кафедра туристичного та готельного бізнесу

Новини

          

27 травня 2023 року доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Логвин М.М. взяв участь у виїзному засіданні з питань розвитку туризму у Полтавській області, яке організував Комітет з розвитку туризму, культури та інновацій при Полтавській торгово-промисловій палаті.

У процесі засідання було знайомство із роботою закладів готельно-ресторанного бізнесу та індустрії гостинності, з потенційними новими туристичними маршрутами, з новими формами роботи з питань внутрішнього туризму та культурних індустрій Кременчуцького району Полтавської області. Відбувся діалог думок стосовно комунікації влади, бізнесу та науки для майбутньої співпраці. Засідання відбувалось на турбазі Кременчуцького сталеливарного заводу.

          

26 травня 2023 року в рамках заходів до Дня випускника ПУЕТ кафедрою туристичного та готельного бізнесу проведено онлайн-зустріч випускників та студентів спеціальності 242 Туризм.

Випускники різних років поділились спогадами про своє студентське життя та власним досвідом практичної діяльності у сфері туризму, зокрема у турагентській діяльності, музейній справі, консалтингових послугах та матеріально-технічному забезпеченні у туризмі. Студенти отримали актуальну інформацію про сучасний стан ринку туристичних послуг, вимоги роботодавців до компетенцій та особистих якостей потенційних працівників у сфері туризму над якими слід наполегливо працювати в студентські роки.

          

25 травня 2023 року у видавничо-поліграфічному відділі ПУЕТ вийшов друком навчально-методичний посібник «Рекреалогія та курортологія» доцентів кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ Карпенко Н.М. і Карпенка Ю.В. Вітаємо авторів та бажаємо їм подальшої творчої наснаги!

          

18 травня 2023 року проф. кафедри туристичного та готельного бізнесу  Скляр Г.П. виступив на пленарному засіданні ІХ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Туристичний бізнес: світові тенденції та національні пріоритети» з доповіддю: «Економіст – методолог Г.В. Задорожний у витоків туристичної економічної постнекласики». Конференцію в онлайн-режимі проводила кафедра туристичного бізнесу та країнознавства Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

На засідання секції 3 «Туризм як драйвер повоєнного відновлення економіки України» з доповіддю: «Ініціатива синього туризму: потенціал та перспективи» виступив доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Логвин М.М. у співавторстві з аспірантом кафедри Логвином Д. та партнером кафедри з м. Клайпеда (Литва), магістром Мороз М.

          

11 травня 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри проф. Скляр Г.П, доц. Логвин М. М., аспірант Логвин Д.М. та студенти освітньої програми «Туризм» взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Трансформація готельно-ресторанного бізнесу регіону в умовах євроінтеграції», яку проводив Чернівецький торговельно-економічний інститут ДТЕУ. У заході взяли участь також провідні фахівці готельно-ресторанного бізнесу із Болгарії, Великобританії, Італії, Польщі, Румунії, Словаччини та інших країн.

          

25-27 квітня 2023 року на базі Полтавської академії неперервної освіти імені М. В. Остроградського відбувся ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. Цього річ змагання зібрало 22 команди з усієї України.

У зв’язку з воєнним станом олімпіаду проводять у дистанційному форматі. Змагаються 136 учнів 8–11 класів закладів загальної середньої освіти України, які перемогли на ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії та Всеукраїнській учнівській інтернет-олімпіаді з географії.

Після урочистого відкриття олімпіади школярі взяли участь у тестовому та теоретичному турі, під час яких вони намагалися максимально продемонструвати знання з географії, нестандартне мислення. Практичний тур відбувся 26 квітня. Завершилася олімпіада урочистою церемонією закриття та нагородженням учасників.

У даному заході брали участь і НПП кафедри туристичного та готельного бізнесу: проф. Шуканов П.В. (експерт-консультант) та доц. Логвин М.М. (член журі).

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України

          

Доброю практикою у ПУЕТ є залучення до аудиторних занять на освітніх програмах професіоналів-практиків, експертів галузі. Так, 20 квітня 2023 року студенти-магістри освітньої програми «Туризм» в межах вивчення навчальної дисципліни «Глобальна стратегія сталого розвитку» на базі Міжнародної освітньої платформи Ukraine Global Faculty відвідали онлайн-лекцію Ernst Ulrich von Weizsacker –почесного президента Римського клубу, екс-голови комітету з навколишнього середовища Німецького Бундестагу, екс-директора Центру науки і технологій ООН у Нью-Йорку, доктора філософії на тему «Небезпечні виклики для всієї Землі: клімат і біорізноманіття». Науковець є одним з найбільш відомих у світі мислителів щодо ефективного використання різноманітних ресурсів. Провідний автор таких доповідей Римському клубу як Factor Four (1995), Limits to Privatization (2005), Factor Five (2009) and Co-author of Come On! (2017). За результатами лекції здобувачі Пузирна Ж. та Товстоніжко В. отримали від організаторів заходу сертифікатами про участь.

          

20 квітня 2023 року відбулося чергове засідання науково-методологічного гуртка «Традиція» (керівник проф. Шуканов П.В.), де було розглянуто питання щодо підготовки студентів до ХLVІ Міжнародної наукової студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2022 рік «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті» (25-26 квітня 2023 року). На гуртку була представлена доповідь-презентація здобувачки другого (магістерського) рівня вищої освіти Пузирної Жанни на тему «Значення лісових ресурсів для збереження екосистем суші». За результатами обговорення було прийнято рішення про включення вище зазначеної доповіді у пленарне засідання конференції цього року.

          

20 квітня 2023 року в межах реалізації концепції практико-орієнтованого навчання ПУЕТ студенти освітньої програми «Туризм» відвідали творчу зустріч з Семеном Глузманом – письменником, правозахисником, дисидентом і політв'язенем, яка відбулася у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного. Окрім досвіду спілкування з цікавою особистістю, здобувачі прийняли участь в організації цієї зустрічі. Дякуємо керівництву і колективу музею за таку можливість!

          

15 березня 2023 року відбувся кафедральний круглий стіл студентів і аспірантів «Туризм і молодь – 2023», проведений в межах науково-дослідної роботи «Проблеми функціонування та розвитку сфери туризму в умовах модернізації економіки» (держ. реєстр. номер 0117U004715). Результати роботи круглого столу були опубліковані у збірнику матеріалів. Дякуємо усім студентам і аспірантам за плідну роботу!

          

Студенти освітньої програми «Туризм» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Гонтар М., Янчукова Є., Калініченко І. та Колесник В. пройшли онлайн-курс «Музей для людей. Побудова сучасних експозицій в історичних музеях» через дистанційну платформа громадянської освіти «ВУМ online» та отримали сертифікати. За результатами проходження даного курсу, як результат неформальної освіти, студентам будуть нараховані додаткові бали за вивчення навчальної дисципліни «Музеєзнавство та основи музейної справи».

          

31 березня 2023 року студенти ПУЕТ освітньої програми «Туризм» прийняли участь у виїзному практичному занятті з навчальної дисципліни «Організація туризму (Організація екскурсійної діяльності)» на базі музею футбольного клубу «Ворскла». У процесі виїзного практичного заняття студенти ознайомились з особливостями проведення екскурсій у музеях спортивного профілю. Дякуємо, начальнику відділу маркетингу та реклами, директору музею ФК «Ворскла» О. Васіну за підтримку в організації та проведенні таких занять, що сприяють розвитку професійних комптентностей майбутніх фахівців сфери туризму.

          

27 березня 2023 року у видавничо-поліграфічному відділі ПУЕТ вийшов друком навчально-методичний посібник «Управління проєктами в сфері туризму і рекреації» кандидатів економічних наук, доцентів кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ Тараненка О.О. і Карпенка Ю.В. Посібник адресовано студентам закладів вищої освіти спеціальності 242 «Туризм», які вивчають форми, методи, інструменти та механізм управління розробкою проектів з метою забезпечення ефективного розвитку вітчизняних туристичних підприємств.

          

23 березня 2023 року під науковим керівництвом проф. Шуканова П. В. відбулося чергове засідання науково-методологічного гуртка «Традиція», яке було присвячене Міжнародному дню лісів, що офіційно відзначається ООН з 2012 року. Тема засідання пов’язана з вивченням студентами-магістрами з туризму дисципліни «Глобальна стратегія сталого розвитку», зокрема з дослідженням питань 15 Цілі сталого розвитку «Збереження екосистем суші».

На основі даних ООН розглянуті міжнародні особливості впровадження заходів сталого управління лісовим фондом, подолання опустелювання, зупинення процесу деградації земель та втрати біологічної різноманітності. З цього приводу була заслухана та обговорена цікава доповідь студентки групи Тм-11 Пузирної Жанни на тему «Велика зелена стіна Африки». Під час роботи гуртка було розглянуто питання про значення лісових ресурсів для розвитку туристичної діяльності в Україні та світі. Таким чином був виявлений взаємозв’язок між глобальними Цілями сталого розвитку ООН та проблемами  становлення і розвитку сталого туризму.

          

Вітаємо доцента кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ доц. Логвина М.М. з перемогою у конкурсі «Кращий викладач очима студентів» у 2022-2023 навчальному році! Бажаємо творчих успіхів та натхнення.

          

16 березня 2023 року у видавничо-поліграфічному відділі ПУЕТ вийшов друком навчально-методичний посібник «CRM та GDS системи в туризмі» кандидатів економічних наук, доцентів кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ Карпенка Ю.В. і Тараненка О.О. Посібник адресовано студентам закладів вищої освіти спеціальності 242 «Туризм», науково-педагогічним працівникам, а також усім хто цікавиться дослідженням питань формування та підтримки інформаційних потоків у системах управління об'єктами підприємств сфери туризму.

          

22-27 лютого 2023 року відбувся II етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України. Під час даного заходу працювало 13 предметних відділень. У відділенні наук про Землю, секцію географії; геології, гідрогеології та геофізики, геоінформаційних систем та дистанційного зондування Землі членом журі працював НПП кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Логвин М.М.,  екологія та аграрні науки – доц. Тараненко О. О. Представлені на конкурс роботи були цікавими й актуальними, а учні виявили неабиякі здібності й обізнаність із досліджуваної проблематики під час їх захисту. Вітаємо переможців!

Дякуємо організаторам за запрошення, творчу атмосферу спілкування з академічною спільнотою з інших ЗВО, що дозволить враховувати їх пропозиції під час формулювання цілей та програмних результатів навчання ОП «Туризм» у ПУЕТ.

