кафедра туристичного та готельного бізнесу |
Новини2024Всіх мандрівників та мрійників вітаємо з Днем Туризму! Бажаємо цікавих подорожей, легких доріг, приємних та яскравих вражень, вірних друзів! У суботу 7 вересня 2024 року НПП кафедри туристичного та готельного бізнесу Тараненко О.О. були проведені консультації із здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за освітньою програмою «Туризм» (спеціальність 242 Туризм і рекреація). Були опрацьовані питання, які не встигли за основним розкладом через вимикання світла і тривог. У суботу 31 серпня доц. кафедри туристичного та готельного бізнесу провів консультацію із здобувачами другого (магістерського ) рівня вищої освіти за освітньою програмою «Туризм» (спеціальність 242 Туризм і рекреація). В ході розмови було доведено особливості навчального процесу в ПУЕТ у першому семестрі. Дано відповіді на актуальні питання від студентів. 15 травня 2024 року доц. Тараненко О.О. прийняв участь у роботі Туристично-музейного форуму, що відбувся в м. Полтава з нагоди Міжнародного дня музеїв. У доповіді на тему «Міжнародна складова підготовки фахівців сфери туризму: стажування та програми обміну» він ознайомив учасників форуму з перевагами, можливостями та особливостями організації міжнародних стажувань та академічних обмінів у процесі професійної підготовки студентів спеціальності «Туризм і рекреація» у ПУЕТ. Дякуємо організаторам за цікавий та змістовний захід. 23 квітня 2024 року доц. Логвин М.М. та доц. Карпенко Ю.В. прослухали онлайн-семінар з підвищення кваліфікації на тему «Академічна доброчесність в сучасній освіти, науці і практиці» за сприяння ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» та отримали відповідні сертифікати (0,1 кредит ЄКТС). Дякуємо усім спікерам та учасникам семінару за надзвичайно цікавий та змістовний захід. 17 квітня 2024 року кафедра туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ разом каферою географії, методики її навчання та туризму Полтавського національного педагогічного університето імені В.Г. Короленка виступила співорганізатором ІІІ Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції з міжнародною участю «Освітні й наукові виміри географії та туризму». Мета проведення заходу: модернізація змісту і організації освітнього процесу у закладах вищої й загальної середньої та позашкільної освіти, спрямованого на формування професійної компетентності фахівців з географії та туризму. Роботи конференції відбувалася за наступними тематичними напрями:
Щиро дякуємо учасникам конференції за високий рівень доповідей, обмін думками та створення платформи для подальшої співпраці. 2-3 березня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Логвин М.М. та доц. Карпенко Н.М. взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України в якості члена журі та секретаря секції. Вітаємо переможців і призерів конкурсу-захисту.
1 березня 2024 року студенти 3 курсу освітньої програми «Туризм» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти в межах вивчення навчальної дисципліни «Організація туризму (Організація готельного господарства)» відвідали гостьову онлайн-лекцію на тему «Сучасні інформаційні технології в готелях», яку проводила к.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Вінницького торговельно-економічного інституту Державного торговельно-економічного університету Онищук Н.В. Під час лекції вона обґрунтувала доцільність інвестицій в АСУ підприємствами гостинності в сучасних умовах, програмні продукти для підприємств готельно-ресторанного бізнесу на ринку інформаційних систем і технологій. Особливу увагу приділено програмним продуктам SERVIO HMS від української компанії Expert Solution. Окрім студентів ПУЕТ на лекції були присутні студенти і викладачі ВНПЗ «Дніпровський гуманітарний університет», Луцького національного технічного університету, Державного університету «Житомирська політехніка». Дякуємо за запрошення завідувачу кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Національного університету водного господарства та природокористування – к.геогр.н., доценту Коротуну С.І. Чекаємо на наступні зустрічі у межах міжвузівської співпраці.
17 лютого 2024 року на базі Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В.Остроградського у дистанційному форматі відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географі, де взяло понад 70 учнів 8-11 класів із різних міст і районів Полтавської області. Одним із членів журі був доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ доц. Логвин М.М. Змагання відбувалося за трьома рівнями – тести, практичний і теоретичний тури. Завдання олімпіади були складені з урахуванням програми шкільного курсу географії та були націлені на перевірку рівня сформованості предметних географічних компетенцій. Вітаємо переможців і призерів олімпіади із географії і бажаємо нових здобутків на наступних етапах!
15 січня 2024 року відбувся традиційний кафедральний круглий стіл студентів і аспірантів «Туризм і молодь – 2024», проведений в межах науково-дослідної роботи «Проблеми функціонування та розвитку сфери туризму в умовах модернізації економіки» (держ. реєстр. номер 0117U004715). Результати роботи круглого столу були опубліковані у збірнику матеріалів. Дякуємо усім студентам і аспірантам за плідну роботу! Населення – це головна і рушійна сила будь-якого суспільства. 8-12 січня 2024 р. під час предметно-профільного занурення учні 9-В класу Полтавського наукового ліцею № 3 вивчали та поглиблювали знання із соціальної географії. Під керівництвом кандидата географічних наук, доцента кафедри туристичного та готельного бізнесу Полтавського університету економіки і торгівлі Логвина Михайла Михайловича учні ознайомилися із особливостями динаміки чисельності населення країн світу, національного та етнічного складу, соціально-демографічного розвитку. Особлива увага була приділена аналізу просторових відмінностей соціальних параметрів країн, зокрема, соціальних негараздів, рівня та якості життя населення, критеріїв продовольчої безпеки, медичного забезпечення та інших складових життєдіяльності населення. Підсумком роботи стало виконання невеликої дослідної роботи про особливості соціальної характеристики країни (її учні вибирали самостійно за власним уподобанням). Міні-проєкти були представлені учнями і впевнено захищені безпосередньо на заняттях. За матеріалами https://www.facebook.com/
2023В період з 16.10.2023 р. по 16.12.2023 р. в Університеті Ка'Фоскарі (Італійська Республіка, Венеція) викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Карпенко Ю.В та доц. Животенко В.О. проходили Міжнародне дистанційне науково-педагогічне стажування на тему: «Управління науковими та освітніми проєктами: міжнародний досвід». У програмі стажування було передбачено розгляд таких тем: управління освітніми проектами у закладах вищої освіти. поняття гранту: визначення, типологія та напрями реалізації; фандрайзинг як механізм міжнародної підтримки наукових проектів в Україні; управління проектами – стейкхолдери та оцінка ризиків; інструменти моніторингу та оцінки для досягнення успіху проекту; роль керівника проекту в дослідженні; актуальні питання грантової діяльності. Кожен учасник отримав сертифікат про підвищення кваліфікації 6 кредитів ЄКТС (180 годин).
7 та 8 грудня 2023 року доц. Карпенко Н.М. за сприяння Полтавського регіонального центру підвищення кваліфікації, провела авторський вебінар для посадових осіб органів місцевого самоврядування в межах короткострокової програми їх стажування за темою «Зміна клімату: причини та перспективи». У процесі вебінару обговорювалися актуальні питання зменшення рівня вразливості місцевих громад до зміни клімату шляхом розробки й запровадження заходів протидії та адаптації. В період з 21.08.2023 р. по 21.11.2023 р. у Чеському технічному університеті Праги (Чехія) викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Скляр Г.П., проф. Шуканов П.В., доц. Карпенко Н.М. та доц. Тараненко О.О. проходили Міжнародне дистанційне науково-педагогічне стажування на тему: «Управління трансфером освітніх технологій в країнах Європейського Союзу». Отримані загальні та професійні компетентності, відповідно до Програми стажування, зокрема професійно-педагогічна, мовно-комунікативна та інформаційно-цифрова, що підтверджено відповідними сертифікатами 6 кредитів ЄКТС (180 годин).
ПУЕТ усіляко підтримує та заохочує своїх студентів до отримання знань не лише в рамках обраних освітніх програм, але і шляхом неформальної освіти, визнає отримані результати, пропонує різні можливості для використання ресурсу неформальної освіти при реалізації індивідуальної освітньої траєкторії. Студенти 2 курсу освітньої програми «Туризм» успішно закінчили курс «Академічна доброчесність в університеті» на платформі масових відкритих онлайн-курсів «ВУМ online», що дозволило їм отримати не тільки сертифікати (0.1 кредитів ЄКТС), а й навички формування культури академічної доброчесності. За результатами проходження тренінгу здобувачам вищої освіти в межах навчальної дисципліни «Організація наукових досліджень в туризмі та академічна доброчесність» будуть нараховані додаткові бали.
16 листопада 2023 року доц. кафедри туристичного та готельного бізнесу Карпенко Ю.В. пройшов тренінг підвищення кваліфікації експерта Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти із написання звіту про результати акредитаційної експертизи. За результатами тренінгу було отримано сертифікат обсягом 30 годин (1 кредит ЄКТС). Дякую команді тренерів за професіоналізм та творчу роботу! 29-30 жовтня 2023 року доц. Карпенко Н.М. та доц. Карпенко Ю.В. пройшли онлайн-курс «Створення ефективних DMO для туристичного розвитку територій»» через дистанційну платформа громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану «ВУМ online» за сприяння Асоціації Індустрії Гостинності України, USAID та отримали відповідні сертифікати (0,65 кредити ЄКТС). Даний курс буде рекомендований студентам освітньо-професійної програми «Туризм», в якості неформальної освіти.
19 жовтня 2023 року під час урочистого підписання договору про співробітництво між Полтавським університетом економіки і торгівлі та Комунальним закладом Полтавської обласної ради «Полтавська обласна мала академія наук учнівської молоді» за активну науково-дослідну роботу з учнівською молоддю, забезпечення секцій Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України були відзначені науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Логвин М.М. та доц. Тараненко О.О. Вітаємо колег!
12 жовтня 2023 року проф. доц. Карпенко Н.М., Логвин М.М. та доц. Дробиш Л.В. взяли участь у IV Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні тенденції розвитку індустрії гостинності». Дякуємо голові організаційного комітету проф. Пасці М.З. за запрошення та можливість ділитися своїм досвідом і робити власний внесок у розвиток сфери туризму та гостинності.
27 вересня 2023 року на території об'єкту сільського зеленого туризму – «Садиба родини Блонських», що розташована у с. Вовнянка Миргородського району відбулося виїзне засідання Координаційної ради з питань розвитку туризму та курортів при Полтавській обласній державній адміністрації з нагоди Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні. Під час вітального слова до учасників координаційної ради звернулася Директор Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації Удовиченко І.А., яка підкреслила важливість залучення молоді до розвитку туризму та важливість практико орієнтованого навчання фахівців для сфери туризму. Під час виступу Барибіна Я.О. депутатка Полтавської обласної ради та заступниця голови координаційної ради, к.е.н., доцент кафедри менеджменту, яка викладає на освітніх програмах «Туризм» навчальні дисципліни «Менеджмент в туризмі», «Управління туристичними дестинаціями», окреслила сучасні виклики та можливості розвитку туризму Полтавщини в умовах війни. Серед запрошених під час обговорення і затвердження нових туристичних маршрутів Полтавської області та питань розвитку сільського зеленого туризму у воєнний час були і студенти-бакалаври спеціальності «Туризм» ПУЕТ (Плахотний Руслан, Попович Тарас та Наріжняк Карина). Це ще раз підтверджує, що практико-орієнтоване навчання є одним із сучасних світових освітніх трендів для всіх рівнів, напрямків освіти та ключовий принцип надання освітніх послуг у ПУЕТ. 28 липня 2023 року доц. Карпенко Н.М. та доц. Карпенко Ю.В. пройшли онлайн-курс «Стратегії сталого розвитку для міст і громад: практичні поради»» через дистанційну платформа громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану «ВУМ online» та отримали відповідні сертифікати (1 кредит ЄКТС). Даний курс буде рекомендований студентам освітньо-професійної програми «Туризм» ступеня бакалавра під час вивчення обов’язкової навчальної дисципліни циклу професійної підготовки «Спеціалізований туризм (Міських агломерацій)», в якості неформальної освіти та забезпечить можливість його зарахування як результату навчання. 29-30 червня 2023 року проф. Скляр Г.П., доц. Карпенко Ю.В. та доц. Логвин М.М. взяли участь у Міжнародному курортно-рекреаційному форумі (м. Трускавець) який був організований задля активізації комунікації влада-наука-бізнес з метою фахового обговорення нагальних питань функціонування курортно-рекреаційної індустрії в умовах воєнного стану в Україні, обміну вітчизняним і міжнародним досвідом науковців і практиків для пошуку нових можливостей та вироблення управлінських рішень щодо ефективного та раціонального використання ресурсного потенціалу як основи забезпечення сталого розвитку курортних територій та модернізації курортно-рекреаційної сфери. Дякуємо голові організаційного комітету проф. Гуменюку В.В. за запрошення!
28 червня 2023 року доц. Логвин М.М. пройшов онлайн-курс «Європейський зелений курс (ЄЗК) та Україна» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримав відповідний сертифікат. Даний курс буде рекомендований здобувачам вищої освіти освітньо-професійної програми «Туризм» ступеня бакалавра під час вивчення обов’язкової навчальної дисципліни циклу професійної підготовки «Спеціалізований туризм (Екологічний (зелений), сільський)», в якості неформальної освіти та забезпечить можливість його зарахування як результату навчання. Якість освітньої програми «Туризм» підтверджено!20 червня 2023 року на засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти було ухвалено рішення про акредитацію і затверджено сертифікат про акредитацію освітньої програми «Туризм» за спеціальністю 242 Туризм другий (магістерській) рівень вищої освіти. Вітаємо гаранта освітньої програми завідувача кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Скляра Г.П., професорсько-викладацький колектив та студентів причетних до даної події. Адже об’єктивна оцінка експертів Агентства підтверджує якісну підготовку здобувачів вищої освіти та високий професіоналізм колективу ПУЕТ! 27 травня 2023 року доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Логвин М.М. взяв участь у виїзному засіданні з питань розвитку туризму у Полтавській області, яке організував Комітет з розвитку туризму, культури та інновацій при Полтавській торгово-промисловій палаті. У процесі засідання було знайомство із роботою закладів готельно-ресторанного бізнесу та індустрії гостинності, з потенційними новими туристичними маршрутами, з новими формами роботи з питань внутрішнього туризму та культурних індустрій Кременчуцького району Полтавської області. Відбувся діалог думок стосовно комунікації влади, бізнесу та науки для майбутньої співпраці. Засідання відбувалось на турбазі Кременчуцького сталеливарного заводу. 26 травня 2023 року в рамках заходів до Дня випускника ПУЕТ кафедрою туристичного та готельного бізнесу проведено онлайн-зустріч випускників та студентів спеціальності 242 Туризм. Випускники різних років поділились спогадами про своє студентське життя та власним досвідом практичної діяльності у сфері туризму, зокрема у турагентській діяльності, музейній справі, консалтингових послугах та матеріально-технічному забезпеченні у туризмі. Студенти отримали актуальну інформацію про сучасний стан ринку туристичних послуг, вимоги роботодавців до компетенцій та особистих якостей потенційних працівників у сфері туризму над якими слід наполегливо працювати в студентські роки. 25 травня 2023 року у видавничо-поліграфічному відділі ПУЕТ вийшов друком навчально-методичний посібник «Рекреалогія та курортологія» доцентів кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ Карпенко Н.М. і Карпенка Ю.В. Вітаємо авторів та бажаємо їм подальшої творчої наснаги! Студенти освітньої програми «Туризм» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Гонтар М., Калініченко І., Кірєєв М., Колесник В., Малюга Д., Пасічник В., Постнова А., Столяров Б., Шинкаренко Я. та Янчукова Є., пройшли онлайн-курс «Музей для людей. Побудова сучасних експозицій в історичних музеях» через дистанційну платформа громадянської освіти «ВУМ online» та отримали сертифікати. За результатами проходження даного курсу, як результат неформальної освіти, студентам будуть нараховані додаткові бали за вивчення навчальної дисципліни «Музеєзнавство та основи музейної справи».
18 травня 2023 року проф. кафедри туристичного та готельного бізнесу Скляр Г.П. виступив на пленарному засіданні ІХ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Туристичний бізнес: світові тенденції та національні пріоритети» з доповіддю: «Економіст – методолог Г.В. Задорожний у витоків туристичної економічної постнекласики». Конференцію в онлайн-режимі проводила кафедра туристичного бізнесу та країнознавства Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. На засідання секції 3 «Туризм як драйвер повоєнного відновлення економіки України» з доповіддю: «Ініціатива синього туризму: потенціал та перспективи» виступив доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Логвин М.М. у співавторстві з аспірантом кафедри Логвином Д. та партнером кафедри з м. Клайпеда (Литва), магістром Мороз М. 17 травня 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Шуканов П.В., доц. Карпенко Н.М. та доц. Логвин М. М. стали членами Національної спілки краєзнавців України – основною метою діяльності якої є розвиток національного краєзнавчого руху, залучення до пізнання рідного краю широких верств населення, використання досвіду, здобутого в цій галузі в Україні та за кордоном, створення й оприлюднення документально-публіцистичних і науково-популярних творів із історії та культури краю. Вітаємо колег! 11 травня 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри проф. Скляр Г.П, доц. Логвин М. М., аспірант Логвин Д.М. та студенти освітньої програми «Туризм» взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Трансформація готельно-ресторанного бізнесу регіону в умовах євроінтеграції», яку проводив Чернівецький торговельно-економічний інститут ДТЕУ. У заході взяли участь також провідні фахівці готельно-ресторанного бізнесу із Болгарії, Великобританії, Італії, Польщі, Румунії, Словаччини та інших країн.
25-27 квітня 2023 року на базі Полтавської академії неперервної освіти імені М. В. Остроградського відбувся ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. Цього річ змагання зібрало 22 команди з усієї України. У зв’язку з воєнним станом олімпіаду проводять у дистанційному форматі. Змагаються 136 учнів 8–11 класів закладів загальної середньої освіти України, які перемогли на ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії та Всеукраїнській учнівській інтернет-олімпіаді з географії. Після урочистого відкриття олімпіади школярі взяли участь у тестовому та теоретичному турі, під час яких вони намагалися максимально продемонструвати знання з географії, нестандартне мислення. Практичний тур відбувся 26 квітня. Завершилася олімпіада урочистою церемонією закриття та нагородженням учасників. У даному заході брали участь і НПП кафедри туристичного та готельного бізнесу: проф. Шуканов П.В. (експерт-консультант) та доц. Логвин М.М. (член журі). За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України
Доброю практикою у ПУЕТ є залучення до аудиторних занять на освітніх програмах професіоналів-практиків, експертів галузі. Так, 20 квітня 2023 року студенти-магістри освітньої програми «Туризм» в межах вивчення навчальної дисципліни «Глобальна стратегія сталого розвитку» на базі Міжнародної освітньої платформи Ukraine Global Faculty відвідали онлайн-лекцію Ernst Ulrich von Weizsacker –почесного президента Римського клубу, екс-голови комітету з навколишнього середовища Німецького Бундестагу, екс-директора Центру науки і технологій ООН у Нью-Йорку, доктора філософії на тему «Небезпечні виклики для всієї Землі: клімат і біорізноманіття». Науковець є одним з найбільш відомих у світі мислителів щодо ефективного використання різноманітних ресурсів. Провідний автор таких доповідей Римському клубу як Factor Four (1995), Limits to Privatization (2005), Factor Five (2009) and Co-author of Come On! (2017). За результатами лекції здобувачі Пузирна Ж. та Товстоніжко В. отримали від організаторів заходу сертифікатами про участь.
20 квітня 2023 року відбулося чергове засідання науково-методологічного гуртка «Традиція» (керівник проф. Шуканов П.В.), де було розглянуто питання щодо підготовки студентів до ХLVІ Міжнародної наукової студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2022 рік «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті» (25-26 квітня 2023 року). На гуртку була представлена доповідь-презентація здобувачки другого (магістерського) рівня вищої освіти Пузирної Жанни на тему «Значення лісових ресурсів для збереження екосистем суші». За результатами обговорення було прийнято рішення про включення вище зазначеної доповіді у пленарне засідання конференції цього року. 20 квітня 2023 року в межах реалізації концепції практико-орієнтованого навчання ПУЕТ студенти освітньої програми «Туризм» відвідали творчу зустріч з Семеном Глузманом – письменником, правозахисником, дисидентом і політв'язенем, яка відбулася у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного. Окрім досвіду спілкування з цікавою особистістю, здобувачі прийняли участь в організації цієї зустрічі. Дякуємо керівництву і колективу музею за таку можливість!
15 березня 2023 року відбувся кафедральний круглий стіл студентів і аспірантів «Туризм і молодь – 2023», проведений в межах науково-дослідної роботи «Проблеми функціонування та розвитку сфери туризму в умовах модернізації економіки» (держ. реєстр. номер 0117U004715). Результати роботи круглого столу були опубліковані у збірнику матеріалів. Дякуємо усім студентам і аспірантам за плідну роботу! 31 березня 2023 року студенти ПУЕТ освітньої програми «Туризм» прийняли участь у виїзному практичному занятті з навчальної дисципліни «Організація туризму (Організація екскурсійної діяльності)» на базі музею футбольного клубу «Ворскла». У процесі виїзного практичного заняття студенти ознайомились з особливостями проведення екскурсій у музеях спортивного профілю. Дякуємо, начальнику відділу маркетингу та реклами, директору музею ФК «Ворскла» О. Васіну за підтримку в організації та проведенні таких занять, що сприяють розвитку професійних комптентностей майбутніх фахівців сфери туризму.
27 березня 2023 року у видавничо-поліграфічному відділі ПУЕТ вийшов друком навчально-методичний посібник «Управління проєктами в сфері туризму і рекреації» кандидатів економічних наук, доцентів кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ Тараненка О.О. і Карпенка Ю.В. Посібник адресовано студентам закладів вищої освіти спеціальності 242 «Туризм», які вивчають форми, методи, інструменти та механізм управління розробкою проектів з метою забезпечення ефективного розвитку вітчизняних туристичних підприємств. 23 березня 2023 року під науковим керівництвом проф. Шуканова П. В. відбулося чергове засідання науково-методологічного гуртка «Традиція», яке було присвячене Міжнародному дню лісів, що офіційно відзначається ООН з 2012 року. Тема засідання пов’язана з вивченням студентами-магістрами з туризму дисципліни «Глобальна стратегія сталого розвитку», зокрема з дослідженням питань 15 Цілі сталого розвитку «Збереження екосистем суші». На основі даних ООН розглянуті міжнародні особливості впровадження заходів сталого управління лісовим фондом, подолання опустелювання, зупинення процесу деградації земель та втрати біологічної різноманітності. З цього приводу була заслухана та обговорена цікава доповідь студентки групи Тм-11 Пузирної Жанни на тему «Велика зелена стіна Африки». Під час роботи гуртка було розглянуто питання про значення лісових ресурсів для розвитку туристичної діяльності в Україні та світі. Таким чином був виявлений взаємозв’язок між глобальними Цілями сталого розвитку ООН та проблемами становлення і розвитку сталого туризму. Вітаємо доцента кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ доц. Логвина М.М. з перемогою у конкурсі «Кращий викладач очима студентів» у 2022-2023 навчальному році! Бажаємо творчих успіхів та натхнення. 16 березня 2023 року у видавничо-поліграфічному відділі ПУЕТ вийшов друком навчально-методичний посібник «CRM та GDS системи в туризмі» кандидатів економічних наук, доцентів кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ Карпенка Ю.В. і Тараненка О.О. Посібник адресовано студентам закладів вищої освіти спеціальності 242 «Туризм», науково-педагогічним працівникам, а також усім хто цікавиться дослідженням питань формування та підтримки інформаційних потоків у системах управління об'єктами підприємств сфери туризму. 22-27 лютого 2023 року відбувся II етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України. Під час даного заходу працювало 13 предметних відділень. У відділенні наук про Землю, секцію географії; геології, гідрогеології та геофізики, геоінформаційних систем та дистанційного зондування Землі членом журі працював НПП кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Логвин М.М., екологія та аграрні науки – доц. Тараненко О. О. Представлені на конкурс роботи були цікавими й актуальними, а учні виявили неабиякі здібності й обізнаність із досліджуваної проблематики під час їх захисту. Вітаємо переможців! Дякуємо організаторам за запрошення, творчу атмосферу спілкування з академічною спільнотою з інших ЗВО, що дозволить враховувати їх пропозиції під час формулювання цілей та програмних результатів навчання ОП «Туризм» у ПУЕТ.
З метою надання психологічної підтримки студентам та формування у них навичок первинної психологічної допомоги і самодопомоги 15 лютого 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ пройшли онлайн-курс «Базова психологічна допомога в умовах війни» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus». Дякуємо авторам за змістовий на корисний курс.
4 лютого 2023 року на базі Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В.Остроградського у дистанційному форматі відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. У змаганнях взяло участь понад 70 учасників та їх учителів із різних міст і районів Полтавської області. Участь у змаганні взяли переможці попереднього етапу – учні 8-11 класів. Змагання відбувалося за трьома рівнями – тести, практичний і теоретичний тури. Завдання олімпіади були складені з урахуванням програми шкільного курсу географії та були націлені на перевірку рівня сформованості предметних географічних компетенцій. Кваліфіковане журі під головуванням професора кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ Шуканова П.В. та члена журі доцента кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ, НПП інших закладів вищої освіти та досвідчених вчителів Полтавської області професійно виконало покладені на нього завдання. Вітаємо переможців і призерів олімпіади із географії і бажаємо нових здобутків на наступних етапах! Чекаємо вас побачити серед студентів ПУЕТ на навчання за освітньою програмою «Туризм». 30 січня 2023 року відбулося розширене засідання кафедри туристичного та готельного бізнесу. Мета проведення заходу – перспективні напрями й особливості підготовки фахівців за освітньо-професійними програмами (ОПП) кафедри. А також обговорення сучасних вимог до компетентностей, навичок, знань майбутніх випускників з метою удосконалення, актуалізації ОПП та винесення їх проєктів на громадське обговорення. У засіданні прийняли участь науково-педагогічні працівники, котрі забезпечують освітній процес за ОПП та стейкґолдери. Серед запрошених були роботодавці: Завалій С.Б. – директор Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного, Литвин О.М. – директор туристичного агентства «Anex Tour Poltava Parovoz»; випускники: Мороз А.А., Артеменко Т.О., Галкіна О.О., Пузирна Ж.В. та здобувачі вищої освіти: Фісанович О.К., Прописвіт А.О., Гонтар М.С., Міхно К.А., Прописвіт А.О., Герман А.В. Засідання виявилося продуктивним, усі пропозиції, зауваження, побажання стекґолдерів будуть враховані при перегляді освітньо-професійних програм «Туризм» початкового рівня (короткого циклу), першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти на 2023-2024 начальний рік. 28 січня 2023 року доц. Логвин М.М. пройшов онлайн-курс «Екопрактики для сільського господарства та громад» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримав відповідний сертифікат. Даний курс буде рекомендований здобувачам вищої освіти освітньо-професійної програми «Туризм» ступеня бакалавра під час вивчення обов’язкової навчальної дисципліни циклу професійної підготовки «Спеціалізований туризм (Сільський, зелений)», в якості неформальної освіти та забезпечить можливість його зарахування як результату навчання. 20 січня 2023 р. науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ пройшли онлайн-курс «Цивільна оборона та захист у надзвичайних ситуаціях» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus». Під час тренінгу викладачі навчилися як підготуватися до надзвичайної ситуації, ознайомилась з порядком дій у разі настання надзвичайної ситуації та освіжили у пам’яті раніше опановані навички першої домедичної допомоги.
Ідея безперервної освіти є сучасним трендом, тому освітній процес здобувачів вищої освіти в ПУЕТ відбувається не лише в аудиторіях університету та на базі Головного центру дистанційного навчання, але й із використанням неформального навчання. Студентки освітньої програми «Туризм» другого (магістерського) рівня вищої освіти Міхно К. та Скрипник Я. пройшли онлайн-курс «Управління проєктами» через дистанційну платформа громадянської освіти «ВУМ online» та отримали сертифікати. За результатами проходження даного курсу, як результат неформальної освіти, студенткам будуть нараховані додаткові бали за вивчення навчальної дисципліни «Управління проєктами у сфері туризму і рекреації».
202219 грудня 2022 року відбувся черговий захист кваліфікаційних робіт студентів спеціальності «Туризм» заочної форми навчання. За результатами захисту усім студентам присвоєна кваліфікація магістр з туризму. Щиро вітаємо наших випускників! Бажаємо наснаги та успіхів у подальших починаннях! Все буде Україна!
3 грудня 2022 року, з метою обговорення найбільш актуальних питань розвитку туризмології та туристичної освіти відбувся Методологічний міждисциплінарний інтернет-семінар «Туристичне господарство у світі гуманістичних ідей Г. С. Сковороди (до 300-річчя з дня народження мислителя)», присвячений 10 річниці заснування кафедри туристичного та готельного бізнесу Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі». Участь взяли завідувачі кафедрами туристичного профілю Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, Львівського торговельно-економічного університету, Харківського національного університету імені В. Н.Каразіна, а також науковці Державного університету західної Парани, м. Фос-ду-Ігуасу (Бразилія), Державного біотехнологічного університету, м. Харків, Полтавського державного медичного університету. Організатори семінару висловлюють подяку колегам за участь у семінарі та плідну співпрацю. З матеріалами методологічного міждисциплінарного інтернет- семінару можна ознайомитися за посиланням 2 листопада 2022 року студенти третього курсу спеціальності «Туризм» в взяли участь у виїзному практичному занятті у рамках навчальної дисципліни «Менеджмент у туризмі» разом із доценткою кафедри менеджменту, к.е.н., провідною викладачкою дисциплін туристичного напряму Яніною Барибіною. Студенти стали учасниками важливої події у розвитку активного екологічного туризму Полтавщини - відкритті відкритті екологічної стежки «Від козацьких дубів до троянівських линів». Місце проведення: КУ ПЗФ регіональний ландшафтний парк «Диканський» Полтавської обласної ради (смт. Диканька, Полтавський район, Полтавська обл.). Організатори: Департамент екології та природних ресурсів Полтавської ОВА Комунальна установа природно-заповідного фонду регіональний ландшафтний парк «Диканський» Полтавської обласної ради Полтавська обласна організація Українського товариства охорони природи. Студенти отримали знання та здобули практичні навички як презентувати екологічну стежку «Від козацьких дубів до троянівських линів»; ознайомились з інформаційним наповненням зупинок її маршруту, можливостями її використання з екскурсійною та еколого-просвітницькою метою; ознайомились з природними об’єктами на маршруті екологічної стежки «Від козацьких дубів до троянівських линів» регіонального ландшафтного парку «Диканський» та різними формами екологічної освіти та виховання, що можуть бути реалізованими на її маршруті. Під час занять з дисципліни «Менеджмент у туризмі» Яніна Барибіна часто наголошує на цінності так званого «Вітаміну С» у туризмі, тож і нині підкреслили на практиці важливість колаборації, комунікації, координації та комунікації у розвитку екотуризмі, бо даний захід дав можливість налагодити співпрацю з викладачами природничих дисциплін закладів вищої освіти м. Полтави, керівниками гуртків закладів позашкільної освіти Полтавської області, туристичним бізнесом.
