманітарний університет», Луцького національного технічного університету, Державного університету «Житомирська політехніка». Дякуємо за запрошення завідувачу кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Національного університету водного господарства та природокористування – к.геогр.н., доценту Коротуну С.І. Чекаємо на наступні зустрічі у межах міжвузівської співпраці.

          

17 лютого 2024 року на базі Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В.Остроградського у дистанційному форматі відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географі, де взяло понад 70 учнів 8-11 класів із різних міст і районів Полтавської області. Одним із  членів журі був доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ доц. Логвин М.М. Змагання відбувалося за трьома рівнями – тести, практичний і теоретичний тури. Завдання олімпіади були складені з урахуванням програми шкільного курсу географії та були націлені на перевірку рівня сформованості предметних географічних компетенцій.

Вітаємо переможців і призерів олімпіади із географії і бажаємо нових здобутків на наступних етапах!

          

15 січня 2024 року відбувся традиційний кафедральний круглий стіл студентів і аспірантів «Туризм і молодь – 2024», проведений в межах науково-дослідної роботи «Проблеми функціонування та розвитку сфери туризму в умовах модернізації економіки» (держ. реєстр. номер 0117U004715). Результати роботи круглого столу були опубліковані у збірнику матеріалів. Дякуємо усім студентам і аспірантам за плідну роботу!

          

Населення – це головна і рушійна сила будь-якого суспільства. 8-12 січня 2024 р. під час предметно-профільного занурення учні 9-В класу Полтавського наукового ліцею № 3 вивчали та поглиблювали знання із соціальної географії. Під керівництвом кандидата географічних наук, доцента кафедри туристичного та готельного бізнесу Полтавського університету економіки і торгівлі Логвина Михайла Михайловича учні ознайомилися із особливостями динаміки чисельності населення країн світу, національного та етнічного складу, соціально-демографічного розвитку.

Особлива увага була приділена аналізу просторових відмінностей соціальних параметрів країн, зокрема, соціальних негараздів, рівня та якості життя населення, критеріїв продовольчої безпеки, медичного забезпечення та інших складових життєдіяльності населення.

Підсумком роботи стало виконання невеликої дослідної роботи про особливості соціальної характеристики країни (її учні вибирали самостійно за власним уподобанням). Міні-проєкти були представлені учнями і впевнено захищені безпосередньо на заняттях.

За матеріалами https://www.facebook.com/

          

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012