          

З метою надання психологічної підтримки студентам та формування у них навичок первинної психологічної допомоги і самодопомоги 15 лютого 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ пройшли онлайн-курс «Базова психологічна допомога в умовах війни» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus». Дякуємо авторам за змістовий на корисний курс.

          

4 лютого 2023 року на базі Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В.Остроградського у дистанційному форматі відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. У змаганнях взяло участь понад 70 учасників та їх учителів із різних міст і районів Полтавської області. Участь у змаганні взяли переможці попереднього етапу – учні 8-11 класів. Змагання відбувалося за трьома рівнями – тести, практичний і теоретичний тури. Завдання олімпіади були складені з урахуванням програми шкільного курсу географії та були націлені на перевірку рівня сформованості предметних географічних компетенцій.

Кваліфіковане журі під головуванням професора кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ  Шуканова П.В. та члена журі доцента кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ, НПП інших закладів вищої освіти  та досвідчених вчителів Полтавської області професійно виконало покладені на нього завдання.

Вітаємо переможців і призерів олімпіади із географії і бажаємо нових здобутків на наступних етапах! Чекаємо вас побачити серед студентів ПУЕТ на навчання за освітньою програмою «Туризм».

          

30 січня 2023 року відбулося розширене засідання кафедри туристичного та готельного бізнесу. Мета проведення заходу – перспективні напрями й особливості підготовки фахівців за освітньо-професійними програмами (ОПП) кафедри. А також обговорення сучасних вимог до компетентностей, навичок, знань майбутніх випускників з метою удосконалення, актуалізації ОПП та винесення їх проєктів на громадське обговорення.

У засіданні прийняли участь науково-педагогічні працівники, котрі забезпечують освітній процес за ОПП та стейкґолдери. Серед запрошених були роботодавці: Завалій С.Б. – директор Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного, Литвин О.М. – директор туристичного агентства «Anex Tour Poltava Parovoz»; випускники: Мороз А.А., Артеменко Т.О., Галкіна О.О., Пузирна Ж.В. та здобувачі вищої освіти: Фісанович О.К., Прописвіт А.О., Гонтар М.С., Міхно К.А., Прописвіт А.О., Герман А.В.

Засідання виявилося продуктивним, усі пропозиції, зауваження, побажання стекґолдерів будуть враховані при перегляді освітньо-професійних програм «Туризм» початкового рівня (короткого циклу), першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти на 2023-2024 начальний рік.

          

28 січня 2023 року доц. Логвин М.М. пройшов онлайн-курс «Екопрактики для сільського господарства та громад» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримав відповідний сертифікат. Даний курс буде рекомендований  здобувачам вищої освіти освітньо-професійної програми «Туризм» ступеня бакалавра під час вивчення обов’язкової навчальної дисципліни циклу професійної підготовки «Спеціалізований туризм (Сільський, зелений)», в якості неформальної освіти та забезпечить можливість його зарахування як результату навчання.

          

20 січня 2023 р. науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ пройшли онлайн-курс «Цивільна оборона та захист у надзвичайних ситуаціях» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus». Під час тренінгу викладачі навчилися як підготуватися до надзвичайної ситуації, ознайомилась з порядком дій у разі настання надзвичайної ситуації та освіжили у пам’яті раніше опановані навички першої домедичної допомоги.

          

Ідея безперервної освіти є сучасним трендом, тому освітній процес здобувачів вищої освіти в ПУЕТ відбувається не лише в аудиторіях університету та на базі Головного центру дистанційного навчання, але й із використанням неформального навчання. Студентки освітньої програми «Туризм» другого (магістерського) рівня вищої освіти Міхно К. та Скрипник Я. пройшли онлайн-курс «Управління проєктами» через дистанційну платформа громадянської освіти «ВУМ online» та отримали сертифікати. За результатами проходження даного курсу, як результат неформальної освіти, студенткам будуть нараховані додаткові бали за вивчення навчальної дисципліни «Управління проєктами у сфері туризму і рекреації».

          

19 грудня 2022 року відбувся черговий захист кваліфікаційних робіт студентів спеціальності «Туризм» заочної форми навчання. За результатами захисту усім студентам присвоєна кваліфікація магістр з туризму. Щиро вітаємо наших випускників! Бажаємо наснаги та успіхів у подальших починаннях! Все буде Україна!

          

3 грудня 2022 року, з метою обговорення найбільш актуальних питань розвитку туризмології та туристичної освіти відбувся Методологічний міждисциплінарний інтернет-семінар «Туристичне господарство у світі гуманістичних ідей Г. С. Сковороди (до 300-річчя з дня народження мислителя)», присвячений 10 річниці заснування кафедри туристичного та готельного бізнесу Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі». Участь взяли завідувачі кафедрами туристичного профілю Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, Львівського торговельно-економічного університету, Харківського національного університету імені В. Н.Каразіна, а також науковці Державного університету західної Парани, м. Фос-ду-Ігуасу (Бразилія), Державного біотехнологічного університету, м. Харків, Полтавського державного медичного університету. Організатори семінару висловлюють подяку колегам за участь у семінарі та плідну співпрацю. З матеріалами методологічного міждисциплінарного інтернет- семінару можна ознайомитися за посиланням

          

2 листопада 2022 року студенти третього курсу спеціальності «Туризм» в взяли участь у виїзному практичному занятті у рамках навчальної дисципліни «Менеджмент у туризмі» разом із доценткою кафедри менеджменту, к.е.н., провідною викладачкою дисциплін туристичного напряму Яніною Барибіною. Студенти стали учасниками важливої події у розвитку активного екологічного туризму Полтавщини - відкритті відкритті екологічної стежки «Від козацьких дубів до троянівських линів». Місце проведення: КУ ПЗФ регіональний ландшафтний парк «Диканський» Полтавської обласної ради (смт. Диканька, Полтавський район, Полтавська обл.). Організатори: Департамент екології та природних ресурсів Полтавської ОВА Комунальна установа природно-заповідного фонду регіональний ландшафтний парк «Диканський» Полтавської обласної ради Полтавська обласна організація Українського товариства охорони природи.

Студенти отримали знання та здобули практичні навички як презентувати екологічну стежку «Від козацьких дубів до троянівських линів»; ознайомились з інформаційним наповненням зупинок її маршруту, можливостями її використання з екскурсійною та еколого-просвітницькою метою; ознайомились з природними об’єктами на маршруті екологічної стежки «Від козацьких дубів до троянівських линів» регіонального ландшафтного парку «Диканський» та різними формами екологічної освіти та виховання, що можуть бути реалізованими на її маршруті.

Під час занять з дисципліни «Менеджмент у туризмі» Яніна Барибіна часто наголошує на цінності так званого «Вітаміну С» у туризмі, тож і нині підкреслили на практиці важливість колаборації, комунікації, координації та комунікації у розвитку екотуризмі, бо даний захід дав можливість налагодити співпрацю з викладачами природничих дисциплін закладів вищої освіти м. Полтави, керівниками гуртків закладів позашкільної освіти Полтавської області, туристичним бізнесом.

          

3 3 по 10 жовтня 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ проф. Шуканов П.В., доц. Животенко В.О., доц. Карпенко Н.М брали участь у Міжнародному підвищенні кваліфікації (вебінарі) науково-педагогічних працівників ЗВО на тему: «Неформальна освіта здобувачів вищої освіти: досвід країн Європейського Союзу та України»» організаторами якого виступили Науково-дослідний інститут Люблінського науково-технологічного парку (Республіка Польща) та ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян» (Україна). За результатами проходження міжнародного підвищення кваліфікації усі викладачі отримали сертифікати (1,5 кредити ЄКТС).

          

6 жовтня 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ проф. Скляр Г.П., доц. Карпенко Ю.В., доц. Логвин М.М., доц. Животенко В.О., доц. Дробиш Л.В. та доц. Карпенко Н.М. взяли участь у III Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні тенденції розвитку індустрії гостинності» організатором якої виступив Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського. Дякуємо організаторам та особисто завідувачці кафедри готельно-ресторанного бізнесу ЛДУФК проф. Пасці М.З. за запрошення.

          

30 вересня 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ проф. Скляр Г.П., доц. Карпенко Ю.В., доц. Логвин М.М. та доц. Карпенко Н.М. взяли участь у Науково-практичному семінарі на тему: «Альтернативний туризм» організатором якого виступив Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського. За результатами семінару всі викладачі отримали сертифікати (0,2 кредити ЄКТС). Дякуємо організаторам та особисто завідувачу кафедри туризму ЛДУФК проф. Голоду А.П. за запрошення.

          

З 19 по 26 вересня 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ проф. Скляр Г.П., доц. Карпенко Ю.В., доц. Логвин М.М взяли участь у Міжнародному підвищенні кваліфікації (вебінарі) науково-педагогічних працівників ЗВО на тему: «Академічна доброчесність при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PhD) в країнах Європейського Союзу та Україні» організаторами якого виступили Науково-дослідний інститут Люблінського науково-технологічного парку (Республіка Польща) та ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян» (Україна). За результатами проходження міжнародного підвищення кваліфікації усі викладачі отримали сертифікати (1,5 кредити ЄКТС).

          

З 22 серпня по 5 вересня 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ проф. Скляр Г.П., доц. Карпенко Ю.В., доц. Логвин М.М., доц. Животенко В.О. та доц. Карпенко Н.М взяли участь у Міжнародному підвищенні кваліфікації (вебінарі) науково-педагогічних працівників ЗВО на тему: «Інтерактивні технології змішаного навчання в закладах освіти: досвід країн Європейського Cоюзу та України» організаторами якого виступили Науково-дослідний інститут Люблінського науково-технологічного парку (Республіка Польща) та ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян» (Україна). Під час підвищення кваліфікації викладачі ознайомилися з глобальними тенденціями розвитку світової системи освіти, інтерактивними хмарними технологіями, технологіями змішаного навчання, Smart-технологіями в освіті та особливостями гейміфікації освіти; набули навичок використання хмарних сервісів для інтерактивного онлайн навчання; проаналізовали останні тренди Ed-tech, задля технологічної освіти. За результатами проходження міжнародного підвищення кваліфікації усі викладачі отримали сертифікати (1,5 кредити ЄКТС).

          

29-30 серпня 2022 р. науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ доц. Животенко В.О., доц. Карпенко Ю.В., доц. Дробиш Л.В. та проф. Шуканов П.В. пройшли онлайн-курс «Перша домедична допомога в умовах війни» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus». Під час тренінгу викладачі ознайомилась з базовими навичками першої домедичної допомоги, навчилися швидше орієнтуватися в екстрених ситуаціях та надавати відповідну допомогу постраждалому.