3 3 по 10 жовтня 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ проф. Шуканов П.В., доц. Животенко В.О., доц. Карпенко Н.М брали участь у Міжнародному підвищенні кваліфікації (вебінарі) науково-педагогічних працівників ЗВО на тему: «Неформальна освіта здобувачів вищої освіти: досвід країн Європейського Союзу та України»» організаторами якого виступили Науково-дослідний інститут Люблінського науково-технологічного парку (Республіка Польща) та ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян» (Україна). За результатами проходження міжнародного підвищення кваліфікації усі викладачі отримали сертифікати (1,5 кредити ЄКТС).
6 жовтня 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ проф. Скляр Г.П., доц. Карпенко Ю.В., доц. Логвин М.М., доц. Животенко В.О., доц. Дробиш Л.В. та доц. Карпенко Н.М. взяли участь у III Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні тенденції розвитку індустрії гостинності» організатором якої виступив Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського. Дякуємо організаторам та особисто завідувачці кафедри готельно-ресторанного бізнесу ЛДУФК проф. Пасці М.З. за запрошення.
30 вересня 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ проф. Скляр Г.П., доц. Карпенко Ю.В., доц. Логвин М.М. та доц. Карпенко Н.М. взяли участь у Науково-практичному семінарі на тему: «Альтернативний туризм» організатором якого виступив Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського. За результатами семінару всі викладачі отримали сертифікати (0,2 кредити ЄКТС). Дякуємо організаторам та особисто завідувачу кафедри туризму ЛДУФК проф. Голоду А.П. за запрошення.
З 19 по 26 вересня 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ проф. Скляр Г.П., доц. Карпенко Ю.В., доц. Логвин М.М взяли участь у Міжнародному підвищенні кваліфікації (вебінарі) науково-педагогічних працівників ЗВО на тему: «Академічна доброчесність при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PhD) в країнах Європейського Союзу та Україні» організаторами якого виступили Науково-дослідний інститут Люблінського науково-технологічного парку (Республіка Польща) та ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян» (Україна). За результатами проходження міжнародного підвищення кваліфікації усі викладачі отримали сертифікати (1,5 кредити ЄКТС).
З 22 серпня по 5 вересня 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ проф. Скляр Г.П., доц. Карпенко Ю.В., доц. Логвин М.М., доц. Животенко В.О. та доц. Карпенко Н.М взяли участь у Міжнародному підвищенні кваліфікації (вебінарі) науково-педагогічних працівників ЗВО на тему: «Інтерактивні технології змішаного навчання в закладах освіти: досвід країн Європейського Cоюзу та України» організаторами якого виступили Науково-дослідний інститут Люблінського науково-технологічного парку (Республіка Польща) та ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян» (Україна). Під час підвищення кваліфікації викладачі ознайомилися з глобальними тенденціями розвитку світової системи освіти, інтерактивними хмарними технологіями, технологіями змішаного навчання, Smart-технологіями в освіті та особливостями гейміфікації освіти; набули навичок використання хмарних сервісів для інтерактивного онлайн навчання; проаналізовали останні тренди Ed-tech, задля технологічної освіти. За результатами проходження міжнародного підвищення кваліфікації усі викладачі отримали сертифікати (1,5 кредити ЄКТС).
29-30 серпня 2022 р. науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ доц. Животенко В.О., доц. Карпенко Ю.В., доц. Дробиш Л.В. та проф. Шуканов П.В. пройшли онлайн-курс «Перша домедична допомога в умовах війни» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus». Під час тренінгу викладачі ознайомилась з базовими навичками першої домедичної допомоги, навчилися швидше орієнтуватися в екстрених ситуаціях та надавати відповідну допомогу постраждалому.
16-17 серпня 2022 року проф. Скляр Г.П., проф. Шуканов П.В., доц. Карпенко Ю.В., доц. Логвин М.М., доц. Карпенко Н.М. та доц. Дробиш Л.В. пройшли онлайн-курс підвищення кваліфікації для наукових співробітників «Вступ до систематичного огляду та мета-аналізу» на платформі European Academy of Sciences & Research (м. Гамбург, Федеративна Республіка Німеччина). За результатами проходження онлайн-курсу усі науково-педагогічні працівники отримали сертифікати (0,47 кредитів ЄКТС).
1 липня 2022 року відбулося чергове засідання Вченої ради університету. На його початку було урочисто відзначено досягнення науково-педагогічних працівників ПУЕТ. Грамотою Полтавської обласної ради за значний внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців, досягнення в навчально-виховній, науковій і громадській роботі, високий професіоналізм, активну життєву позицію та з нагоди 60-річчя освітньої діяльності ПУЕТ був відзначений завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Скляр Г.П. Вітаємо колегу!
26 червня 2022 року проф. Скляр Г.П., проф. Шуканов П.В., доц. Карпенко Ю.В., доц. Логвин М.М., доц. Карпенко Н.М., доц. Животенко В.О., доц. Тараненко О.О. та доц. Дробиш Л.В. пройшли онлайн-курс підвищення кваліфікації для наукових співробітників «Методи дослідження» на платформі European Academy of Sciences & Research (м. Гамбург, Федеративна Республіка Німеччина). За результатами проходження онлайн-курсу усі науково-педагогічні працівники отримали сертифікати (0,27 кредитів ЄКТС).
22 червня 2022 року доц. Карпенко Ю.В., доц. Логвин М.М. та доц. Тараненко О.О. прийняли участь в онлайн-тренінгу «Цифрові можливості відновлення туристичної сфери» організований Державним агентством розвитку туризму та Google Україна. Під час двох теоретично-практичних сесій, науково-педагогічні працівники кафедри навчались основ та нюансів використання з GMB та Карт; дізналися про останні оновлення у використанні додатків; отримали практичні поради щодо захисту вашої діяльності, роботи з ботами, та залученню туристів через онлайн ресурси; навчалися використовувати Google Workspace для налагодження ефективної роботи підприємства/бізнесу/туристичного об'єкта. Дякуємо організаторам за змогу отримати корисні знання та навички, та поставити питання експертам https://youtu.be/IhjkBA-2KfA. 16 та 21 червня 2022 року відбулася чергова підсумкова атестація студентів спеціальності «Туризм» освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр». За результатами складних атестаційних екзаменів усім здобувачам вищої освіти присвоєна кваліфікація бакалавр з туризму. Щиро вітаємо наших випускників! Бажаємо наснаги та успіхів у подальших починаннях! Все буде Україна! 17-18 червня 2022 року проф. Скляр Г.П., доц. Животенко В.О., доц. Дробиш Л.В. та доц. Тараненко О.О. пройшли онлайн-курс «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та навчилися застосовувати теоретичні знання на практиці у викладанні та науковому керівництві (сертифікат 2 кредити ЄКТС). Дякуємо авторам за змістовий на корисний курс.
16 червня 2022 року відбулася перша підсумкова атестація студентів спеціальності «Туризм» освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший бакалавр». За результатами складного атестаційного екзамену усім здобувачам вищої освіти присвоєна кваліфікація молодший бакалавр з туризму. Щиро вітаємо наших випускників! Бажаємо наснаги та успіхів у подальших починаннях! Все буде Україна!
Туристична агенція випускниці ПУЕТ за спеціальністю 242 Туризм другого (магістерського) рівня вищої освіти О.М. Литвин організувала на літній сезон 2022 року автобусні тури Полтава-Болгарія-Полтава з відпочинком на Чорному морі. Гарант освітньо-професійної програми за спеціальністю 242 Туризм другого (магістерського) рівня вищої освіти професор Г.П. Скляр вважає, що діяльність О.М. Литвин є прикладом соціально відповідального бізнесу, що надає робочі місця та сплачує податки в умовах воєнного стану. 9 червня 2022 року проф. Скляр Г.П. та доц. Животенко В.О. пройшли онлайн-курс «Освітні інструменти критичного мислення» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримали сертифікати (2 кредити ЄКТС). Мета даного курсу – ознайомлення із сучасними освітніми інструментами, які можна використовувати для розвитку критичного і креативного мислення в умовах самоосвіти та навчального процесу закладів вищої освіти. 3 червня 2022 року проф. Скляр Г.П., проф. Шуканов П.В., доц. Животенко В.О. та доц. Логвин М.М. пройшли онлайн-курс «Критичне мислення для освітян» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримали сертифікати (1 кредит ЄКТС). Такі курси відповідають новій парадигмі професійної освіти і навчання – «навчання протягом усього життя» у ПУЕТ, яка обґрунтовано встановлює особливі вимоги до постійного оновлення знань, організації підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників з орієнтацією на творчу ініціативу, самостійність, конкурентоспроможність адекватно потребам ринку праці та освітніх послуг.
Основою формування конкурентних переваг туристичного підприємства є впровадження у його діяльність CRM-систем управління взаємовідносинами зі споживачами. Використання CRM-систем дозволяє не тільки точно планувати обсяги продажів, але і вчасно визначити ринкові зміни, які призведуть у майбутньому до формування нових потреб клієнтів і постійному підтриманню сприятливого іміджу туристичної фірми. У ПУЕТ з’явилися нові можливості практико-орієнтованого навчання завдяки використання у навчальному процесі студентів освітньої програми «Туризм» однієї з провідних українських CRM-систем «All-Inclusive», що дозволить набути нові знання та підвищити їх конкурентоспроможність на ринку праці. 19 травня 2022 року студентки освітньої програми «Туризм» Королюк С. (науковий керівник – доц. Логвин М. М.) та Ходанович В. (науковий керівник – проф. Шуканов П. В.) взяли участь у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «Інновації, гостинність, туризм: наука, освіта, практика», яку проводив Львівській державний університет фізичної культури імені Івана Боберського.
19 травня 2022 року доц. Логвин М.М. взяв участь у Весняному семінарі із суспільної географії «Територіальна ідентичність та символіка простору в контексті російської агресії в Україні» організованому Асоціацією географів-суспільників України. Учасники семінару з різних регіонів України обмінялись думками щодо ситуації у їх містах, університетах, наслідків військової агресії. Також, в рамках семінару було оголошено результати Другого конкурсу урбо-фотографій на тему «Повсякденне життя у міському просторі», що проводився кафедрою економічної та соціальної географії Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З матеріалами семінару можна ознайомитися за посиланням: https://youtu.be/v0372YsWLEU 5 травня 2022 року проф. Скляр Г.П. виступив з доповіддю «Трансформація розвитку сфери гостинності регіону у воєнний період» на пленарному засіданні міжнародної науково-практичної онлайн-конференції «Управління розвитком сфери гостинності: регіональний аспект», яку проводив Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету. Нові реалії життя, вимагають нових навичок. 28 квітня 2022 р. науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ проф. Скляр Г.П. та доц. Логвин М.М. пройшли тренінг Товариства Червоного хреста по навчанню населення наданню першої допомоги. Під час тренінгу викладачі ознайомилась з базовими навичками першої домедичної допомоги, на тренувальних манекенах відпрацювали техніки порятунку життя: практика непрямого масажу серця, зупинка загрозливих кровотеч, допомога при пораненнях. Бажаємо всім міцного здоров’я і щоб отримані навички не стали у нагоді ні у військовій, ні у мирний час. Якість освітньої програми «Туризм» підтверджено!20 квітня 2022 року на засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти було ухвалено рішення про акредитацію і затверджено сертифікат про акредитацію освітньої програми «Туризм» за спеціальністю 242 «Туризм» початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти. Вітаємо гаранта освітньої програми проф. Шуканова П.В., професорсько-викладацький колектив та студентів причетних до даної події. Адже об’єктивна оцінка експертів Агентства підтверджує якісну підготовку здобувачів вищої освіти та високий професіоналізм колективу ПУЕТ! Сучасний туристичний бізнес є не лише одним з найбільш динамічних, він надзвичайно насичений різноманітною інформацією. Усі досягнення та здобутки в цій сфері економіки безпосередньо залежать від швидкості обміну інформацією, її актуальності, своєчасності отримання, адекватності та повноти. Тому активне використання інформаційних систем і технологій на туристичних підприємствах може значно збільшити попит на запропоновані продукти, наростити клієнтську базу та підвищити конкурентоспроможність. Тільки у ПУЕТ з 2022 року відповідно до Стандарту вищої освіти України здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти отримали можливість під час вивчення навчальної дисципліни «CRM та GDS системи в туризмі» набути знання в області використання і впровадження сучасних інформаційних систем і технологій в туристичній діяльності на основі сучасного розвитку ІТ-індустрії, а саме з використанням глобальної дистриб’юторської системи «SABRE». Дану навчальну дисципліну викладає сертифікований викладач кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Карпенко Ю.В. Це дозволить випускникам освітньої програми стати конкурентоспроможними на ринку праці. 6 квітня 2022 року проф. Скляр Г.П. обговорив з доктором історичних наук, професором кафедри туристичного бізнесу та країнознавства Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Лиманом С.І. навчальний план освітньої програми «Туризм» другого (магістерського) рівня вищої освіти. 24 березня 2022 року відбувся черговий захист кваліфікаційних робіт студентів спеціальності «Туризм» заочної форми навчання. За результатами захисту усім здобувачам вищої освіти присвоєна кваліфікація бакалавр з туризму. Щиро вітаємо наших випускників! Бажаємо наснаги та успіхів у подальших починаннях! Все буде Україна! 18 березня 2022 року доц. Тараненко О.О. та доц. Карпенко Ю.В. пройшли онлайн-курс «Управління проектами» через дистанційну платформа громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану «ВУМ online» та отримали відповідні сертифікати. Даний курс буде рекомендований студентам освітньо-професійної програми «Туризм» ступеня магістра під час вивчення обов’язкової навчальної дисципліни циклу професійної підготовки «Управління проєктами в туризмі», в якості неформальної освіти та забезпечить можливість його зарахування як результату навчання. З метою підвищення кваліфікації працівників закладів освіти (внутрішньокорпоративних експертів), відповідальних за акредитацію освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти, за дорученням Державної служби якості освіти України, Державна освітня установа «Навчально-методичний центр з питань якості освіти» провела онлайн-семінар з питань акредитації освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти у якому прийняв участь доцент туристичного та готельного бізнесу Карпенко Ю.В. За результатами підвищення кваліфікації, його було внесено до Реєстру експертів, які здатні аналізувати інформацію, необхідну для здійснення акредитаційної експертизи освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти та освітньої діяльності за цими програмами, про що свідчать отриманий сертифікат (1 кредит ЄКТС). З 1 лютого 2022 р. по 5 березня 2022 р. науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ проф. Шуканов П.В. та доц. Карпенко Ю.В. пройшли міжнародне стажування на базі міжнародної туристичної компанії «Турал С» (м. Варна, Республіка Болгарія) за напрямом «Сучасні методи та тренди управління туристичними комплексами: Європейський досвід». За результатами стажування було отримано сертифікати міжнародного зразка 180 годин (6 кредитів ECTS). 14 січня 2022 року у ПУЕТ відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам 2022 року. Це п’ятий випуск магістрів спеціальності 242 «Туризм». 11 здобувачів вищої освіти отримали путівки в професійне життя – дипломи магістрів з туризму. Колектив кафедри туристичного та готельного бізнесу вітає своїх випускників з успішним завершенням навчання в університеті. Бажає здоров’я, професійних досягнень, кар’єрного розвитку та успіхів у всіх починаннях! 14 січня 2022 року між ПУЕТ та Національним університетом водного господарства та природокористування була заключена угода про внутрішню академічну мобільність студентів освітньої програми «Туризм». Ще один заключений договір стане черговим поштовхом для розвитку внутрішньої академічної мобільності студентів ПУЕТ, налагодження міжуніверситетського діалогу всередині країни з метою підвищення якості освітньо-наукової діяльності. 202128 грудня 2021 року відбувся черговий захист кваліфікаційних робіт студентів спеціальності «Туризм» денної форми навчання. За результатами захисту усім студентам присвоєна кваліфікація магістр. Щиро вітаємо наших випускників! Бажаємо наснаги та успіхів у подальших починаннях! 27-29 грудня 2021 р. науково-педагогічні працівники кафедри доц. Карпенко Н.М, доц. Логвин М.М. та доц. Тараненко О.О. взяли онлайн-участь у ХV Міжнародній науковій конференції «Trends in the Development of Science and Practice», у м. Мадрид (Іспанія), за результати якої були опубліковані матеріали конференції та отримані сертифікати. 26-27 грудня 2021 року доц. Карпенко Н.М. та доц. Карпенко Ю.В. пройшли онлайн-курс «Критичне мислення для освітян» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримали сертифікати. Набуті знання допоможуть науково-педагогічним працівникам кафедри у майбутньому знайти ефективні шляхи вирішення питань при організації освітньо-наукового процесу, а саме: відрізняти навчання критичного мислення від його імітації; визначати сфери, де критичне мислення стане в пригоді; - розпізнавати властивості критичного мислення та особистості із прагненням до критичного мислення; - застосовувати стратегії та процедури критичного мислення для розв'язування проблемних задач та самовдосконалення; розуміти, коли потрібно застосовувати критичне мислення та стадії його розгортання; створювати належні умови для розвитку критичного мислення студентів. 21 грудня 2021 року відбувся кафедральний круглий стіл студентів і аспірантів «Туризм і молодь – 2021», проведений в межах науково-дослідної роботи «Проблеми функціонування та розвитку сфери туризму в умовах модернізації економіки» (держ. реєстр. номер 0117U004715). Результати роботи круглого столу незабаром будуть опубліковані у збірнику матеріалів. Дякуємо усім студентам і аспірантам за плідну роботу! 19 грудня 2021 року доц. Тараненко О.О. та доц. Карпенко Ю.В. пройшли онлайн-курс «Логіко-структурний підхід у розробці проєктної заявки» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримали відповідні сертифікати. Даний курс буде рекомендований студентам освітньо-професійної програми «Туризм» ступеня магістра під час вивчення обов’язкової навчальної дисципліни циклу професійної підготовки «Управління проєктами в туризмі», в якості неформальної освіти та забезпечить можливість його зарахування як результату навчання. 13-15 грудня 2021 р. науково-педагогічні працівники кафедри проф. Шуканов П.В., доц. Логвин М.М. та доц. Тараненко О.О. взяли онлайн-участь у ХІII Міжнародній науковій конференції «Perspective of Science and Practice», у м. Амстердам (Нідерланди), за результати якої були опубліковані матеріали конференції та отримані сертифікати. 9 грудня 2021 року доц. Тараненко О.О. та доц. Карпенко Ю.В завершили проходження навчального курсу «Google для туризму: розвиток бізнесу онлайн». Упродовж курсу були розглянуті питання як створити та розвивати сайт туристичної компанії, а також використовувати цифрові інструменти для маркетингу та налаштування робочих процесів. Курс складався із 7 щотижневих онлайн-тренінгів, 18 годин практичних занять від експертів із реклами, соціальних медіа, оптимізації сайтів, фотографування та інструментів Google. Отримання знання будуть впроваджені у освітній процес, зокрема підчас викладання навчальної дисципліни «Організація діяльності суб’єктів туристичної сфери». 5-7 грудня 2021 року проф. Шуканов П.В., доц. Тараненко О.О., доц. Дробиш Л.В. та доц. Карпенко Ю.В. пройшли онлайн-курс «Освітні інструменти критичного мислення» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримали сертифікати. Набуті знання допоможуть науково-педагогічним працівникам кафедри у майбутньому знайти ефективні шляхи вирішення питань при організації освітньо-наукового процесу, а саме: мотивувати студентів до навчання та задовольняти їхні освітні потреби якнайкраще; використовувати екзистенціальний аналіз В. Франкла для гармонізації освітнього середовища та забезпечення власного емоційного добробуту; упорядковувати свою активність відповідно до важливості справ; використовувати стреси для власного особистісного та фахового зростання; створювати належні освітні умови для виховання успішних та щасливих людей; організовувати екологічний освітній процес; доцільно добирати засоби діагностики компетенцій студентів.
3 грудня 2021 р. доцент Карпенко Ю.В. та аспірант кафедри туристичного та готельного бізнесу Прокопенко І.Р. взяли онлайн-участь у I Міжнародній науково-теоретичній конференції «Features of the development of modern science in the pandemic’s era» у м. Берлін (ФРН), за результати якої були опубліковані матеріали конференції та отримані сертифікати. 30 листопада – 3 грудня 2021 року проф. Шуканов П.В., доц. Логвин М.М. та доц. Карпенко Ю.В. взяли онлайн-участь у XI міжнародній науково-практичній конференції «Modern aspects of science and practice» у м. Мельбурн (Австралія), за результати якої були опубліковані матеріали конференції та отримані сертифікати. 22 листопада 2021 року в рамках реалізації проєкту «Відродження та популяризація Опішнянських та Решетилівських традиційних промислів на Полтавщині серед молоді з України та Польщі» за сприяння Міністерства молоді та спорту України відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю; Асоціації «Полтавська обласна асоціація місцевого самоврядування органів»; КУ «Полтавський молодіжний центр»; Полтавської обласної ради у якості спікера був запрошений доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Логвин М.М. з доповіддю на тему «Туризм, спадщина та креативність між Україною та Польщею». Участь у подібних проєктах дає змогу науково-педагогічним працівникам кафедри не лише поділитися власним досвідом, але відчути нагальні проблеми галузі і впровадити набуті знання в освітній процес.
11 листопада 2021 року до ПУЕТ завітала делегація представників готелів мережі «Delphin Hotels & Resorts» (Турецька Республіка) у складі менеджера анімації готелю «Delphin Palace Hotel» Огана Шентуга та шефа міні-клубу готелю «Delphin Botanik Hotel» Зайцевої Юлії. У читальній залі бібліотеки для студентів освітньої програми «Туризм» була проведена презентація програми професійного стажування в департаменті анімації мережі готелів «Delphin Hotels & Resorts». Того ж дня у залі засідань було проведено традиційний круглий стіл з представниками готелів мережі «Delphin Hotels & Resorts» і студентами ПУЕТ – учасниками програми стажування у 2021 році, з метою підведення підсумків цьогорічного сезону. Обговорювалися результати анонімного анкетування, що проводилося серед студентів – учасників міжнародних професійних стажувань, метою якого є оцінка умов організації, супроводу, проходження стажування, виявлення слабких і сильних сторін програми.
10 листопада 2021 року електронний каталог ПУЕТ поповнився навчально-методичним посібником «Організація туризму (Організація анімаційної діяльності)» авторства викладачів кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ доц. Животенка В.О., доц. Карпенка Ю.В. та доц. Тараненка О.О. Посібник адресовано студентам закладів вищої освіти спеціальності 242 «Туризм», 241 «Готельно-ресторанна справа», науково-педагогічним працівникам, а також усім хто цікавиться питаннями розвитку туризму. 31 жовтня 2021 року згідно договору про надання інформаційно-консультативних і методичних послуг між іноземним підприємством «Амадеус» та ПУЕТ доц. Карпенко Ю.В. на платформі «Amadeus Learning» освоєний курс «Amadeus Selling Platform Connect». Це стало черговим етапом майбутнього впровадження в навчальний процес провідної системи бронювання «Amadeus Selling Platform Connect» в ПУЕТ. Жовтень у ПУЕТ – це час коли студенти освітньої програми «Туризм» повертаються з міжнародних професійних стажувань. Міжнародні професійні стажування – це класна можливість отримати професійний досвід, спробувати свої сили, реалізувати свої мрії та завести цікаві знайомства. Цьогоріч, вчергове, незважаючи на карантинні обмеження, студенти освітньої програми «Туризм» проходили професійні стажування у Турецькій Республіці у департаменті «Transfermen» провідного туристичного оператора «Aneх Tour». Трансферний гід – це співробітник від туроператора, який організує зустріч туристів в аеропорту, супроводжує та надає інформацію щодо перебування в країні їх під час трансферу в готель. Студенти, які пройшли стажування за кордоном викликають довіру роботодавців, мають високий рівень конкурентоспроможності на ринку праці. Вони мають багатий досвід спілкування з людьми іншої культури, а також стають носіями цінних професійних навичок і корисних для бізнесу міжнародних зв’язків. Бажаєш приєднатися? Звертайся за інформацією до Міжнародного науково-освітнього центру ПУЕТ!
На фото студенти ОП «Туризм» Бородаєвський Олексій (4 курс) та Піпіч Вікторія (2 курс). 19 жовтня 2021 року доц. Карпенко Ю.В. разом з начальником відділу маркетингу та реклами ФК «Ворскла» Васіним О. провели чергове виїзне практичне заняття на базі музею футбольного клубу для студентів 2 курсу спеціальності «Туризм» з навчальної дисципліни «Організація туризму (Організація екскурсійної діяльності)» (ступеня молодший бакалавр та бакалавр) на тему: «Особливості проведення екскурсій у музеях спортивного профілю». 18-19 жовтня 2021 року проф. Шуканов П.В., доц. Логвин М.М., доц. Карпенко Н.М. та доц. Карпенко Ю.В. пройшли онлайн-курс «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів» на платформі масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримали сертифікати 60 годин (2 кредити ЄКТС). Отриманий досвід буде використаний з метою популяризації серед учасників освітньо-наукового процесу принципів академічної доброчесності та при викладанні навчальних дисциплін «Основи академічної доброчесності» та «Основи наукових досліджень в туризмі та академічна доброчесність» на освітній програмі «Туризм».
Ніхто не розкаже цікавіше, ніж справжній професіонал своєї справи! 27 вересня 2021 року у «Всесвітній день туризму» до студентів першого курсу ступенів молодшого бакалавра та бакалавра освітньої програми «Туризм», в межах вивчення навчальної дисципліни «Спеціалізований туризм (Сільській зелений)» з лекцією на тему «Правові умови забезпечення діяльності у сфері сільського зеленого туризму», вчергове завітала координаторка з розвитку мережі «GreenWaysUkraine», засновниця Міжнародного фестивалю «Полтавська галушка», депутат Полтавської обласної ради – Яніна Барибіна. Під час обговорення лекції студентів цікавило бачення пані Яніни сучасних проблем розвитку туристичного потенціалу територій та мереж туристичних шляхів, а також питання збереження і ефективного використання природної та культурної спадщини Полтавщини. Такий формат співпраці студентів з практиками сприяє їхньому зацікавленню у вивченні навчальних дисциплін і демонструє можливості майбутньої професії.
З метою реалізації принципів практико-орієнтованого навчання, в рамках вивчення навчальної дисципліни «Організація туризму (Основи туризмознавства)» 21 вересня 2021 року до проведення лекції на тему «Економіко-правові засади туристичної діяльності» для студентів 1 курсу спеціальності «Туризм» (освітній рівень молодший бакалавр та бакалавр) був залучений Куртов О.І. – директор туристичної агенції «Країна Мрій». В ході обговорення лекції студенти мали нагоду познайомитися із діяльністю одного із кращих туристичних підприємств нашого міста, дізнатися про особливості організації туристичного бізнесу, а також основні чинники забезпечення конкурентоспроможності та дієздатності туристичного підприємства в умовах жорстких карантинних обмежень. Особливу зацікавленість у студентів викликали питання щодо вмінь та навичок успішного підприємця. У процесі спілкування також обговорювалися питання проходження студентами виробничих практик на базі туристичної агенції «Країна Мрій».
18-19 вересня 2021 року у м. Полтаві відбувався Міжнародний гастро-фест «Полтавська галушка 2021», в якому прийняли участь викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу та студенти спеціальності 242 «Туризм» рівнів вищої освіти «молодший бакалавр» та «бакалавр». Виконуючи волонтерські функції студенти ознайомились з організацією туристичних заходів такого масштабу. З особливостями залучення музейних закладів до проведення фестивалів студентів ознайомив екскурсовод Полтавського літературно-меморіального музею І.П. Котляревського Мороз Артем – випускник ПУЕТ освітньої програми «Туризм». За підсумками проведення заходу студенти були відзначені подяками від організаторів фестивалю.
13 вересня 2021 року, у відповідності до укладеного договору про внутрішню академічну мобільність між ПУЕТ та Поліськім національним університетом, відбулась онлайн-зустріч гарантів освітніх програм «Туризм» доц. Карпенко Ю.В. та доц. Нестерчук І.К. та студентів освітньої програми «Туризм» Поліського національного університету. Зустріч була присвячена практичній реалізації внутрішньої кредитної мобільності у ПУЕТ. Студенти мали змогу поставити до гаранта освітньої програми «Туризм» питання та отримати відповіді щодо організаційного забезпечення, визнання та перезарахування результатів навчання, звітування за результатами навчання та особливостей проходження академічної мобільності у ПУЕТ.
З вересня 2021 року між ПУЕТ та Поліським національним університетом заключений договір про внутрішню академічну мобільність студентів освітньої програми «Туризм». Ще один заключений договір стане черговим поштовхом для розвитку внутрішньої академічної мобільності студентів ПУЕТ, налагодження міжуніверситетського діалогу всередині країни з метою підвищення якості освітньо-наукової діяльності. 13 серпня 2021 р. проф. Скляр Г.П., доц. Карпенко Ю.В. та доц. Логвин М.М. взяли участь у навчально-ознайомчому візиті у Полтавську обл. представників ОТГ Донецької обл. за тематичним напрямком «Успішний досвід розвитку сільського та зеленого туризму» у межах проєкту USAID «Економічна підтримка східної України». Під час заходу який відбувся у ПУЕТ регіональна координаторка з розвитку мережі «Greenways Ukraine», співзасновниця Міжнародного фестивалю «Полтавська галушка» доц. Барибіна Я.О. презентувала доповідь «Економіка спадщини або можливості сільського зеленого туризму для розвитку підприємництва і місцевих громад», що викликала жваве обговорення. Отриманий досвід сприятиме удосконаленню організації та підвищенню якості навчального процесу під час викладання навчальних дисциплін «Спеціалізований туризм (Сільській зелений)» та «Державне і муніципальне управління у сфері туризму».