          

16-17 серпня 2022 року проф. Скляр Г.П., проф. Шуканов П.В., доц. Карпенко Ю.В., доц. Логвин М.М., доц. Карпенко Н.М. та доц. Дробиш Л.В. пройшли онлайн-курс підвищення кваліфікації для наукових співробітників «Вступ до систематичного огляду та мета-аналізу» на платформі European Academy of Sciences & Research (м. Гамбург, Федеративна Республіка Німеччина). За результатами проходження онлайн-курсу усі науково-педагогічні працівники отримали сертифікати (0,47 кредитів ЄКТС).

          

1 липня 2022 року відбулося чергове засідання Вченої ради університету. На його початку було урочисто відзначено досягнення науково-педагогічних працівників ПУЕТ. Грамотою Полтавської обласної ради за значний внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців, досягнення в навчально-виховній, науковій і громадській роботі, високий професіоналізм, активну життєву позицію та з нагоди 60-річчя освітньої діяльності ПУЕТ був відзначений завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Скляр Г.П. Вітаємо колегу!

          

26 червня 2022 року проф. Скляр Г.П., проф. Шуканов П.В., доц. Карпенко Ю.В., доц. Логвин М.М., доц. Карпенко Н.М., доц. Животенко В.О., доц. Тараненко О.О. та доц. Дробиш Л.В. пройшли онлайн-курс підвищення кваліфікації для наукових співробітників «Методи дослідження» на платформі European Academy of Sciences & Research (м. Гамбург, Федеративна Республіка Німеччина). За результатами проходження онлайн-курсу усі науково-педагогічні працівники отримали сертифікати (0,27 кредитів ЄКТС).

          

22 червня 2022 року доц. Карпенко Ю.В., доц. Логвин М.М. та доц. Тараненко О.О. прийняли участь в онлайн-тренінгу «Цифрові можливості відновлення туристичної сфери» організований Державним агентством розвитку туризму та Google Україна. Під час двох теоретично-практичних сесій, науково-педагогічні працівники кафедри навчались основ та нюансів використання з GMB та Карт; дізналися про останні оновлення у використанні додатків; отримали практичні поради щодо захисту вашої діяльності, роботи з ботами, та залученню туристів через онлайн ресурси; навчалися використовувати Google Workspace для налагодження ефективної роботи підприємства/бізнесу/туристичного об'єкта. Дякуємо організаторам за змогу отримати корисні знання та навички, та поставити питання експертам https://youtu.be/IhjkBA-2KfA.

          

16 та 21 червня 2022 року відбулася чергова підсумкова атестація студентів спеціальності «Туризм» освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр». За результатами складних атестаційних екзаменів усім здобувачам вищої освіти присвоєна кваліфікація бакалавр з туризму. Щиро вітаємо наших випускників! Бажаємо наснаги та успіхів у подальших починаннях! Все буде Україна!

          

17-18 червня 2022 року проф. Скляр Г.П., доц. Животенко В.О., доц. Дробиш Л.В. та доц. Тараненко О.О. пройшли онлайн-курс «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та навчилися застосовувати теоретичні знання на практиці у викладанні та науковому керівництві (сертифікат 2 кредити ЄКТС). Дякуємо авторам за змістовий на корисний курс.

          

16 червня 2022 року відбулася перша підсумкова атестація студентів спеціальності «Туризм» освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший бакалавр». За результатами складного атестаційного екзамену усім здобувачам вищої освіти присвоєна кваліфікація молодший бакалавр з туризму. Щиро вітаємо наших випускників! Бажаємо наснаги та успіхів у подальших починаннях! Все буде Україна!

          

Туристична агенція випускниці ПУЕТ за спеціальністю 242 Туризм другого (магістерського) рівня вищої освіти О.М. Литвин організувала на літній сезон 2022 року автобусні тури Полтава-Болгарія-Полтава з відпочинком на Чорному морі. Гарант освітньо-професійної програми за спеціальністю 242 Туризм другого (магістерського) рівня вищої освіти професор Г.П. Скляр вважає, що діяльність О.М. Литвин є прикладом соціально відповідального бізнесу, що надає робочі місця та сплачує податки в умовах воєнного стану.

          

9 червня 2022 року проф. Скляр Г.П. та доц. Животенко В.О. пройшли онлайн-курс «Освітні інструменти критичного мислення» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримали сертифікати (2 кредити ЄКТС). Мета даного курсу – ознайомлення із сучасними освітніми інструментами, які можна використовувати для розвитку критичного і креативного мислення в умовах самоосвіти та навчального процесу закладів вищої освіти.

          

3 червня 2022 року проф. Скляр Г.П., проф. Шуканов П.В., доц. Животенко В.О. та доц. Логвин М.М. пройшли онлайн-курс «Критичне мислення для освітян» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримали сертифікати (1 кредит ЄКТС). Такі курси відповідають новій парадигмі професійної освіти і навчання – «навчання протягом усього життя» у ПУЕТ, яка обґрунтовано встановлює особливі вимоги до постійного оновлення знань, організації підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників з орієнтацією на творчу ініціативу, самостійність, конкурентоспроможність адекватно потребам ринку праці та освітніх послуг.

          

Основою формування конкурентних переваг туристичного підприємства є впровадження у його діяльність CRM-систем управління взаємовідносинами зі споживачами. Використання CRM-систем дозволяє не тільки точно планувати обсяги продажів, але і вчасно визначити ринкові зміни, які призведуть у майбутньому до формування нових потреб клієнтів і постійному підтриманню сприятливого іміджу туристичної фірми. У ПУЕТ з’явилися нові можливості практико-орієнтованого навчання завдяки використання у навчальному процесі студентів освітньої програми «Туризм» однієї з провідних українських CRM-систем «All-Inclusive», що дозволить набути нові знання та підвищити їх конкурентоспроможність на ринку праці.

          

19 травня 2022 року студентки освітньої програми «Туризм» Королюк С. (науковий керівник – доц. Логвин М. М.) та Ходанович В. (науковий керівник – проф. Шуканов П. В.) взяли участь у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «Інновації, гостинність, туризм: наука, освіта, практика», яку проводив Львівській державний університет фізичної культури імені Івана Боберського.

Збірник тез доповідей

          

19 травня 2022 року доц. Логвин М.М. взяв участь у Весняному семінарі із суспільної географії «Територіальна ідентичність та символіка простору в контексті російської агресії в Україні» організованому Асоціацією географів-суспільників України. Учасники семінару з різних регіонів України обмінялись думками щодо ситуації у їх містах, університетах, наслідків військової агресії. Також, в рамках семінару було оголошено результати Другого конкурсу урбо-фотографій на тему «Повсякденне життя у міському просторі», що проводився кафедрою економічної та соціальної географії Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З матеріалами семінару можна ознайомитися за посиланням: https://youtu.be/v0372YsWLEU

          

5 травня 2022 року проф. Скляр Г.П. виступив з доповіддю «Трансформація розвитку сфери гостинності регіону у воєнний період» на пленарному засіданні міжнародної науково-практичної онлайн-конференції «Управління розвитком сфери гостинності: регіональний аспект», яку проводив Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету.  

          

Нові реалії життя, вимагають нових навичок. 28 квітня 2022 р. науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ проф. Скляр Г.П. та доц. Логвин М.М. пройшли тренінг Товариства Червоного хреста по навчанню населення наданню першої допомоги. Під час тренінгу викладачі ознайомилась з базовими навичками першої домедичної допомоги, на тренувальних манекенах відпрацювали техніки порятунку життя: практика непрямого масажу серця, зупинка загрозливих кровотеч, допомога при пораненнях. Бажаємо всім міцного здоров’я і щоб отримані навички не стали у нагоді ні у військовій, ні у мирний час.

          

Якість освітньої програми «Туризм» підтверджено!

20 квітня 2022 року на засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти було ухвалено рішення про акредитацію і затверджено сертифікат про акредитацію освітньої програми «Туризм» за спеціальністю 242 «Туризм» початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти. Вітаємо гаранта освітньої програми проф. Шуканова П.В., професорсько-викладацький колектив та студентів причетних до даної події. Адже об’єктивна оцінка експертів Агентства підтверджує якісну підготовку здобувачів вищої освіти та високий професіоналізм колективу ПУЕТ!

          

Сучасний туристичний бізнес є не лише одним з найбільш динамічних, він надзвичайно насичений різноманітною інформацією. Усі досягнення та здобутки в цій сфері економіки безпосередньо залежать від швидкості обміну інформацією, її актуальності, своєчасності отримання, адекватності та повноти. Тому активне використання інформаційних систем і технологій на туристичних підприємствах може значно збільшити попит на запропоновані продукти, наростити клієнтську базу та підвищити конкурентоспроможність. Тільки у ПУЕТ з 2022 року відповідно до Стандарту вищої освіти України здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти отримали можливість під час вивчення навчальної дисципліни «CRM та GDS системи в туризмі» набути знання в області використання і впровадження сучасних інформаційних систем і технологій в туристичній діяльності на основі сучасного розвитку ІТ-індустрії, а саме з використанням глобальної дистриб’юторської системи «SABRE». Дану навчальну дисципліну викладає сертифікований викладач кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Карпенко Ю.В. Це дозволить випускникам освітньої програми стати конкурентоспроможними на ринку праці.

          

6 квітня 2022 року проф. Скляр Г.П. обговорив з доктором історичних наук, професором кафедри туристичного бізнесу та країнознавства Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Лиманом С.І. навчальний план освітньої програми «Туризм» другого (магістерського) рівня вищої освіти.

          

24 березня 2022 року відбувся черговий захист кваліфікаційних робіт студентів спеціальності «Туризм» заочної форми навчання. За результатами захисту усім здобувачам вищої освіти присвоєна кваліфікація бакалавр з туризму. Щиро вітаємо наших випускників! Бажаємо наснаги та успіхів у подальших починаннях! Все буде Україна!

          

18 березня 2022 року доц. Тараненко О.О. та доц. Карпенко Ю.В. пройшли онлайн-курс «Управління проектами» через дистанційну платформа громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану «ВУМ online» та отримали відповідні сертифікати. Даний курс буде рекомендований студентам освітньо-професійної програми «Туризм» ступеня магістра під час вивчення обов’язкової навчальної дисципліни циклу професійної підготовки «Управління проєктами в туризмі», в якості неформальної освіти та забезпечить можливість його зарахування як результату навчання.

          

З метою підвищення кваліфікації працівників закладів освіти (внутрішньокорпоративних експертів), відповідальних за акредитацію освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти, за дорученням Державної служби якості освіти України,  Державна освітня установа «Навчально-методичний центр з питань якості освіти» провела онлайн-семінар з питань акредитації освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти у якому прийняв участь доцент туристичного та готельного бізнесу Карпенко Ю.В. За результатами підвищення кваліфікації, його було внесено до Реєстру експертів, які здатні аналізувати інформацію, необхідну для здійснення акредитаційної експертизи освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти та освітньої діяльності за цими програмами, про що свідчать отриманий сертифікат (1 кредит ЄКТС).

          

З 1 лютого 2022 р. по 5 березня 2022 р. науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ проф. Шуканов П.В. та доц. Карпенко Ю.В. пройшли міжнародне стажування на базі міжнародної туристичної компанії «Турал С» (м. Варна, Республіка Болгарія) за напрямом «Сучасні методи та тренди управління туристичними комплексами: Європейський досвід». За результатами стажування було отримано сертифікати міжнародного зразка 180 годин (6 кредитів ECTS).

          

14 січня 2022 року у ПУЕТ відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам 2022 року. Це п’ятий випуск магістрів спеціальності 242 «Туризм». 11 здобувачів вищої освіти отримали путівки в професійне життя – дипломи магістрів з туризму. Колектив кафедри туристичного та готельного бізнесу вітає своїх випускників з успішним завершенням навчання в університеті. Бажає здоров’я, професійних досягнень, кар’єрного розвитку та успіхів у всіх починаннях!

          

14 січня 2022 року між ПУЕТ та Національним університетом водного господарства та  природокористування була заключена угода про внутрішню академічну мобільність студентів освітньої програми «Туризм». Ще один заключений договір стане черговим поштовхом для розвитку внутрішньої академічної мобільності студентів ПУЕТ, налагодження міжуніверситетського діалогу всередині країни з метою підвищення якості освітньо-наукової діяльності.

          

2021

          

28 грудня 2021 року відбувся черговий захист кваліфікаційних робіт студентів спеціальності «Туризм» денної форми навчання. За результатами захисту усім студентам присвоєна кваліфікація магістр. Щиро вітаємо наших випускників! Бажаємо наснаги та успіхів у подальших починаннях!

          

27-29 грудня 2021 р. науково-педагогічні працівники кафедри доц. Карпенко Н.М, доц. Логвин М.М. та доц. Тараненко О.О. взяли онлайн-участь у ХV Міжнародній науковій конференції «Trends in the Development of Science and Practice», у м. Мадрид (Іспанія), за результати якої були опубліковані матеріали конференції та отримані сертифікати.

          

26-27 грудня 2021 року доц. Карпенко Н.М. та доц. Карпенко Ю.В. пройшли онлайн-курс «Критичне мислення для освітян» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримали сертифікати. Набуті знання допоможуть науково-педагогічним працівникам кафедри у майбутньому знайти ефективні шляхи вирішення питань при організації освітньо-наукового процесу, а саме: відрізняти навчання критичного мислення від його імітації; визначати сфери, де критичне мислення стане в пригоді; - розпізнавати властивості критичного мислення та особистості із прагненням до критичного мислення; - застосовувати стратегії та процедури критичного мислення для розв'язування проблемних задач та самовдосконалення; розуміти, коли потрібно застосовувати критичне мислення та стадії його розгортання; створювати належні умови для розвитку критичного мислення студентів.

          

21 грудня 2021 року відбувся кафедральний круглий стіл студентів і аспірантів «Туризм і молодь – 2021», проведений в межах науково-дослідної роботи «Проблеми функціонування та розвитку сфери туризму в умовах модернізації економіки» (держ. реєстр. номер 0117U004715). Результати роботи круглого столу незабаром будуть опубліковані у збірнику матеріалів. Дякуємо усім студентам і аспірантам за плідну роботу!

          

19 грудня 2021 року доц. Тараненко О.О. та доц. Карпенко Ю.В. пройшли онлайн-курс «Логіко-структурний підхід у розробці проєктної заявки» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримали відповідні сертифікати. Даний курс буде рекомендований  студентам освітньо-професійної програми «Туризм» ступеня магістра під час вивчення обов’язкової навчальної дисципліни циклу професійної підготовки «Управління проєктами в туризмі», в якості неформальної освіти та забезпечить можливість його зарахування як результату навчання.

          

13-15 грудня 2021 р. науково-педагогічні працівники кафедри проф. Шуканов П.В., доц. Логвин М.М. та доц. Тараненко О.О. взяли онлайн-участь у ХІII Міжнародній науковій конференції «Perspective of Science and Practice», у м. Амстердам (Нідерланди), за результати якої були опубліковані матеріали конференції та отримані сертифікати.

          

9 грудня 2021 року доц. Тараненко О.О. та доц. Карпенко Ю.В завершили проходження навчального курсу «Google для туризму: розвиток бізнесу онлайн». Упродовж курсу були розглянуті питання як створити та розвивати сайт туристичної компанії, а також використовувати цифрові інструменти для маркетингу та налаштування робочих процесів. Курс складався із 7 щотижневих онлайн-тренінгів, 18 годин практичних занять від експертів із реклами, соціальних медіа, оптимізації сайтів, фотографування та інструментів Google. Отримання знання будуть впроваджені у освітній процес, зокрема підчас викладання навчальної дисципліни «Організація діяльності суб’єктів туристичної сфери».

          

5-7 грудня 2021 року проф. Шуканов П.В., доц. Тараненко О.О., доц. Дробиш Л.В. та доц. Карпенко Ю.В. пройшли онлайн-курс «Освітні інструменти критичного мислення» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримали сертифікати. Набуті знання допоможуть науково-педагогічним працівникам кафедри у майбутньому знайти ефективні шляхи вирішення питань при організації освітньо-наукового процесу, а саме: мотивувати студентів до навчання та задовольняти їхні освітні потреби якнайкраще; використовувати екзистенціальний аналіз В. Франкла для гармонізації  освітнього середовища та забезпечення власного емоційного добробуту; упорядковувати свою активність відповідно до важливості справ; використовувати стреси для власного особистісного та фахового зростання; створювати належні освітні умови для виховання успішних та щасливих людей; організовувати екологічний освітній процес; доцільно добирати засоби діагностики компетенцій студентів.

          

3 грудня 2021 р. доцент Карпенко Ю.В. та аспірант кафедри туристичного та готельного бізнесу Прокопенко І.Р. взяли онлайн-участь у I Міжнародній науково-теоретичній конференції «Features of the development of modern science in the pandemic’s era» у м. Берлін (ФРН), за результати якої були опубліковані матеріали конференції та отримані сертифікати.

          

30 листопада – 3 грудня 2021 року проф. Шуканов П.В., доц. Логвин М.М. та доц. Карпенко Ю.В. взяли онлайн-участь у XI міжнародній науково-практичній конференції «Modern aspects of science and practice» у м. Мельбурн (Австралія), за результати якої були опубліковані матеріали конференції та отримані сертифікати.

          

22 листопада 2021 року в рамках реалізації проєкту «Відродження та популяризація Опішнянських та Решетилівських традиційних промислів на Полтавщині серед молоді з України та Польщі» за сприяння Міністерства молоді та спорту України відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю; Асоціації «Полтавська обласна асоціація місцевого самоврядування органів»; КУ «Полтавський молодіжний центр»; Полтавської обласної ради у якості спікера був запрошений доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Логвин М.М. з доповіддю на тему «Туризм, спадщина та креативність між Україною та Польщею». Участь у подібних проєктах дає змогу науково-педагогічним працівникам кафедри не лише поділитися власним досвідом, але відчути нагальні проблеми галузі і впровадити набуті знання в освітній процес.

          

11 листопада 2021 року до ПУЕТ завітала делегація представників готелів мережі «Delphin Hotels & Resorts» (Турецька Республіка) у складі менеджера анімації готелю «Delphin Palace Hotel» Огана Шентуга та шефа міні-клубу готелю «Delphin Botanik Hotel» Зайцевої Юлії. У читальній залі бібліотеки для студентів освітньої програми «Туризм» була проведена презентація програми професійного стажування в департаменті анімації мережі готелів «Delphin Hotels & Resorts». Того ж дня у залі засідань було проведено традиційний круглий стіл з представниками готелів мережі «Delphin Hotels & Resorts» і студентами ПУЕТ – учасниками програми стажування у 2021 році, з метою підведення підсумків цьогорічного сезону. Обговорювалися результати анонімного анкетування, що проводилося серед студентів – учасників міжнародних професійних стажувань, метою якого є оцінка умов організації, супроводу, проходження стажування, виявлення слабких і сильних сторін програми.

          

10 листопада 2021 року електронний каталог ПУЕТ поповнився навчально-методичним посібником «Організація туризму (Організація анімаційної діяльності)»  авторства викладачів кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ доц. Животенка В.О., доц. Карпенка Ю.В. та доц. Тараненка О.О. Посібник адресовано студентам закладів вищої освіти спеціальності 242  «Туризм», 241 «Готельно-ресторанна справа», науково-педагогічним працівникам, а також усім хто цікавиться питаннями розвитку туризму.

          

31 жовтня 2021 року згідно договору про надання інформаційно-консультативних і методичних послуг між іноземним підприємством  «Амадеус» та ПУЕТ доц. Карпенко Ю.В. на платформі «Amadeus Learning» освоєний курс «Amadeus Selling Platform Connect». Це стало черговим етапом майбутнього впровадження в навчальний процес провідної системи бронювання «Amadeus Selling Platform Connect» в ПУЕТ.

          

Жовтень у ПУЕТ – це час коли студенти освітньої програми «Туризм» повертаються з міжнародних професійних стажувань. Міжнародні професійні стажування – це класна можливість отримати професійний досвід, спробувати свої сили, реалізувати свої мрії та завести цікаві знайомства. Цьогоріч, вчергове, незважаючи на карантинні обмеження, студенти освітньої програми «Туризм» проходили професійні стажування у Турецькій Республіці у департаменті «Transfermen» провідного туристичного оператора «Aneх Tour». Трансферний гід – це співробітник від туроператора, який організує зустріч туристів в аеропорту, супроводжує та надає інформацію щодо перебування в країні їх під час трансферу в готель. Студенти, які пройшли стажування за кордоном викликають довіру роботодавців, мають  високий рівень конкурентоспроможності на ринку праці. Вони мають багатий досвід спілкування з людьми іншої культури, а також стають носіями цінних професійних навичок і корисних для бізнесу міжнародних зв’язків.