27 липня 2021 року доц. Карпенко Н.М. та доц. Карпенко Ю.В. пройшли онлайн-курс «Урбаністика: сучасне місто» на платформі масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримали сертифікати. Даний курс з метою забезпечення можливості побудови індивідуальної траєкторії навчання буде рекомендований студентам освітньо-професійної програми «Туризм» ступеня бакалавра під час вивчення обов’язкової навчальної дисципліни циклу професійної підготовки «Спеціалізований туризм (Міських агломерацій)» як теоретичний курс неформальної освіти, який може бути зараховано на підставі визнання результатів навчання. 2 липня 2021 року доц. Карпенко Ю.В. пройшов онлайн-курс «Музей для людей. Побудова сучасних експозицій в історичних музеях» через дистанційну платформа громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану «ВУМ online» та отримав відповідний сертифікат. Даний курс буде рекомендований студентам освітньо-професійної програми «Туризм» ступеня молодшого бакалавра/бакалавра під час вивчення обов’язкової навчальної дисципліни циклу професійної підготовки «Організація туризму (Організація екскурсійної діяльності)» як теоретичний курс неформальної освіти та забезпечить можливість його зарахування як результату навчання. 30 червня 2021 року гаранти освітньої програми «Туризм» проф. Шуканов П.В. та доц. Карпенко Ю.В. успішно пройшли тренінг на тему: «Підготовка до акредитації освітніх програм. Відомості для самооцінювання» (1 кредит ЄКТС). Бажаємо успіхів в акредитаційному процесі і натхнення для подальшого підвищення якості навчання! 29 червня 2021 року на засіданні Вченої ради ПУЕТ доц. Карпенку Ю.В. вручено грамоту Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств ЦК профспілки працівників споживчої кооперації України «За особистий внесок у розвиток споживчої кооперації, плідну працю, високий професіоналізм та з нагоди міжнародного дня кооперативів». Колектив кафедри туристичного та готельного бізнесу вітає колегу та бажає плідних здобутків і натхнення у подальшій науково-педагогічній праці! 27 червня 2021 року доц. Карпенко Ю.В. пройшов онлайн-курс «Комунікаційні інструменти для побудови репутації» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримав відповідний сертифікат. Даний курс буде рекомендований студентам освітньо-професійної програми «Туризм» ступеня магістра під час вивчення вибіркової навчальної дисципліни циклу професійної підготовки «Туристична іміджелогія» як теоретичний курс неформальної освіти та забезпечить можливість його зарахування як результату навчання. 25 червня 2021 р. науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Шуканов П.В. та доц. Логвин М.М., взяли участь у Літньому онлайн-семінарі з суспільної географії, що був організований Асоціацією географів-суспільників та Київським відділом Українського географічного товариства. Матеріали наукової доповіді «Київський метрополісний регіон: просторові та функціональні особливості розвитку» буде використано при створенні та оновленні навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін, зокрема «Спеціалізований туризм (Індустріальний)» та «Спеціалізований туризм (Міських агломерацій)».
22 червня 2021 р. відбувся останній у цьому навчальному році захист кваліфікаційних робіт студентів спеціальності «Туризм» денної та заочної форм навчання. За результатами захисту усім студентам присвоєна кваліфікація бакалавр та магістр. Вітаємо усіх випускників з успішним захистом кваліфікаційних робіт і бажаємо успіхів у подальшій роботі!
17 червня 2021 р. у видавничо-поліграфічному відділі ПУЕТ вийшов друком навчально-методичний посібник «Етнокультурне країнознавство» кандидата географічних наук, доцента кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ Михайла Логвина. У навчально-методичному посібнику розкрито цивілізаційні, етнічні, етнокультурні, етноконфесійні та інші особливості впливу на організацію і розвиток туризму у світі. Посібник адресовано студентам закладів вищої освіти спеціальності 242 «Туризм», 241 «Готельно-ресторанна справа», науково-педагогічним працівникам, а також усім хто цікавиться питаннями розвитку туризму. 16 червня 2021 року відбувся методологічний міждисциплінарний інтернет-семінар «Туристичне господарство у світлі ідей С. М. Булгакова про людяність (до 150-річчя з дня народження мислителя)», проведений в межах науково-дослідної роботи «Проблеми функціонування та розвитку сфери туризму в умовах модернізації економіки» (держ. реєстр. номер 0117U004715). Результати роботи семінару були опубліковані у збірнику матеріалів . Дякуємо усім учасникам за плідну роботу! Якісні зміни в сучасному суспільстві впливають на всі сфери суспільного життя, зокрема і на систему вищої освіти. В сучасних реаліях науково-педагогічний працівник зможе успішно самореалізуватися в суспільстві, якщо він є компетентним та здатним до професійного зростання, що уможливлює ефективну реалізацію потенціалу фахівця як в сьогоденні, так і в майбутньому. 11 червня 2021 р. гарант освітньої програми «Туризм» ступеня бакалавра доц. Карпенко Ю.В. успішно завершив тренінг для керівників експертних груп обсягом 30 годин (1 кредит ЄКТС), який проводився Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти. Отримані знання допоможуть ефективно здійснювати оцінювання якості освітніх програм та освітньої діяльності закладів вищої освіти. Професійний розвиток науково-педагогічних працівників передбачає безперервний процес набуття нових компетентностей, необхідних для професійної діяльності, постійну самоосвіту та інші види і форми професійного зростання. 26 травня 2021 р. доц. Логвин М.М. задіяний до реалізації освітньої програми «Туризм» в межах викладання навчальної дисципліни «Організація туризму (Організація анімаційної діяльності)» прийняв участь у театралізованому поетично-музичному вернісажі «Любов, вишита у Слові». Даний захід проводився у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного в рамках проекту «Музейні середи», де у ролі Панаса Мирного виступив доц. Логвин М.М.
21 травня 2021 року в рамках заходів до 60-річчя ПУЕТ кафедрою туристичного та готельного бізнесу проведено онлайн-зустріч випускників та студентів спеціальності 242 «Туризм». Випускники різних років поділились спогадами про своє студентське життя та власним досвідом практичної діяльності у сфері туризму, зокрема у туроператорській діяльності, музейній справі, консалтингових послуг у туризмі. Студенти дізналися про актуальні вимоги роботодавців до компетенцій та особистих якостей потенційних працівників у сфері туризму, над якими слід наполегливо працювати в студентські роки. 20 травня 2021 року проф. Скляр Г.П. виступив на пленарному засіданні Міжнародної науково-практичної онлайн-конференції «ЕКЗИСТЕНЦІЙНІ ВИМІРИ МОЛОДІЖНОГО ТУРИЗМУ». Організаторами конференції є Міністерство культури та інформаційної політики України, Департамент міжнародного співробітництва Харківської міської ради, Харківська державна академія культури (кафедра туристичного бізнесу), Уманський національний університет садівництва (кафедра туризму та готельно-ресторанної справи), Полтавський університет економіки та торгівлі (кафедра туристичного та готельного бізнесу), Wyzsza szkola turystyki i ekologii (Sucha beskidzka, Polska), ГО «Соціальний всесвіт». Згідно договору про надання інформаційно-консультативних і методичних послуг між іноземним підприємством «Амадеус» та ПУЕТ доц. Карпенко Ю.В. 17 травня 2021 року розпочав навчання на платформі «Amadeus Learning». Зокрема, ним освоєний курс «Reservation in Amadeus», що стало першим етапом майбутнього впровадження в навчальний процес провідної системи бронювання «Amadeus Selling Platform Connect» в ПУЕТ. 13 травня 2021 р. доц. Логвин М.М. та доц. Животенко В.О. задіяні до реалізації освітньої програми «Туризм» в межах викладання навчальної дисципліни «Організація туризму (Організація анімаційної діяльності)» підвищили професійну кваліфікацію. Для цього був вибраний інноваційний формат театралізованої екскурсії у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного. У ролі Панаса Мирного виступив доцент Логвин М.М., що відповідає напряму практико-орієнтованого навчання студентів. При цьому з метою профорієнтаційної роботи були залучені екскурсанти-учні ЗОШ №40.
2-5 травня 2021 року проф. Скляр Г.П., та доц. Карпенко Ю.В. пройшли онлайн-курс «Аналітичний центр при університеті: інструкція з експлуатації» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримали сертифікати. Набуті знання допоможуть науково-педагогічним працівникам кафедри у майбутньому знайти ефективні шляхи вирішення питань при створенні аналітичного центру університету: як організаційних (налагодження роботи команди, написання проєктів, комунікація), так і з написання аналітики (які види аналітичних документів бувають, яку лексику краще використовувати, що і як аналізувати). 3 травня 2021 року гарант освітньої програми «Туризм» доц. Карпенко Ю.В. пройшов онлайн-курс «Наукова комунікація в цифрову епоху» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримав сертифікат (3 кредита ЄКТС) аби оновити свої знання та компетентності і бути попереду інформаційно-комунікаційних технологій. Метою даного курсу було ознайомлення слухачів з сучасними шляхами відбору та обробки наукової інформації; автоматизації певних процесів в управлінні даними досліджень; виокремлення актуальних питань відкритої науки та побудови власних гіпотез навколо них. Набуті знання будуть застосовувані при організації науково-дослідної діяльності студентів та аспірантів на кафедрі туристичного та готельного бізнесу. 8-9 квітня 2021 р. студенти спеціальності 242 «Туризм» Логвин Д.М. (Тм ПВ – 21) та Каблукова В.С. (Т – 41) (науковий керівник доц. Логвин М.М.) взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Молодь і наука: нове бачення і діалектика розвитку», що проводилася в рамках VII Міжнародного зльоту студентів «Сучасна молодь: створюючи інновації – прагнемо в майбутнє». Захід проводився Карагандинським університетом Казспоживспілки (м. Караганда, Казахстан). Вітаємо наших студентів, які отримали диплом ІІ ступеня. 26 березня 2021 р. науково-педагогічні працівники кафедри доц. Логвин М.М. та доц. Карпенко Ю.В. взяли онлайн-участь у міжнародній науково-практичній конференції «VII International Science Conference «Modern science and practice», у м. Бостон, США, за результати якої були опубліковані матеріали конференції та отримані сертифікати. 18 березня 2021 року проф. Шуканов П.В. та доц. Логвин М.М. взяли участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Сучасні глобальні виклики перед суспільною географією: проблеми та перспективи». На семінарі були розглянуті сучасні глобалізаційні тренди і цивілізаційні виклики перед суспільною географією та напрямки їх вирішення. 17 березня 2021 року на черговому засіданні науково-методологічного гуртка «Традиція» (науковий керівник – проф. Шуканов П.В.) була обговорена тема «Проблеми та перспективи розвитку ринку туристичних послуг в умовах глобальної кризи». На засіданні були подведені попередні підсумки наукової діяльності студентів освітніх програм «Туризм» за попередні місяці навчального року; розглянуто питання підготовки до міжнародної студентської конференції в ПУЕТ у квітні 2021 року. Студентам запропоновано підготувати тези для участі в данній конференції за результатами проведеної наукової роботи.
12 березня 2021 р. науково-педагогічні працівники кафедри доц. Логвин М.М. та доц. Карпенко Ю.В. взяли онлайн-участь у І Міжнародній науково-теоретичній конференції «Interdisciplinary research: scientific horizons and perspectives» у м. Вільнюс, Республіка Литва, за результати якої були опубліковані матеріали конференції та отримані сертифікати. В межах реалізації концепції безпечного освітнього середовища в ПУЕТ 3-12 березня 2021 р. науково-педагогічні працівники кафедри проф. Скляр Г.П., проф. Шуканов П.В., доц. Карпенко Ю.В., доц. Логвин М.М., доц. Животенко В.О. пройшли онлайн-курс «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти» на платформі дистанційного «Prometheus», що створює умови розвитку особистості, захисту їх здоров’я та гідності студентів, які навчаються на освітній програмі «Туризм»
26 лютого 2021 року в межах співпраці вітчизняних ЗВО щодо питань врахування досвіду та розвитку аналогічних освітніх програм відбулася зустріч на якій були присутні гаранти ОП «Туризм» спеціальність 242 «Туризм» проф. Скляр Г.П. (ступінь магістр), проф. Шуканов П.В. (ступінь молодший бакалавр), доц. Карпенка Ю.В. – ПУЕТ та гарант ОП «Туризм» спеціальність 242 «Туризм» доц. Шуканова А.А. (ступінь бакалавр) – Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка. Під час зустрічі обговорювалися питання щодо цілей освітніх програм та програмних результатів навчання. А також, в межах зустрічі відбулося обговорення продовження співпраці в межах підписаної у 2020 р. угоди щодо внутрішньої академічної мобільності студентів ЗВО та було погоджено організувати спільну он-лайн презентацію дисциплін вільного вибору для студентів з метою реалізації ними цього права під час пандемії (карантину).
Якість освітньої програми «Туризм» підтверджено!26 січня 2021 року на засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти було ухвалено рішення про акредитацію і затверджено сертифікат про акредитацію освітньої програми «Туризм» за спеціальністю 242 «Туризм» перший (бакалаврський) рівень вищої освіти. Вітаємо усіх причетних до даної події та бажаємо результативного втілення всіх творчих задумів, наснаги у професійній та навчальній діяльності! У січні 2021 року гаранти освітніх програм «Туризм» проф. Скляр Г.П., проф. Шуканов П.В. та доц. Карпенко Ю.В. пройшли онлайн-курс «Зміцнення викладання та організаційного управління в університетах» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримали сертифікати. Набуті знання допоможуть гарантам освітніх програм у майбутньому знайти ефективні шляхи стимулювання та підтримки якісного викладання на рівні освітніх компонент, освітньої програми й університету в цілому. Кафедра туристичного та готельного бізнесу запрошує докторів і кандидатів наук прийняти участь у Методологічному міждисциплінарному інтернет-семінарі «Туристичне господарство у світлі ідей С. М. Булгакова про людяність (до 150-річчя з дня народження мислителя)», який відбудеться 16 червня 2021 року. 202021 грудня 2020 року відбувся кафедральний круглий стіл студентів і аспірантів «Туризм і молодь – 2020», проведений в межах науково-дослідної роботи «Проблеми функціонування та розвитку сфери туризму в умовах модернізації економіки» (держ. реєстр. номер 0117U004715). Результати роботи круглого столу були опубліковані у збірнику матеріалів. Дякуємо усім студентам і аспірантам за плідну роботу! Матеріали кафедрального круглого столу студентів та аспірантів «Туризм і молодь – 2020» (2020 р.) 9 грудня 2020 року професор кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ Шуканов П.В. та студентки четвертого курсу спеціальності «Туризм» (група Т-42) Стешіна Еліна і Харенко Катерина прийняли участь у роботі туристичного онлайн-форуму «Екотуризм в Україні та ЄС – тренд наступного десятиліття». Головна мета форуму – сприяти партнерствам та ідеям у сфері внутрішнього туризму, пропагування цінностей екотуризму і тренду збереження туристичної унікальності нашої країни. В діловій програмі форуму відбулися презентації спікерів на актуальні теми, зокрема Мар’яна Олеськів – керівник Державного агентства з розвитку туризму розкрила у виступі перспективи розвитку внутрішнього туризму в Україні «Український туризм 2021: виклики та можливості». На форумі розглянуті питання про внутрішній туризм та цінності сталого розвитку допомагають розвивати економіку країни і регіону та зберігати відповідні ресурси. Під час форуму виступили представники великих і малих туристичних компаній, які живуть темою екотуризму, представники туристичної інфраструктури, інші підприємці, які можуть бути корисні для розвитку галузі, а також представники влади різного рівня, які готові надавати власні ресурси для розвитку цієї теми у локальних громадах. Можливість для всіх зацікавлених у розвитку туристично-рекреаційної сфери детально ознайомитися з матеріалами форуму надана організаторами за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=BQpEGep4EGc У відповідності з наказом Полтавської Обласної Державної адміністраціїї та Департаменту освіти і науки від 03.12.2020 р. в період з 04.12.2020 по 13.12.2020 у м. Полтава були проведені навчально-тренувальні збори учасників І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у форматі онлайн за допомогою дистанційних технологій освіти на базі Комунального закладу Полтавської обласної ради „Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді”. З 05.12. по 06.12.2020 р. у проведенні данних зборів брав участь професор кафедри туристичного та готельного бізнесу Шуканов П. В. Під час занять з учнями старших класів закладів середньої освіти Полтави і Полтавської області були розглянуті важливі та актальні теми з географії, туризму і економіки. Учням була доведена інформація про особливості та перспективи навчання в ПУЕТ, зокрема по спеціальності «Туризм», з врахуванням можливості отримання дипломів молодшого бакалавра, бакалавра і магістра. Тому значна увага під час занять акцентувалась на взаємозв’язку у сучасній економіці між туризмом і географією. Таким чином, на основі міждисциплінарного підходу, учням була розкрита актуальність подальшого навчання і обрання майбутньої професії з врахуванням системній єдності географії та туристичної діяльності.
3 грудня 2020 року кафедрою туристичного та готельного бізнесу було проведено Методологічний міждисциплінарний інтернет-семінар «Дозвілля та туризм у постнекласичній перспективі». Наукові доробки щодо актуальних організаційних, економічних, соціальних та культурних завдань розвитку туризму опубліковані у збірнику матеріалів семінару . Організаційний комітет щиро вдячний учасникам семінару і бажає подальших творчих успіхів! 26-27 листопада 2020 року професор Скляр Г.П., доценти Дробиш Л.В., Карпенко Ю.В., Логвин М.М. взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні тенденції розвитку індустрії гостинності», яка проходила в онлайн-форматі у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського.
13.11.2020 р. академічна спільнота кафедри туристичного та готельного бізнесу, за підтримки Департаменту культури та туризму Полтавської обласної держаної адміністрації, в особі гаранта освітньої програми «Туризм» д.е.н., проф. Скляра Г. П. та слухача школи кадрового резерву кафедри к.е.н., доц. Животенка В. О., виступили співорганізаторами «Презентації сільських маршрутів Полтавщиною в рамках напряму Villege Rjutes туристичного проекту Vodafone Find & Follow». Під час презентації обговорювалася проблематика раціонального використання туристично-рекреаційного потенціалу сільської місцевості Полтавської області, економіки та організації туристичного бізнесу, вдосконалення туристичної інфраструктури, а також сценарії розвитку туризму в умовах пандемії Covid-19 та післяпандемійний період. За результатами презентації відбулися виступи та обговорення шляхів покращення та адаптації освітніх програм спеціальності 242 «Туризм» до умов зміни ринку туристичних послуг. 11-12 листопада 2020 року доц. Карпенко Н. М. та доц. Животенко В. О. взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Маркетинг як основа формування стратегії соціально-економічного розвитку прикордонного регіону», яка проходила в онлайн-форматі у Чернівецькому торговельно-економічному інституті КНТЕУ (м. Чернівці, Україна) та Університеті ім. Штефана Чел Маре (м. Сучава, Румунія). 13-16 листопада 2020 року доц. Карпенко Н. М. та доц. Животенко В. О. викладачі кафедри пройшли міжнародне стажування на базі торговельної компанії «Rom-Ukr Trade Service» (м. Сучава, Румунія) за програмою «Освіта, наука, бізнес у якісній підготовці економічних спеціалістів». За результатами стажування було отримано сертифікати міжнародного зразка 90 годин (3 кредити ECTS).
1 жовтня 2020 р. на базі Полтавського музею авіації і космонавтики відбулося чергове виїзне практичне заняття студентів 2 курсу в межах дисципліни «Організація екскурсійної діяльності». У ході заняття студенти мали змогу ознайомитися з музейними фондами, які розміщені у шести залах, в яких представлені ужиткові речі авіаторів, космонавтів, моделі космічних кораблів та їх складові дійові деталі, наочний матеріал про життя і діяльність піонерів ракетного будівництва та повітроплавання.
29 вересня 2020 року доц. Карпенко Ю.В. провів чергове виїзне практичне заняття на базі Полтавського літературно-меморіального музею В.Г. Короленка для студентів 2 курсу спеціальності «Туризм» з навчальної дисципліни «Організація екскурсійної діяльності» на тему: «Особливості формування експозиції музею». Дане заняття відповідає концептуальним положенням, прийнятим на кафедрі щодо практичного характеру всіх форм навчання.
25 вересня 2020 року проф. Скляр Г.П., доц. Дробиш Л.В та доц. Карпенко Ю.В. разом з практиками-професіоналами сфери туризму Полтавської обл. Оніщук Л.М, Павловим В.В., Філатовою М.В. та Бут О.В., які залучені до організації освітнього процесу на освітньо-професійних програмах «Туризм», прийняли участь в онлайн-круглому столі «Туризм в умовах пандемії COVID-19: шанси та загрози» у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького. Під час круглого столу обговорювалася проблематика раціонального використання туристично-рекреаційного потенціалу, економіки та організації туристичного бізнесу, вдосконалення туристичної інфраструктури, правового регулювання розвитку туризму, а також сценарії розвитку туризму в умовах пандемії Covid-19 та післяпандемійний період.
24 вересня 2020 р. напередодні Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, який проходив під гаслом «Туризм та розвиток сільських територій», студенти спеціальності «Туризм» спілкувались із Барибіною Яніною – регіональною координаторкою з розвитку мережі «Greenways Ukraine», яка поділилась своїм досвідом у сфері туризму.
Пані Яніна розповіла про сутність проекту «Greenways Ukraine» http://www.greenways.com.ua/ та особливості командної роботи над проектами розвитку туристичних дестинацій, про важливість дисциплін, які вивчають студенти згідно навчальних планів ПУЕТ. Йшлося і про вивчення потенціалу культурно-природньої спадщини, її оцінку, формування команди проекту, проектний і стратегічний менеджмент в туризмі, виставкову діяльність. Цікавим є досвід запрошеного практика-професіонала у створенні мережі різноманітних тематичних стежок і локальних маршрутів та туристичних продуктів, які відповідають принципам сталого розвитку.
Під час спілкування студенти разом шукали відповідь на питання: як ефективно налагоджувати партнерство у регіоні і координувати маршрути; як виявляти та спрямовувати місцеві ініціативи, метою яких є охорона природи та культурної спадщини. Як співзасновниця Міжнародного фестивалю «Полтавська галушка», Яніна Барибіна розповіла студентам про особливості подієвого туризму та звернулась до студентів із пропозицією знаходити гастрономічні родзинки свого краю і спробувати створити локальні гастромаршрути. Полтавщина має багату історію, культуру, природу. Все це різномаїття повинні взяти на озброєння майбутні фахівці туристичної сфери, які здобувають знання в Полтавському університеті економіки і торгівлі 22 та 24 вересня 2020 року доц. Карпенко Ю.В. разом з начальником відділу маркетингу та реклами ФК «Ворскла» Васіним О. провели виїзні практичні заняття на базі музею футбольного клубу для студентів 2 курсу спеціальності «Туризм» з навчальної дисципліни «Організація екскурсійної діяльності» на тему: «Технологічні етапи створення нової екскурсії». Дані заняття проходили згідно з концепцією практико-орієнтованого навчання ПУЕТ та з дотриманням вимог про протиепідеміологічні заходи на період карантину.
Науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Карпенко Н.М. (25 липня 2020 р.) та доц. Карпенко Ю.В. (25 квітня 2020 р.) пройшли онлайн-курс «Брендинг міст і територій» через платформу відкритих онлайн-курсів «ВУМ online», яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні та отримали відповідні сертифікати. Даний курс буде рекомендований студентам освітньо-професійної програми «Туризм» ступеня бакалавра як теоретичний курс неформальної освіти під час вивчення навчальної дисципліни циклу професійної підготовки «Спеціалізований туризм (міських агломерацій)».
Анонс прийдешніх подійГарант освітньої програми спеціальності «Туризм» ступеня магіст проф. Скляр Г.П. і слухач Школи кадрового резерву кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Тараненко О.О. анонсують проведення у травні 2021 р. науково-методологічного семінару «Модернізація підготовки магістрів з туризму в умовах практико-орієнтованого навчання». Анонс прийдешніх подійГарант освітньої програми спеціальності «Туризм» ступеня магіст проф. Скляр Г.П. і слухач Школи кадрового резерву кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Животенко В.О. анонсують проведення 03.12.2020 р. Методологічного міждисциплінарного інтернет-семінару «Дозвілля та туризм у постнекласичній перспективі» 7 червня 2020 року доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Логвин М.М. дослідив організацію релігійного туризму та паломництва до Богородицького Горбанівського жіночого монастиря (с. Горбанівка).
15 травня 2020 року створено Школу кадрового резерву при кафедрі туристичного та готельного бізнесу. Структура школи включає групу резерву гарантів освітніх програм; групу резерву науково-педагогічних працівників; студентську креативну групу. Керівником школи призначено проф. Скляра Г.П., заступником керівника – доц. Тараненка О.О. Метою створення школи є підготовка резерву ініціативних, практико-орієнтованих і професійно-спроможних кадрів для забезпечення подальшого розвитку і набуття фінансової стабільності кафедри туристичного та готельного бізнесу. 05.05.2020 р. кафедрою туристичного та готельного бізнесу в дистанційній формі проведено семінар з підготовки резерву гарантів освітніх програм спеціальності «Туризм» за участю голови ГО «Обласний туристичний кластер», канд. пед. наук Оніщук Л.М. Тема засідання – «Інноваційний розвиток внутрішнього туризму як стратегія виходу галузі з кризи». В рамках семінару заслухано і обговорено доповіді: «Соціально-економічні аспекти розвитку внутрішнього туризму в умовах кризи», «Антикризове управління туристичним підприємством в умовах пандемії» та «Проектний підхід до інноваційної модернізації туристичного підприємства в умовах кризи». Просування цінностей етики, утвердження принципів академічної доброчесності в закладах вищої освіти слугує передумовою розбудови сильної громадянської культури в суспільстві. 9-11 квітня 2020 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Карпенко Ю.В., доц. Животенко В.О., доц. Логвин М.М., доц. Карпенко Н.М., доц. Тараненко О.О. пройшли онлайн-курс «Академічна доброчесність в університеті» через платформу відкритих онлайн-курсів «ВУМ online», яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні та отримали відповідні сертифікати.
27 лютого 2020 р. на підставі Угоди про співпрацю щодо реалізації програм академічної мобільності між Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка та Вищим навчальним закладом Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулася зустріч студентів спеціальності 014.07 Середня освіта (географія) і студентів групи Т-21 з викладачами кафедри туристичного та готельного бізнесу і кафедри географії та методики її навчання ПНПУ.
В процесі зустрічі були обговорені особливості вивчення навчальної дисципліни «Організація туризму в світі (Організація туристичних подорожей)». Доцент О.О. Тараненко розповів про залучення до навчально-методичної допомоги та консультування студентів педагогічного університету з врахуванням користування бібліотекою та матеріалами дистанційного курсу.
Завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ Скляр Г. П. та завідувачка кафедри географії та методики її навчання ПНПУ Шуканова А.А. під час зустрічі узгодили плани на подальшу співпрацю між університетами та кафедрами щодо реалізації програм внутрішньої академічної мобільності у процесі підготовки фахівців з туризму. 27 лютого 2020 року була проведена зустріч в рамках залучення фахівців-практиків до реалізації освітнього процесу студентів спеціальності «Туризм». Під час зустрічі виступив національний експерт з питань маркетингу та комунікацій Гайванович Іван Павлович. Лекція була присвячена конкретним прикладам та сучасним аспектам захисту географічних зазначень в Україні та світі як важливого ресурсу розвитку туристичного бізнесу. Географічне зазначення – це один із видів добровільного захисту товарів від недобросовісної конкуренції та ефективний інструмент колективного просування товарів на світовому ринку. Географічні зазначення активно використовуються в країнах ЄС для підвищення рівня впізнаваності виробників з метою привернення підвищеної уваги споживачів як у галузі туристичних так і готельно-ресторанних послуг. На лекції були присутні науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу, а також студенти ПУЕТ спеціальності «Туризм» і студенти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.
Кафедрою туристичного та готельного бізнесу було проведено Методологічний міждисциплінарний інтернет-семінар «Щастя у подорожах: реактуалізація духовно-творчої спадщини і дозвіллєвих практик мандрівного філософа-богослова Г. С. Сковороди» За результатами проведення семінару видано збірник Матеріалів Методологічного міждисциплінарного інтернет-семінару «Щастя у подорожах: реактуалізація духовно-творчої спадщини і дозвіллєвих практик мандрівного філософа-богослова Г. С. Сковороди» за заг. ред. проф. Скляра Г.П., який можна завантажити за посиланням . 24 лютого 2020 р. проф. Скляр Г.П. та доц. Животенко В.О., на виконання прийнятої в університеті Концепції практико-орієнтованого навчання, провели виїзне заняттяна базі Літературно-меморіального музею П. Мирного в рамках вивчення навчальних дисциплін «Спеціалізований туризм (Культурно-пізнавальний)», «Організація туризму (Організація анімаційної діяльності)» для студентів груп Т-32 та Т-12 із залученням роботодавця – Завалій Світлани Борисівні (директора музею). Студенти ознайомились з театралізованою екскурсією і практикою відкриття мистецької виставки.
22 лютого 2020 року проф. Скляр Г.П. взяв участь, як співведучий, у проведенні конкурсно-розважальної програми «Леді і джентльмени» в ТРЦ «Київ» (Арт-сіті). Після закінчення анімаційної програми була проведена профорієнтаційна робота з батьками і вихованцями старшого віку Полтавського міського центру дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання.
21 лютого 2020 року проф. Скляр Г.П. та доц. Логвин М.М. взяли участь у святкуванні Всесвітнього дня екскурсовода, що відбулося у Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Під час зустрічі обговорені інноваційні пропозиції екскурсійного ринку Полтави.
20 лютого 2020 року згідно Меморандуму про співпрацю між університетами, відбулася зустріч студентів та науковців ПУЕТ з делегацією представників Сілезького технологічного університету (Республіка Польща). Активну участь в обговоренні проблем та перспектив розвитку туризму взяли працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Скляр Г.П., проф. Шуканов П.В., доц. Логвин М.М. та студенти спеціальності 242 «Туризм». Під час зустрічі були розглянуті актуальні питання розвитку постіндустріального туризму та особливості впливу штучного інтелекту на ринок туристичних та готельно-ресторанних послуг.
19 лютого 2020 року відбулася презентація літньої програми співпраці та співбесіда для проходження стажування в туристичній компанії «TEZ TOUR» (Туреччина) для студентів ПУЕТ на вакансіях «Трансферний гід» та «Екскурсійний гід». Активну участь в презентації прийняли студенти спеціальності 242 «Туризм» та науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу. Були розглянуті вимоги щодо до кандидатів для проходження стажування та закріплення на практиці теоретичних знань, набутих в університеті.