Бажаєш приєднатися? Звертайся за інформацією до Міжнародного науково-освітнього центру ПУЕТ!

На фото студенти ОП «Туризм» Бородаєвський Олексій (4 курс) та Піпіч Вікторія (2 курс).

          

19 жовтня 2021 року доц. Карпенко Ю.В. разом з начальником відділу маркетингу та реклами ФК «Ворскла» Васіним О. провели чергове виїзне практичне заняття на базі музею футбольного клубу для студентів 2 курсу спеціальності «Туризм» з навчальної дисципліни «Організація туризму (Організація екскурсійної діяльності)» (ступеня молодший бакалавр та бакалавр) на тему: «Особливості проведення екскурсій у музеях спортивного профілю».

          

18-19 жовтня 2021 року проф. Шуканов П.В., доц. Логвин М.М., доц. Карпенко Н.М. та доц. Карпенко Ю.В. пройшли онлайн-курс «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів» на платформі масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримали сертифікати 60 годин (2 кредити ЄКТС). Отриманий досвід буде використаний з метою популяризації серед учасників освітньо-наукового процесу принципів академічної доброчесності та при викладанні навчальних дисциплін «Основи академічної доброчесності» та «Основи наукових досліджень в туризмі та академічна доброчесність» на освітній програмі «Туризм».

          

Ніхто не розкаже цікавіше, ніж справжній професіонал своєї справи! 27 вересня 2021 року у «Всесвітній день туризму» до студентів першого курсу ступенів молодшого бакалавра та бакалавра освітньої програми «Туризм», в межах вивчення навчальної дисципліни «Спеціалізований туризм (Сільській зелений)» з лекцією на тему «Правові умови забезпечення діяльності у сфері сільського зеленого туризму», вчергове завітала координаторка з розвитку мережі «GreenWaysUkraine», засновниця Міжнародного фестивалю «Полтавська галушка», депутат Полтавської обласної ради – Яніна Барибіна. Під час обговорення лекції студентів цікавило бачення пані Яніни сучасних проблем розвитку туристичного потенціалу територій та мереж туристичних шляхів, а також питання збереження і ефективного використання природної та культурної спадщини Полтавщини. Такий формат співпраці студентів з практиками сприяє їхньому зацікавленню у вивченні навчальних дисциплін і демонструє  можливості майбутньої професії.

          

З метою реалізації принципів  практико-орієнтованого навчання, в рамках вивчення навчальної дисципліни «Організація туризму (Основи туризмознавства)» 21 вересня 2021 року до проведення лекції на тему «Економіко-правові засади туристичної діяльності» для студентів 1 курсу спеціальності «Туризм» (освітній рівень молодший бакалавр та бакалавр) був залучений Куртов О.І. – директор туристичної агенції «Країна Мрій». В ході обговорення лекції студенти мали нагоду познайомитися із діяльністю одного із кращих туристичних підприємств нашого міста, дізнатися про особливості організації туристичного бізнесу, а також основні чинники забезпечення конкурентоспроможності та дієздатності туристичного підприємства в умовах жорстких карантинних обмежень. Особливу зацікавленість у студентів викликали питання щодо вмінь та навичок успішного підприємця. У процесі спілкування також обговорювалися питання проходження студентами виробничих практик на базі туристичної агенції «Країна Мрій».

          

18-19 вересня 2021 року у м. Полтаві відбувався Міжнародний гастро-фест «Полтавська галушка 2021», в якому прийняли участь викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу та студенти  спеціальності 242 «Туризм» рівнів вищої освіти «молодший бакалавр» та «бакалавр». Виконуючи волонтерські функції студенти ознайомились з організацією туристичних заходів такого масштабу. З особливостями залучення музейних закладів до проведення фестивалів студентів ознайомив екскурсовод Полтавського літературно-меморіального музею І.П. Котляревського Мороз Артем – випускник ПУЕТ освітньої програми «Туризм». За підсумками проведення заходу студенти були відзначені подяками від організаторів фестивалю.

          

13 вересня 2021 року, у відповідності до укладеного договору про внутрішню академічну мобільність між ПУЕТ та Поліськім національним університетом,  відбулась онлайн-зустріч гарантів освітніх програм «Туризм» доц. Карпенко Ю.В. та доц. Нестерчук І.К.  та студентів освітньої програми «Туризм» Поліського національного університету. Зустріч була присвячена практичній реалізації внутрішньої кредитної мобільності у ПУЕТ. Студенти мали змогу поставити до гаранта освітньої програми «Туризм» питання та отримати відповіді щодо організаційного забезпечення, визнання та перезарахування результатів навчання, звітування за результатами навчання та особливостей проходження академічної мобільності у ПУЕТ.

          

З вересня 2021 року між ПУЕТ та Поліським національним університетом заключений договір про внутрішню академічну мобільність студентів освітньої програми «Туризм». Ще один заключений договір стане черговим поштовхом для розвитку внутрішньої академічної мобільності студентів ПУЕТ, налагодження міжуніверситетського діалогу всередині країни з метою підвищення якості освітньо-наукової діяльності.

          

13 серпня 2021 р. проф. Скляр Г.П., доц. Карпенко Ю.В. та доц. Логвин М.М. взяли участь у навчально-ознайомчому візиті у Полтавську обл. представників ОТГ Донецької обл. за тематичним напрямком «Успішний досвід розвитку сільського та зеленого туризму» у межах проєкту USAID «Економічна підтримка східної України». Під час заходу який відбувся у ПУЕТ регіональна координаторка з розвитку мережі «Greenways Ukraine», співзасновниця Міжнародного фестивалю «Полтавська галушка» доц. Барибіна Я.О. презентувала доповідь «Економіка спадщини або можливості сільського зеленого туризму для розвитку підприємництва і місцевих громад», що викликала жваве обговорення. Отриманий досвід сприятиме удосконаленню організації та підвищенню якості навчального процесу під час викладання навчальних дисциплін «Спеціалізований туризм (Сільській зелений)» та «Державне і муніципальне управління у сфері туризму».

          

27 липня 2021 року доц. Карпенко Н.М. та доц. Карпенко Ю.В. пройшли онлайн-курс «Урбаністика: сучасне місто» на платформі масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримали сертифікати. Даний курс з метою забезпечення можливості побудови індивідуальної траєкторії навчання буде рекомендований студентам освітньо-професійної програми «Туризм» ступеня бакалавра під час вивчення обов’язкової навчальної дисципліни циклу професійної підготовки «Спеціалізований туризм (Міських агломерацій)» як теоретичний курс неформальної освіти, який може бути зараховано на підставі визнання результатів навчання.

          

2 липня 2021 року доц. Карпенко Ю.В. пройшов онлайн-курс «Музей для людей. Побудова сучасних експозицій в історичних музеях» через дистанційну платформа громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану «ВУМ online» та отримав відповідний сертифікат. Даний курс буде рекомендований студентам освітньо-професійної програми «Туризм» ступеня молодшого бакалавра/бакалавра під час вивчення обов’язкової навчальної дисципліни циклу професійної підготовки «Організація туризму (Організація екскурсійної діяльності)» як теоретичний курс неформальної освіти та забезпечить можливість його зарахування як результату навчання.

          

30 червня 2021 року гаранти освітньої програми «Туризм» проф. Шуканов П.В. та доц. Карпенко Ю.В. успішно пройшли тренінг на тему: «Підготовка до акредитації освітніх програм. Відомості для самооцінювання»  (1 кредит ЄКТС). Бажаємо успіхів в акредитаційному процесі і натхнення для подальшого підвищення якості навчання!

          

29 червня 2021 року на засіданні Вченої ради ПУЕТ доц. Карпенку Ю.В. вручено  грамоту Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств ЦК профспілки працівників споживчої кооперації України «За особистий внесок у розвиток споживчої кооперації, плідну працю, високий професіоналізм та з нагоди міжнародного дня кооперативів». Колектив кафедри туристичного та готельного бізнесу вітає колегу та бажає плідних здобутків і натхнення у подальшій науково-педагогічній праці!

          

27 червня 2021 року доц. Карпенко Ю.В. пройшов онлайн-курс «Комунікаційні інструменти для побудови репутації» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримав відповідний сертифікат. Даний курс буде рекомендований  студентам освітньо-професійної програми «Туризм» ступеня магістра під час вивчення вибіркової навчальної дисципліни циклу професійної підготовки «Туристична іміджелогія» як теоретичний курс неформальної освіти та забезпечить можливість його зарахування як результату навчання.

          

25 червня 2021 р. науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Шуканов П.В. та доц. Логвин М.М., взяли участь у Літньому онлайн-семінарі з суспільної географії, що був організований Асоціацією географів-суспільників та Київським відділом Українського географічного товариства. Матеріали наукової доповіді «Київський метрополісний регіон: просторові та функціональні особливості розвитку» буде використано при створенні та оновленні навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін, зокрема «Спеціалізований туризм (Індустріальний)» та «Спеціалізований туризм (Міських агломерацій)».

          

22 червня 2021 р. відбувся останній у цьому навчальному році захист кваліфікаційних робіт студентів спеціальності «Туризм» денної та заочної форм навчання. За результатами захисту усім студентам присвоєна кваліфікація бакалавр та магістр.

Вітаємо усіх випускників з успішним захистом кваліфікаційних робіт і бажаємо успіхів у подальшій роботі!

          

17 червня 2021 р. у видавничо-поліграфічному відділі ПУЕТ вийшов друком навчально-методичний посібник «Етнокультурне країнознавство»  кандидата географічних наук, доцента кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ Михайла Логвина. У навчально-методичному посібнику розкрито цивілізаційні, етнічні, етнокультурні, етноконфесійні та інші особливості впливу на організацію і розвиток туризму у світі. Посібник адресовано студентам закладів вищої освіти спеціальності 242  «Туризм», 241 «Готельно-ресторанна справа», науково-педагогічним працівникам, а також усім хто цікавиться питаннями розвитку туризму.

          

16 червня 2021 року відбувся методологічний міждисциплінарний інтернет-семінар «Туристичне господарство у світлі ідей С. М. Булгакова про людяність (до 150-річчя з дня народження мислителя)», проведений в межах науково-дослідної роботи «Проблеми функціонування та розвитку сфери туризму в умовах модернізації економіки» (держ. реєстр. номер 0117U004715). Результати роботи семінару були опубліковані у збірнику матеріалів . Дякуємо усім учасникам за плідну роботу!

          

Якісні зміни в сучасному суспільстві впливають на всі сфери суспільного життя, зокрема і на систему вищої освіти. В сучасних реаліях науково-педагогічний працівник зможе успішно самореалізуватися в суспільстві, якщо він є компетентним та здатним до професійного зростання, що уможливлює ефективну реалізацію потенціалу фахівця як в сьогоденні, так і в майбутньому. 11 червня 2021 р. гарант освітньої програми «Туризм» ступеня бакалавра доц. Карпенко Ю.В. успішно завершив тренінг для керівників експертних груп обсягом 30 годин (1 кредит ЄКТС), який проводився Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти. Отримані знання допоможуть ефективно здійснювати оцінювання якості освітніх програм та освітньої діяльності закладів вищої освіти.

          

Професійний розвиток науково-педагогічних працівників передбачає безперервний процес набуття нових компетентностей, необхідних для професійної діяльності, постійну самоосвіту та інші види і форми професійного зростання.  26 травня 2021 р. доц. Логвин М.М. задіяний до реалізації освітньої програми «Туризм» в межах викладання навчальної дисципліни «Організація туризму (Організація анімаційної діяльності)» прийняв участь у театралізованому поетично-музичному вернісажі «Любов, вишита у Слові». Даний захід проводився у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного в рамках проекту «Музейні середи», де у ролі Панаса Мирного виступив доц. Логвин М.М.

          

21 травня 2021 року в рамках заходів до 60-річчя ПУЕТ кафедрою туристичного та готельного бізнесу проведено онлайн-зустріч випускників та студентів спеціальності 242 «Туризм». Випускники різних років поділились спогадами про своє студентське життя та власним досвідом практичної діяльності у сфері туризму, зокрема у туроператорській діяльності, музейній справі, консалтингових послуг у туризмі. Студенти дізналися про актуальні вимоги роботодавців до компетенцій та особистих якостей потенційних працівників у сфері туризму, над якими слід наполегливо працювати в студентські роки.

          

20 травня 2021 року проф. Скляр Г.П. виступив на пленарному засіданні Міжнародної науково-практичної онлайн-конференції «ЕКЗИСТЕНЦІЙНІ ВИМІРИ МОЛОДІЖНОГО ТУРИЗМУ». Організаторами конференції є Міністерство культури та інформаційної політики України, Департамент міжнародного співробітництва Харківської міської ради, Харківська державна академія культури (кафедра туристичного бізнесу), Уманський національний університет садівництва (кафедра туризму та готельно-ресторанної справи), Полтавський університет економіки та торгівлі (кафедра туристичного та готельного бізнесу), Wyzsza szkola turystyki i ekologii (Sucha beskidzka, Polska), ГО «Соціальний всесвіт».

          

Згідно договору про надання інформаційно-консультативних і методичних послуг між іноземним підприємством  «Амадеус» та ПУЕТ доц. Карпенко Ю.В. 17 травня 2021 року розпочав навчання на платформі «Amadeus Learning». Зокрема, ним освоєний курс «Reservation in Amadeus», що стало першим етапом майбутнього впровадження в навчальний процес провідної системи бронювання «Amadeus Selling Platform Connect» в ПУЕТ.

          

13 травня 2021 р. доц. Логвин М.М. та доц. Животенко В.О. задіяні до реалізації освітньої програми «Туризм» в межах викладання навчальної дисципліни «Організація туризму (Організація анімаційної діяльності)» підвищили професійну кваліфікацію.

Для цього був вибраний інноваційний формат театралізованої екскурсії у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного. У ролі Панаса Мирного виступив доцент Логвин М.М., що відповідає напряму практико-орієнтованого навчання студентів. При цьому з метою профорієнтаційної роботи були залучені екскурсанти-учні ЗОШ №40.

          

2-5 травня 2021 року проф. Скляр Г.П., та доц. Карпенко Ю.В. пройшли онлайн-курс «Аналітичний центр при університеті: інструкція з експлуатації» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримали сертифікати. Набуті знання допоможуть науково-педагогічним працівникам кафедри у майбутньому знайти ефективні шляхи вирішення питань при створенні аналітичного центру університету: як організаційних (налагодження роботи команди, написання проєктів, комунікація), так і з написання аналітики (які види аналітичних документів бувають, яку лексику краще використовувати, що і як аналізувати).

          

3 травня 2021 року гарант освітньої програми «Туризм» доц. Карпенко Ю.В. пройшов онлайн-курс «Наукова комунікація в цифрову епоху» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримав сертифікат (3 кредита ЄКТС) аби оновити свої знання та компетентності і бути попереду інформаційно-комунікаційних технологій. Метою даного курсу було ознайомлення слухачів з сучасними шляхами відбору та обробки наукової інформації; автоматизації певних процесів в управлінні даними досліджень; виокремлення актуальних питань відкритої науки та побудови власних гіпотез навколо них. Набуті знання будуть застосовувані при організації науково-дослідної діяльності студентів та аспірантів на кафедрі туристичного та готельного бізнесу.

          

8-9 квітня 2021 р. студенти спеціальності 242 «Туризм» Логвин Д.М. (Тм ПВ – 21) та Каблукова В.С. (Т – 41) (науковий керівник доц. Логвин М.М.) взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Молодь і наука: нове бачення і діалектика розвитку», що проводилася в рамках VII Міжнародного зльоту студентів «Сучасна молодь: створюючи інновації – прагнемо в майбутнє». Захід проводився Карагандинським університетом Казспоживспілки (м. Караганда, Казахстан). Вітаємо наших студентів, які отримали диплом ІІ ступеня.

          

26 березня 2021 р. науково-педагогічні працівники кафедри доц. Логвин М.М. та доц. Карпенко Ю.В. взяли онлайн-участь у міжнародній науково-практичній конференції «VII International Science Conference «Modern science and practice», у м. Бостон, США, за результати якої були опубліковані матеріали конференції та отримані сертифікати.

          

18 березня 2021 року проф. Шуканов П.В. та доц. Логвин М.М. взяли участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Сучасні глобальні виклики перед суспільною географією: проблеми та перспективи». На семінарі були розглянуті сучасні глобалізаційні тренди і цивілізаційні виклики перед суспільною географією та напрямки їх вирішення.

          

17 березня 2021 року на черговому засіданні науково-методологічного гуртка «Традиція» (науковий керівник – проф. Шуканов П.В.)  була обговорена тема «Проблеми та перспективи розвитку ринку туристичних послуг в умовах глобальної кризи». На засіданні були подведені попередні підсумки наукової діяльності студентів освітніх програм «Туризм» за попередні місяці навчального року; розглянуто питання підготовки до міжнародної студентської конференції в ПУЕТ у квітні 2021 року. Студентам запропоновано підготувати тези для участі в данній конференції за результатами проведеної наукової роботи.

          

12 березня 2021 р. науково-педагогічні працівники кафедри доц. Логвин М.М. та доц. Карпенко Ю.В. взяли онлайн-участь у І Міжнародній науково-теоретичній конференції «Interdisciplinary research: scientific horizons and perspectives» у м. Вільнюс, Республіка Литва, за результати якої були опубліковані матеріали конференції та отримані сертифікати.

          

В межах реалізації концепції безпечного освітнього середовища в ПУЕТ 3-12 березня 2021 р. науково-педагогічні працівники кафедри проф. Скляр Г.П., проф. Шуканов П.В., доц. Карпенко Ю.В., доц. Логвин М.М., доц. Животенко В.О. пройшли онлайн-курс «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти» на платформі дистанційного «Prometheus», що створює умови розвитку особистості, захисту їх здоров’я та гідності студентів, які навчаються на освітній програмі «Туризм»

          

26 лютого 2021 року в межах співпраці вітчизняних ЗВО щодо питань врахування досвіду та розвитку аналогічних освітніх програм відбулася зустріч на якій були присутні гаранти ОП «Туризм» спеціальність 242 «Туризм» проф. Скляр Г.П. (ступінь магістр), проф. Шуканов П.В. (ступінь молодший бакалавр), доц. Карпенка Ю.В. – ПУЕТ та гарант ОП «Туризм» спеціальність 242 «Туризм» доц. Шуканова А.А. (ступінь бакалавр) – Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка. Під час зустрічі обговорювалися питання щодо цілей освітніх програм та програмних результатів навчання. А також, в межах зустрічі відбулося обговорення продовження співпраці в межах підписаної у 2020 р. угоди щодо внутрішньої академічної мобільності студентів ЗВО та було погоджено організувати спільну он-лайн презентацію дисциплін вільного вибору для студентів з метою реалізації ними цього права під час пандемії (карантину).

          

Якість освітньої програми «Туризм» підтверджено!

26 січня 2021 року на засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти було ухвалено рішення про акредитацію і затверджено сертифікат про акредитацію освітньої програми «Туризм» за спеціальністю 242 «Туризм» перший (бакалаврський) рівень вищої освіти.

Вітаємо усіх причетних до даної події та бажаємо результативного втілення всіх творчих задумів, наснаги у професійній та навчальній діяльності!

          

У січні 2021 року гаранти освітніх програм «Туризм» проф. Скляр Г.П., проф. Шуканов П.В. та доц. Карпенко Ю.В. пройшли онлайн-курс «Зміцнення викладання та організаційного управління в університетах» через платформу масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та отримали сертифікати. Набуті знання допоможуть гарантам освітніх програм у майбутньому знайти ефективні шляхи стимулювання та підтримки якісного викладання на рівні освітніх компонент, освітньої програми й університету в цілому.

          

Кафедра туристичного та готельного бізнесу запрошує докторів і кандидатів наук прийняти участь у Методологічному міждисциплінарному інтернет-семінарі «Туристичне господарство у світлі ідей С. М. Булгакова про людяність (до 150-річчя з дня народження мислителя)», який відбудеться 16 червня 2021 року.

В рамках семінару пропонується обговорення доповіді Г. В. Задорожного і О. Г. Задорожної «Человечность как духовно-единящее начало хозяйствования» (надійшла до оргкомітету 18.12.2020 р.)

          

2020

          

21 грудня 2020 року відбувся кафедральний круглий стіл студентів і аспірантів «Туризм і молодь – 2020», проведений в межах науково-дослідної роботи «Проблеми функціонування та розвитку сфери туризму в умовах модернізації економіки» (держ. реєстр. номер 0117U004715). Результати роботи круглого столу були опубліковані у збірнику матеріалів. Дякуємо усім студентам і аспірантам за плідну роботу!

Матеріали кафедрального круглого столу студентів та аспірантів «Туризм і молодь – 2020» (2020 р.)