18 лютого 2020 року на кафедрі туристичного та готельного бізнесу гарантами освітніх програм «Туризм» було проведено обговорення їх структури з представниками туристичної спільноти Полтавської області і студентами спеціальності 242 «Туризм». У виступах Гонтарюк Н.Е. – головного спеціаліста відділу розвитку туризму і музейної справи управління розвитку туризму, музейної справи та охорони культурної спадщини Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації, Завалій С.Б. – директорки Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного та Кулинич Т.В. – голови громадської організації «Спілка екскурсоводів Полтавщини» увага була акцентована на практичній підготовці студентів та набуттю ними компетентностей, необхідних при подальшому працевлаштуванні і роботі на підприємствах сфери туризму. В процесі обговорення були сформульовані пропозиції щодо доповнення навчальних планів і навчальних програм. Студенти, науково-педагогічні працівники і запрошені фахівці сфери туризму обмінялися думками щодо форматів стажувань і виробничих практик під час навчання у ПУЕТ. Під час зустрічі також було обговорено доцільність запровадження у ПУЕТ освітньо-професійної програми «Туризм» початкового (короткого циклу) вищої освіти. Запрошені на зустріч представники туристичної спільноти підтвердили нестачу на ринку праці регіону кваліфікованих фахівців саме для малого бізнесу, а саме турагентів, екскурсоводів. На їх думку, саме підготовка фахівців за коротким циклом вищої освіти має швидко заповнити цю «прогалину» і стати їх конкурентною перевагою на ринку праці.
17 лютого 2020 року для студентів освітньої програми «Туризм» (група Т-21) до проведення аудиторних занять як професіонал-практик був залучений консультант з питань управління людськими ресурсами Олаф Сакскгаард (Olaf Saxegaard) (Норвегія), який провів лекцію на тему: «Організаційні парадигми. Організації, що навчаються. Культура як інструмент організації та розвитку». Лекція була пізнавальною, пройшла цікаво, викликала жваве обговорення. Модераторами виступили завідувачка кафедри ділової іноземної мови В.Л. Іщенко та завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу Г.П. Скляр.
14-15 лютого 2020 року доц. Логвин М.М. взяв участь як член журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.
14 лютого 2020 року завідувач кафедри професор Скляр Г.П. обговорив структуру і зміст навчального плану спеціальності 242 «Туризм» (освітня програма «Туризм») з керівником Полтавської філії туроператора «ТАТУР» Литвин О.М. і студенткою ПУЕТ 4 курсу спеціальності «Туризм» Бичовою Л.М., яка проходить виробничу практику на цьому підприємстві. 4 лютого 2020 року доц. Животенком В.О. було проведено виїзне практичне заняття на базі Літературно-меморіального музею П. Мирного в межах вивчення навчальної дисципліни «Організація туризму (Організація анімаційної діяльності)» для студентів групи Т-11 із залученням роботодавця – Завалій Світлани Борисівні (директора музею).
1 лютого 2020 року в Полтаві був проведений ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. У складі журі працювали професор кафедри туристичного та готельного бізнесу П. В. Шуканов (заступник голови журі) та доцент М. М. Логвин. Під час проведення олімпіади відбулося плідне обговорення проблем та перспектив подальшої співпраці між школами та ВНЗ Полтавщини. У змаганнях взяли участь 129 учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти Полтавської області, з яких за рішенням журі стали переможцями та призерами 62 учні. Вітаємо учнів-переможців та їх наставників із перемогою у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади та бажаємо усім подальших успіхів!
15 січня 2020 року завідувач кафедри професор Скляр Г.П., доценти Животенко В.О., Логвин М.М., Тараненко О.О. та студенти груп Т-11, Т-12 і Тм-51 взяли участь у Дні музейного селфі, що відбувся у Літературно-меморіальному музеї І.П. Котляревського з метою популяризації національної культурної спадщини та знайомства з потенційними роботодавцями. Захід відбувся за участю випускника спеціальності «Туризм» 2017 р., а нині екскурсовода музею – Мороза Артема Анатолійовича.
201923 грудня 2019 року відбувся захист магістерських дипломних робіт студентів спеціальності 242 «Туризм» денної та заочної форм навчання. За результатами захисту усім студентам присвоєна кваліфікація магістр з туризму.
Вітаємо усіх випускників з успішним захистом магістерських дипломних робіт Викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу 18 грудня 2019 року з метою виконання положень Концепції практико-орієнтовного навчання доц. Карпенко Н.М. було проведене відкрите заняття з навчальної дисципліни «Спеціалізований туризм (Екологічний, спортивний, лікувально-оздоровчий)» для студентів 2-го курсу спеціальності «Туризм» із залученням провідних фахівців сфери туризму – Президента обласної федерації спортивного туризму в Полтавській області Скляр Ольги Миколаївни та провідного фахівця федерації - Васильєва Костянтина Броніславовича. Запрошені фахівці розповіли студентам про особливості організації та регіони здійснення спортивних турів, а також про діяльність федерації спортивного туризму в Полтавській області.
З метою реалізації положень Концепції практико-орієнтованого навчання 17 грудня 2019 року відбулося виїзне заняття для студентів 2-го курсу спеціальності «Туризм» з навчальної дисципліни «Організація туризму (Організація екскурсійної діяльності)» на базі Літературно-меморіального музею І.П. Котляревського за участі випускника спеціальності «Туризм» 2017 року, а нині екскурсовода музею - Мороза Артема Анатолійовича.
12 грудня 2019 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Скляр Г.П., доц. Логвин М.М. та студенти групи Т- 21 прийняли участь у пленарному засіданні XV Всеукраїнської наукової конференції «Українське краєзнавство в системі міжінституційних взаємодій: проблеми концептуалізації та практичної реалізації».
03 грудня 2019 року кафедрою туристичного та готельного бізнесу і кафедрою педагогіки та суспільних наук, за участю студентів першого курсу спеціальності «Готельно-ресторанна справа», було проведено круглий стіл присвячений пам’яті Г. С. Сковороди.
21 листопада 2019 року кафедра туристичного та готельного бізнесу прийняла участь у святкуванні 45-річчя факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу. У програмі святкових заходів було представлено студентську туристичну агенцію «STA» та студентський туристичний клуб «Way Hunters». Крім того, проведено низку профорієнтаційних заходів із учнями випускових класів шкіл м. Полтави.
20 листопада 2019 року у ПУЕТ відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми та перспективи розвитку харчових виробництв, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу» до 45-річчя факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу. У пленарному засіданні конференції взяли участь викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Скляр Г.П., проф. Шуканов П.В. та доц. Логвин М.М. Від кафедральної секції виступив проф. Шуканов П.В. з доповіддю на тему «Геоекономічні особливості трансформації світоустрою на основі глобальної стратегії сталого розвитку».
Після пленарного засідання розпочалася робота кафедральної секції «Геоекономічні особливості розвитку туристичної діяльності в умовах глобалізації».
У роботі секції взяли участь сім науково-педагогічних працівників ПУЕТ та студенти 1-4 курсів спеціальності «Туризм». Доц. Логвин М.М. виступив з доповіддю на тему «Лікувально-оздоровчий туризм в Україні: регіональні реалії». Також були заслухані доповіді доц. Дробиш Л.В., доц. Тараненко О.О., доц. Карпенко Н.М. та доц. Степанової Л.В. Від студентів з науковою доповіддю виступила Гулько Н.С. (група Т-41). 5 листопада 2019 року доц. Карпенко Ю.В. провів виїзне практичне заняття з навчальної дисципліни «Організація екскурсійної діяльності» на тему «Техніка ведення екскурсії» для студентів групи Т-21 на базі «Музею історії органів внутрішніх справ Полтавщини», який є народним. Під час заняття студенти ознайомилися з особливостями дотримання вимог техніки проведення екскурсії, що забезпечує належний порядок у групі та створює умови до сприйняття екскурсійного матеріалу. У занятті приймав участь директор музею Володимир Плиска, який розповів про особливості формування та поповнення експозиції музею – про участь правоохоронців Полтавщини в АТО та діяльність нових підрозділів поліції у Полтаві.
24 жовтня 2019 року відбувся «Дебют першокурсника» факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, в якому приймали участь студенти 1-го курсу спеціальності «Туризм».
23 жовтня 2019 року доцентом кафедри туристичного та готельного бізнесу Карпенко Ю.В. було проведене чергове виїзне практичне заняття з навчальної дисципліни «Організація екскурсійної діяльності» в ПАТ «Полтаваобленерго». Студенти групи Т-21 відвідали народний музей, центральну диспетчерську службу підприємства та ознайомилися з особливостями проведення виробничих екскурсій.
19 жовтня 2019 року викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу к.геогр.н., доц. Логвин М.М. та доц. Карпенко Н.М. взяли участь у роботі журі обласного туру XV Всеукраїнського турніру юних географів, який відбувся в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського. У турнірі змагалися 10 команд, знавців з географії та туризму зі шкіл Полтави та Полтавської області. Команда-переможець з міста Горішні Плавні візьме участь у фіналі Всеукраїнського турніру юних географів, який відбудеться у м. Вінниця.
16 жовтня 2019 року доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Карпенко Ю.В. провів виїзне заняття з навчальної дисципліни «Організація екскурсійної діяльності» зі студентами 2-го курсу спеціальності «Туризм» на базі Літературно-меморіального музею Панаса Мирного. Метою заняття було закріплення лекційного матеріалу та використання на практиці отриманих знань щодо особливостей підготовки та проведення екскурсій з використанням сучасних методів інформаційного забезпечення – QR-код та доповнена реальність.
В 2019-2020 навчальному році розпочинається співпраця між кафедрою туристичного та готельного бізнесу і Полтавською Малою академією наук учнівської молоді. 7 жовтня 2019 року професор кафедри Шуканов П. В. взяв участь в роботі методологічного семінару МАН для вчителів закладів середньої освіти Полтавської області з питань організації наукової діяльності. Під час виступу Шуканова П.В. і в процесі співбесіди з вчителями особлива увага приділялась актуальним питанням наукових досліджень студентської та учнівської молоді. Всім присутнім була запропонована інформація про умови навчання в ПУЕТ і можливість отримання диплому молодшого бакалавру з туризму.
В період з 26 по 28 вересня 2019 року професор кафедри туристичного та готельного бізнесу Шуканов П. В. проводив навчальні заняття з географії та економіки в навчально-оздоровчому комплексі «Ерудит» (Кременчуцький р-н, с. Потоки) для обдарованих учнів старших класів загальноосвітних шкіл Полтавської області. З приводу Всесвітнього дня туризму був відзначений взаємозв’язок між географїєю та розвитком туристичної діяльності в Україні та зокрема на Полтавщині. Особливу зацікавленість проявили слухачи до інформаціїї про можливість навчання в ПУЕТ і отримання кваліфікації молодшого бакалавру з туризму. 29 вересня 2019 року доцент кафедри Логвин М.М. дослідив організацію релігійного туризму та паломництва до Успенського жіночого монастиря (с. Райківщина, Яготинський район, Київська область).
27 вересня доцент кафедри Логвин М. М. прийняв участь у святкуванні Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні. Захід відбувався на території Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» під патронатом відділу туризму та культурної спадщини Управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради.
26 вересня 2019 р. відбулися заходи присвячені Всесвітньому дню туризму та Дня туризму в Україні, у програмі заходу:
Захід пройшов у дружній теплій атмосфері та викликав чимало позитивних емоцій в організаторів та гостей.
25 вересня доцент кафедри Логвин М.М. прийняв участь в інформаційно-просвітницькому турі, присвяченому Всесвітньому Дню туризму та Дню туризму в Україні. Захід був організований Департаментом культури і туризму Полтавської ОДА. Тур пролягав за маршрутом Полтава – м. Решетилівка – с. Петрівці – Полтава. Були відвідані наступні об’єкти: художній професійний ліцей, центр культури і дозвілля «Оберіг», Всеукраїнський центр вишивки і килимарства, гостинний дім «Золота Сота».
19 вересня доцент кафедри Логвин М.М. прийняв участь в урочистих заходах з нагоди святкування 76-ї річниці з дня визволення м. Полтави 18 вересня 2019 року доцент кафедри Логвин М.М. та студентка групи Тм - 61 Ненашева Ю. прийняли участь у засіданні робочої групи з питань розробки Міської програми «Полтава туристична» на 2020 – 2026 роки, актуальними завданнями якої є розвиток туристичної сфери міста. На засіданні обговорювались питання розбудови та наявної інфраструктури як складової розвитку туризму в м. Полтава.
15 вересня 2019 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. взяв участь у відзначенні днів європейської спадщини в Україні. Захід відбувся у Полтавському літературно-меморіальному музеї І. Котляревського. 14 вересня 2019 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. розповів про особливості підготовки молодших бакалаврів за спеціальністю «Туризм» вихованцям дитячо-юнацького клубу «Ровесник» Полтавського міського центру дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання та членам народного художнього колективу студія образотворчого мистецтва «Соняшник» комунального закладу «Полтавський палац дитячої та юнацької творчості Полтавської міської ради Полтавської області». 4 вересня 2019 р. завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу Скляр Г.П. та доцент Логвин М.М. взяли участь у краєзнавчих читаннях «Будеш, батьку, панувати», присвячених 250-ій річниці від дня народження І.П. Котляревського. Захід відбувся за сприяння Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА в Полтавській обласній науковій бібліотеці ім. І.П. Котляревського.
2 вересня 2019 р. перед студентами першого курсу спеціальності «Туризм» виступив співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.П. Котляревського, випускник магістратури ПУЕТ спеціальності «Туризм» Артем Мороз. Студенти були ознайомлені із специфікою роботи музею, заходами з відзначення 250-річниці від дня народження І.П. Котляревського, умовами участі у флешмобі до Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні. 22 серпня 2019 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. розмістив інформацію щодо презентації спеціальності «Туризм» для мешканців населених пунктів В.Перевіз і Баранівка (Шишацький район), В.Сорочинці (Миргородський район), Гоголеве (Великобагачанський район). 14 серпня 2019 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. та доц. Карпенко Ю.В. прийняли участь у Полтавському туристичному форумі, який проходив на базі релакс-парку «Верхоли». Серед учасників заходу були присутні випускники університету, у т.ч. Артем Мороз, магістр спеціальності «Туризм», який зараз працює у літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського.
2 серпня 2019 року доценти кафедри Дробиш Л.В. та Карпенко Ю.В. прийняли участь у засіданні робочої групи з питань розробки Міської програми «Полтава туристична» на 2020 – 2026 роки актуальними завданнями якої є розвиток туристичної сфери міста, координація зусиль органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання туристичної галузі та громадських організацій туристсько-екскурсійної спрямованості.
http://irm.pl.ua/новини/175-творимо-«полтаву-туристичну»-разом 30 липня 2019 року доцент Дробиш Л.В. взяла участь у презентації нового туристичного археологічного маршруту до пам’ятки археології національного значення «Гінцівська стоянка» (м.Полтава – с. Гінці Лубенського району). Гості ознайомились з сучасними розкопками, обговорили перспективи збереження Гінцівської стоянки та створення музею цієї унікальної археологічної пам’ятки світового значення.
https://www.facebook.com/pg/ Гінцівська-Спадщина-109586993091626/posts/ 23 липня 2019 року доц. Дробиш Л.В. взяла участь у засіданні круглого столу з питань опрацювання та апробації міжрегіонального маршруту «Стежками мандрівного філософа» (присвяченого Г.С. Сковороді) в рамках якого презентовано об’єкти показу у Полтавській, Сумській та Харківській областях. Засідання проходило у селищі Чорнухи Полтавської області.
https://chornuhynska-gromada.gov.ua/news/1564041586
19 квітня 2019 р. доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Тараненко О.О. прийняв участь у семінарі-нараді з суб'єктами підприємницької діяльності туристичної галузі «ТУРИСТИЧНИЙ СЕЗОН-2019».
Практико-орієнтовне навчання студентів спеціальностей
|
1-е місце |
Осаулко Катерина, Т-11 |
2-е місце |
Куліш Ярослава, Т-11 |
3-е місце |
Бехтер Дмитро, Т-11 |
24 вересня 2018 року кафедрою туристичного та готельного бізнесу був проведен круглий стіл «Людина яка подорожує: постнекласична парадигма наукових досліджень туризму», присвячений Всесвітньому Дню туризму та Дню туризму в Україні».
22 вересня 2018 року студенти 1 курсу спеціальності «Туризм» разом із куратором групи доц. Карпенко Н.М. взяли участь в загальноміському заході арт-проекті «Полтава вишивана».
22 вересня 2018 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. та доц. Карпенко Н.М. разом зі студентами 1 курсу спеціальності «Туризм» взяли участь у фестивалі «Майстерня міста 2018».
21 вересня 2018 року відбулося виїзне заняття групи Т-11 з дисципліни «Географія туризму» на базі Полтавського міського парку (парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення), яке провели доц. Карпенко Н.М. та проф. Шуканов П.В. Під час заняття студенти ознайомилися зі структурою парку, історією його створення, екологічним значенням та рекреаційними функціями. Заняття було присвячено Всесвітньому Дню туризму та Дню туризму в Україні.
У відповідності з планом профорієнтаційної роботи кафедри з 13 по 18 вересня 2018 року, професор Шуканов П.В. і доцент Логвин М.М. провели заняття з географії та економіки для обдарованих учнів 10-11 класів ЗОШ Полтавської області у обласному науковому ліцеї-інтернаті (с. Потоки, Кременчуцький район). При цьому було зазначено важливість взаємозв’язку між освітою та майбутнім вибором людини в умовах розвитку і трансформації сучасного ринку праці. Була надана різноманітна інформація про наш університет і кафедру туристичного та готельного бізнесу в контексті значення туризму як важливого фактору соціально-економічного розвитку регіону і України.
18 вересня 2018 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського професор кафедри туристичного та готельного бізнесу Шуканов П.В., з метою реалізації плану профорієнтаційної роботи, провів зустріч з вчителями історії та географії ЗОШ Полтавської області. Були розглянуті актуальні питання взаємозв’язку шкільної та вищої освіти, а саме взаємодії між історією, географією і туризмом для учнів старших класів як майбутніх абітурієнтів. Особлива увага була приділена актуальним питанням навчання в ПУЕТ і перспективам розвитку національного ринку праці в умовах глобалізації та регіоналізації світу.
15 вересня 2018 року викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу взяли участь у ХІІ Міжрегіональній виставці-турсалоні «Відпочивайте на Полтавщині!», що проходила у рамках ІІ Міжнародного фестивалю патріотичного документального кіно «КіноДок». У процесі виставки студенти групи Т-31 ознайомилися із основними туристичними місцями Полтавщини та інших регіонів України.
Кафедрою туристичного та готельного бізнесу було проведено Міждисциплінарний методологічний семінар "Людина, яка подорожує: постнекласична парадигма наукових досліджень туризму".
За результатами проведення семінару видано збірник Матеріалів міждисциплінарного методологічного семінару "Людина, яка подорожує: постнекласична парадигма науко-вих досліджень туризму" за заг. ред. проф. Скляра Г.П., який можна завантажити за посиланням .
9 вересня 2018 року професор Скляр Г.П. разом з групою педагогів організаторів Полтавського міського центру дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання ознайомився з організацією обслуговування туристів в м. Харків (Екопарк Фельдмана, парк імені М. Горького). Додаткова інформація розміщена на сторінці Facebook – «Полтавський міський центр дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання».
8 вересня 2018 року професор Скляр Г.П. взяв участь у спортивно-туристичному змаганні «Туристичний Weekend» проведеному у м. Полтава на базі дитячо-юнацького клубу «Юний патріот» (пер. Рибальський, 14). На початку змагань професор Скляр Г.П. провів профорієнтаційні заходи. Додаткова інформація розміщена на сторінці Facebook – «Полтавський міський центр дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання».
Завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. разом з групою освітян ознайомився з сучасними формами роботи одного з музею міста Полтава, а саме «Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви».
25 травня 2018 року науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у Міжрегіональному бізнес-орієнтованому інноваційному форумі «Відкрий Полтавщину». Зокрема, взято участь у панельній дискусії «Органи місцевого самоврядування. Нова реальність України: спроможність, конкурентність, транспарентність».
19 травня 2018 року у м. Полтава (Корпусний парк) відбувся IV Міжрегіональний туристичний фестиваль «Гастрономічна гостинність Полтавщини» з нагоди святкування в Україні Дня Європи. На локації університету, яка користувалася великим попитом серед полтавців та гостей міста, були представлені кафедри: туристичного та готельного бізнесу з презентацією студентської туристичної агенції (STA) як навчальної бази для підготовки майбутніх фахівців з туризму; технології харчових виробництв і ресторанного господарства з майстер-класом «Розпис медово-імбирних пряників»; готельно-ресторанної та курортної справи з майстер-класом «Складання серветок до святкового столу».
19 травня 2018 року науково-педагогічні працівники кафедри прийняли участь у виставці-презентації досягнень освітньої діяльності університету та урочистостях у зв’язку з відзначенням 57-ї річниці освітньої діяльності ПУЕТ.
18 травня 2018 року завідувач кафедри професор Г.П. Скляр взяв участь в урочистому відкритті 1-го міського інформаційно-туристичного кіоску в Художньому музеї (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Захід проводився в рамках відзначення Міжнародного дня музеїв.
15-17 травня 2018 року студентка групи Т-43 Шандиба Альона брала участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 242 «Туризм».
Крім того, учасникам олімпіади була запропонована цікава програма перебування.
Шандиба Альона отримала грамоту за високу теоретичну підготовку з туризму.
Від кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ членом журі був заявлений та брав участь доц. Логвин М.М.
17 травня 2018 р. доценти кафедри туристичного та готельного бізнесу Карпенко Н. М. та Тараненко О. О. провели оглядову екскурсію містом для представників Школи економіки м. Катовіце Анни Сташевської, Агнєшки Оконь та Лешка Міхти, які перебувають в університеті за програмою академічної мобільності Erasmus +. Також гості з Польщі відвідали Полтавський краєзнавчий музей ім. В. Кричевського, де мали можливість познайомитися з історичними, етнографічними та культурними особливостями Полтавщини.
14 травня 2018 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся круглий стіл на тему «Сучасний стан і перспективи розвитку туристичної сфери в Україні». Модераторами заходу виступили науково-навчальний центр і кафедра туристичного та готельного бізнесу університету. Метою круглого столу було обговорення актуальних проблем розвитку туристичної сфери на прикладі м. Полтава та Полтавської області, поглиблення знань студентів про найважливіші складові туристичної привабливості регіону.
Одним із ключових питань заходу стало обговорення Законопроекту про внесення змін до Закону України «Про туризм», який презентувала народний депутат України, голова підкомітету Верховної Ради України з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності, секретар Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, експерт із територіального брендингу та підвищення конкурентоспроможності територій Анна Романова.
У роботі круглого столу окрім, науково-педагогічних працівників і студентів факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу університету, активну участь взяли представники Асоціації «Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування» директор Володимир Микийчук та його заступник Ганна Кондрат’єва, а також гості з Польщі – представники Школи економіки м. Катовіце Анна Сташевська, Агнєшка Оконь та Лешка Міхта, які перебувають в університеті за програмою академічної мобільності Erasmus +.
Захід супроводжувався активною та гострою дискусією у форматі «науковці – законодавча влада – місцеві громади».
З 2 по 5 травня 2018 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Г.П. Скляр та доцент Ю.В. Карпенко взяли участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції «Сучасний стан та перспективи розвитку туризму» (м. Чернівці, Україна та м. Сучава, Румунія), міжнародному симпозіумі «Оцінка внутрішньої освіти: виклики та перспективи» за участю науковців з Університету ім. Штефана чел Маре (Румунія) та Університету Хасана ІІ (Касабланка, Марокко).
17.04.2018 р. кафедрою туристичного та готельного бізнесу ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» проведено методологічний міждисциплінарний інтернет-семінар «Людина яка подорожує: постнекласична парадигма наукових досліджень туризму». Географія проведення семінару охоплює такі міста як Київ, Харків, Суми, Львів, Черкаси та Полтава, що були представлені провідними науковцями та практиками наступних університетів: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Інститут економіки промисловості НАН України, Київський національний торговельно-економічний університет, Національний університет фізичного виховання і спорту України, Національна академія державного управління при Президентові України, ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана», Сумський державний університет, Сумський державний педагогічний університет ім. А. С. Макаренка, Львівський торговельно-економічний університет, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».
Оргкомітетом проводяться роботи із формування електронного збірника матеріалів семінару.
12 квітня 2018 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П. взяв участь у роботі семінару-наради з суб’єктами підприємницької діяльності туристичної галузі м. Полтави «ТУРИСТИЧНИЙ СЕЗОН – 2018».
http://www.rada-poltava.gov.ua/news/52714466/
30 березня 2018 р. студенти 4-го курсу напряму підготовки «Туризм» взяли участь у презентації книги Ленченка Федора Івановича «Веселоподільський цукровий завод». Захід був організований почесним професором ПУЕТ, кандидатом економічних наук, доцентом Аліманом Мирославом Васильовичем, за підтримки доктора історичних наук, професора кафедри педагогіки та суспільних наук ПУЕТ Петренко Ірини Миколаївни. Під час презентації присутні дізнались про історію створення підприємства, його роль і значення у житті населення смт. Семенівки та сумну сторінку закриття заводу у 2008 р.
На зустрічі також були присутні почесні гості – кандидат історичних наук, доцент Ревегук Віктор Якович, історик та краєзнавець Рекрут Валерій Пилипович. З презентацією своєї книги «Полтавці – поборники державної незалежності України» виступив Ревегук В.Я.
19 березня 2018 року за результатами закордонного стажування студентів ІІ-V курсів кафедра туристичного та готельного бізнесу провела конференцію на першому курсі спеціальності «Туризм».
Перед першокурсниками з цікавими і конструктивними доповідями про практичну підготовку в Туреччині виступили А.Коваль (Т-51), Ю.Зацарицина (Т-31), А.Нацяк (Т-32), А.Покотило та Н.Талашова (Т-42), у Болгарії – А.Шандиба (Т-43), Н. Кочеварова та О.Кобзар (Т-32), О.Корнієнко та В.Ходос (Т-41).
З 23 по 26 лютого 2018 року на кафедрі туристичного та готельного бізнесу вперше відбувся захист дипломних магістерських робіт студентів 6 курсу спеціальності «Туризм». Екзаменаційну комісію із захисту дипломних робіт очолила заступник начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації, кандидат педагогічних наук Оніщук Лариса Миколаївна. Результатом захисту є присвоєння випускникам кваліфікації «Магістр з туризму». А 2 березня 2018 року випускники та викладачі кафедри взяли участь в урочистостях з нагоди вручення дипломів магістрів.
Колектив кафедри туристичного та готельного бізнесу вітає випускників з успішним завершенням навчання в університеті та бажає всього найкращого!
24 лютого 2018 року професор Скляр Г.П., разом з групою освітян м. Полтава, дослідив організацію надання туристичних послуг у музеях Полтавського району: інтерактивному музеї історії олії (с. Мачухи); Полтавському районному музеї рушника ім. Н.Ю. Бокоч (с. Степне); музеї-заповіднику А.С. Макаренка (с. Ковалівка).
21 лютого 2018 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П. взяв участь у семінарі-нараді фахівців туристичного супроводу в рамках відзначення Всесвітнього дня екскурсовода.
11 лютого 2018 року на базі ПУЕТ був проведений ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. На даному етапі взяли участь 135 учнів з загальноосвітніх шкіл м. Полтави та Полтавської області. В складі журі олімпіади працювали викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу – професор Шуканов П.В. (голова журі), доценти Литовченко І.В., Логвин М.М. Під час роботи була проведена активна профорієнтаційна робота з учнями старших класів щодо можливості навчання в ПУЕТ та про взаємозв’язок географії з найбільш перспективними напрямками розвитку туризму.
Шановні колеги!
Повідомляємо, що матеріали ІI Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції «Модернізація економіки в умовах зростання суспільної свідомості: туризм, людиномірність, партнерство, кооперація» оприлюднені. Дякуємо авторам за учать і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.
Оргкомітет
16 грудня 2017 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. П.В. Шуканов та доц. М.М. Логвин взяли участь у Дні відкритих дверей університету. Під час зустрічі викладачі розповіли про умови вступу до ПУЕТ в 2018 році, зокрема на спеціальність «Туризм».
14 грудня 2017 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу разом зі студентами спеціальності «Туризм» усіх курсів взяли активну участь у підготовці та проведенні Свята професійної майстерності факультету харчових технологій готельно-ресторанного та туристичного бізнесу.
Так студенти групи Т-43 – Шандиба Олена, Апостолова Ангеліна, Захарченко Лілія, Яременко Ярослав, Колісник Анна, Салов Олексій під керівництвом викладача кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Левченко Юлії Вікторівни підготували та оформили тематичний стіл кулінарних виробів «Європейська новорічна подорож». А студенти Погорєлов Олександр (Т-12), Емомов Олександр (Т-11), Корнієнко Олег (Т-42), Мосієнко Дар’я (Т-41) взяли участь у презентації студентської туристичної агенції «STA».
На свято були запрошені заступник начальника Управлінні інфраструктури та туризму Оніщук Лариса Миколаївна та Начальник відділу туризму та культурної спадщини управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради Павлов Віталій Володимирович.
Велику зацікавленість до свята виявили учні Полтавської загальноосвітньої школи ім. В.Г.Короленка №10 та Новосанжарського навчально-виховного комплексу, які ознайомились з виробами, представленими на Святі професійної майстерності «Святковий калейдоскоп».
14 грудня 2017 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулася ІI Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція «Модернізація економіки в умовах зростання суспільної свідомості: туризм, людиномірність, партнерство, кооперація».
На інтернет-конференції розглянуті актуальні проблеми модернізації економіки в умовах зростання суспільної свідомості в Україні і світі. Зокрема, з’ясовані соціально-економічні умови модернізації сфери туризму, гостинності і рекреації, проблеми розвитку туризмології та особливості розвитку туристичної діяльності на засадах партнерства.
Напрацювання конференції в авторській редакції рекомендовано видати у матеріалах конференції.
Дякуємо авторам за учать і повідомляємо, що матеріали будуть оприлюднені на сайті орієнтовано у січні 2018 року.
11 грудня 2017 р. доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Животенко В. О. разом зі студентами спеціальності туризм, із виїзним заняттям, відвідали Полтавський краєзнавчий музей у межах вивчення дисципліни «Управління інвестиціями у туристичному бізнесі».
8 грудня 2017 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу Скляр Георгій Павлович взяв участь у роботі пленарного засідання Полтавської міжрегіональної інноваційної платформи «Диверсифікація патріотичного простору Полтавщини в суспільне середовище», організованій Управлінням інфраструктури та туризму Полтавської ОДА. Учасники заходу обговорили методики впровадження національно-патріотичного виховання та шляхів вивчення культурної спадщини в області. По завершенню роботи пленарного та секційних засідань, учасники платформи дізнались про видатних полтавців – Симона Петлюру та Патріарха Мстислава, взявши участь у однойменній навчально-методичній екскурсії, яку провела голова спілки екскурсоводів Полтавщини Кулинич Тамара Володимирівна.