          

9 грудня 2020 року професор кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ Шуканов П.В. та студентки четвертого курсу спеціальності «Туризм» (група Т-42)  Стешіна Еліна і Харенко Катерина прийняли участь у роботі туристичного онлайн-форуму «Екотуризм в Україні та ЄС – тренд наступного десятиліття». Головна мета форуму – сприяти партнерствам та ідеям у сфері внутрішнього туризму, пропагування цінностей екотуризму і тренду збереження туристичної унікальності нашої країни.

В діловій  програмі форуму відбулися презентації спікерів на актуальні теми, зокрема Мар’яна Олеськів – керівник Державного агентства з розвитку туризму розкрила у виступі перспективи розвитку внутрішнього туризму в Україні  «Український туризм 2021: виклики та можливості».

На форумі розглянуті питання про внутрішній туризм та цінності сталого розвитку допомагають розвивати економіку країни і регіону та зберігати відповідні ресурси. Під час форуму виступили представники великих і малих туристичних компаній, які живуть темою екотуризму, представники туристичної інфраструктури, інші підприємці, які можуть бути корисні для розвитку галузі, а також представники влади різного рівня, які готові надавати власні ресурси для розвитку цієї теми у локальних громадах.

Можливість для всіх зацікавлених у розвитку туристично-рекреаційної сфери детально ознайомитися з матеріалами форуму надана організаторами за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=BQpEGep4EGc

          

У відповідності з наказом Полтавської Обласної Державної адміністраціїї та Департаменту освіти і науки від 03.12.2020 р. в період з 04.12.2020 по 13.12.2020 у м. Полтава були проведені навчально-тренувальні збори учасників І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у форматі онлайн за допомогою дистанційних технологій освіти на базі Комунального закладу Полтавської обласної ради „Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді”.

З 05.12. по 06.12.2020 р. у проведенні данних зборів брав участь професор кафедри туристичного та готельного бізнесу Шуканов П. В. Під час занять з учнями старших класів закладів середньої освіти Полтави і Полтавської області були розглянуті важливі та актальні теми з географії, туризму і економіки. Учням була доведена інформація про особливості та перспективи навчання в ПУЕТ, зокрема по спеціальності «Туризм», з врахуванням можливості отримання дипломів молодшого бакалавра, бакалавра і магістра. Тому значна увага під час занять акцентувалась на взаємозв’язку у сучасній економіці між туризмом і географією. Таким чином, на основі міждисциплінарного підходу, учням була розкрита актуальність подальшого навчання і обрання майбутньої професії з врахуванням системній єдності географії та туристичної діяльності.

          

3 грудня 2020 року кафедрою туристичного та готельного бізнесу було проведено Методологічний міждисциплінарний інтернет-семінар «Дозвілля та туризм у постнекласичній перспективі».

Наукові доробки щодо актуальних організаційних, економічних, соціальних та культурних завдань розвитку туризму опубліковані у збірнику матеріалів семінару .

Організаційний комітет щиро вдячний учасникам семінару і бажає подальших творчих успіхів!

          

26-27 листопада 2020 року професор Скляр Г.П., доценти Дробиш Л.В., Карпенко Ю.В., Логвин М.М. взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні тенденції розвитку індустрії гостинності», яка проходила в онлайн-форматі у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського.

          

13.11.2020 р. академічна спільнота кафедри туристичного та готельного бізнесу, за підтримки Департаменту культури та туризму Полтавської обласної держаної адміністрації, в особі гаранта освітньої програми «Туризм» д.е.н., проф. Скляра Г. П. та слухача школи кадрового резерву кафедри к.е.н., доц. Животенка В. О., виступили співорганізаторами «Презентації сільських маршрутів Полтавщиною в рамках напряму Villege Rjutes туристичного проекту Vodafone Find & Follow».

Під час презентації обговорювалася проблематика раціонального використання туристично-рекреаційного потенціалу сільської місцевості Полтавської області, економіки та організації туристичного бізнесу, вдосконалення туристичної інфраструктури, а також сценарії розвитку туризму в умовах пандемії Covid-19 та післяпандемійний період. За результатами презентації відбулися виступи та обговорення шляхів покращення та адаптації освітніх програм спеціальності 242 «Туризм» до умов зміни ринку туристичних послуг.

          

11-12 листопада 2020 року доц. Карпенко Н. М. та доц. Животенко В. О. взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Маркетинг як основа формування стратегії соціально-економічного розвитку прикордонного регіону», яка проходила в онлайн-форматі у Чернівецькому торговельно-економічному інституті КНТЕУ (м. Чернівці, Україна) та Університеті ім. Штефана Чел Маре (м. Сучава, Румунія).

13-16 листопада 2020 року доц. Карпенко Н. М. та доц. Животенко В. О. викладачі кафедри пройшли міжнародне стажування на базі торговельної компанії «Rom-Ukr Trade Service» (м. Сучава, Румунія) за програмою «Освіта, наука, бізнес у якісній підготовці економічних спеціалістів». За результатами стажування було отримано сертифікати міжнародного зразка 90 годин (3 кредити ECTS).

          

1 жовтня 2020 р. на базі Полтавського музею авіації і космонавтики відбулося чергове виїзне практичне заняття студентів 2 курсу в межах дисципліни «Організація екскурсійної діяльності». У ході заняття студенти мали змогу ознайомитися з музейними фондами, які розміщені у шести залах, в яких представлені ужиткові речі авіаторів, космонавтів, моделі космічних кораблів та їх складові дійові деталі, наочний матеріал про життя і діяльність піонерів ракетного будівництва та повітроплавання.

          

29 вересня 2020 року доц. Карпенко Ю.В. провів чергове виїзне практичне заняття на базі Полтавського літературно-меморіального музею В.Г. Короленка  для студентів 2 курсу спеціальності «Туризм» з навчальної дисципліни «Організація екскурсійної діяльності» на тему: «Особливості формування експозиції музею». Дане заняття відповідає концептуальним положенням, прийнятим на кафедрі щодо практичного характеру всіх форм навчання.

          

25 вересня 2020 року  проф. Скляр Г.П., доц. Дробиш Л.В та доц. Карпенко Ю.В. разом з практиками-професіоналами сфери туризму Полтавської обл. Оніщук Л.М, Павловим В.В., Філатовою М.В. та Бут О.В., які залучені до організації освітнього процесу на освітньо-професійних програмах «Туризм», прийняли участь в онлайн-круглому столі «Туризм в умовах пандемії COVID-19: шанси та загрози» у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького.

Під час круглого столу обговорювалася проблематика раціонального використання туристично-рекреаційного потенціалу, економіки та організації туристичного бізнесу, вдосконалення туристичної інфраструктури, правового регулювання розвитку туризму, а також сценарії розвитку туризму в умовах пандемії Covid-19 та післяпандемійний період.

          

24 вересня 2020 р. напередодні  Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, який проходив під гаслом «Туризм та розвиток сільських територій», студенти спеціальності «Туризм» спілкувались із Барибіною Яніною –  регіональною координаторкою з розвитку мережі «Greenways Ukraine», яка поділилась своїм досвідом у сфері туризму.

Пані Яніна розповіла про сутність  проекту «Greenways Ukraine» http://www.greenways.com.ua/ та особливості командної роботи над проектами розвитку туристичних дестинацій, про важливість дисциплін, які вивчають студенти згідно навчальних планів ПУЕТ. Йшлося і про вивчення потенціалу культурно-природньої спадщини, її оцінку, формування команди проекту, проектний  і стратегічний менеджмент в туризмі, виставкову діяльність. Цікавим є досвід запрошеного практика-професіонала у створенні  мережі різноманітних тематичних стежок і локальних маршрутів та туристичних продуктів, які відповідають принципам сталого розвитку.

Під час спілкування студенти разом шукали відповідь на питання: як  ефективно налагоджувати партнерство у регіоні і координувати маршрути; як виявляти та спрямовувати місцеві ініціативи, метою яких є охорона природи та культурної спадщини. Як співзасновниця Міжнародного фестивалю «Полтавська галушка», Яніна Барибіна  розповіла студентам про особливості подієвого туризму  та звернулась до студентів із пропозицією знаходити гастрономічні родзинки свого краю  і спробувати створити локальні гастромаршрути. Полтавщина має багату історію, культуру, природу.  Все це різномаїття повинні взяти на озброєння майбутні фахівці туристичної сфери, які здобувають знання  в Полтавському університеті економіки і торгівлі

          

22 та 24 вересня 2020 року доц. Карпенко Ю.В. разом з начальником відділу маркетингу та реклами ФК «Ворскла» Васіним О. провели виїзні практичні заняття на базі музею футбольного клубу для студентів 2 курсу спеціальності «Туризм» з навчальної дисципліни «Організація екскурсійної діяльності» на тему: «Технологічні етапи створення нової екскурсії». Дані заняття проходили згідно з концепцією практико-орієнтованого навчання ПУЕТ та з дотриманням вимог про протиепідеміологічні заходи на період карантину.

          

Науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Карпенко Н.М. (25 липня 2020 р.) та доц. Карпенко Ю.В. (25 квітня 2020 р.) пройшли онлайн-курс «Брендинг міст і територій» через платформу відкритих онлайн-курсів «ВУМ online», яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні та отримали відповідні сертифікати. Даний курс буде рекомендований студентам освітньо-професійної програми «Туризм» ступеня бакалавра як теоретичний курс неформальної освіти під час вивчення навчальної дисципліни циклу професійної підготовки «Спеціалізований туризм (міських агломерацій)».

          

Анонс прийдешніх подій

Гарант освітньої програми спеціальності «Туризм» ступеня магіст проф. Скляр Г.П. і слухач Школи кадрового резерву кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Тараненко О.О. анонсують проведення у травні 2021 р. науково-методологічного семінару «Модернізація підготовки магістрів з туризму в умовах практико-орієнтованого навчання».

          

Анонс прийдешніх подій

Гарант освітньої програми спеціальності «Туризм» ступеня магіст проф. Скляр Г.П. і слухач Школи кадрового резерву кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Животенко В.О. анонсують проведення 03.12.2020 р. Методологічного міждисциплінарного інтернет-семінару «Дозвілля та туризм у постнекласичній перспективі»

          

7 червня 2020 року доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Логвин М.М. дослідив організацію релігійного туризму та паломництва до Богородицького Горбанівського жіночого монастиря (с. Горбанівка).

          

15 травня 2020 року створено Школу кадрового резерву при кафедрі туристичного та готельного бізнесу. Структура школи включає групу резерву гарантів освітніх програм; групу резерву науково-педагогічних працівників; студентську креативну групу. Керівником школи призначено проф. Скляра Г.П., заступником керівника – доц. Тараненка О.О.

Метою створення школи є підготовка резерву ініціативних, практико-орієнтованих і професійно-спроможних кадрів для забезпечення подальшого розвитку і набуття фінансової стабільності кафедри туристичного та готельного бізнесу.

          

05.05.2020 р. кафедрою туристичного та готельного бізнесу в дистанційній формі проведено семінар з підготовки резерву гарантів освітніх програм спеціальності «Туризм» за участю голови ГО «Обласний туристичний кластер», канд. пед. наук Оніщук Л.М. Тема засідання – «Інноваційний розвиток внутрішнього туризму як стратегія виходу галузі з кризи». В рамках семінару заслухано і обговорено доповіді: «Соціально-економічні аспекти розвитку внутрішнього туризму в умовах кризи», «Антикризове управління туристичним підприємством в умовах пандемії» та «Проектний підхід до інноваційної модернізації туристичного підприємства в умовах кризи».

          

Просування цінностей етики, утвердження принципів академічної доброчесності в закладах вищої освіти слугує передумовою розбудови сильної громадянської культури в суспільстві. 9-11 квітня 2020 року науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу доц. Карпенко Ю.В., доц. Животенко В.О., доц. Логвин М.М., доц. Карпенко Н.М., доц. Тараненко О.О. пройшли онлайн-курс «Академічна доброчесність в університеті» через платформу відкритих онлайн-курсів «ВУМ online», яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні та отримали відповідні сертифікати.

          

27 лютого 2020 р. на підставі Угоди про співпрацю щодо реалізації програм академічної мобільності між Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка та Вищим навчальним закладом Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулася зустріч студентів спеціальності 014.07 Середня освіта (географія) і студентів групи Т-21 з викладачами кафедри туристичного та готельного бізнесу і кафедри географії та методики її навчання ПНПУ.

В процесі зустрічі були обговорені особливості вивчення навчальної дисципліни «Організація туризму в світі (Організація туристичних подорожей)». Доцент О.О. Тараненко розповів про  залучення  до навчально-методичної допомоги та консультування студентів педагогічного університету з врахуванням користування бібліотекою та матеріалами дистанційного курсу.

Завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу ПУЕТ Скляр Г. П. та завідувачка кафедри географії та методики її навчання ПНПУ Шуканова А.А. під час зустрічі узгодили плани на подальшу співпрацю між університетами та кафедрами щодо реалізації програм внутрішньої академічної мобільності у процесі підготовки фахівців з туризму.

          

27 лютого 2020 року  була проведена зустріч в рамках залучення фахівців-практиків до реалізації освітнього процесу студентів спеціальності «Туризм». Під час зустрічі виступив національний експерт з питань маркетингу та комунікацій Гайванович Іван Павлович. Лекція була присвячена конкретним прикладам  та сучасним аспектам захисту географічних зазначень в Україні та світі як важливого ресурсу розвитку туристичного бізнесу. Географічне зазначення – це один із видів добровільного захисту товарів від недобросовісної конкуренції та ефективний інструмент колективного просування товарів на світовому ринку. Географічні зазначення активно використовуються в країнах ЄС для підвищення рівня впізнаваності виробників з метою привернення підвищеної уваги споживачів як у галузі туристичних так і готельно-ресторанних послуг. На лекції були присутні науково-педагогічні працівники  кафедри туристичного та готельного бізнесу, а також студенти ПУЕТ спеціальності «Туризм» і студенти  Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

          

Кафедрою туристичного та готельного бізнесу було проведено Методологічний міждисциплінарний інтернет-семінар «Щастя у подорожах: реактуалізація духовно-творчої спадщини і дозвіллєвих практик мандрівного філософа-богослова Г. С. Сковороди»

За результатами проведення семінару видано збірник Матеріалів Методологічного міждисциплінарного інтернет-семінару  «Щастя у подорожах: реактуалізація духовно-творчої спадщини і дозвіллєвих практик мандрівного філософа-богослова Г. С. Сковороди»  за заг. ред. проф. Скляра Г.П., який можна завантажити за посиланням .

          

24 лютого 2020 р. проф. Скляр Г.П. та доц. Животенко В.О., на виконання прийнятої в університеті Концепції практико-орієнтованого навчання, провели виїзне заняттяна базі Літературно-меморіального музею П. Мирного в рамках вивчення навчальних дисциплін «Спеціалізований туризм (Культурно-пізнавальний)», «Організація туризму (Організація анімаційної діяльності)» для студентів груп Т-32 та Т-12 із залученням роботодавця – Завалій Світлани Борисівні (директора музею). Студенти ознайомились з театралізованою екскурсією і практикою відкриття мистецької виставки.

          

22 лютого 2020 року проф. Скляр Г.П. взяв участь, як співведучий, у проведенні конкурсно-розважальної програми «Леді і джентльмени» в ТРЦ «Київ» (Арт-сіті). Після закінчення анімаційної програми була проведена профорієнтаційна робота з батьками і вихованцями старшого віку Полтавського міського центру дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання.

          

21 лютого 2020 року проф. Скляр Г.П. та доц. Логвин М.М. взяли участь у святкуванні Всесвітнього дня екскурсовода, що відбулося у Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Під час зустрічі обговорені інноваційні пропозиції екскурсійного ринку Полтави.

          

20 лютого 2020 року згідно Меморандуму про співпрацю між університетами, відбулася зустріч студентів та науковців ПУЕТ з делегацією представників Сілезького технологічного університету (Республіка Польща). Активну участь в обговоренні проблем та перспектив розвитку туризму взяли працівники  кафедри туристичного та готельного бізнесу проф. Скляр Г.П., проф. Шуканов П.В., доц. Логвин М.М. та студенти спеціальності 242 «Туризм». Під час зустрічі були розглянуті актуальні питання розвитку постіндустріального туризму та особливості впливу штучного інтелекту на ринок туристичних та готельно-ресторанних послуг.

          

19 лютого 2020 року  відбулася презентація  літньої програми співпраці та співбесіда для проходження стажування в туристичній компанії «TEZ TOUR» (Туреччина) для студентів ПУЕТ на вакансіях «Трансферний гід» та «Екскурсійний гід». Активну участь в презентації прийняли студенти спеціальності 242 «Туризм» та науково-педагогічні працівники кафедри туристичного та готельного бізнесу. Були розглянуті вимоги щодо до кандидатів для проходження стажування та закріплення на практиці теоретичних знань, набутих в університеті.

          

18 лютого 2020 року на кафедрі туристичного та готельного бізнесу гарантами освітніх програм «Туризм» було проведено обговорення їх структури з представниками туристичної спільноти Полтавської області і студентами спеціальності 242 «Туризм». У виступах Гонтарюк Н.Е. – головного спеціаліста відділу розвитку туризму і музейної справи управління розвитку туризму, музейної справи та охорони культурної спадщини Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації,  Завалій С.Б. – директорки Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного та Кулинич Т.В. – голови громадської організації «Спілка екскурсоводів Полтавщини» увага була акцентована на практичній підготовці студентів та набуттю ними компетентностей, необхідних при подальшому працевлаштуванні і роботі на підприємствах сфери туризму. В процесі обговорення були сформульовані пропозиції щодо доповнення навчальних планів і навчальних програм. Студенти, науково-педагогічні працівники і запрошені фахівці сфери туризму обмінялися думками щодо форматів стажувань і виробничих практик під час навчання у ПУЕТ. Під час зустрічі також було обговорено доцільність запровадження у ПУЕТ освітньо-професійної програми «Туризм» початкового (короткого циклу) вищої освіти. Запрошені на зустріч представники туристичної спільноти підтвердили нестачу на ринку праці регіону кваліфікованих фахівців саме для малого бізнесу, а саме турагентів, екскурсоводів. На їх думку, саме підготовка фахівців за коротким циклом вищої освіти має швидко заповнити цю «прогалину» і стати їх конкурентною перевагою на ринку праці.

          

17 лютого 2020 року для студентів освітньої програми «Туризм» (група Т-21) до проведення аудиторних занять як професіонал-практик був залучений  консультант з питань управління людськими ресурсами Олаф Сакскгаард (Olaf Saxegaard) (Норвегія), який провів лекцію на тему: «Організаційні парадигми. Організації, що навчаються. Культура як інструмент організації та розвитку». Лекція була пізнавальною, пройшла цікаво, викликала жваве обговорення. Модераторами виступили завідувачка кафедри ділової іноземної мови В.Л. Іщенко  та завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу Г.П. Скляр.

          

14-15 лютого 2020 року доц. Логвин М.М. взяв участь як член журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

          

14 лютого 2020 року завідувач кафедри професор Скляр Г.П. обговорив структуру і зміст навчального плану спеціальності 242 «Туризм» (освітня програма «Туризм») з керівником Полтавської філії туроператора «ТАТУР» Литвин О.М. і студенткою ПУЕТ 4 курсу спеціальності «Туризм» Бичовою Л.М., яка проходить виробничу практику на цьому підприємстві.

          

4 лютого 2020 року доц. Животенком В.О. було проведено виїзне  практичне заняття на базі Літературно-меморіального музею П. Мирного в межах вивчення навчальної дисципліни «Організація туризму (Організація анімаційної діяльності)» для студентів групи Т-11 із залученням роботодавця – Завалій Світлани Борисівні (директора музею).

          

1 лютого 2020 року в Полтаві був проведений ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. У складі журі працювали професор кафедри туристичного та готельного бізнесу  П. В. Шуканов (заступник голови журі) та доцент М. М. Логвин. Під час проведення олімпіади відбулося плідне обговорення проблем та перспектив подальшої співпраці між школами та ВНЗ Полтавщини.

У змаганнях взяли участь 129 учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти Полтавської області, з яких за рішенням журі стали переможцями та призерами  62 учні. Вітаємо учнів-переможців та їх наставників із перемогою у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади та бажаємо усім подальших успіхів!

          

15 січня 2020 року завідувач кафедри професор Скляр Г.П., доценти Животенко В.О., Логвин М.М.,  Тараненко О.О. та студенти груп Т-11, Т-12 і Тм-51 взяли участь у Дні музейного селфі, що відбувся у Літературно-меморіальному музеї І.П. Котляревського з метою популяризації національної культурної спадщини та знайомства з потенційними роботодавцями. Захід відбувся  за участю випускника спеціальності «Туризм» 2017 р., а нині екскурсовода музею – Мороза Артема Анатолійовича.

          

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012