8 грудня 2017 року науково-педагогічні працівника кафедри туристичного та готельного бізнесу радо зустріли майбутніх абітурієнтів, випускників 11 класів шкіл Полтави на Дні відкритих дверей. Під час зустрічі викладачі розповіли про умови вступу до ПУЕТ в 2018 році, зокрема на спеціальність «Туризм», а студенти різних курсів поділилися досвідом навчання в університеті та проходження виробничих практик у країнах світу.
7 грудня 2017 року доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Віталій Олександрович Животенко, відповідно до плану профорієнтаційної роботи кафедри та університету, провів зустрічі з випускниками шкіл міста Миргород та Мирогодського району. Під час зустрічей, які відбулися в Миргородській гімназії імені Т.Г.Шевченка, загальноосвітніх школах – №5 міста Миргорода, Велико-Сорочинській, Кибинцівській та Ромаданівській, майбутні абітурієнти дізнались про умови вступу до ПУЕТ у 2018 році, перелік спеціальностей та освітніх програм, за якими здійснюється набір, умови навчання та стажування студентів, життя студентів у поза навчальний час.
1 грудня 2017 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу – завідувач Скляр Георгій Павлович, доценти Логвин Михайло Михайлович та Литовченко Ірина Володимирівна разом зі студентами 6 курсу спеціальності «Туризм» Бабенко Анною, Клюєвою Катериною, Зубом Олександром та Науменко Ольгою здійснили робочу поїздку по Кременчуцькому району Полтавської області. Мета поїздки – дослідження об’єднаних територіальних громад Кременчуцького району, відповідно до реалізації Меморандуму про співпрацю в межах Проекту «Створення комунального закладу «Кластер зеленого туризму територіальних громад Кременчуцького району». Під час поїздки її учасники зустрілися з головами Омельницької та Недогарківської ОТГ – Шереметьєвою Олександрою Іванівною та Пащенко Вірою Костянтинівною, відповідно. Вони розповіли про історію створення, структуру, сучасний стан розвитку новостворених об’єднань. Були обговорені можливі шляхи розвитку туристичної галузі, зокрема сільського зеленого туризму, в межах ОТГ. Поїздка стала можливою за підтримки Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування та її керівника Балибіної Ірини Вікторівни.
1 грудня 2017 року студенти груп Т-41 та Т-22 спеціальності 242 «Туризм» разом з доцентом кафедри туристичного та готельного бізнесу Животенком В. О. відвідали традиційну «Ярмарку вакансій», що проходила у Міському будинку культури, де було представлено провідні підприємства Полтавської області. У ході відвідування даного закладу студенти мали можливість ознайомитися із особливостями організації та проведення виставкової діяльності та отримали інформацію щодо сучасного стану та потреб ринку праці Полтавської області.
18 листопада 2017 року професор Скляр Г.П., разом з групою освітян м. Полтави, дослідив досвід музеєфікації об’єкту і організацію екскурсійного обслуговування у національному парку «Межигір’я». У той же день на Клавдіївський фабриці ялинкових прикрас (Київська область) професор Скляр Г.П. дослідив практику формування та просування туристичного продукту фабрики.
З 29 жовтня по 5 листопада 2017 року відповідно до плану роботи студентської туристичної агенції «STA» було проведено профорієнтаційний тур «Підкорювачі хвиль», в якому взяли участь учні та вчителі ЗНЗ м. Полтави.
Маршрут пролягав територією України, Білорусі, Литви, Латвії, Швеції, Данії, Німеччині.
Учні ознайомилися з туристичними центрами міст Риги, Стокгольма, Копенгагена, Берліна, Катовіце.
Профорієнтаційну роботу проводив завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Г.П. Скляр.
27 жовтня 2017 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П., доцент Карпенко Ю.В. та доцент кафедри менеджменту Барибіна Я.О. взяли участь у VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Туристичний бізнес: світові тенденції та національні пріоритети», яка відбулася в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна. Окрім того, у рамках конференції були проведені панельна дискусія «Пріоритетні напрямки розвитку в'їзного та внутрішнього туризму в Україні» та круглий стіл, присвячений проблемам підготовки кадрів сфери туризму, за участю членів Науково-методичної комісії Міністерства освіти і науки України.
26 жовтня 2017 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П. взяв участь у роботі міжрегіонального стартапу «Успішні проекти, досвід та перспективи розвитку сільського туризму в Полтавському районі», якій проводився у межах 11-ї Міжрегіональної виставки-турсалону «Відпочивайте на Полтавщині!». Учасники стартапу ознайомилися із найкращими реалізованими проектами у сфері сільського зеленого туризму, оздоровчо-спортивного туризму (байдарки, катамарани) та новими напрямками велотуризму.
25 жовтня до ПУЕТ завітала група школярів позашкільного навчального закладу «Полтавський міський центр дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання» Управління освіти Виконавчого комітету Полтавської міської ради. Учні ознайомилися з умовами навчання у нашому університеті, та, зокрема, на спеціальності 242 «Туризм». Вони відвідали кабінет туризмознавства, навчально-виробничий комплекс і лабораторію технології ресторанного виробництва. Діти були у захваті від побаченого у нашому університеті.
25 жовтня 2017 року у виставковій залі Полтавського міського будинку культури розпочала роботу ХІ Міжрегіональна виставка-турсалон «Відпочивайте на Полтавщині!». Виставку відвідали завідувач та викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу Скляр Георгій Павлович, Карпенко Юрій Вікторович, Тараненко Олександр Олексійович, Дробиш Людмила Володимирівна, Литовченко Ірина Володимирівна. Велику зацікавленість до заходу виявили студенти першого та другого курсів спеціальності «Туризм». Усі присутні мали змогу ознайомитися з туристичними брендами Полтавської області, отримати рекламну продукцію, посмакувати гастрономічні смаколики.
17 жовтня 2017 року студенти 3-го та 5-го курсів спеціальності «Туризм» разом з доцентом кафедри Литовченко Іриною Володимирівною взяли участь в тематичній екскурсії рідним містом під назвою «Симон Петлюра – видатний уродженець Полтави», яку провела голова Полтавської обласної спілки екскурсоводів Кулинич Тамара Володимирівна. Екскурсійна група пройшла вулицями Полтави, прослухала цікаву та зворушливу розповідь про життя та діяльність видатного українського військового та політичного діяча, глави Директорії Української Народної Республіки 1919-1920 років – Симона Васильовича Петлюру.
15 жовтня 2017 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П., разом з групою освітян м. Полтава, дослідив організацію надання туристичних послуг у м. Запоріжжі та острові Хортиця.
13 жовтня 2017 року у Полтавському краєзнавчому музеї ім. В. Кричевского відбулася презентація нової комунальної установи Полтавщини – «Кластер зеленого туризму територіальних громад Кременчуцького краю». До складу кластеру увійшли об’єднані територіальні громади Кременчуцького району: Омельницька, Пришибська, Піщанська, Недогарківськау, а також Білецьківська сільська рада. Важливою подією заходу стало підписання меморандуму про співробітництво між комунальною установою та Полтавським університетом економіки і торгівлі (ПУЕТ), який підписали Віра Костянтинівна Пащенко – голова Недогарківської ОТГ та Олексій Олексійович Нестуля – ректор ПУЕТ. Меморандум передбачає наукову підтримку університетом (зокрема кафедрою туристичного та готельного бізнесу) розвитку сільського зеленого туризму в Кременчуцькому районі. На заході були присутні завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Георгій Павлович і доцент кафедри Литовченко Ірина Володимирівна.
http://kolo.news/category/vlada/5752
7 жовтня 2017 року викладачі кафедри д. геогр. н. Шуканов Павло Васильович, к.геогр.н. Логвин Михайло Михайлович та к.геогр.н. Литовченко Ірина Володимирівна взяли участь у роботі журі Полтавського обласного турніру юних географів, якій відбувся в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського. У турнірі змагалися команди знавців географії зі шкіл міст Полтави, Кременчука, Горішніх Плавнів, Лохвиці, Гадяча, Гребінки та с.м.т. Решетилівки. Команда-переможець «Покоління Z» (Горішні Плавні), яка визначилась у результаті запеклих змагань, візьме участь у Всеукраїнському турнірі юних географів, який відбудеться у Харкові 23-27 жовтня 2017 року.
5 жовтня 2017 року в університеті відбувся День відкритих дверей за участю викладачів кафедри.
4 жовтня 2017 року, відповідно до плану заходів кафедри туристичного та готельного бізнесу щодо проведення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, Студентською туристичною агенцією та студентським клубом «Way hanters» організовано поїздку до м. Києва для участі у 24 Міжнародному туристичному салоні «Україна» - UITM’2017. Студенти напряму підготовки «Туризм» разом із доцентом кафедри Тараненком О.О. мали змогу поспілкуватися з учасниками туристичного ринку України та ознайомитися з сучасними тенденціями його розвитку.
2 жовтня 2017 року в Полтавському міському дендрологічному парку відбулося виїзне заняття з дисципліни «Рекреаційні комплекси світу» зі студентами групи Т-12. Заняття провела доцент кафедри Карпенко Ніна Миколаївна. Студенти разом з куратором групи і Литовченко Іриною Володимирівною побачили усі красоти осінньої природи Полтави та дізналися про історію створення та етапи розвитку парку.
1 жовтня 2017 року професор Скляр Г.П., разом з групою освітян м. Полтава, дослідив організацію надання туристичних послуг у національному дендрологічному парку «Софіївка» (м. Умань) та м. Вінниця.
30 вересня 2017 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу доцент Логвин М.М. та професор Шуканов П.В. прийняли участь у фестивалі просто неба «Наукові пікніки», що пройшов на центральній вулиці м. Полтава.
28 вересня 2017 року, відповідно до плану заходів кафедри туристичного та готельного бізнесу щодо проведення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, студенти 4 курсу напряму підготовки «Туризм» на чолі з доцентом кафедри Тараненком О.О. відвідали готельний комплекс «Алмаз». Студенти ознайомилися з номерним фондом готелю, конференц-залом для ділових заходів, роботою турагенства, пивоварні, піцерії та салону краси, які входять до складу комплексу. Знайомство з інфраструктурою готельного комплексу та спілкування з його керівництвом забезпечило студентам приємні враження та цінні знання для майбутньої професійної діяльності.
1 жовтня 2018 року Департаментом освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації відзначено грамотою доц. Карпенка Ю.В «За сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку високваліфікованих фахівців для споживчої кооперації та інших галузей економіки України, досягнення у навчально-виховній, науковій і громадській роботі, з нагоди професійного свята Дня працівників освіти. Колектив кафедри туристичного та готельного бізнесу вітає колегу та бажає плідних здобутків і натхнення у подальшій науково-педагогічній праці!
27 вересня 2017 року кафедра туристичного і готельного бізнесу ПУЕТ та туристичний клуб “Way hunters” разом із світовою спільнотою відсвяткувала Всесвітній день туризму та день туризму в Україні. В рамках святкування відбувся конкурс фотографій, розіграш призів за результатами туристичної ярмарки та святковий флеш-моб. Крім студентів ПУЕТ у заході в якості гостей брали участь випускові класи ЗОШ №18.
25 вересня 2017 року, відповідно до плану заходів кафедри туристичного та готельного бізнесу щодо проведення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, доценти Логвин М.М., Карпенко Н.М. та Литовченко І.В. разом із магістрами спеціальності «Туризм», провели туристичний похід-екскурсію «Етнокультурні ландшафти Полтави». Магістри ознайомилися із мальовничим куточком м. Полтави – Гришкін ліс та обговорили можливості його використання з туристичною метою.
21 вересня 2017 року в Полтавському літературно-меморіальномуо музеї ім. В.Г. Короленка Міський Голова м. Полтави Олександр Мамай вручив Владиславу Борисенку – студенту 5 курсу спеціальності «Туризм», керівнику Незалежного молодіжного театру «Антракт», міську премію ім. В.Г.Короленка у номінації «За активну участь у сучасному громадському та культурному житті міста».
В період з 14 по 21 вересня 2017 року, відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації (від 18.07.2017 р. №302), у с. Потоки Кременчуцького району викладачі кафедри професор Шуканов П.В. та доцент Логвин М.М. взяли участь у проведені навчально-тренувальних зборів з географії та економіки для найкращих учнів 10-11 класів загальноосвітніх шкіл Полтавської області.
20 вересня 2017 року, у відповідності до плану заходів до Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П. взяв участь у презентації інформаційно-туристичного маршруту за допомогою QR-кодів «Доленосне поле європейської історії», яка відбулася в Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви».
http://www.rada-poltava.gov.ua/news/12587485/#
20 вересня 2017 року у рамках святкування 74-ї річниці визволення м. Полтава від німецько-фашистських загарбників та на честь Дня міста викладачі та студенти кафедри туристичного та готельного бізнесу взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника героям-авіаторам та вшанували пам’ять загиблих.
14 вересня 2017 року, у відповідності із заходами до Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, студенти 5 курсу спеціальності «Туризм» разом з викладачами кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Логвиним М.М. та доц. Карпенко Н.М. взяли участь у екскурсії «Вуличні реалії», організованій ГО «Полтавська платформа» в рамках фестивалю «Майстерня міста». Захід проводився в рамках реалізації проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». Проект виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) gmbh», спільно з КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради. Мета заходу – привернути увагу громади до проблем збереження об’єктів культурної спадщини міста Полтави.
22 серпня 2017 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П. взяв участь у відкритті славнозвісного Сорочинського Ярмарку у с. Великі Сорочинці Миргородського району і виступив на Міжрегіональному семінарі-практикумі «Розвиток кластерної моделі туристичної галузі області з вивченням передового досвіду».
19 серпня 2017 року біля села Більськ, що у Котелевському районі, вперше відбувся етнофестиваль «Гелон-фест». Організатори «Гелон-фесту» хотіли зацікавити жителів Котелевського району та Полтавщини загалом історією рідного краю. Адже саме на території Більського городища протягом 500 років (VIII–IV століття до нашої ери) розташовувалося скіфське місто Гелон. В данному заході прийняли участь завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Г.П.Скляр та доцент Ю.В. Карпенко.
http://kolo.news/category/dozvillia/5019
21 червня 2017 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П. прийняв участь у засіданні тематичної групи «Розвиток туризму, рекреації та культури» в рамках впровадження проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що реалізується у співпраці з Німеччиною.
1 червня 2017 року студенти 4 курсу напряму підготовки «Туризм», гр. Т-42 разом із викладачами кафедри доц. Карпенко Н.М. та доц. Логвин М.М. здійснили екскурсію до Полтавського міського дендрологічного парку. Цей захід був присвячений важливим екологічним датам - Міжнародному дню біорізноманіття (22 травня), Всесвітньому дню навколишнього середовища (5 червня) та Всесвітньому дню боротьби з оспустелюванням та посухами (17 червня). Вирішення та попередження екологічних проблем є необхідною умовою забезпечення сталого розвитку туризму. Тому під час екскурсії були обговорені питання щодо необхідності збереження біологічного різноманіття, особливостей використання в рекреаційно-туристичних цілях об’єктів природно-заповідного фонду, а також на прикладі парку наглядно продемонстровано результат не лише конструктивного вирішення проблеми попередження розвитку масштабних ерозійних процесів та деградації земель на північній околиці міста Полтави, а й створення привабливого рекреаційно-туристичного об’єкту – Полтавського міського парку – парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва, який має зараз велику популярність серед полтавців та гостей нашого міста.
19 травня 2017 р. в Полтавській обласній державній адміністрації відбулася нарада представників науки, бізнесу, влади та громадськості при першому заступнику голови облдержадміністрації Пісоцькому А.А. «Актуальні питання та перспективи розвитку туризму на Полтавщині». В засіданні ради взяли участь завідувач кафедри Скляр Георгій Павлович, доцент Карпенко Юрій Вікторович та студент гр. Т-42 Борисенко Владислав. Завідувач кафедри Скляр Г.П. доповів про створення всеукраїнського туристичного порталу Zrychno.trevel.
https://www.facebook.com/tourpoltavaregion/
17 травня 2017 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Георгій Павлович в складі делегації Полтавщини взяв участь у заходах щодо відкриття всеукраїнського туристичного Інтернет-порталу Zruchno.trevel та презентації Полтавської області як найпривабливого туристичного регіону України. Захід організований громадською спілкою «Асоціація Індустрії Гостинності України» і проходив у прес-центрі інформ-агенства «Укрінформ» та в офісі громадської спілки. Головна мета діяльності порталу Zruchno.trevel – розвиток внутрішнього туризму в Україні, популяризація регіонального туристичного продукту.
http://zruchno.travel/?lang=ua
https://www.facebook.com/tourpoltavaregion/
27-28 квітня 2017 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П. та доценти Животенко В.О., Карпенко Ю.В., Логвин М.М. взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Розвиток прикордонних регіонів у системі транскордонного співробітництва». В перший день науковці працювали в Чернівецькому торговельно-економічному інститутів КТНЕУ в форматі пленарного засідання та в секції «Розвиток міжнародного туризму та рекреації в прикордонних регіонах» (модератор секції д.е.н., проф. Скляр Г.П.).
28 квітня конференція проходила в Бєльцькому державному університеті ім. Алеку Руссо (м. Бєльці, Молдова).
21 квітня 2017 року студенти першого курсу спеціальності «Туризм» разом з викладачами кафедри Карпенко Ніною Миколаївною і Литовченко Іриною Володимирівною відвідали з екскурсією два унікальні музеї Полтавщини – музей весілля в с. Великі Будища Диканського району та Національний музей-заповідник українського гончарства в с. Опішне Зінківського району. Екскурсія була проведена як виїзне практичне заняття з дисципліни «Туристичні ресурси України». Під час екскурсії студенти взяли участь у колоритному обряді весілля, дізнались про розвиток гончарства та керамічного мистецтва на Полтавщині, а також отримали майстер-клас у видатного майстра-гончара Миколи Гавриловича Пошивайла.
19 квітня 2017 року викладачі кафедри Логвин Михайло Михайлович, Литовченко Ірина Володимирівна і Животенко Віталій Олександрович на чолі із завідувачем кафедри Скляром Георгієм Павловичем взяли участь у роботі візійного форуму з інтегрованого розвитку міста Полтави в рамках реалізації проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». Проект виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) gmbh», спільно з КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради. Захід проводився у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка і відзначився плідною співпрацею усіх учасників, які ставили за мету визначити стратегічні напрями розвитку обласного центру до 2030 року.
19 квітня 2017 року – День науки в ПУЕТ, присвячений проведенню міжнародної студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2016 рік. Відбулося засідання туристичної наукової секції «Актуальні питання сталого розвитку туризму». В засіданні брали участь викладачі кафедри, а також більш ніж 30 студентів напряму підготовки «Туризм». З доповідями виступили 21 студент. Засідання секції присвячене офіційному року сталого туризму, який оголошений ООН та Урядом України. За результатами роботи секції:
12 квітня 2017 року, напередодні Світлого Воскресіння Христового, викладачі кафедри Дробиш Людмила Володимирівна, Литовченко Ірина Володимирівна і Карпенко Ніна Миколаївна взяли участь у майстер-класі з писанкарства. Писанка – одна із старовинних форм українського народного розпису, символ весни, сонця, повернення природи до життя. Ми вдячні доценту кафедри культурології та кіно- телемистецства Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, к. ф. н. Палій Катерині Сергіївні за проведений майстер-клас та відродження прекрасних традицій наших предків.
7 квітня 2017 р. завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П. взяв участь у роботі семінару-наради з суб’єктами підприємницької діяльності туристичної галузі м. Полтави «Туристичний сезон – 2017».
29 березня 2017 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П., доценти Дробиш Л.В. і Карпенко Ю.В. та студенти напряму підготовки «Туризм» взяли участь у ХХІІІ Міжнародній виставці «УКРАЇНА – подорожі та туризм» – UITT2017. Виставка UITT вже багато років є важливою та масштабною подією туристичної сфери України, яка збирає під одним дахом професіоналів туристичного ринку як національного, так і міжнародного рівнів, представників державних структур, медіа, готельєрів та перевізників.
З 22 по 24 березня 2017 року доцент кафедри Литовченко Ірина Володимирівна брала участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Екогеофорум 2017. Актуальні проблеми та інновації», яка проходила в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Наукова конференція зібрала науковців з України, Польщі, Румунії, Молдови з метою обговорити результати досліджень в галузі екології та збалансованого ресурсокористування, технології захисту навколишнього природного середовища, проблем техногенної безпеки в нафтовому комплексі, відновлення та охорони земельних ресурсів, пошуку матеріалів для відновлюваних джерел енергії, пошуку геоінформаційних технологій та моніторингу довкілля, екологічних проблем сталого розвитку туризму та освіти в контексті концепції сталого розвитку.
23 березня 2017 р. завідувач кафедри професор Скляр Г.П. та доцент Логвин М.М. провели профорієнтаційну роботу із членами команди Миргородського району, які брали участь у ІІ етапі V Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу». Учнів було ознайомлено з матеріально-технічною базою університету та кафедри, з умовами навчання та стажування в ПУЕТ.
23 березня 2017 р. завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Скляр Г. П. взяв участь у роботі круглого столу «Підприємницька освіта у школі» проведеного у рамках ІІ етапу V Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу».
21 березня 2017 р. науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г. П. і доцент Животенко В. О. разом із студентами спеціальності 242 «Туризм» взяли участь у роботі круглого столу «Становлення української державності. Шляхи і методи реалізації екскурсійного маршруту «Симон Петлюра та Патріарх Мстислав – видатні полтавці», що проводився Управлінням інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації спільно з Полтавським краєзнавчим музеєм імені Василя Кричевського та ГО «Спілка екскурсоводів Полтавщини» у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.
11 березня 2017 року в університеті відбувся День відкритих дверей за участю доцента Логвина М.М. і директора студентської туристичної агенції «STA» Золотарьової Н.О.
4 березня 2017 року в університеті відбувся День відкритих дверей за участю завідувача кафедри професора Скляра Г. П. і доцента Логвина М.М.
3 березня 2017 року випускниця з Херсону разом із своїми батьками відвідала університет з метою ознайомлення з умовами вступу та навчання на спеціальності «Туризм». Потенційна абітурієнтка та її батьки відвідали кафедру туристичного та готельного бізнесу, кабінет туризмознавства, студентську туристичну агенцію «STA», гуртожиток, спортивний комплекс та студентське кафе. Зав. кафедри проф. Скляр Г. П. та доц. Логвин М. М. дали вичерпні відповіді на численні запитання зацікавленої сторони.
21 лютого 2017 р. з нагоди Всесвітнього дня екскурсовода, завідувач кафедри професор Скляр Г.П. та доцент кафедри Литовченко І.В. разом зі студентами 5 курсу напряму спеціальності «Туризм» взяли участь у 10-й науково-практичній конференції «Екскурсійна діяльність – реалії та перспективи. Музична Полтавщина». Конференція була організована Управлінням інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації за підтримки Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, спільно з ГО «Спілка екскурсоводів Полтавщини» і присвячена 175-річчю від дня народження славетного українського композитора, уродженця Полтавщини Миколи Віталійовича Лисенка.
17 лютого професор Скляр Г.П., доцент Логвин М.М. та директор Студентської туристичної агенції «STA» Золотарьова Н.О. з профорієнтаційною метою відвідали Великосорочинську та Ромоданівську ЗОШ І-ІІІ ступенів. На зустрічі з майбутніми випускниками було розказано про переваги навчання в ПУЕТ, продемонстровано відеоролик про університет та роздано буклети про умови вступу та навчання у виші.
17 лютого з ініціативи Студентської туристичної агенції «STA» та постійного партнера Європейського туроператора «Татур» кафедра туристичного та готельного бізнесу прийняла участь в регіональній конференції міні-EdCamp в селищі Трудолюб Миргородського району. В ній прийняли участь завідувач кафедри професор Скляр Г.П., доцент Логвин М.М. та директор «STA» Золотарьова Н.О. Під час конференції обговорювалися питання щодо виховання дітей щасливими. Професор Скляр Г.П. в якості експерта виступив перед учителями з лекцією-обговоренням на тему «Щастя в подорожах». Вчителі та учні Миргородського району також були ознайомлені з умовами навчання в ПУЕТ.
16 лютого 2017 р. доцент кафедри Литовченко І.В. взяла участь у аналітичному ток-шоу «Акценти» в прямому ефірі Національної телекомпанії України «Полтавська регіональна дирекція «Лтава». Разом з ведучою Анною Іващенко та керівником туристичної агенції Weekend tour Оленою Янченко обговорили рейтинг Британського туристичного порталу Destination Tips топ-11 міст світу, куди не потрібно їхати в 2017 році. Упередженість та політика в рейтинзі, проблеми та перспективи туристичної галузі України та Полтавщини – такі головні акценти розставили учасники передачі.
http://www.ltava.poltava.ua/akzenty/178/
16 лютого 2017 р. студенти першого курсу спеціальності «Туризм» разом із завідувачем кафедри професором Скляром Г.П. та доцентом Литовченко І.В. взяли участь у семінарі «День фахівця», який відбувся у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського. На семінарі, організованому управлінням інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації, відбулись презентації туристично-рекреаційного потенціалу Диканщини та книги М.В. Малика «Родина і оточення Миколи Гоголя».
15 лютого 2017 р. завідувач кафедри професор Скляр Г.П. та доцент Литовченко І. В. взяли участь у науковій конференції «Освітня безпека та економічний розвиток Україна – Польща» в рамках ІІІ Наукового симпозіуму «Україна – Польща: синергетична співпраця», яка відбулась в ПУЕТ. З доповіддю про модернізацію сільського зеленого туризму в Україні виступила доцент Литовчено І. В.
4 лютого 2017 року на базі ПУЕТ був проведений ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. На даному етапі взяли участь 183 учня з загальноосвітніх шкіл м. Полтави та Полтавської області. В складі журі олімпіади працювали викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу – професор Шуканов П.В. (голова журі), доценти Литовченко І.В., Логвин М.М. Під час роботи була проведена активна профорієнтаційна робота з учнями старших класів щодо можливості навчання в ПУЕТ та про взаємозв’язок географії з найбільш перспективними напрямками розвитку туризму.
31 січня 2017 року в університеті відбувся науково-методологічний семінар, присвячений міжнародному року сталого розвитку туризму (у відповідності з рішенням ООН в 2016 році). В роботі семінару взяли участь: проректор з науково-педагогічної роботи ПУЕТ Манжура О.В., професор кафедри туристичного та готельного бізнесу Шуканов П.В., директора, заступники з виховної роботи та вчителі загальноосвітніх шкіл Полтавської області. Захід був присвячений актуальним питанням взаємодії шкільної та вищої освіти на основі стимулювання туристичної діяльності у відповідності з планом ПУЕТ щодо реалізації рішення Колегії МОНУ «Про екологізацію вищої освіти України з метою підготовки фахівців для сталого розвитку».
20 січня 2017 року в м. Харків, в межах укладеної угоди про співпрацю і партнерство у сфері туризму між ПУЕТ та ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму», відбувся круглий стіл на тему «Співпраця з вищими навчальними закладами. Напрями ефективної взаємодії». В ньому прийняли участь завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П. та доцент Логвин М.М. На круглому столі обговорювались питання щодо покращення туристичного іміджу розробки бренду Харківської області, запровадження інноваційних форм роботи, що є важливим з погляду запозичення досвіду для просування турпродукту Полтавщини.
17 січня 2017 року студенти спеціальності «Туризм» першого та п’ятого курсів разом з викладачами кафедри туристичного та готельного бізнесу доцентами Логвином М.М. і Литовченко І.В. взяли участь у презентації книги видатного полтавського краєзнавця, історика і громадського діяча Малика Миколи Васильовича «Історія геральдики та герби сотенних і полкових міст Полтавщини».
Захід був організований Управлянням інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації та проводився у приміщенні Полтавської обласної універсальній наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського.
Крім того присутні мали можливість ознайомитися з новою поліграфічною продукцією Управління, яка буде корисною фахівцям туристичної сфери у ході екскурсій, під час проведення свят, фестивалів, виставок, ярмарок в містах і районах Полтавської області.
З 30 листопада по 7 грудня 2016 року студентка групи Т-51м Шутко Ольга взяла участь в рекламному турі туроператора «Travel Professional Group (TPG)», який працює на ринку туристичних послуг України з 2011 року. В складі мережі туроператора на території України знаходиться більше 110 офісів, а продаж турів здійснюється в більш ніж 150 країн світу.
Під час рекламного туру була можливість ознайомитись із готельною базою туроператора в Єгипті (м. Хургада), набути досвіду подальшої роботи з готелями, серед яких: «Titanic Palace Resort & Spa» 5*, «Titanic Beach Spa & Aqua Park» 5*, «Lillyland Beach Club» 4*, «King Tut Aqua Park Beach Resort» 4*; сітка готелів Albatros: «Albatros Palace Resort» 5*, «Albatros Dana Beach Resort» 5*, «Beach Albatros Resort» 4*, «Albatros Aqua Vista Resort Spa» 4 *, «Albatros Jungle AquaPark» 4*.
В період з 7 по 15 грудня 2016 року студентка групи Т-11 Ярошенко Анастасія прийняла учать в організованому туроператором JoinUp рекламному турі (Fam Trip) по 75 готелях в місті Хургада (Єгипет). Це дозволило ознайомитись з особливостями туристичного продукту готелів та курорту в цілому, набути навиків для роботи з клієнтами, що звертаються до послуг туристичних агенцій.
22 листопада відбулася нарада «Активізація розвитку туристичної галузі в Полтавській області», де були обговорені питання стратегії розвитку туризму та курортів на Полтавщині.
У нараді активну участь взяли науково-педагогічні працівники та студенти ПУЕТ. Зокрема, завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Скляр Г.П., доц. Карпенко Ю.В., доц. Барибіна Я.О., студенти спеціальності «Туризм»: Вотінцева А.О., Салех Л.Х., Кириченко В.В., Борисенко В.В., Лисицький В.В., Ключко Є.Д., Шандиба А.Ю., Золотарьова Н.О.
18 листопада 2016 року за результатами закордонного стажування студентів ІІ-V курсів кафедра туристичного та готельного бізнесу провела конференцію на першому курсі спеціальності «Туризм».
Перед першокурсниками з цікавими і конструктивними доповідями про практичну підготовку в Тунісі виступили А. Нацяк і Д. Ставицька (ІІ курс), у Туреччині – Я. Троцько (ІІ курс), О. Горжій, Є. Перепеляк, О. Понкратова, О. Горобець (V курс), у Болгарії – А. Коваль (ІV курс).
10 листопада 2016 р. у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. П. Котляревського відбулося засідання круглого столу на тему: «Створення нових туристичних маршрутів на основі інтеграції послуг сільгоспвиробників та зеленого туризму», організоване управлінням інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації. Активну участь у роботі круглого столу взяли викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу завідувач кафедри професор Скляр Г.П., доцент Животенко В.О. та студенти групи Т-11.
1 листопада 2016 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулася І Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція «Модернізація економіки в умовах зростання суспільної свідомості: людинорозмірність, духовність, партнерство, кооперація».
На інтернет-конференції розглянуті актуальні проблеми модернізації економіки в умовах зростання суспільної свідомості в Україні і світі. Зокрема, з’ясовані соціально-економічні умови модернізації сфери туризму, гостинності і рекреації, проблеми розвитку туризмології та особливості розвитку туристичної діяльності на засадах партнерства.
23–28 жовтня 2016 р. відповідно до плану роботи студентської туристичної агенції STA було проведено профорієнтаційний тур «Балтійські панорами», в якому взяли участь учні та вчителі ЗНЗ №5, 7, 18 м. Полтави, гімназії м. Кременчук, Харківського технічного ліцею № 173.
Маршрут пролягав територією Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Швеції, Білорусі.
Учні ознайомилися з туристичними центрами міст Риги, Таллінна, Стокгольма, Вільнюса.
Профорієнтаційну роботу проводив завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу, професор Г.П. Скляр.
26-27 жовтня 2016 року в м. Полтаві у приміщенні Полтавської обласної ради проходила ювілейна 10-та Міжрегіональна виставка-турсалон «Відпочивайте на Полтавщині!».
У ході роботи виставки студенти напряму підготовки «Туризм» та науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу обговорили з в.о. начальника Управління інфраструктури та туризму Полтавської обласної держадміністрації Л. М. Оніщук та директором департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку І. Л. Ліптугою проблеми та перспективи розвитку туристичної сфери регіону та України в цілому.
20 жовтня 2016 року учні Полтавської загальноосвітньої школи №18 відвідали університет з метою ознайомлення з умовами вступу та навчання на спеціальності «Туризм». Учні відвідали кабінет туризмознавства та студентську туристичну агенцію «STA». Школярі також зустрілися з викладачами кафедри туристичного та готельного бізнесу та магістрами спеціальності, які дали відповіді на запитання про студентське життя в ПУЕТ.
14 жовтня 2016 року на свято Покрови Пресвятої Богородиці студенти напряму підготовки «Туризм» разом з викладачем доц. Литовченко І.В. відвідали місто Запоріжжя та острів Хортицю.
6 жовтня 2016 року з нагоди святкування 40 річчя факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу викладачі кафедра туристичного та готельного бізнесу запросили учнів та вчителів 10 класу Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №10. Запрошені на свято взяли участь у заходах, присвячених ювілею факультету, а також в екскурсії по університету, ознайомились з умовами вступу до нашого навчального закладу, відвідали кабінет туризмознавства та студентську туристичну агенцію «STA».
5 жовтня 2016 р. студенти напряму підготовки «Туризм» на чолі з доцентами кафедри туристичного та готельного бізнесу Животенком В.О. та Тараненком О.О. відвідали Міжнародний туристичний салон «УКРАЇНА'2016» (UITM 2016), що відбувся у м. Київ. Студенти мали змогу оцінити сучасний стан туристичного ринку України, поспілкуватися з фахівцями турбізнесу та отримати інформаційно-довідкові матеріали від туристичних підприємств. Після виставки студенти відвідали Хрещатик, Володимирську гірку та арку Дружби народів.
4 жовтня 2016 року до ПУЕТ завітала група школярів ЗОШ №18 м. Полтави. Школярі ознайомилися з умовами вступу та навчання на спеціальності «Туризм». Вони відвідали кабінет туризмознавства та студентську туристичну агенцію «STA». Також відбулася зустріч школярів із викладачами кафедри туристичного та готельного бізнесу. З особливою цікавістю пройшло знайомство із магістрами спеціальності «Туризм», які відповіли на запитання про студентське життя в ПУЕТ.
28 вересня - 1 жовтня 2016 р. в рамках реалізації партнерського проекту «Полтавщина-Буковина» студенти та викладачі ПУЕТ, члени туристичного клубу «Софія», на чолі із завідувачем кафедри туристичного та готельного бізнесу професором Скляром Г.П., здійснили подорож до м. Київ (ознайомлення з пам’ятками історії та архітектури),
м. Чернівці (участь у святі гарбуза, відвідування резиденції митрополитів Буковини і Далмації (пам’ятка списку ЮНЕСКО)
та м. Ворохта (ознайомлення з садибою зеленого туризму як базового табору для сходження на г. Говерла). 30 вересня 2016 р. викладачі-інструктори Чернівецького торгово-економічного інституту КНТЕУ та члени полтавської делегації здійснили сходження на вершину г. Говерла у т.ч. студенти 4 курсу спеціальностей «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа».
28 вересня 2016 року на базі ПУЕТ відбувся науково-практичний семінар з директорами та вчителями ЗОШ Полтавської області з актуальних питань розвитку освіти та підготовки фахівців з туризму в університеті. Семінар був присвячений Всесвітньому дню туризму та Дню туризму в Україні та проведений на основі співробітництва кафедри туристичного та готельного бізнесу із студентською туристичною агенцією «STA». Захід був організований у рамках співпраці між викладачами університету та слухачами Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського. З актуальних питань трансформації вищої освіти та особливостей підготовки сучасних фахівців-туристів виступив професор кафедри Шуканов П.В.
28 вересня 2016 року в рамках святкування Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні викладачі кафедри доценти Литовченко І.В. і Животенко В.О. разом із студентами третього та другого курсів напряму підготовки «Туризм» відвідали з екскурсією Дібрівський кінний завод №62 (с. Дібрівка, Миргородського району). Екскурсія залишила незабутні враження від розповіді екскурсовода про історію створення підприємства, його сучасний стан та здобутки.
27 вересня 2016 року викладачі та студенти кафедри туристичного та готельного бізнесу взяли участь в урочистостях з нагоди Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, які були проведені у Полтавському академічному обласному театрі ляльок управлінням інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації.
З професійним святом присутніх привітала в.о. начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації Лариса Оніщук, котра також розповіла про стан і особливості розвитку туристичної галузі Полтавщини.
На честь свята та вагомий внесок у розвиток туристичної галузі області Почесною грамотою від управління інфраструктури та туризму Полтавської обладміністрації було нагороджено доцента кафедри Литовченко І.В.
До Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні студенти 1-го курсу спеціальності «Туризм» взяли участь у конкурсі письмових робіт «Мій вибір – ПУЕТ. Моя майбутня професія у сфері туристичного бізнесу». За результатами конкурсу грамотами були нагороджені:
1-е місце |
Артеменко Тетяна, Т-11 |
Яковенко Анастасія, Т-12 |
|
|
|
2-е місце |
Комарова Єлизавета, Т-11 |
Чопенко Юлія, Т-12 |
|
|
|
3-е місце |
Сопельняк Ігор, Т-11 |
Котелевська Аліна, Т-12 |
З нагоди Всесвітнього дня туризму у холі університету проведено захід, у рамках якого презентовано нові туристичні продукти від студентської туристичної агенції «STA» та підбито підсумки фотоконкурсу, що проводився спільно з кафедрою менеджменту. З вітальним словом до учасників заходу та глядачів звернувся декан факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Скрипник В.О. та керівник Полтавської філії туроператора «Татур» Литвин О.М.
Привітання зі святом від Гаркавенко Ірини, Т-12
8 вересня 2016 року студенти 1 курсу спеціальності «Туризм» на чолі із завідувачем кафедри туристичного та готельного бізнесу професором Скляром Г.П., доцентами Дробиш Л.В. і Животенко В.О. ознайомилися з організацією роботи Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського. (http://www.library.pl.ua/gallery/2140/?cat=gallery&gal=2140)
В період з 6 по 10 вересня 2016 року, відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації (від 15.07.2016 р. №297), у с. Потоки Кременчуцького району викладачі кафедри професор Шуканов П.В., доценти Литовченко І.В. та Логвин М.М. взяли участь у проведені навчально-тренувальних зборів з географії та економіки для найкращих учнів старших класів загальноосвітніх шкіл Полтавської області.
18 серпня 2016 року доц. Логвин М.М. взяв участь у Міжрегіональному семінарі-практикумі за програмою «Розвиток кластерної моделі туристичної галузі області з вивченням передового досвіду. Міжрегіональна співпраця у сфері туризму та курортів». Захід відбувся в прес-центрі Національного Сорочинського ярмарку (с. Великі Сорочинці, Миргородський район), відповідно до Обласної програми розвитку туризму і курортів на 2016-2020 роки.
Також було пройдено полтавську частину національного туристичного маршруту «Гоголівські місця України», з відвідуванням Великосорочинського літературно-меморіального музею М.В. Гоголя та Національного музею-заповідника М.В. Гоголя (с. Гоголеве Шишацького району), що розташований у відтвореній колишній садибі батьків М.В. Гоголя Гоголів-Яновських.
17 червня доцент кафедри Логвин М.М. взяв участь у презентації Всеукраїнського соціального туристичного проекту «Вишиваний шлях», яка відбулась у Полтавському Обласному краєзнавчому музеї.
16 червня 2016 року відбулося виїзне заняття зі студентами 1 курсу напряму підготовки «Туризм» до Полтавського міського парку в межах програми навчальної практики «Вступ до фаху», приурочене до Всесвітнього дня боротьби з опустелюванням та посухами. Під час заняття викладачі кафедри доц. Карпенко Н.М., доц. Логвин М.М., ас. Антонець М.О. разом зі студентами обговорили питання щодо особливостей використання в рекреаційно-туристичних цілях об’єктів природно-заповідного фонду, впливу екологічних чинників на туристичну привабливість території, попередження деградації земель. На прикладі парку студентам було наглядно продемонстровано результат не лише конструктивного вирішення проблеми розвитку масштабних ерозійних процесів та деградації земель на північній околиці міста Полтави, а й створення привабливого рекреаційно-туристичного об’єкту – Полтавського міського парку – парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, який має велику популярність серед полтавців та гостей нашого міста.
14 червня 2016 року завідувач кафедри, професор Скляр Г. П. та доцент Логвин М. М. взяли участь в інформаційному турі до Парку пам’ятки садово-паркового мистецтва «Огуївський дендропарк» («Дендрарій держсортомережі»), що розташований у с. Огуївка Машівського району.
Захід був організований управлінням інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації, в рамках популяризації екскурсійного маршруту «Заповідна краса Полтавщини».
29 травня 2016 року доцент Логвин М.М. дослідив організацію релігійного туризму та паломництва до Свято-Покровського жіночого монастиря.
26 травня 2016 року студенти напряму підготовки «Туризм» Владислав Борисенко, Катерина Шалун, Вікторія Мироненко взяли участь у роботі круглого столу «Україна-Грузія: освітньо-культурний діалог» до Дня Незалежності Республіки Грузія.
21 травня 2016 року викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу та студенти напряму підготовки «Туризм» взяли участь у ІІ Міжрегіональному туристичному фестивалі «Гастрономічна гостинність Полтавщини».
26 квітня 2016 року викладачі кафедри та студенти напряму підготовки «Туризм» взяли участь у майстер-класі з писанкарства. Майстер-клас провела майстриня к.філос.н. Палій Катерина Сергіївна. В процесі роботи усі учасники заходу отримали масу вражень та позитивних емоцій, а також більше дізналися про традиції підготовки та святкування Великодня.
20 квітня 2016 року студенти групи Т-12 разом з асистентом Антонець М.О. під час виїзного заняття з дисципліни «Туристичні ресурси України» ознайомилися з архітектурними особливостями м. Полтава та відвідали музей-садибу І.П. Котляревського.
19 квітня 2016 року у межах укладеної угоди про співпрацю та партнерство у сфері туризму між ОКЗ «Харківським організаційно-методичним центром туризму» та Полтавським університетом економіки і торгівлі, завідувач кафедри професор Скляр Г.П. та доцент Логвин М.М. взяли участь у презентаційному заході спільно з кафедрою туристичного бізнесу Харківської державної академії культури (ХДАК). Під час заходу полтавські студенти ознайомились з туристично-рекреаційним потенціалом Харківської області та м. Харкова, налагодили партнерські стосунки зі студентами харківського вишу. Викладачі ПУЕТ та ХДАК обмінялись досвідом підготовки студентів, які навчаються за спеціальністю «Туризм».
7 квітня 2016 року студентка групи Т - 42 напряму підготовки «Туризм» Самченко Юлія взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених та студентів «Інноваційні технології розвитку у сфері харчових виробництв, готельно-ресторанного бізнесу, економіки та підприємництва» (м. Харків, Харківський університет харчових технологій).
За свою доповідь «Проблеми сучасних міграційних процесів у ЄС» Самченко Юлія (науковий керівник доц. Логвин М.М.) отримала диплом І ступеня.
5 квітня 2016 року студенти 1 курсу напряму підготовки «Туризм» разом із завідувачем кафедри професором Скляром Г.П. та асистентом Антонець М.О. взяли участь у презентації програми «Карлівщина туристична», яка відбулась в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.П. Котляревського. Захід був проведений управлінням інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації спільно з Карлівською райдержадміністрацією до Дня фахівця туристичної галузі. Під час презентації присутні мали можливість взяти участь у майстер-класах та ознайомитись з історико-культурною спадщиною Карлівського району, з історією розвитку місцевого писанкарства, вишивки, батику. Також були презентовані експозиції районного історико-краєзнавчого та Варварівського народного історичного музеїв, обласні культурно-мистецькі свята «Воскресни, Писанко!» й «Дзвонкова криниця».
31 березня 2016 р. доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Тараненко О. О. прийняв участь у Міжнародній конференції «MICE: діловий туризм – Україна», що відбулася в рамках Міжнародної виставки UITT «Україна – подорожі та туризм». Конференція проводилася з метою проаналізувати накопичений досвід у сфері організації ділових заходів, зрозуміти специфіку індустрії, ознайомитись з сучасними тенденціями, перспективами розвитку галузі та важливими професійними організаторами ділових зустрічей, конференцій, семінарів.
30 березня 2016 року викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу та студенти напряму підготовки «Туризм» взяли участь у ХХІІ Міжнародній виставці «УКРАЇНА – подорожі та туризм» – UITT2016. Виставка UITT вже багато років є важливою та масштабною подією туристичної сфери України, яка збирає під одним дахом професіоналів туристичного ринку як національного, так і міжнародного рівнів, представників державних структур, медіа, готельєрів та перевізників.
30 березня 2016 року студенти 1 курсу напряму підготовки «Туризм» на чолі з куратором Антонець М.О. відвідали 2-гу частину безкоштовної екскурсії до народного музею «Музична Полтавщина», розташованого в Полтавському музичному училищі ім. М.В. Лисенка.
24 березня 2016 року відбулася зустріч студентів 1 курсу напрямів підготовки «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа» з представником ГО «Еколтава» Максимом Макухою. Зустріч була організована кафедрою туристичного та готельного бізнесу та присвячена актуальним проблемам збереження та оздоровлення довкілля. На конкретних прикладах з міжнародного досвіду студентам було продемонстровано небезпечність надмірного споживання природних ресурсів, що спричинює їх виснаження, забруднення та деградацію екологічних систем. У дружній атмосфері спілкування були обговорені питання роздільного збору побутових відходів, відпрацьованих батарейок, проведення за участю студентів різноманітних природоохоронних заходів, спрямованих на оздоровлення довкілля у нашому місті.
11 березня 2016 року викладачі кафедри разом із студентами четвертого курсу напряму підготовки «Туризм» взяли участь у засіданні круглого столу «Туристичний імідж як чинник конкурентоспроможності регіону. Досвід Харківщини та Полтавщини», яке відбулося в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.П. Котляревського за підтримки управління інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації.
На засіданні виступили: завідувач кафедри д.е.н., професор Скляр Г.П., д.геогр.н., професор Шуканов П.В., к.геогр.н., доцент Логвин М.М. У своїх виступах науковці акцентували увагу на формах підтримки туристичного іміджу Полтавщини засобами ТІЦ ПУЕТ, охарактеризували туристичний імідж Полтавщини в умовах глобальної трансформації світу та визначили сучасні особливості регіонального розвитку сфери туризму.
27 лютого 2016 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі проведено ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії, у якому взяли участь більше 200 учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів із міст Полтави, Кременчука, Лубен та районів області.
Учасників змагань привітали Шкоденко Лариса Анатоліївна – голова оргкомітету, методист відділу природничо-математичних дисциплін Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського та голова журі Шуканов Павло Васильович, професор кафедри туристичного та готельного бізнесу.
26 лютого 2016 року в університеті відбувся День відкритих дверей за участю викладачів кафедри та студентів напряму підготовки «Туризм».
25 лютого 2016 року на базі Львівського інституту економіки і туризму відбулась ІV Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених і студентів «Розвиток українського етнотуризму: проблеми та перспективи». Співорганізаторами заходу були Департамент міжнародного співробітництва та туризму Львівської обласної державної адміністрації, Управління туризму Львівської міської ради, Львівська асоціація розвитку туризму, Музей народної архітектури та побуту у Львові «Шевченківський гай» за підтримки Міністерства освіти і науки України.
Студентами напряму підготовки «Туризм» Гвоздик Тетяною (Т-41), Самченко Юлією (Т-42), Ключко Євгенією (Т-31) під керівництвом викладачів доцента Карпенка Ю.В., доцента Логвина М.М., доцента Литовченко І.В. були підготовлені тези та статті, які увійшли до збірника матеріалів конференції.
23 лютого 2016 року завідувач кафедри д.е.н., професор Скляр Г.П. та студенти напряму підготовки «Туризм» взяли участь у роботі ІХ науково-практичної конференції «Екскурсійна діяльність – реалії та перспективи. Полтавщина – «україніша» Україна», присвячену 145-річчю від дня народження Лесі Українки. Конференція відбулась у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Організаторами конференції виступили управління інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації спільно з ГО «Спілка екскурсоводів Полтавщини».
Заслухана інформація стала в нагоді для майбутніх екскурсоводів – студентів, які починають свою діяльність екскурсоводами-волонтерами кафедри туристичного та готельного бізнесу.
19-20 лютого 2016 року доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Логвин М. М. взяв участь у проведенні навчально-тренувальних зборів з географії для учнів 8-9 класів, переможців обласних, міських та районних олімпіад. Збори проводились на базі дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "Ерудит" (с. Потоки, Кременчуцького району).
10 грудня 2015 року доцент кафедри Логвин М.М. дослідив організацію паломницького туризму в Полтавському районі. У с. Горбанівці був освячений храм на честь Горбанівської ікони Божої Матері. Чин освячення та Першу Божественну Літургію у новому храмі звершив Високопреосвященніший Филип, митрополит Полтавський і Миргородський.
4 грудня 2015 року викладачі та студенти кафедри туристичного та готельного бізнесу взяли участь у традиційному Святі професійної майстерності, який щороку проводиться на факультеті харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу ПУЕТ.
Цього року гостями кафедри були учні 11 класу Полтавської загальноосвітньої школи №10 ім. В.Г.Короленка. Для учнів була проведена екскурсія по університету, під час якої гості ознайомились з навчальними лабораторіями та аудиторіями факультету та кафедри, з умовами вступу до університету та студентським життям.
На завершення свята викладачі та студенти кафедри взяли участь у святковому концерті.
20 листопада 2015 року професор кафедри Шуканов П.В. та студенти напряму підготовки «Туризм» взяли участь у VІІ міжнародній науково-практичній конференції «Туристичний бізнес: світові тенденції та національні пріоритети», яка відбулася у Харківському національного університеті імені В.Н. Каразіна.
В процесі роботи конференції були заслухані доповіді наших студентів по профілю їх навчання:
За результатами роботи студентської секції конференції доповідь Борисенко Владислава і Коцевича Олексія була відзначена спеціальним дипломом.
В цей же день, в рамках співпраці кафедри туристичного та готельного бізнесу з Харківським туристичним інформаційнім центром, відбулася зустріч професора Шуканова П.В. та наших студентів з керівником центру Холодок В.Д. та іншими співробітниками. В процесі зустрічі особлива увага приділялася розділу «Полтавщина туристична» та науковим результатам співпраці між інформаційним центром ПУЕТ та Харківським туристичним інформаційним центром.
19-20 листопада 2015 року в університеті проводився День відкритих дверей в якому взяли участь викладачі кафедри та студенти напряму підготовки «Туризм».
19 листопада 2015 року студенти напряму підготовки «Туризм» на чолі з куратором академічної групи Т-11 Антонець М.О. відвідали Полтавський академічний обласний музично-драматичний театр імені М. В. Гоголя, де відбувся перегляд фільму «Хайтарма» та зустріч з режисером, актором театру і кіно, українцем кримськотатарського походження Ахтемом Сейтаблаевим.
11-12 листопада 2015 року студенти 1-3 курсів напряму підготовки «Туризм» взяли участь в роботі ІХ Міжрегіональної виставки-турсалону «Відпочивайте на Полтавщині!», під час якої, окрім районів та міст області, свій туристичний потенціал презентували делегації з 6 регіонів України, а саме: Запорізької, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Сумської та Харківської областей. У студентів була чудова можливість ознайомитись з інформаційними стендами областей, отримати практичний досвід роботи волонтерами, перевірити свої сили в ролі екскурсоводів.
В засіданні круглого столу «Регіональний аспект перспектив розвитку ділового туризму та туризму подій» взяли учать завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П., професор Шуканов П.В. та студенти 4 курсу напряму підготовки «Туризм».
10 листопада 2015 року студенти групи Т-11 на чолі з куратором Антонець М.О. відвідали Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського. Студенти ознайомилися з матеріалами, які висвітлюють утворення Полтавської губернії, розбудову Полтави як губернського центру, соціально-економічний, політичний та культурний розвиток краю та відвідали відділи природи, археології, новітньої історії.
3 листопада 2015 року студенти 1 курсу напряму підготовки «Туризм» відвідали Полтавську обласну універсальну наукову бібліотеку імені І. П. Котляревського. Оглядову екскурсію провела головний бібліотекар відділу обслуговування користувачів ПОУНБ ім. І. П. Котляревського Лисенко Л.В. Вона розповіла про особливості користування бібліотекою, презентувала стенд, присвячений туристичній періодиці, відбувся усний огляд книжкової виставки «Туризм – для здоров’я і душі». Було переглянуто виставку фотографій Полтави з неба, виставки ляльок, кераміки та ін. Студенти груп Т-11 та Т-12 стали користувачами Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського заповнивши картки читачів.
24 жовтня 2015року студенти першого курсу напряму підготовки «Туризм» взяли участь у дебюті першокурсника на факультеті харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу. Виступ студенки групи Т-11 Виноградової Анастасії був відзначений дипломом жюрі та поздоровленням куратора групи асистентом Антонець М.О.
23 жовтня 2015 року в університеті відбувся День відкритих дверей за участю викладачів кафедри. Майбутні абітурієнти ознайомилися з матеріально-технічною базою університету, а саме відвідали бібліотеку, медіатеку, спортивний комплекс «Олімп», спеціалізований кабінет з туризмознавства, студентська туристичну агенцію «STA» та центр дистанційних технологій.
22 жовтня 2015 року студенти напряму підготовки «Туризм» на чолі із завідувачем кафедри туристичного та готельного бізнесу професором Скляром Г.П., доцентами Литовченко І.В. і Тараненко О.О. взяли участь у проведенні заходів з нагоди Дня спеціаліста для фахівців туристичної галузі, які відбулися за сприянням управління інфраструктури та туризму облдержадміністрації у приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського. Студенти отримали корисну інформацію щодо туристичної інфраструктури Полтавського регіону, практики функціонування садиби зеленого туризму у Кременчуцькому районі, а також ознайомилися із фондами бібліотеки за туристичним напрямком.
30 вересня 2015 року викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу д.геогр.н. професор Шуканов Павло Васильович, к.геогр.н. доцент Логвин Михайло Михайлович, к.е.н. доцент Карпенко Юрій Вікторович, к.е.н., доцент Тараненко Олександр Олексійович і старший викладач Литвин Олена Миколаївна разом із студентами третього та четвертого курсів напряму підготовки «Туризм» відвідали ХХІІ Міжнародний туристичний салон «Україна – 2015».
Участь студентів і викладачів у роботі туристичного салону – чудова можливість зустрітися із туристичними операторами, турагентствами, авіакомпаніями, готельно-ресторанними комплексами України і світу.
З 21 по 25 вересня 2015 року на кафедрі туристичного та готельного бізнесу відбувся конкурс письмових робіт серед студентів першого курсу напряму підготовки «Туризм» до Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні.
За новаторський підхід та нестандартне мислення у вирішенні наукових проблем дипломами нагороджені:
Дипломом І ступеня – Кошель Олексій, група Т-12;
Дипломом ІІ ступеня – Мисик Владлена, група Т-12;
Дипломом ІІІ ступеня – Скриннік Марія, група Т-11.
Вітаємо переможців конкурсу і бажаємо подальших успіхів у навчанні та наукових пошуках.
27 вересня вся туристична громадськість визначатиме Всесвітній день туризму. В цей день і українські мандрівники святкують День туризму в Україні. З цієї нагоди 22 вересня 2015 року в Полтавському академічному обласному театрі ляльок відбулися святкові урочисті збори фахівців туристичної галузі Полтавщини.
Серед нагороджених Грамотою Управління інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації за популяризацію туризму серед молоді, підготовку фахівців туристичної сфери – завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу, доктор економічних наук, професор Георгій Павлович Скляр.
Дипломом за третє місце в номінації «Кращий відеоролик» у Регіональному конкурсі на створення кращої презентації «Туристична гостинність Полтавщини» нагороджені студенти напряму підготовки «Туризм», група Т-23, керівник проекту Альона Шандиба.
Кафедра туристичного та готельного бізнесу вітає всіх викладачів і співробітників університету із Всесвітнім днем туризму та Днем туризму в Україні.
18 вересня 2015 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу д.е.н., проф. Скляр Георгій Павлович взяв участь у засіданні конкурсної комісії регіонального конкурсу на створення кращої презентації нашого краю «Туристична гостинність Полтавщини».
Конкурс проводився Полтавською регіональною громадською організацією «Обласний туристичний кластер» спільно з управлінням інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації.
Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу відбудеться 22 вересня 2015 року під час обласних урочистих зборів фахівців туристичної галузі Полтавщини з нагоди Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, які будуть проходити у Полтавському академічному обласному театрі ляльок.
З 4 по 8 вересня 2015 року викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу д.геогр.н., професор Шуканов П. В., к.геогр.н., доцент Логвин М. М. та к.геогр.н., доцент Литовченко І. В. взяли участь у проведенні навчально-тренувальних зборів з географії для учнів 10-11 класів, переможців обласних, міських та районних олімпіад. Збори проводились на базі дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "Ерудит" (с. Потоки, Кременчуцького району).
21 серпня 2015 року в с. Великі Сорочинці Миргородського району в етнографічній садибі «Хіврі» відбувся семінар-практикум для сільського населення, власників агроосель за участю місцевих органів влади та самоврядування по програмі «Розвиток кластерної моделі туристичної галузі області з вивченням передового досвіду. Популяризація, розроблених в області туристичних маршрутів, які сприяють національно-патріотичному вихованню дітей та молоді». Семінар проводився відділом з питань туризму та курортів управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА. В роботі семінару взяв участь завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Георгій Павлович, доповівши про досвід роботи туристичного інформаційного центру ПУЕТ. В обговоренні прийняли участь представники органів державного управління та туристичного бізнесу Харківщини, Херсонщини та Полтавщини.
22 травня 2015 року в м. Харків відбулось засідання круглого столу «Туристичний імідж як чинник конкурентоспроможності регіону». Захід проводився Департаментом культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації спільно з Харківським національним економічним університетом ім. Семена Кузнеця та ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму».
Учасники круглого столу, у тому числі представники Полтавської області у складі працівників Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації, громадських організацій туристичного спрямування, музейних установ, акцентували увагу на важливість розвитку внутрішнього туризму в Україні та підвищенні туристичного іміджу регіонів.
У роботі круглого столу взяв участь і виступив з доповіддю «Розвиток ТІЦ в контексті модернізації: формування іміджу регіону» завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу Скляр Георгій Павлович.
Проведений захід є продовженням розпочатої співпраці у сфері туризму між ПУЕТ та обласним комунальним закладом «Харківський організаційно-методичний центр туризму». Результатом такої співпраці стало укладання договору про співпрацю та партнерство у сфері туризму 16 травня 2015 року у м. Полтава та відкриття партнерських інформаційних туристичних пунктів в туристичному інформаційному центрі ПУЕТ та ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» 16 та 22 травня 2015 року.
21 травня 2015 року доцент кафедри Шуканов П.В. провів зустріч в Полтавському обласному інституті післядипломної освіти імені М.В. Остроградського з вчителями загальноосвітніх шкіл та керівниками науково-технічних гуртків Полтавської області. Були розглянуті актуальні питання сучасного розвитку науки і техніки та шкільної освіти з метою підготовки до вступу у вищі навчальні заклади. Особливу увагу було приділено значенню нашого університету та напряму підготовки «Туризм» для майбутніх абітурієнтів Полтавщини.
16 травня 2015 року викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу взяли участь у проведенні Міжрегіонального туристичного фестивалю «Гастрономічна гостинність Полтавщини», який відбувся під час обласних заходів до Дня Європи в Україні. Кафедра презентувала туристичний інформаційний центр і студентську туристичну агенцію. Студенти-волонтери напряму підготовки «Туризм» як екскурсоводи провели безкоштовні екскурсії «Полтава – духовна столиця України». Важливою подією під час проведення фестивалю стало укладання договору про співпрацю та партнерство у сфері туризму між ПУЕТ та обласним комунальним закладом «Харківський організаційно-методичний центр туризму». Головна мета такої співпраці – сприяння розвитку та популяризація туризму в Україні, обмін інформацією, залучення студентської молоді до заходів туристичного спрямування.
За активну участь у фестивалі кафедра отримала відзнаку – диплом від Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації.
15 травня 2015 року доцент кафедри Шуканов П.В. провів зустріч з вчителями економіки та географії загальноосвітніх шкіл Полтавської області. Були розглянуті актуальні питання поєднання шкільної освіти та підготовки до вступу у вищі навчальні заклади. Особливу увагу було приділено значенню нашого університету та напряму підготовки «Туризм» для майбутніх абітурієнтів Полтавщини
23-24 квітня 2015 року доцент Шуканов П.В. прийняв участь у міжнародній науково-практичній конференції «Географические аспекты устойчивого развития регионов» (м. Гомель, Білорусь). Він виступив з докладом «Глобальное цивилизационное пространство как основа устойчивого развития мира».
23-24 квітня 2015 року завідувач кафедри професор Скляр Г.П. взяв участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Туризм як пріоритетний напрям соціально-економічного розвитку регіону», яка була організована Чернівецьким торговельно-економічним інститутом Київського національного торговельно-економічного університету. 23 квітня у м. Чернівці Скляр Г.П. здійснював керівництво секцією «Туризм як чинник євроінтеграції України: економічні, політичні, гуманістичні та соціально-культурні аспекти» та виступив з доповіддю «Свідомий розвиток відповідального партнерства регіонів у сфері туризму в контексті модернізації». 24 квітня у Сучавському університеті ім. Штефана чел Маре (м. Сучава, Румунія) взяв участь в заключному пленарному засіданні конференції та під час дискусії запропонував створити робочу групу з числа науковців з метою внесення доповнень до Закону України «Про туризм», а також розпочати проект за участю навчальних закладів Чернівців, Сучави і Полтави з метою просування туристичного продукту регіонів. Учасники конференції були запрошенні до участі у межрегіональному туристичному фестивалі «Гастрономічна гостинність Полтавщини», який відбудеться 16 травня 2015 року у м. Полтава.
Учасники конференції також ознайомилися з інфраструктурою університету ім. Штефана чел Маре (м. Сучава, Румунія), а також діяльністю Національного центру інформації і промоції туризму у м. Сучава.
21 квітня 2015 року відбулося секційне засідання викладачів та студентів кафедри туристичного та готельного бізнесу в рамках ХХХVІІІ студентської наукової конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2014 рік.
Обговорювались питання, пов’язані з глобальними та регіональними особливостями розвитку туристичної індустрії. Присутні заслухали студентські доповіді та взяли участь у їх обговоренні.
За результатами роботи секції визначились переможці:
І місце - Гвоздик Тетяна (група Т-31) і Гігашвілі Єлизавета (група Т-21), науковий керівник доц. Литовченко І.В.
ІІ місце – Данилов Ігор (група Т-22) і Журавльов Ярослав (група Т-12), науковий керівник доц. Карпенко Н.М.
ІІІ місце – Борисенко Владислав (група Т-22) і Шалун Катерина (група Т-21), науковий керівник доц. Карпенко Н.М.
Студенти Пасько Марина (група Т-31), Канарський Микита (група Т-32), Рачинська Оксана (група Т-22), Хрипко Ольга (група Т-11) привернули увагу присутніх новаторськими ідеями та креативним мисленням в своїх доповідях.
16 квітня 2015 року відбулося урочисте відкриття студентської туристичної агенції (СTA).
З вітальним словом перед присутніми виступили: ректор університету Нестуля Олексій Олексійович, декан факультету ХТГРТБ Страшко Людмила Михайлівна, завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу Скляр Георгій Павлович, виконавчий директор студентської туристичної агенції Федорович Олег Петрович, керівник Полтавського філіалу туроператора «ТАТУР» Литвин Олена Миколаївна.
До привітань приєдналися почесні гості – директор Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації Марчишенець Сергій Миколайович і заступник директора Департаменту інфраструктури та туризму, начальник управління з питань туризму і курортів Оніщук Лариса Миколаївна.
Співробітниками студентської агенції будуть студенти напряму підготовки «Туризм», які матимуть можливість на базі агенції набути практичних навичок роботи.
http://misto-tv.poltava.ua/news/novini/u-pueti-vidkrili-studentsku-turistichnu-agentsiyu.html
9 квітня 2015 року викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу, директор Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації Марчишинець С.М., заступник директора Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації – начальник управління з питань туризму і курортів Оніщук Л.М., начальник відділу з питань туризму і культурної спадщини управління культури Полтавського міськвиконкому Павлов В.В., представники туристичної сфери Полтави та студенти напряму підготовки «Туризм» взяли участь у засіданні круглого столу «Проблеми та перспективи розвитку мережі туристичних інформаційних центрів в Полтавській області.
Учасники круглого столу обговорили питання розвитку туристичних інформаційних центрів в Полтавській області і м. Полтава.
2 квітня 2015 року завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу д.е.н., професор Скляр Г.П. взяв участь у навчально-методичній подорожі до Полтавського районного музею рушника (с. Степне) та Музею-заповідника А.С. Макаренка (с. Ковалівка), яку організував Департамент інфраструктури та туризму Полтавської обласної держадміністрації.
http://poltava-tour.gov.ua/news/pro-chergovu-navchalno-metodichnu-podorozh-poltavshchinoyu
25 березня 2015 року викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу та студенти напрямів підготовки «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа» відвідали 21 Міжнародну виставку UITT «Україна – подорожі і туризм» (м. Київ). Присутні ознайомилися с новими трендами розвитку туристичної галузі та новими маршрутами для подорожей.
23 лютого 2015 року д. геогр. н., доцент Шуканов П. В. провів зустріч з учнями переможцями обласної олімпіади з географії. Під час зустрічі обговорювались актуальні питання економічної та соціальної географії.
17 лютого 2015 року студенти групи Т-11 та завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу д. е. н., професор Скляр Г. П. взяли участь у VIIІ науково-практичній конференції «Екскурсійна діяльність – реалії та перспективи. В. А. Симоненко і Полтавщина», яка відбулась у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.
5-6 лютого 2015 року доцент кафедри Шуканов Павло Васильович в навчально-оздоровчому комплексі «Ерудит» (Кременчуцький р-н с. Потоки) провів зустріч та профорієнтаційну бесіду з обдарованими учнями 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області. Під час бесіди обговорені питання можливості навчання в ПУЕТ та перспективи розвитку нового напряму «Туризм», а також інші актуальні проблеми соціально-економічної та освітньої діяльності в Україні.
4 лютого 2015 р в департаменті туризму та курортів ОДА відбулась нарада щодо підготовки до туристичного фестивалю «Гастрономічна гостинність Полтавщини» в рамках заходів до Дня Європи. В роботі наради взяв участь завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу д.е.н., професор Скляр Г.П. Початок реалізації заходів у межах проекту «Гастрономічна гостинність Полтавщини» заплановано на 16 травня на Театральній площі.
Колектив кафедри туристичного та готельного бізнесу вітає к.ф.н., доцента Мацу Кимослава Олексійовича з 80-річним ювілеєм!
Бажаємо міцного здоров’я, творчого довголіття та заряду бадьорості на довгі роки!
20 січня 2015 р.
10 січня 2015 року доцент Логвин М.М. разом із студентами напряму підготовки «Туризм» дослідив організацію паломницького туризму до Мгарського Свято-Преображенського монастиря та Благовіщенського скиту.
Прийміть наші щиросердечні вітання з 60-річчям від дня народження! Ваш професіоналізм, багаторічна послідовна та наполеглива праця забезпечили повагу серед колег. Ми пишаємося тим, що нам випала можливість працювати з Вами і досягати разом професійних висот. Нехай доля шле Вам добро і щастя, міцне здоров’я та достаток, а віра, надія та любов будуть вірними супутниками на Вашому життєвому шляху. Нехай тепло і затишок родинної оселі надійно захищає Вас від негараздів, а в майбутньому на Вас чекає ще багато наповнених корисними справами і земними радощами років.
21.12. 2014 р.
3 грудня 2014 року студенти напряму підготовки «Туризм» разом із завідувачем кафедри туристичного та готельного бізнесу професором Скляром Г.П. та старшим викладачем Тараненком О.О. спільно із Полтавською філією туроператора «ТАТУР» здійснили подорож до м. Києва. У рамках подорожі студенти відвідали центральні офіси туристичних операторів «ТАТУР» та «Амі-Вояж», де ознайомилися з особливостями організації закордонних туристичних подорожей, співпраці із різними типами клієнтів та отримали цінні поради від досвідчених працівників, щодо професійного самовдосконалення. Також студенти відвідали водно-інформаційний центр, арку Дружби народів та інші історичні місця м. Києва.
1 грудня 2014 року відбулась зустріч д.геогр.н. доцента кафедри туристичного та готельного бізнесу Шуканова П.В. з учнями старших класів та керівництвом ЗОШ № 37 м. Полтави. Був проведений майстер-клас з актуальних питань глобальних проблем людства та перспектив розвитку України в умовах формування нового світового порядку.
У рамках співпраці ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» та туроператора «ТАТУР», 27 листопада 2014 року студенти напряму підготовки «Туризм» і викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Скляр Г.П. та ст. викладач Тараненко О.О. відвідали Полтавську філію туроператора «ТАТУР».
Студенти ознайомилися із обладнанням та організацією роботи офісу. Керівник філії Литвин Олена Миколаївна презентувала студентам організацію туристичних подорожей туроператором «ТАТУР», зокрема, особливості складання туристичних маршрутів, забезпечення транспортного обслуговування туристів, виконання візових формальностей для різних країн світу. Також працівники офісу поділились власним досвідом щодо організації on-line бронювання туристичних послуг, сучасних методів конкурентної боротьби у сфері туризму, особливостей обслуговування туристів різних вікових груп та відповіли на питання студентів.
20 листопада 2014 року з нагоди 40-річчя факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу відбувся День відкритих дверей.
Викладачі та студенти, презентували студентську туристичну агенцію, яка незабаром розпочне свою роботу в ПУЕТ.
На святкування ювілею факультету були запрошені заступник директора Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської ОДА, начальник управління з питань туризму і курортів Оніщук Л.М.
20-21 листопада 2014 року викладачі кафедри взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми та перспективи розвитку харчових виробництв, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу». На пленарному засіданні конференції виступив д. геогр. н., доцент Шуканов П.В. з доповіддю «Геоэкономические аспекты формирования макрорегионального рынка туристических услуг». На секційному засіданні були обговорені геоекономічні особливості розвитку туристичної діяльності на засадах партнерства.
Серед гостей, запрошених на конференцію – завідувач кафедри туризму та соціальних наук Харківського торгово-економічного інституту КНТЕУ к.і.н., доцент Паньків Марія Михайлівна.
13-14 листопада 2014 року викладачі та студенти напряму підготовки «Туризм» відвідали виставку «АгроПром – Полтава 2014», яка проходила у виставковій залі Полтавського міського будинку культури у межах VIII Міжрегіональної виставки-турсалону «Відпочивайте на Полтавщині!». Необхідно відмітити, що у організаційному забезпеченні виставки-турсалону активну участь брали волонтери з числа студентів напряму підготовки «Туризм».
По завершенні роботи виставки завідувач кафедри професор Скляр Г.П. та старший викладач Тараненко О.О. взяли участь в роботі семінару – «круглого столу», на якому обговорювались питання про подальшу популяризацію та перспективи розвитку зеленого туризму на Полтавщині.
Окрім того студенти та викладачі взяли участь в екскурсії «Будинки Полтави розповідають», яку провів Почесний голова Спілки екскурсоводів Полтавщини Анатолій Чернов.
13 листопада 2014 року студенти напряму підготовки «Туризм» з викладачем кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Литовченко І.В. дослідили організацію екскурсії на підприємстві ВАТ «Полтавпиво».
11 листопада 2014 року відбулося виїзне заняття з дисципліни «Зелений туризм» в музеї весілля в с.Великі Будища Диканського району для студентів групи Т-13.
З 6 по 10 листопада 2014 року відбувся студентський екскурсійний тур «Барви осінніх Карпат» за підтримки туристичного агентства «Країна мрій». Учасники туру – студенти напряму підготовки «Туризм» отримали яскраві враження від екскурсій містами Кам’янець-Подільський, Хотин, Чернівці, Яремче; побачили один з найдивовижніших живописних водоспадів Карпат – Пробій; випробували себе на міцність та витривалість при сходженні на найвищу гору України – Говерлу; ознайомились з гірськолижним курортом «Буковель».
6 листопада 2014 року студенти 3-го курсу напряму підготовки «Туризм» дослідили організацію екскурсії в Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного.
4 листопада 2014 року відбулась зустріч співробітників кафедри туристичного та готельного бізнесу з керівником Полтавської філії туроператора «ТАТУР» Литвин Оленою Миколаївною. Під час зустрічі були обговорені питання організації та функціонування студентської туристичної агенції ПУЕТ. Було прийнято рішення активно залучати студентів напряму підготовки «Туризм» в роботі студентського туристичного агентства з метою отримання практичних навиків роботи в сфері туристичного обслуговування.
28 жовтня 2014 року студенти 3-го курсу напряму підготовки «Туризм» та викладачі кафедри дослідили організацію екскурсії в Полтавській гравіметричній обсерваторії ім. С.І. Субботіна.
23 жовтня 2014 року студенти 3-го курсу напряму підготовки «Туризм» дослідили організацію екскурсії в музеї історії Полтавської битви.
18-19 жовтня 2014 року студенти 3-го курсу напряму підготовки «Туризм» та їх куратор Литовченко І. В. здійснили подорож до міста Львова з метою участі у Національному святі шоколаду. Студенти разом з викладачем дослідили організацію екскурсій в місті, відвідали туристичний інформаційний центр, отримали позитивні враження від свята, пам’яток архітектури, історії та монументального мистецтва міста.
17 жовтня 2014 року колектив кафедри взяв участь у проведенні Дня відкритих дверей університету.
16 жовтня 2014 року студенти 3-го курсу напряму підготовки «Туризм» дослідили організацію екскурсії в Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка.
16 жовтня 2014 року у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського Департаментом інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації (директор – Марчишинець С.М.) спільно з Полтавським регіональним відділенням Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні (голова – Мартьянова Л.В.) проведено засідання «круглого столу» на тему: «Стан розвитку сільських територій у Полтавській області».
В засіданні взяли участь завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. та доцент Литовченко І.В.
8 жовтня 2014 року студенти академічної групи Т-11 разом з викладачем доц. Литовченко І.В. та куратором ст. викл. Тараненко О. А. провели виїзне заняття з дисципліни «Зелений туризм» в Музеї весілля в с.Великі Будища, Диканського району.
2 жовтня 2014 року студенти 3 курсу напряму підготовки «Туризм» дослідили організацію екскурсії в Полтавському музеї дальньої авіації. Студенти та їх викладач доц. Литовченко І.В. мали можливість ознайомитись з експозицією музею - літаками, розробленими в ДКБ Туполєва, які були в складі ВПС СРСР та України.
1 жовтня 2014 року колектив кафедри туристичного та готельного бізнесу взяв участь у 21 Міжнародному туристичному салоні «Україна – 2014». Присутні ознайомилися с новими трендами розвитку туристичної галузі та новими маршрутами для подорожей. Національні туркомпанії та турагенції із Польщі, Угорщини, Литви, Італії, Франції, Туреччини, Індії, Кіпру, США, Ізраїлю, Куби, Домініканської республіки запропонували усім відвідувачам салону різноманітну друковану продукцію про сучасний стан туристичної галузі в їх країнах.
27 вересня 2014 року в рамках діяльності центру паломницького та цивілізаційного туризму, доц. Логвин М.М. разом із студентами напряму підготовки «Туризм» дослідив організацію і проведення Первосвятительського візиту до Полтави предстоятеля Української православної церкви Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Служіння Божественної літургії відбулось у Хрестовоздвиженсьому соборі монастиря, який у цей день відзначав престольне свято.
26 вересня 2014 року студенти 1 та 3 курсів напряму підготовки «Туризм» разом з завідувачем кафедри туристичного та готельного бізнесу д. е. н., проф. Скляром Г.П. взяли участь в урочистих зборах, присвячених Всесвітньому дню туризму, які відбулися в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.
25 вересня 2014 року студенти 3 курсу напряму підготовки «Туризм» дослідили організацію екскурсії в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Було оглянуто природничий, археологічний та історичний зали музею.
22 вересня 2014 р. в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулось урочисте відкриття кабінету туризмознавства та центру туристичної інформації, обладнаних відповідно до існуючих вимог. Використання цих інноваційних об’єктів кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ в навчальному процесі студентів напряму підготовки «Туризм» дає змогу посилити практичну і теоретичну підготовку випускників університету.
На заході, присвяченому Всесвітньому дню туризму і Дню туризму в Україні, виступили Перший проректор Полтавського університету економіки і торгівлі Микола Єгорович Рогоза і заступник директора Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації – начальник управління з питань туризму і курортів Лариса Миколаївна Оніщук.
20 вересня 2014 року студенти 1 курсу напряму підготовки «Туризм» та викладачі кафедри взяли участь у параді «Полтава вишивана».
18 вересня студенти 1-го та 3-го курсів спеціальності «Туризм» та викладачі кафедри взяли участь в екскурсії, організованій відділом туризму та курортів ОДА «Туристична гостинність Полтави», присвяченій міжнародному Дню туризму.
17 вересня відбулось перше в 2014-2015 навчальному році виїзне заняття з дисципліни «Організація туризму (Організація екскурсійної діяльності)» зі студентами 3-го курсу напряму підготовки «Туризм» до Дібрівського кінного заводу. Студенти дослідили організацію екскурсії на підприємстві, ознайомились з історією кінного заводу, його сучасним станом.
З 11 червня 2014 року на кафедрі розпочалась навчальна туристична практика для студентів 2 курсу напряму підготовки «Туризм». У відповідності з програмою практики студенти ознайомились з об’єктами різних видів туристичної діяльності (релігійного, екологічного, лікувально-оздоровчого, сільського зеленого, культурно-пізнавального туризму).
Свої дослідження студенти розпочали з Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, як об’єкта культурно-пізнавального туризму. Екскурсія по музею, ознайомлення з відеофільмом про історію гончарства в краї та майстер-клас з ліплення з глини сформували у студентів досвід організації даного виду туризму.
Наступним об’єктом дослідження стала садиба сільського зеленого туризму «Ляліна світлиця» в с. Опішне. Студенти відчули гостинність власниці садиби к. і. н. Щербань Олени Василівни, яка не лише розповіла про заснування садиби та організацію відпочинку на селі, а й пригощала традиційними українськими стравами – борщем та варениками.
В с. Опішному студенти та керівники практики доц. Литовченко І.В. та Тараненко О.О., мали можливість ознайомитись ще з однією садибою сільського зеленого туризму – «Старий Хутір».
Об’єктом дослідження екологічного туризму став Полтавський міський дендрологічний парк – парк пам’ятка садово-паркового мистецтва. Студенти ознайомились з основною магістраллю (стежкою) дендропарку, що починається від входу з боку вулиці Яківчанської, проходить по західній балці, через долину на схід і закінчується при вході зі сторони вулиці Лугової. Усі видові майданчики, каскад ставків, система галявин, групи декоративних рослин концентруються на цій лінії.
Досліджуючи лікувально-оздоровчий вид туризму, студенти разом з керівниками практики ознайомились з організацією та сучасним станом курорту «Миргород», який залишається найпотужнішим сучасним лікувально-діагностичним комплексом України, що об’єднує більше 300 видів процедур і досліджень. Сучасний курорт в Миргороді – це найсучасніше обладнання кращих світових виробників і ефективні методики, які дозволяють проводити комплексне оздоровлення всього організму.
Останніми об’єктами дослідження стали об’єкти релігійного туризму – Козельщанський Різдва Богородиці монастир (чудотворний образ ікони Божої Матері, Козельщанської), Потоцький Антоніє-Феодосієвський монастир, Свято-Миколаївський собор в м. Комсомольську.
21 травня 2014 року колектив кафедри взяв участь у проведенні дня відкритих дверей університету.
15 квітня 2014 року відбулося секційне засідання викладачів та студентів кафедри туристичного та готельного бізнесу в рамках ХХХVІІ студентської наукової конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2013 рік.
Обговорювались питання, пов’язані з глобальними та регіональними особливостями розвитку туристичної індустрії. Присутні заслухали студентські доповіді та взяли участь у їх обговоренні.
На засідання був запрошений директор туристичної фірми «Країна мрій» Куртов Олександр Іванович, який поділився досвідом роботи в сфері туристичних послуг України.
За результатами роботи секції визначились переможці:
І місце - Борисенко Владислав (група Т-12), науковий керівник доц. Карпенко Н.М., тема доповіді «Чинники рекреаційно-туристичної привабливості Полтавської області»;
ІІ місце – Шалун Катерина (група Т-11), науковий керівник проф. Скляр Г.П. тема доповіді «Туристичні ресурси та туристичні маршрути Хорольщини»;
ІІІ місце – Гвоздик Тетяна (група Т-21), науковий керівник доц. Литовченко І.В., тема доповіді «Великобританія як об’єкт культурно-пізнавального туризму».
З 24 березня по 6 квітня 2014 р. студенти другого курсу напряму підготовки «Туризм» Головко Тетяна, Кузьменко Аліна, Зуб Олександр, Мазін Владислав та Величко Альона разом з асистентом кафедри міжнародної економіки Михайловою Ю.В. відвідали Євразійський національний університет ім. Л. М. Гумільова (Республіка Казахстан, м. Астана)
У рамках договору про співпрацю між університетами, наша делегація мала можливість відвідати заняття, ознайомитись з пам’ятками столиці Казахстану, взяти участь в культурних заходах.
На останок, наші студенти запросили казахських студентів відвідати Полтаву і наш університет.
12 березня 2014 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулося урочисте відкриття кабінету історії України та української культури. Ця подія приурочена до 200-річчя від дня народження українського поета, художника та громадського діяча Т.Г. Шевченка.
На відкритті були присутні завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Скляр Г.П. та доц. Литовченко І.В.
28 лютого 2014 року колектив кафедри взяв участь у проведенні дня відкритих дверей університету.
19 лютого 2014 року колектив кафедри взяв участь у проведенні дня відкритих дверей університету.
7 лютого 2014 року відбулася зустріч учнів старших класів навчальних закладів Полтави і Полтавської області зі студентами другого курсу напряму підготовки «Туризм» і викладачами кафедри туристичного та готельного бізнесу. Доцентом Шукановим П.В. були прочитані лекції з актуальних питань національного та глобального розвитку, а також проведена екскурсія по університету з метою ознайомлення та визначення можливостей навчання або подальшої співпраці з кафедрою
В рамках проведення XXXIX міжнародної науково-методичної конференції «Якість вищої освіти: чинники формування конкурентоспроможності випускників», 22-23 січня відбулись зустрічі викладачів кафедри туристичного та готельного бізнесу з викладачами Белгородського університету кооперації, економіки і права – професором, академіком РАЕ Бессмертнним Василем Степановичем та кандидатом економічних наук, старшим викладачем кафедри сервісу і туризму Корольовим Олексієм Васильовичем. Під час зустрічей обговорювались питання наукової співпраці, дистанційної освіти та інновацій у вищих навчальних закладах України та Росії.
17 січня 2014 року колектив кафедри взяв участь у проведенні дня відкритих дверей університету.
12 січня 2014 року на базі ПУЕТ відбувся 2 тур Всеукраїнської олімпіади з географії за участю учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області. Від кафедри туристичного та готельного бізнесу в журі олімпіади працював доцент Шуканов Павло Васильович.
10 січня 2014 року доц. Литовченко І.В. дослідила процес організації туристично-рекреаційної діяльності Немирівського парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва.
Немирівський парк – справжнє паркове диво, яке знаходиться в однойменному місті Вінницької області. Парк був створений на території садиби Болеслава Потоцького в кінці XVІІ ст. В 1894 внучка Болеслава Потоцького Марія Щербатова, продовжуючи сімейні традиції свого діда, збільшила парк та заклала будівництво нового палацу.
До сьогоднішнього дня збереглися палац княгині Щербатової та окремі господарські споруди, в яких тепер розташовані корпуси санаторію «Авангард».
20 грудня 2013 року колектив кафедри прийняв участь у проведенні дня відкритих дверей університету
28 листопада 2013 року викладачі кафедри та студенти першого і другого курсу напряму підготовки «Туризм» прийняли участь у дні відкритих дверей факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу «Свято професійної майстерності».
28 листопада 2013 року з 10 години розпочнеться день відкритих дверей факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу «Свято професійної майстерності». Запрошуємо Вас відвідати туристичний інформаційний центр кафедри туристичного та готельного бізнесу.
18 листопада 2013 року завідувач кафедри Скляр Г.П. прийняв участь у 40-му об’єднаному засіданні Президії Науково-методичної комісії зі сфери обслуговування та підкомісії з товарознавства і торговельного підприємництва, що відбулося у Київському національному торговельно-економічному університеті.
15 листопада 2013 року в рамках проведення Дня студентського самоврядування, присвяченого Міжнародному дню студента, кафедру очолив Зуб Олександр Васильович – студент групи Т-21. Свій робочий день він почав з робочої наради. На ній розглядалися питання успішності і відвідання занять студентами 1-го та 2-го курсів напряму підготовки «Туризм». Викладачі кафедри мали можливість оцінити професійні можливості майбутніх випускників нашого університету.
13-14 листопада здобувач кафедри Зима О.Б. виступив з доповіддю на пленарному засіданні Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасні тенденціїї розвитку туризму та індустріїї гостинності», що відбулась у Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського. За результатами доповідей відбулось вручення дипломів. Обговоренння між науковцями кафедри, представниками місцевої влади та туроператорів завершилось екскурсією по місту, яку провели організатори. Тези виступів попередньо були опубліковані в збірнику матеріалів конференції.
12 листопада 2013 року студенти напряму підготовки «Туризм», групи Т-12 разом із куратором групи Карпенко Н.М. відвідали Полтавський краєзнавчий музей, де в процесі екскурсії познайомилися з цікавою експозицією відділу природи та історією розвитку природоохоронного руху на Полтавщині.
6 листопада 2013 року викладачі кафедри взяли участь у роботі «Міжнародного експофоруму ресторанно-готельного бізнесу і клінінгу»
30 жовтня 2013 року доцент кафедри Шуканов Павло Васильович в навчально-оздоровчому комплексі «Ерудит» (Кременчуцький р-нс. Потоки) провів зустріч та профорієнтаційну бесіду з обдарованими учнями 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області. Під час бесіди обговорені питання можливості навчання в ПУЕТ та перспективи розвитку нового напряму «Туризм», а також інші актуальні проблеми соціально-економічної та освітньої діяльності в Україні.
23 жовтня 2013 року викладачі кафедри взяли участь у роботі 20-го Ювілейного Міжнародного туристичного салону «Україна» (м. Київ).
18 жовтня 2013 року колектив кафедри взяв участь у проведенні дня відкритих дверей університету.
10 та 15 жовтня відбулися виїзні заняття з навчальної дисципліни «Зелений туризм», під час яких студенти 1 курсу напряму «Туризм» разом з викладачами кафедри доцентами Литовченко І.В., Логвином М.М., Карпенко Н.М. ознайомилися з національними традиціями українського села та об’єктами паломницького й екологічного туризму села Чернечий Яр Диканського району Полтавської області
18 жовтня 2013 р. о 1200 в Полтавському університеті економіки і торгівлі День відкритих дверей. Ви маєте можливість ознайомитися з роботою туристичного інформаційного центру.
7 жовтня 2013 року з роботою кафедри ознайомився Надзвичайний і Повноважний посол Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадов
3 жовтня 2013 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. відвідав ЗОШ № 10 м. Полтави у переддень Дня працівника освіти. Відбулася зустріч з керівництвом школи. Були обговорені питання подальшої співпраці стосовно профорієнтаційної роботи серед школярів навчального закладу.
2 жовтня 2013 року відбулася зустріч студентів 2-го курсу напряму «Туризм» з Головою спілки екскурсоводів Полтавської області, заслуженим працівником освіти Кулинич Тамарою Володимирівною, яка поділилась досвідом своєї 40-річної праці в сфері туристичного обслуговування. Студенти з зацікавленням сприйняли інформацію та взяли участь у дискусії з питань екскурсійного забезпечення на Полтавщині.
1 жовтня 2013 року відбулося перше виїзне заняття в групі Т-11з дисципліни «Зелений туризм» до музею українського весілля в с. Великі Будища Диканського району. Студенти групи разом з викладачем дисципліни доц. Литовченко І.В. та куратором групи Кобобел А.Є. поринули в веселе та захоплююче дійство українського весілля ХVIII ст. Взявши безпосередньо участь в обряді весілля, студенти прослухали обрядові пісні у виконанні жіночого хору музею та почули історію організації та проведення весілля на Полтавщині. Поїздка до музею залишила незабутні враження як у студентів так і у викладачів.
28 вересня 2013 року студенти групи Т-21, Т-22, та їх куратори доценти Логвин М.М. та Литовченко І.В. дослідили історико-культурну спадщину м. Києва, здійснивши екскурсію до cтолиці України, одного з найдавніших міст Європи. Студенти та їх викладачі дослідили організацію паломницького туризму у Софіївському соборі та Свято-Вознесенському Флоровському жіночому монастирі. Пройшлися Хрещатиком, який є візиткою міста, дослідили організацію діяльності виставок-продаж під відкритим небом на Андріївському узвозі, дослідили організацію діяльності Андріївської церкви-музею, що входить до складу Національного заповідника «Софія Київська». побували на Майдані Незалежності та біля Золотих воріт – колишнього парадного в’їзду Києва.
19-20 вересня здобувач кафедри туристичного та готельного бізнесу Зима О.Б. виступив з доповіддю на секційному засіданні "Міжнародний туризм: сучасний стан та пріоритети розвитку" ІХ міжнародної науково-практичної конференції "Актуальні проблеми розвитку економіки в контексті глобальних викликів", що відбулась у Одеському національному економічному університеті. За результатами доповідей відбулась зацікавлена дискусія. Тези виступів попередньо були опубліковані в збірнику матеріалів конференції.
У відповідності із планом заходів до відзначення Всесвітнього Дня Туризму та Дня Туризму в Україні (27 вересня) проведені наступні заходи:
26 вересня 2013 року студенти 2-го курсу напряму підготовки «Туризм», які перебували на стажуванні за кордоном – в Туреччині, в мережі готелів PAPILLON та в Німеччині (м. Касель), поділилися набутим досвідом із студентами 1-го курсу денної форми навчання напряму підготовки «Туризм».
25 вересня 2013 року відбулася презентація інноваційних об’єктів кафедри туристичного та готельного бізнесу: туристичного інформаційного центру (керівник - к.геогр.н. доцент Литовченко І.В.), центру паломницького та цивілізаційного туризму (керівник – к.геогр.н. доцент Логвин М.М., науково-дослідної лабораторії «Гостинність» (керівник – к.геогр.н. доцент Шуканов П.В.).
23 вересня 2013 року викладачі кафедри розпочали заняття зі студентами заочної форми навчання напряму підготовки «Туризм».
19 вересня 2013 року доцент Литовченко І.В. і студенти Бакінського слав’янського університету (Азербайджан) дослідили історико-культурну спадщину Полтавщини за туристичним маршрутом: Полтава (с. Яківці) – Опішня – Диканька – Гоголеве – Полтава. На початку маршруту студенти відвідали музей історії Полтавської битви у Яківцях. В Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному студенти ознайомилися з історією гончарства, оглянули колекцію декоративних тарелів, монументальної кераміки і картин. Видатний майстер-гончар Пошивайло М.Г. провів майстер-клас ліплення з глини. В Національному музеї-заповіднику М.В. Гоголя в с. Гоголеве гості із Азербайджану переглянули експозиції музею, взявши участь у театралізованому дійстві.
18 вересня 2013 року доцент Литовченко І.В., студенти Бакінського слав’янського університету (Азербайджан) та іноземні студенти, що навчаються в ПУЕТ ознайомилися з організацією роботи музею українського весілля в с. Великі Будища Диканського району. Директор музею Трипольська Оксана Борисівна провела захоплююче дійство весільного обряду Полтавщини XVIII-XIX ст., в якому взяли участь всі присутні.
14 вересня 2013 р. доц. Логвин М.М. дослідив процес організації туристично-рекреаційної діяльності парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Феофанія».
Цього ж дня також було досліджено процес організації паломницького туризму у Свято-Пантелеімонському жіночому монастирі (м. Київ, Феофанія).
15 вересня 2013 р. доц. Логвин М.М. дослідив процес організації пізнавально-екскурсійної діяльності Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка НАН України.
Також було досліджено процес організації паломницького туризму у Свято-Троїцькому Іонінському чоловічому монастирі, що знаходиться на території ботанічного саду.
Цікавим виявилось і дослідження процесу організації паломницького туризму в печерах Архангело-Михайловського Звіринецького печерного чоловічого монастиря, що знаходиться за парканом ботанічного саду в історичній місцевості Звіринець.
13 вересня 2013 р. завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. ознайомився з організацією практичної підготовки студентів напряму підготовки «Туризм» на кафедрі економіки і управління туризмом Одеського національного економічного університету.
31 серпня доценти Логвин М.М. та Литовченко І.В. дослідили процес організації та відкриття IV Міжнародного фестивалю дзвонярського мистецтва «Диканьські передзвони – 2-13». Даний захід відбувся у селі Великі Будища на церковному подвір’ї Свято-Троїцького храму.
Також було досліджено організацію екскурсій до цілющого джерела «Живоносне джерело», що знаходиться у Чернечому Яру.
15 серпня 2013 року в приміщенні Полтавського краєзнавчого музею відбулося спільне засідання Громадської організації «Обласний туристичний кластер» та Спілки екскурсоводів Полтавщини, на якому велось обговорення екскурсійних маршрутів для дітей та студентської молоді в рамках участі у Всеукраїнському культурологічно-виховному проекті «Десять визначних місць України».
У засіданні брала участь доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу к.геогр.н. Литовченко І.В.
В серпні 2013 р. доцент Литовченко І.В. дослідила процеси організації музейної діяльності та паломницького туризму в Державній Третьяковській галереї, Державному музеї образотворчого мистецтва імені О.С. Пушкіна, Храмі Христа Спасителя (м. Москва, Росія).
В серпні 2013 року вийшла з друку монографія «Глобальное цивилизационное пространство: научно-методологические основы общественно-географического исследования», яка підготовлена доцентом кафедри туристичного та готельного бізнесу к.геогр.н. Шукановим П.В. В монографії розкрито методологічні принципи, наукові засади та методика суспільно-географічного дослідження глобального цивілізаційного простору. Акцентовано увагу на значенні цивілізаційної парадигми в процесі формування глобальної соціогеосистеми. На основі багатоаспектного аналізу виділені сучасні макрорегіони глобального цивілізаційного простору. Визначено місце і основні напрямки стратегічного розвитку України в умовах постіндустріальної трансформації світу.
В липні-серпні 2013 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. дослідив організацію замкового туризму в Закарпатській області, відвідав замки Шенборна, Сент-Міклош, Мукачевській, Ужгородській, Невіцький та замок Тамплієрів та об’єкти екологічного туризму.
У червні 2013 року вийшла з друку монографія «Проблеми розвитку туристичного бізнесу», яка підготовлена колективом авторів ПУЕТ за загальною редакцією Скляра Г.П. і Шкарупи В.Г. В монографії висвітлені теоретичні і теоретико-методологічні засади, регіональні та галузеві аспекти розвитку туристичного бізнесу; особливості розвитку кооперації у сфері туризму; проблеми удосконалення механізму управління підприємствами туристичного бізнесу.
Вийшов черговий номер обласної щомісячної інформаційно-краєзнавчої газети «Край» за травень 2013 року, в якому опублікована стаття «Подорожі вчать більше за будь-що». Стаття, яку підготували викладачі кафедри к.е.н. Гусаковська Т.О. та к.геогр.н. Литовченко І.В., містить інформацію щодо розвитку сфери туризму в Україні і світі, умов вступу абітурієнтів до ПУЕТ з напряму підготовки «Туризм», змісту фахової підготовки студентів, їх стажування, у т.ч. за кордоном, перспектив працевлаштування. На останній сторінці газети розміщена світлина, на якій зафіксовано факт ознайомлення студентів 1 курсу ПУЕТ напряму підготовки «Туризм» з експозицією Музею українського весілля в с. Великі Будища Диканського району Полтавської області.
12 червня 2013 року доценти Логвин М.М. та Шуканов П.В. виступили з доповідями на пленарному засіданні Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Перспективи суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку України: виклики XXI століття», що відбулася в Полтавському інституті бізнесу МНТУ (м. Київ). Доповідачі відповіли на численні запитання аудиторії.
12 червня 2013 року завідувач кафедри Скляр Г.П. прийняв участь у роботі науково-практичного семінару «Від ноосфери В.І Вернадського – до агросфери С.С. Антонця» (до 150-річчя з дня народження В.І. Вернадського), організованого Міністерством екології та природних ресурсів України, Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління, Полтавським краєзнавчим музеєм, Полтавською державною аграрною академією, приватним підприємством «Агроекологія».
3-4 червня 2013 року завідувач кафедри Скляр Г.П. прийняв участь в об’єднаному засіданні Президії та підкомісій з готельно-ресторанної справи, туризму Науково-методичної комісії зі сфери обслуговування та підкомісії з товарознавства і торговельного підприємництва Науково-методичної комісії з економіки та підприємництва, що проходило на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Під час роботи дослідив умови розміщення і харчування туристів в оздоровчому комплексі «Карпати» м. Яремча, ознайомився з туристично-рекреаційним потенціалом Прикарпаття та туристичним комплексом «Буковель», прийняв участь в екскурсії по м. Івано-Франківськ.
22 травня 2013 року колектив кафедри прийняв участь у Дні відкритих дверей, зустрічах з випускниками і гостями, розважальних та мистецьких заходах в університеті та на Співочому полі з нагоди відзначення 52-річниці освітньої діяльності університету.
15 травня 2013 року викладачі кафедри та студенти прийняли участь у Всеукраїнській антифашистській акції біля міського Меморіалу солдатської слави.
11 травня 2013 року доцент кафедри Логвин М.М. як елемент пізнавально-розважального та історико-культурного туризму дослідив організацію військово-історичної реконструкції бою з назвою «Плече в плече. Грац, Австрія». Дія проходила на мототреку «Пирогово» (м. Київ). В реконструкції бою взяли участь 500 радянських бійців, 100 союзників, 150 німців, кілька десятків одиниць військової техніки, кавалерія та авіація. В кінці дійства глядацьку аудиторію пригощали солдатською кашею.
10 травня 2013 року доцент кафедри Логвин М.М. дослідив процес організації паломницького туризму в монастирях Голосіївська пустинь та Китаївська пустинь.
9 травня 2013 року доцент кафедри Логвин М.М. дослідив процес організації паломницького туризму в Батуринському Миколо-Крупицькому монастирі.
8 травня 2013 року доцент кафедри Логвин М.М. дослідив процес організації екскурсійної та туристичної діяльності Батуринського національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», зокрема, в Палацо-парковому ансамблі гетьмана України Кирила Розумовського, будинку Генерального судді Лівобережної України В.Кочубея, цитаделі Батуринської фортеці, Воскресенську церкву усипальницю Кирила Розумовського.
З 28 квітня по 5 травня 2013 року завідувач кафедри Скляр Г.П. дослідив мережу туристичних інформаційних центрів Закарпаття та сувенірних магазинів «Скарби Закарпаття», організацію обслуговування туристів в Ужгородському, Мукачівському, Хустському та Виноградівському замках, стан розвитку екологічного туризму в Карпатському біосферному заповіднику (Долина нарцисів), національному природному парку «Синевір», заказнику місцевого значення «Водопад «Шипіт», прийняв участь у ІІІ Фестивалі Писанок у Львові.
25 квітня 2013 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. взяв участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми та перспективи розвитку туризму в Україні: теорія і практика» (м. Київ) та міжнародного екологічного форуму «Довкілля для України» (м. Київ)
24-27 квітня 2013 року доцент Маца К.О. взяв участь у роботі ХІ з'їзду Українського географічного товариства «Україна: географія цілей та можливостей», який проходив у м. Київ.
21 квітня 2013 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. дослідив організацію змагань з активних видів туризму під час проведення чемпіонату Полтавської області з водного туризму.
20 квітня 2013 року студенти першого курсу напряму підготовки «Туризм» разом з кураторами Литовченко І.В. та Логвиним М.М. спланували і організували похід туристичною стежиною за маршрутом: Центр – Юрівка – Половки – урочище Гришкін ліс. Учасники походу ознайомилися з особливостями одного з унікальних екологічних об’єктів в межах міста Полтави.
16 квітня 2013 року викладачі кафедри та студенти прийняли участь у роботі ХХХVІ наукової студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2012 рік. За результатами конференції переможцями стали:
В роботі секції взяли участь студентки Белгородського університету кооперації, економіки і права Анопа Ангеліна та Гаражанкіна Катерина.
11 квітня 2013 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. прийняв участь у роботі круглого столу «Актуальні питання законодавства про акціонерні товариства та фондовий ринок», що був організований Полтавським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Центром комерційного права, кафедрою фінансів ПУЕТ.
11 квітня 2013 року завідувач кафедри Скляр Г.П. та доцент Литовченко І.В. взяли участь у церемонії відкриття та ознайомилися з роботою туристичного інформаційного центру при Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара.
10 квітня 2013 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. у складі групи працівників ПУЕТ взяв участь у роботі круглого столу «Спортивний туризм та розвиток туристичних маршрутів з активними способами пересування», що був організований відділом з питань туризму та курортів Полтавської обласної державної адміністрації.
9 квітня 2013 року викладачі кафедри доцент Шуканов П.В. і доцент Логвин М.М. взяли участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Біблійна історія та християнська етика», що відбувся в Полтавському національному педагогічному університеті імені Володимира Короленка. У семінарі взяли участь освітяни із 20 областей України. Митрополит Полтавський і Миргородський Филип наголошує: предмет «Біблійна історія та християнська етика» не релігійний, а саме культурологічний. Учасники конференції переконані: якщо діти і студенти засвоять хоча б частину курсу, вони стануть зовсім іншими, достойними, добре вихованими у кращих християнських традиціях.
5 квітня 2013 року завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. ознайомився з туристською дестинацією міста Донецька. Досліджено досвід організації екскурсійного обслуговування туристів на «Донбас Арені».
4 квітня 2013 року перед членами кафедри с темою «Рекреаційний потенціал природно-заповідного фонду України та перспективи розвитку екотуризму» виступила Байрак О.М., доктор біологічних наук, професор, директор Центру заповідної справи, рекреації та екотуризму, завідувач кафедри заповідної справи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди, член Ради ботанічних садів та дендропарків України, розглянуті питання розвитку партнерських стосунків між кафедрою туристичного та готельного бізнесу і кафедрою заповідної справи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди.
Доцентами кафедри Логвиним Михайлом Михайловичем та Литовченко Іриною Володимирівною в період з 25.02.2013 по 25.03.2013 досліджено досвід організації навчального процесу та наукової роботи на кафедрі країнознавства і туризму Інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету.
28 березня 2013 року відбулась зустріч колективу кафедри з Оленою Миколаївною Байрак, доктором біологічних наук, професором, директором Центру заповідної справи, рекреації та екотуризму, завідувачем кафедри заповідної справи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди, членом Ради ботанічних садів та дендропарків України, під час якої обговорені питання можливої співпраці наукових колективів.
27 березня 2013 року відбулася зустріч викладачів кафедри і студентів факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу з фахівцями компаній «TeleTrade» та «Masterbrok» під час якої розглянуті актуальні питання інвестування на фондовому ринку України.
26 березня 2013 року відбулася зустріч викладачів кафедри з доктором економічних наук, професором кафедри міжнародної економіки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Стеченко Дмитром Миколайовичем та кандидатом економічних наук, старшим викладачем кафедри туризму Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського Стельмах Оленою Анатоліївною, під час якої відбулася презентація навчального посібника «Управління регіональним розвитком туризму», підготовленого колективом авторів за редакцією професора Д.М. Стеченка, також відбувся обмін думками щодо поглиблення партнерських відносин між провідними науковцями в сфері туризму.
18 березня 2013 року у рамках співпраці кафедри з туристичними агентствами м. Полтави відбулася зустріч директора туристичного агентства «Країна мрій» Котлова Олександра Івановича зі студентами 1 курсу напряму «Туризм». У своєму виступі він повідомив про особливості організації туристичного бізнесу в Полтаві на прикладі власного агентства, про діяльність агентства на ринку туристичних послуг, наголосив на важливості добре навчатися, в перспективі запрошував студентів для проходження виробничої практики. Відповів на численні запитання студентів.
13 березня 2013 року доцент кафедри Шуканов Павло Васильович в навчально-оздоровчому комплексі «Ерудит» (Кременчуцький р-н с. Потоки) провів зустріч та профорієнтаційну бесіду з обдарованими учнями старших класів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області. Під час бесіди обговорені питання можливості навчання в ПУЕТ та перспективи розвитку нового напряму «Туризм», а також інші актуальні проблеми соціально-економічної та освітньої діяльності в Україні.
З 25 лютого по 5 березня 2013 року робочою групою співробітники ПУЕТ, у яку входив завідуючий кафедрою проф. Скляр Г.П., спланована і здійснена подорож за маршрутом: Полтава – Львів – Краків – Катовиці – Вроцлав – Познань – Болиславов (гірськолижний комплекс в Судетах) - Прага – Брно – Відень – Балатонферед (на озері Балатон) – Будапешт – Чоп – Полтава, під час якої дістали розвитку або започатковані партнерські відносини з навчальними закладами Польщі та Угорщини, що мають споріднений профіль підготовки фахівців (туризм, готельно-ресторанний бізнес), досліджені процеси обслуговування туристів в готельно-ресторанних комплексах, інформаційних центрах, туристичних агенціях, музеях, магазинів сувенірів тощо. Визначені умови участі студентів напряму підготовки «Туризм» у програмах навчання, стажування та проходження навчально-виробничої практики у Польщі, Чехії, Австрії та Угорщині.
21 лютого 2013 р. доц. Шуканов Павло Васильович взяв участь у телевізійній програмі «Тест на майбутнє» (ТРК «Лтава») з актуальних питань глобалізації та перспектив розвитку України. В передачі були розглянуті особливості та закономірності сучасної та майбутньої трансформації суспільства в контексті створення регіональних і глобальних наднаціональних структур. Особлива увага була привернута до загроз і переваг глобалізації в таких сферах життя як економіка, політика, культура, релігія і звичайна повсякденність. В якості застереження і протистояння негативним впливам глобалізації пропонується дотримання кожною людиною і суспільством в цілому своїх традиційних цінностей та самобутніх пріоритетів життя людства.
21 лютого 2013 р. викладачі кафедри: доц. Карпенко Н.М., доц. Логвин М.М., доц. Маца К.О. взяли участь у VІ науково-практичній конференції «Екскурсійна діяльність – реалії і перспективи. Зорі і терни великого педагога А.С. Макаренка», яка відбулася у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею.
У лютневому номері обласної інформаційно-краєзнавчої газети «КРАЙ» розміщено фото членів обласної спілки екскурсоводів на екскурсії в м. Чигирин, під час якої 17 листопада 2012 р. завідувач кафедри проф. Скляр Г.П. дослідив процес організації екскурсій та обслуговування туристів в національному історико-культурному заповіднику «Чигирин» за маршрутом «Полтава – Чигирин – Суботів – Холодний Яр – Полтава».
16 лютого 2013 р. колектив кафедри взяв участь у проведенні дня відкритих дверей університету
16 лютого 2013 р. на кафедру завітав випускник ПУЕТ Москаленко О.В., який працює представником однієї з фінансово-промислових груп України у Китайській Народній Республіці.
15 лютого 2013 р. доцент Карпенко Ніна Миколаївна відвідала В-Сорочинську загальноосвітню школу і провела зустріч з учнями випускових класів з метою проведення профорієнтаційної роботи.
12 лютого 2013 року в Кременчуцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №16 відбулась зустріч учнів 10 та 11 класів з доцентом кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ к. геогр. н. Литовченко Іриною Володимирівною. Учні ознайомились з історією університету, з його досягненнями та сучасними можливостями щодо підготовки спеціалістів в сфері економіки, фінансів, товарознавства, харчових технологій, туристичного та готельного бізнесу. Учням був запропонований фільм про університет. Наприкінці зустрічі учнями було поставлено ряд питань про можливості безкоштовної освіти та нарахування стипендій в університеті, про проходження практик і стажування, умови проживання в університетських гуртожитках та можливості активного відпочинку.
07.02.13 р. завідувачем кафедри проф. Скляром Г.П. разом з викладачами кафедри філософії і політології проведена профорієнтаційна робота з працівниками відділу культури і туризму Миргородської райдержадміністрації, працівниками районної бібліотеки для юнацтва, учнями і вчителями семи шкіл м. Миргорода.
19 січня 2013 року викладачі кафедри Маца К.О., Литовченко І.В., Логвин М.М., Шуканов П.В. прийняли участь у проведенні ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії, яка відбулася на базі Полтавського університету економіки і торгівлі.
Асистентом кафедри, к.е.н. Гусаковською Т.О. в період з 26.11.2012 по 27.12.2012 досліджено досвід організації навчального процесу та наукової роботи на кафедрі туризму Харківського національного університету.
25 грудня 2012 року завідувач кафедри Скляр Георгій Павлович розповсюдив рекламні буклети з напряму підготовки 6.140103 «Туризм» та інших напрямів підготовки факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу серед учасників зборів Ради Полтавської облспоживспілки.
20 грудня 2012 року завідувачем кафедри Скляром Г.П. проведена робота з формування контингенту студентів. Розповсюджені рекламні проспекти та надані консультації в етнокультурних комплексах «Весела садиба» (с. Веселівка, Диканського району), «Кочубеївська садиба». На підприємствах смт. Опішня (магазин сувенірів «Опішнянська кераміка», хлібозавод, клуб «Гламур», підприємствах приватної та кооперативної торгівлі), в санаторії «Сосновий бір» Зінківського району, серед апарату Зінківської райспоживспілки, Зінківського споживчого товариства, підприємствах ресторанного господарства Зінківської райспоживспілки, серед працівників відділу культури та туризму Зінківської райдержадміністрації, серед працівників служби зайнятості.
14 грудня 2012 року доцент кафедри Шуканов П.В. в рамках міжнародного співробітництва прочитав лекцію «Влияние глобализации на развитие постиндустриального общества» на гуманітарно-економічному факультеті Гомельського державного технічного університету ім. П.О. Сухого для студентів випускових курсів спеціалізації 1-26 02 03 22 «Маркетинг в спорте, туризме и физической культуре».
В листопаді 2012 року завідувач кафедри професор Скляр Г.П. провів зустрічі з керівництвом та учнями сільських шкіл Миргородського району, а саме: с. Петрівці, с. Попівка, с. Камишня, смт. Ромодан. Також провів профорієнтаційну роботу в В-Багачанському районному споживчому товаристві та Миргородський райспоживспілці Полтавської області.
29 листопада 2012 року викладачі кафедри та студенти, що навчаються за напрямом «Туризм» взяли участь у проведенні дня відкритих дверей факультету ХТГРТБ «Свято професійної майстерності».
20 листопада 2012 року завідувач кафедри Скляр Г.П. та студенти групи Т-12 взяли участь у телевізійному ток-шоу «Туристичні шляхи Полтавщини».
16 листопада 2012 року в рамках проведення Дня студентського самоврядування, присвяченого Міжнародному дню студента, кафедру очолив Сердюк Роман Валерійович – студент групи ГРС-21. Свій робочий день він почав з робочої наради. На ній розглядалися питання забезпечення виконання плану заходів з підготовки і проведення дня відкритих дверей факультету ХТГРТБ «Свято професійної майстерності». Викладачі кафедри мали можливість оцінити професійні можливості майбутніх випускників нашого університету.
15 листопада 2012 року доцентом кафедри Шукановим П.В. була організована зустріч та проведена бесіда для обдарованих учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області в навчально-оздоровчому комплексі «Ерудит» (Кременчуцький р-н, с. Потоки).
15-16 листопада 2012 року викладачі кафедри та студенти 1 курсу напряму «Туризм» взяли участь у VI Міжрегіональній виставці-турсалоні «Відпочивайте на Полтавщині», яка проводилась з метою сприяння розвитку внутрішнього туризму, презентації туристично-рекреаційного потенціалу адміністративних районів (міст) області та інших регіонів України. У програмі виставки передбачено рекламно-інформаційний тур по області.
Завідувач кафедри професор Скляр Г.П. взяв участь у засіданнях круглих столів: «Застосування кластерної моделі в розбудові туристичного бізнесу територіальної одиниці» та «Актуальні питання підготовки кадрів для туристичної галузі».
7 листопада 2012 року викладачі кафедри прийняли участь у зустрічі ректора ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» О.О. Нестулі з ректором Академії готельного бізнесу та громадського харчування у Познані (Польща) Р.Д. Таубером. В ході зустрічі підписано договір про співпрацю, у рамках якого планується здійснення обмінe студентами та проходження стажування у Польщі та на базах практик польської академії у Швейцарії, Великобританії, Франції, Португалії, Іспанії, Греції та на Кіпрі. Також обговорено питання спільної підготовки магістрів за програмою «Подвійний диплом» спеціальностей «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм».
6 листопада 2012 року доцент кафедри Литовченко І.В. провела виїзне практичне заняття зі студентами групи ЕП ЕТБ-31, яке проходило в етнокультурному центрі «Весела садиба», який знаходиться у самому центрі історичної, літературної та живописної України – на Диканщині в с. Веселівка.
Етноцентр пропонує відвідувачам отримати майстер-клас з виготовлення української народної ляльки, гончарних виробів, ознайомилися зі стародавніми українськими традиціями та елементами декоративно-ужиткового мистецтва, побачити зібрані зі всієї Полтавської області старовинні предмети побуту українського народу.
1 листопада 2012 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулося засідання круглого столу «Актуальні питання розвитку туристично-рекреаційної сфери Полтавщини та її кадрового потенціалу», організованого відділом туризму і курортів Полтавської облдержадміністрації спільно з науковцями ПУЕТ.
На засіданні виступили: ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Нестуля О.О., заступник голови Полтавської облдержадміністрації Шадчнєв В.М., начальник відділу з питань туризму і курортів Полтавської облдержадміністрації Оніщук Л.М., головний спеціаліст відділу з питань туризму і курортів Полтавської облдержадміністрації Гонтарюк Н.Е., президент Федерації спортивного туризму у Полтавській області Скляр О.М., директор готелю «Галерея» Бордун О.М., керівник проекту етнокультурний центр «Весела садиба» Чубенко В.В., голова громадської організації «Обласний туристичний кластер», директор готелю «Алмаз» Однойко Н.О., декан факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Полтавського університету економіки і торгівлі Шкарупа В.Г., декан факультету економіки і менеджменту Полтавського університету економіки і торгівлі Делія О.В., доцент кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічного діяльності Барибіна Я.О., завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу Полтавського університету економіки і торгівлі Скляр Г.П., професор кафедри технології та організації ресторанного господарства Полтавського університету економіки і торгівлі Капліна Т.В.
У виступах розглянуті основні завдання державного регулювання туристичної галузі Полтавщини та її кадрове забезпечення, проблеми підвищення фахового рівня працівників туристичного бізнесу, ресторанно-готельного комплексу, питання розвитку спортивного туризму тощо. Значна увага приділена підготовці фахівців для готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, їх практичній підготовці, можливостям проходження навчально-виробничої практики на туристично-готельних підприємствах, підвищенню якості готельних послуг.
24 та 30 жовтня 2012 року студенти груп Т-11 та Т-12 та викладачі кафедри ознайомилися з організацією роботи музею українського весілля в с. Великі Будища Диканського району. Директор музею Трипольська Оксана Борисівна провела захоплююче дійство весільного обряду Полтавщини XVIII-XIX ст., в якому взяли участь всі присутні.
20 жовтня 2012 року викладачі кафедри дослідили процеси обслуговування туристів на маршруті Полтава-Козелець-Чернігів-Качанівка-Полтава.
18 жовтня відбулося Свято «Перший крок» - свято першокурсників, дебют творчої майстерності студентів, які ще вчора були учнями шкіл Полтавщини та інших регіонів України.
Активну участь у святкування Дня першокурсника взяли групи Т-11 і Т-12.
Концерт за участі студентів цих груп продемонстрував що майбутні туристи дуже талановиті, винахідливі, креатині, кмітливі. Глядачам була запропонована весела, жартівлива, музична, вокальна програма, яка викликала глядацькі симпатії.
Глядачі бурхливими оплесками вітали презентації груп.
Перемогла молодість, життєрадісність, щирість та доброзичливість.
16 жовтня 2012 р. в межах реалізації міжнародної діяльності ПУЕТ за ініціативою кафедри туристичного та готельного бізнесу Полтавського університету економіки та торгівлі проведена лекція проф. Абдельхаміда Бенчику (Франція, м. Париж) на тему «Сучасна ідеологія глобалізму».
Відповідальні за організацію і проведення лекції проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Карпенко О.В., начальник міжнародного науково-освітнього центру Ісенко І.А., завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу Скляр Г.П., доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Шуканов П.В.
На відкритій лекції були присутні близько 500 осіб (викладачі, студенти, аспіранти ПУЕТ та інших ВНЗ міста, а також представники громадськості та телерадіокомпанії «Лтава»). Після вступного слова проректора Карпенко О.В. професор А. Бенчику разом з доцентом Шукановим П.В. виклали основний зміст лекції як результат спільно проведеного наукового дослідження.
Після цього відбулася плідна дискусія і професору А. Бенчику були задані чисельні запитання. В дискусії прийняли активну участь викладачі і студенти ПУЕТ, зокрема проф. Шевченко А.Ф., доц. Маца К.О., доц. Логвин М.М., доц. Черчик О.М., начальник центру зв’язків з виробництвом Гриценко В.Л., а також доцент ПНПУ імені В.Г. Короленка Фазан В.В. та інші запрошені, в т.ч. студенти і магістранти УМСА, ПолтНТУ ім. Ю. Кондратюка, ПНПУ імені В.Г. Короленка.
13 жовтня 2012 року викладачі кафедри взяли участь в університетському заході «День відкритих дверей»
12 жовтня 2012 року викладачі кафедри ознайомилися з організацією презентації швейцарських навчальних закладів, що спеціалізуються в сфері гостинності та туризму (м. Дніпропетровськ)
11 жовтня 2012 року викладачі кафедри взяли участь у роботі 19-го Міжнародного туристичного салону «Україна 2012» (м. Київ). У заході брали участь понад 600 профільних компаній, туроператорів, національних і місцевих туристичних асоціацій, страхових компаній, туристичні представництва багатьох країн світу.
10 жовтня 2012 року кафедрою проведено «День гостинності» для учнів випускового класу ЗОШ № 10 м. Полтава. Учні ознайомились з навчальними лабораторіями університету, бібліотекою, медіатекою, спортивним комплексом.
9 жовтня 2012 року колектив кафедри зустрівся з професором Абдельхамідом Бенчику із Франції.
Абдельхамід Бенчику подорожує по світу з курсом лекцій про деструктивні зміни, які відбуваються у сучасному суспільстві. 16 жовтня професор буде проводити конференцію-диспут з цієї проблеми в Полтавському університеті економіки і торгівлі.
27 вересня студенти групи Т-11 разом з куратором канд. геогр. наук, доц. Литовченко Іриною Володимирівною оглянули історичні пам'ятки Полтави.
Иванова гора ...
С 2005 года ее снова украшает восстановленный Успенский собор. За ним – усадьба-музей украинского писателя Ивана Котляревского.
Здесь же, на Ивановой горе, обожаемый туристами памятник полтавской галушке и белая ротонда. Отсюда открывается прекрасный вид на нижний город, реку Ворсклу и Крестовоздвиженский монастырь (XVII-XIX вв.) на соседнем холме.
«И грянул бой, Полтавский бой!
…
Швед, русский — колет, рубит, режет.
Бой барабанный, клики, скрежет,
Гром пушек, топот, ржанье, стон,
И смерть и ад со всех сторон».
26 вересня викладачі кафедри та студенти напряму підготовки «Туризм» прийняли участь в урочистому зібранні з нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні. За вагомий внесок у формування кадрового потенціалу туристичної галузі Полтавської області ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» нагороджений грамотою відділу з питань туризму і курортів Полтавської облдержадміністрації.
25 вересня для студентів групи Т-12 була організована екскурсія по місту Полтава. Першокурсники знайомилися з історичними пам’ятками Полтави спільно з куратором канд.геогр.наук, доц. Логвином Михайлом Михайловичем.
«Де згода в сімействі, де мир і тишина, щасливі там люди, блаженна сторона»
(І. П. Котляревський)
Белая беседка была построена в 1909 году в честь 200-летия Полтавской битвы, на бывшем земляном валу Подольского бастиона Полтавской крепости.
23 вересня студенти першого курсу напряму підготовки «Туризм» Т-11 та Т12 і викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу прийняли участь у параді «Полтава вишивана», який проводився до святкування Дня міста.
“А та Полтава й досі чарівна
Полтавками i щирими піснями.”
«У кожній краплині - Полтава.
У вітрі, у співі пташок.
Впізнаю в світанках, загравах,
У плетиві рідних стежок».
«Це моя країна, тут моє коріння,
Мова моя рідна та мої батьки.
В свiтi все минає, тільки зостається
Мамине кохання та любов землі».